Cağaloğlu Moto Kurye | 0533 091 65 40
Cağaloğlu moto kurye en acil motorlu

Cağaloğlu Moto Kurye

Cağaloğlu moto kurye uyarıyor. Ben bu gün değişik bir dolandırıcılık yöntemi olan mail adresine gelen cazip bir mail ile yapılan dolandırıcılıktan bahsedeceğim. Çeşitli ülkelerden sizin mail adresinize fon kazandınız diye mailler gelir.

Hemen engelleyip silin. Zaten bu tür mailler sizin spam klasörüne düşmektedir. Sakın bunlara cevap vermeyin ve hatta hiç bir linke falan tıklamadan hemen silin gitsin. Çünkü başınız belaya girebilir. Bu yol ile bir çok insan dolandırılmıştır.

Yeni dolandırıcılık yöntemleri bazen bir kampta olduğunu kendine miras kaldığını ama dışarı çıkamadıkları için yardım istiyorlar. Kampta internet olmadığını falan söylüyorlar. İşte zorla bir yerlerden yazdıklarını söylüyorlar. 

İnsanları para ile kandırmaya çalışıyorlar. Peki bu yeni dolandırıcılık yöntemleri nasıl bir ve teklif olduğu halde size geliyor? Size kimi zaman fon kazandınız gibi gayet inandırıcı mailler geliyor. Bu gelen maillerin iki üç çeşidi var.

Birincisi savaş olan ülkede yaşayan bir insanın parasını alamadığını ve bu parayı almak için yardımcı olmanızı istiyor. Eğer sizin üzerinizden bu parayı alırsa yarısını veya daha fazlasını size sunuyor. Yada size ortaklık teklif ediyorlar. 

 

Cağaloğlu Moto Kurye

Cağaloğlu kurye söylüyor bu yeni dolandırıcılık yöntemleri hakkında önemli bilgiler. Bu olandırıcılık yöntemleri bahsedilen para da çok yüksek meblağlardan başlıyor. Kimi zaman daha az olsa da genel olarak bir iki milyon dolardan aşağı değil. 

Bu parayı almanın da gayet yasal olduğunu da anlatıyorlar. Tabi size resmi ağızdan güzel dil ile yazıyorlar. Birde ikna edici ve ısrar ederek nazikçe yazıyorlar. Şöyle bir düşününce o kadar parayı size kimse yar eder mi değil mi? Çok dikkatli olmalısınız.

Parayı hesabınıza veya posta yolu ile yollayacaklarını beyan ediyorlar. Sizinle gayet resmi olarak yazışıyorlar. Kendilerine göre ciddi davranıyorlar. Tabi bu kadar parayı duyunca ilk başta insan heyecanlanmıyor değil. Resim falanda yolluyorlar sizlere.

Bu dolandırıcılık yöntemleri banka hesap bilgileri, adres, telefon, iban numaraları istiyorlar. Ciddi bazende piyangodan size ödül çıktığını ve bu ödülü almaya hak kazandığınızı yazıyorlar. Fakat siz hiç bir zaman bu ödüle katıldığınızı hatırlamıyorsunuz.

Bu ödülü almak için gene aynı hesap bilgileri iban falan adres gibi bilgileri istiyorlar. Gene ciddi ve üzerine giderek size cevap veriyorlar. Hem de siz İngilizce olan maili Türkçe’ye çeviriyorsunuz Türkçe cevaplıyorsunuz, size aynı şekilde Türkçe cevap veriyorlar. 

 

Cağaloğlu Motorlu Kurye

Cağaloğlu kurye sonuç olarak insanları yeni dolandırıcılık yöntemleri ile nasıl kandırıyorlar.  Yazışmaların en sonunda sizi iyice yumuşattıktan sonra bir kaç aşama geçiliyor. Bir kaç gün geçtikten sonra iş başlıyor. İşte o arada sizde heyecan oluyor.

Bir kaç gün geçince ne oldu falan.  Yani iyice sizi yumuşatıyor ve inandırıyorlar. Evrakların imzalanması falan prosedürleri anlatıyorlar. Tabi bir kaç gün geç kalınca işler yoğun falan diyorlar. Tüm evraklar onlara göre sizinde bilgilerinizi atmanız lazım.

İşte tam bu zamanda size ilk başta seçenek sunuyorlar, banka havalesi ve adresinize kargo seçeneği. İşte dananın kuyruğu burada kopuyor. Eğer hesabınıza havale edin derseniz sizden beş yüz euro veya 750- 800 dolar havale masrafı istiyorlar.

Yada aynı şekilde kargo seçerseniz aynı ücreti kargo ücreti olarak istiyorlar. Hemen bu parayı yatırmanız için size hesap numaralarını atıyorlar.Bu arada siz ödemeyi yolladığınız anda para transferi başlayacak diyorlar. Sonuç tamam paranız hazır.

Hemde resim, tel, internet sitelerini de yazıyorlar. Bazen size bir bayan olarak konuşabilir miyiz diye de yazabilirler tabi. İlk önce birinci mail sonra ikincisi. İşte bu aşamada eğer bu yeni dolandırıcılık yöntemlerine kanarsan paranız gidiyor.

 

Cağaloğlu Moto Kurye

Cağaloğlu motorlu kurye gerçekleri ortaya çıkarıyor. Siz derseniz ki parayı siz yatırın ben size para gelince daha fazlasını öderim diye. Ciddi olarak bahşiş yada böyle para kabul edemeyeceklerini günah olduğunu falan anlatıyorlar.

Dürüst oldukları için alamayacaklarını ortaya çıkarsa da işten atılacaklarını yazıyorlar. Evet bir çok kişi de kaz gelecek yerden tavuğu esirgemiyor ve parayı yolluyor. Tabi para gidiyor. Daha ara ki bulun. Bundan dolayı bize geliyor hala.

Tüm bilgileri yanlış olan  bir yazışma size kalıyor. Poliste bir şey yapamıyor. Yabancı olduğu için kimse bir şey maalesef hiç bir şey yapamıyor.  Yeni dolandırıcılık yöntemlerini açıklamaya devam ediyoruz. Dikkatli ve uyanık olunuz.

Yeni dolandırıcılık yöntemleri işte durum bundan ibaret. Ben elimden geldiğince size yazdım. Özellikle yabancı sitelere yaptığınız yorumlar üzerinden size ulaşıyorlar.   Yada bazı bu sitelere üye olduğunuzda mail adresinize derhal bu mesajları atıyorlar.

Oltayı salıyorlar kime denk gelirse. Birde bir başladı mı defalarca bu tür mailler artık size gelmeye devam ediyor.  Artık mail adresinin spam klasörüne her gün böyle mailler düşmeye başlayacaktır. Bizde firma olarak bir çok siteye yorum yaptık. 

 

Hemen Ara
× CANLI