Moto Kurye | Bağlarbaşı Moto Kurye

Bağlarbaşı Moto Kurye

Bağlarbaşı moto kurye olarak eğer bir aday hakkında aklınızda birtakım şüpheler varsa bu şüphelerin niçin kaynaklandığını düşünün. Adayla görüşmeyi son ve  tamamladığın ve yukarıdaki önerilerimizin çoğunu denedikten sonra sıra karar verme aşamasına geliyor.

Birçok idareci ile konuştuğumda bana işe aldıkları aday hakkında akıllarında bulunan şüpheleri dinlemedikleri için ara sıra hata yaptıklarını söylediler. Aklında bir kuşku oluşuyorsa bu şüphenin talibi işe satın aldıktan sonra en az 10 defa doğru çıktığını görmüş.

İşe alma sürecinde dengeyi kurmak hiç basit değil. İşlerin tamamlanması gerektiğinden ötürü veya bir üst müdürünüz vardır. Ayrıca size baskı yapmasından ötürü boş pozisyon için uygun talibi bulma zor olabilir. Bu sürecinde üstünüzde baskı hissedebilirsiniz.

Bu yüzden de ilk görüştüğünüz adaylardan birini işe almak istek edebilirsiniz. Çünkü mükemmel talibi bulmak için sonsuza dek sürekli farklı insanoğlu ile devamlı  görüşemezsiniz. Doğru talibi bulma mevzusunda kimsenin harika işleyen bir stratejisi yok.

Bağlarbaşı motorlu kurye aslında bu iş bir noktada şans işi. Fakat yukarıda bahsettiğimiz stratejileri uygulayarak doğru adayı bulma konusundadır. Fakat şansınızı gözle görülür bir oranda arttırabileceğinize güvenilir olabilirsiniz. Bu işler çok önemlidir.

Bağlarbaşı moto kurye ideal çalışma arkadaşları

Bağlarbaşı kurye ideal bir dünyada adaylar ile emek vererek emek harcama disiplinlerini görebilirsiniz. İşte ancak reel dünyada işler bu halde ilerlemiyor. Fakat yine de gerçek dünyada da olsak hala adayların emek harcama disiplinini görmek adına bazı ev ödevleri verebilirsiniz.

Bunu yapmak sadece ferdin iş ahlakı hakkındaki fikir edinmenize destek olmaz hemde da kişinin şirketinizde çalışmak için ne kadar uygun bulunduğunu anlamanıza destek sunar. Genellikle adaylara üzerinde çalıştığım işteki problemlerden oluşan ufak tefek parçalar veriyorum.

Çünkü ama bu halde bir insan hakkındaki daha çok şey öğrenebilirsiniz. Onlara verdiğim ödevdeki soruna benim gibi mi yaklaşacaklar yoksa farklı bir yaklaşım mı sergileyecekler? Adaylara kendilerini anlatmalarını istek ettiğiniz bir makale yazmalarını istek edebilirsiniz.

Bu makale aşağıda belirtilen şu sorulara yanıt veriyor olmalıdır. Fakat bu adayların önüne bir kağıt ve kalem koyarsanız ve adayları yazdıkları yazılar ile karşılaştırma olur. Ayrıca işi yapmış olursanız işte o vakit adayların yaşama bakış açılarının iyi mi olduğuna emin olun.

Nasıl bir emek harcama ahlakları olduğuna dair daha açık bir düşünce edinebilirsiniz. Adaylara vermiş olduğunuz küçük ödevler için bir teslim zamanı belirlemeyin. Bu adayların iş ahlakının ve vakit yönetiminin çok daha başarılı iyi mi olduğu ile alakalı size düşünce sağlar.

Bağlarbaşı acil moto kurye

Bağlarbaşı kurye sonrasında da adayları yakından takip ederek verdikleri teslim tarihine bakar. Yani buna nazaran ortaya iyi mi bir iş koyduklarını yakından takip ediyormuş. Böylece adayların işi söyledikleri zamanda tamamlayıp tamamlamadıklarını kontrol ediyor.

Yani iş tamamlanma ise nasıl bir özür ile geldiklerini değerlendiriyormuş. Genellikle bir kurye ile iş görüşmesi yaparken yani, bu kişiyle birlikte çalışmak iyi mi olurdu? sorusunun yanıtını bulmaya çalışırız. Peki bu meselenin yanıtı neden kendimiz bulmuyoruz?

İş yerinde çeşitlilik pek oldukça açıdan önemlidir. Birbirinden değişik insanların bir arada bulunduğu bir emek verme ortamında çalışmanın en önemli olmasıdır. Yani özelliği ise problem çözme, yaratıcılık ve yenilikçilik mevzusunda çok daha fazla avantaj sağlamasıdır.

Bir şirkette çeşitlilik ancak firmanın dış görünümü için değildir. Ancak iş hemde firmanın ilerlemesine yardım ettiği için de mühim. Batma tehlikesi ile karşı karşıya pek oldukça sektörün bulunmuş olduğu günümüz iş dünyasında problemlere karşı iyi çözümler.

İş üretebilmek için şirketinizin bünyesinde olası olduğunca farklı fikir yapısına sahip olmanız gerekmektedir. Şirketinizdeki çalışanların çeşitliliği ne kadar çok olursa iş dünyasında kazanma şansınız da o kadar oldukça oluyor. Çok çeşitli bir çalışma ortamı oluşturmalıdır.

Bağlarbaşı hızlı moto kurye

Çünkü Bağlarbaşı acil kurye bir çok işe alım müdürü işe aldıkları adayların kendilerine benzer kişiler olmasına özen gösteriyor. İşe alma sürecinde işe ön yargılarını ortadan kaldırmak ile başlayın ve bu açık fikirliliğinizi işe alım döneminin her adımında gösterin.

Bazı dikkat etmeniz gerekli olan noktalar: Kurumsal işinizden çekilme edip kendi şirketinizi oluşturmak müsabakanın yarısı. Asıl mesele, ürünlerinizi veya hizmetleri kullanan bireyleri bulabilmektir. O zamandan beri fazlaca defa baştan başlama şansını yakaladım.

2010 yılında kendi işimi kurduğumda öteki girişimciler şeklinde ben de şirketimin potansiyelinden umutluydum. Eğer ürünlerim yada hizmetlerim harbiden kalifiye olursa müşterilerin kendi haline beni bulacağını düşünmüştüm. Maalesef bu gerçekleşmedi.

Açılmamı sağlamakta olan son girişimimde olduğu benzer biçimde. Yolculuğumda en önemli şeyin ilk müşteriyi kapmak bulunduğunu öğrendim. Bu öğrendiklerimden yola çıkarak sizler için ilk müşterinizi kapmanın yollarını sizler için burada sıralıyorum.

İş planı sürecinin en mühim yanı, finansman kısmının size ve özellikle yatırımcılara iyi bir öykü anlatmasıdır. Eğer yalnızca beklentilere dair bir iş planı hazırlarsanız zaman ve para kaybedersiniz, ek olarak işinize yatırımcı bulmakta da güçlük çekersiniz.

Bağlarbaşı moto kurye çalışma amaç ve yöntemleri

1- Kendinize yeterli zaman tanıyacak seçimi ve elemana sahip olun

Gelecek vaat eden bir oldukça firmanın başarısız olma sebebi işleri yürütebilmek için ehil sayıda kaynağa sahip olmamalarıdır. Hiçbir müşteriniz veya geliriniz olmadan nasıl ayakta kalabilirsiniz? Bankada ne kadar fazlaca nakit paranız parsa rizikolar o denli azalır ve başarı şansınız da artar.

Bu konu da 6-12 aylık işletme masrafını gözden çıkarmanızı öneri ederim. Buna karşın bir oldukça girişimci iş planı yapmaya haddinden fazla vakit ayırır. Genelde de yanlış kişilerden yorum, görüş ve yorum alır. Bu sebeple, iş planı hazırlarken doğru ve akılcı bir metot izlemeniz gerekir.

 

2- Bu konu hakkında bilgisi olan tanıdığınız herkesle konuşun

Yeni işinizi duyurmak için tanıdığınız her insana mail gönderebilirsiniz ama size gerçekten destek olabilecek birkaç şahıs ile karşı karşıya konuşmanız sizin işinize daha oldukça yarayacaktır. İnsanlarla konuşurken onların işinden bahsetmeyin.

Bunun yerine onların veya sizi yönlendirebilecekleri insanların işini nasıl alabileceğini sıkıntı olmaktadır. Bu yazımızda size doğru, akılcı, gerçekçi ve başarıya ulaşmış bir iş planı hazırlarken yararlanabileceğiniz bazı taktikler veriyoruz.

 

3- Çevre ve etrafınızdaki insanlarla daha yakın ilişki kurun

İnsanlar genelde beğendikleri ve güvendikleri insanlarla iş yaparlar. Anlaşmalar sıklıkla evlatların futbol maçı esnasında yahut gönüllü olunan kurumlarda kurulmuş olan ilişkiler sayesinde yapılır. Elbette yalnızca kendi çıkarları için herkesle iyi geçinmeye çalışan insanlardan olmak istemezsiniz.

Eğer çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler kurmaya çalışırsanız esasen iş fırsatları kapınızı çalacaktır. Örneğin aile ve arkadaşlar, iş planı hazırlayan bir girişimciye doğru şeyler söylemeyebilirler. Fakat bundan dolayı bu kişiler girişimcinin hissetmek isteyeceği şeyler anlatmaya daha meyillidir.

 

4- Diğer iş ve firma sahipleriyle de her zaman irtibatta olun

Bu şehre ilk geldiğimde olası olmasıyla birlikte fazla işletme ziyaret ettim. İstanbul içinde teşebbüs potansiyelini iyileştirmek için her şeyi yapan işletmeleri belirledim ve elimden geldiğince onlara yardımcı oldum. Bu çabalarımın karşılığını da aldım.

Birlikte tek başımıza ulaşacağımızdan çok daha çok insana ulaşacağız. Zira gelir ve gider arasındaki temel farklar çok daha iyi algı edilmeye başlar. Yani durumun başlangıçtaki benzer biçimde güllük gülistan olmayacağı anlaşılınca olanlar oluyor.

 

5- Zor ama piyasa içinde olan diğer rakiplerinizle ortaklık yapın

Her rakibi yenmeniz lüzumlu olan bir hasım olarak görürseniz çok mühim fırsatları kaçırabilirsiniz. Taşındığında yapmış olduğum ilk şeylerden birisi rakiplerimi saptamak ve onlarla iletişime geçmek oldu. Sistemi çalıştırmak ve kurmak için özel eğitimler düzenleme sonucu aldık.

Yarısından fazlası ilk görüşmemizde ellerinde bir çok projenin olduğunu ama yoğunluktan ilgilenemediklerini söylediler. İyi ve bu projeleri bana öneri ettiler. Geçen hafta bir rakibimle bir araya geldim. Bu görüşmenin sonucunda üst düzey yöneticilerin mevzusunda kendilerini yetiştirdi.

 

6- Sitenizin tanıtımı ve reklamı için sosyal medyayı kullanın

Twitter, Facebook, İnstagram ve Linkedin sizin hizmetlerinizden yararlanmak isteyebilecek bir fazlaca toplulukla iletişime geçmenize yardım edebilir. Ancak sosyal ağ vaktinizi alabilir, o yüzden dikkatli olun. Artık daha akılcı finansman stratejileri geliştirilir.

 

7- İnternet sitenizi her zaman yeni ve güncel tutun ve optimize edin

Şirketimin müşterilerine satış yapmaya başlamadan evvel arama motoru optimizasyonunu yapmanın aylar alacağını söylüyorum. Genelde böyledir ama bazen daha kısa bir müddet içinde de halledilebilir. Örneğin, İstanbul içindeki firmamızın internet sitesini oluşturduktan birkaç hafta içinde satış yapmaya başlayabilir.

 

8- Bu konu hakkında seminer ve konferans katılın ve sesinizi kullanın

Ticaret odaları şeklinde bir çok kurum kendi üyeleriyle paylaşacak bir şeyi olan konuşmacıları çayır etmeyi sever. Bu kurumlar genel olarak sunum yapacak birini bulmakta zorlanırlar. Siz de bu boşluklardan faydalanmak için onlarla iletişime geçebilir ve bilgilerinizi paylaşmayı teklif edebilirsiniz.

İş fikrinin iyi mi finanse edileceğine dair kısım da genel olarak yarım bırakılır. Neden? Çünkü iş fikrinin asla başarısız olmayacağına ikna olunmuştur.  Özel biçimde diye düşünülür. Olay gerçeğe dönmeye başladığı vakit ise pek çok girişimci, iş planındaki finansman bölümünü minimum 5-6 kez değiştirir.

 
Hızlı Moto Kurye
Hızlı Moto Kurye

Bir cevap yazın