İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | İkinci El Motosiklet Nasıl Alınır

İkinci El Motosiklet Nasıl Alınır

Motosikletli Kurye

İkinci el motosiklet nasıl alınır? bana sık sık ‘eski bir Japon motosikleti satın alırken nelere dikkat etmem gerektiği’ soruluyor, bu yüzden insanların neyi arayacağı ve nelerden kaçınacağı konusunda bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktası yayınlayacağımı düşündüm. Zaman geçtikçe bu değişecek. Öncelikle bir motosikletten ne istediğinize karar verin. İnsanların kafalarıyla değil kalpleriyle satın alma alışkanlığı olur.

Özellikkleişlem olduğu için bu muhtemelen en çok gözden kaçan şeydir. 5’6″ altındaysanız ve sadece şehirde dolaşacaksanız ve uzun yolculuklar yapmayacaksanız, muhtemelen bir CB750 almamalısınız. Yeni başlayanlar için ağır ve taşıması zor. Daha büyük bir motor istiyorsanız, ancak hacimli değil, o zaman dört silindirden ortalama 100 libre daha hafif oldukları için ikiz silindiri tercih edin. Yamaha XS650 veya Kawasaki KZ750 ikizler güvenilirdir.

Ayrıca bu kategoride parça temini kolaydır. Öte yandan, sık sık uzun yolculuklar yapmayı planlıyorsanız. Yani bir CB350 bir saatlik otoyoldan sonra oldukça zorlu bir sınav olacaktır. Genel bir kural olarak, otobanları çok kullanıyorsanız. Yani tek veya ikizden çok daha yumuşak oldukları için dört silindir alın. Honda CB550’ler veya CB750’ler, Kawasaki KZ650’ler ve Suzuki GS550’ler veya 750’ler, iyi otoyol davranışlarına sahip oldukları ve şehir içi içindir.

İkinci El Motosiklet Nasıl Alınır?

İkinci el motosiklet nasıl alınır? çok büyük olmadıkları için iyi bir seçimdir (bisiklet için yeterince büyük olmanız şartıyla) . Büyük motosikletler söz konusu olduğunda, Kawasaki KZ1000, Suzuki GS1000 ve Honda CB750, parça kolaylığı ve güvenilirlik açısından tek seçenek. Şehirde sürüş hakkında, gerçekten neyle rahat hissettiğinize, deneyiminize ve kişisel tercihinize bağlıdır. Daha küçük Honda CB serisi iyi bir başlangıç.

Ayrıca gerçi 175 ve 200 ikizlerinden kaçınırdım çünkü çoğu suistimal edildi ve parça almak daha da zorlaştı. CB350 ve CL350’ler, CB/CL360 gibi iyi bir seçimdir (bunlar genellikle biraz daha ucuzdur ve 350’den daha fazla dişliye ve biraz daha fazla güce sahiptir. 350 her zaman daha fazla aranacak olsa da) . CB450, iyi bir bisiklet alırsanız iyi bir bisiklettir, ancak parçaları pahalı hale gelmesine (özellikle motor yapıları) ve ağır olmalarına rağmen.

Her zaman bir Yamaha XS650 alın derim çünkü aynı ağırlıktalar, daha fazla güce sahipler ve parça almak çok daha kolay… artı onlar sadece harika motosikletler. Yani kertenkele beynini kullan Bir şey doğru görünmüyorsa. Ayrıca muhtemelen değil. Baktığınız şeyin pili bitmişse, ona hiç binilmediğini veya elektrik sorunları olduğunu varsayın. En iyi ihtimalle, korunmaz. Eğer rölantide çalışmıyorsa, karbonhidrat şeridi ve temizliği de dahil olmak üzeredir.

Moto kurye hizmeti olarak size geceleride çalışan çok özel olacak hizmetini gene biz sağlıyoruz.

İkinci El Motosiklet Nedir?

İkinci el bir motosiklet tam bir motor servisine ihtiyacı olacaktır. Kirli ve paslı görünüyorsa, ihmal edilmiştir ve güvenilir hale getirmek için çok çalışmaya ihtiyaç duyacaktır. Ortak akıl burada anahtardır. Yolda olmayan bir şey varsa… kendinize nedenini sorun. İnsanların bisiklet satmalarının her zaman iyi bir nedeni vardır ve bu genellikle onunla uğraşmak istemedikleri bir sorun olduğu anlamına geliyor. Yani eğer çok fazla alıp satarlarsa, yani geçimlerini sağlar.

‘Düşük kilometre’ tuzağına kapılmayın. 30 ya da 40 yaşında bir bisiklet sadece birkaç bin mil yaptıys. Yani bu, hayatının çoğunu hiçbir şey yapmadan geçirdiği anlamına gelir. Ayrıca bu hiçbir makine için iyi bir şey değildir. Bu, kötü bir bisiklet olduğu anlamına gelmez, ancak çok şanslı olmadığınız sürece, uzun süre oturan herhangi bir bisikletin diş çıkarma sorunları olacaktır. Bir bisiklet düzenli olarak kullanılıyorsa ve bakımlı görünüyorsa, satın almanız gerekenler bunlardır.

Popüler bisikletlere sadık kalın motobisikletinizi düzenli olarak kullanmak istiyorsanız, parça alabileceğiniz bisikletlere sadık kalın. Aksi takdirde debriyaj kablonuz koptuğunda 2 hafta bekleyeceksiniz. Aşağıdakiler için parça almak kolaydır ve üzerinde çalışmak da kolaydır: Honda CB125S, XL100-250, CB350, CL350, CB360, CL360, CB350/4, CB400T, CM400/450, CB550 ve CB750. Daha sonra CB750-1100 bisikletleri üzerinde çalışmak daha pahalıdır.

Acil kurye taşıma hizmeti her geçen gün artan ilgi ile genellikle çevresine hizmet vermektedir.

İkinci El Motosiklet Nasıl Seçilir?

İkinci el motosiklet seçme sanatı. Ancak yine de çoğu parçayı alabilir. Kawasaki KZ200-400, KZ650, KZ750 ikiz. Suzuki TS100-400, GS550, GS750, GS1000. Yamaha RD250/350/400 (herhangi bir 2 strok daha fazla bakım gerektirse de R5 içerir), DT100-400, XS400 ve XS650 (bu ikisi dışındaki tüm diğer XS’ler için parça bulmak zordur). XS650, bar yok için parça almak için en kolay ve en ucuz eski bisiklettir. Honda CB serisi de kolaydır, ancak biraz daha maliyetlidir.

Benim gibi eski ve hırçın. HERHANGİ bir eski makinede olduğu gibi, onu iyi hale getirmek için çalışmaya ihtiyaç duyacağını unutmayın. O bisikleti çok iyi bilen biri tarafından tamamen yeniden inşa edilmedikçe (tamamen derken, her bir somunu ve cıvatayı kastediyorum) ve bir noktada sorun yaşayacaksınız. Yeniden yapılmış olsa bile hala 40 yıllık parçaları olan 30-40 yıllık bir makinedir. Eski bir bisiklet almazsınız ve çok şanslı olmadığınız sürecedir.

Ayrıca bazı motosikletlerde sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Burada sağduyunuzu kullanın millet. Yeni araçlar bile ara sıra bozuluyor. Yani Star Wars’un adının duyulmasından önce yapılmış bir araç bir aşk emeği olacak. Ödeyebileceğinizin en iyisini satın alın. Uzun süredir çalışmayan çoğu bisiklet, yola hazır olmadan önce yaklaşık 1000-1500 lira işçilik ve parçaya ihtiyaç duyacaktır. Tüm paranızı son 30 yıldır depoda duran o düşük kilometreli.

Honda’ya atmadan önce bunu aklınızda bulundurun. Yani çok güzel olmasına rağmen. Bakımı iyi olan ve henüz yolun başında olan birini almak, bakımsız olanı yenilemekten genellikle daha ucuzdur. Ayrıca, kozmetikler restorasyonun en pahalı parçasıdır. Yani bu yüzden güzel bir motobisiklet istiyorsanız bunu hesaba katın. Çoğu eski Japon bisikletini showroom durumuna geri döndürmek, ne olduğuna bağlı olarak iyi bir bir maliyete mal olacak.

İkinci El Motosiklet Seçimi

Buna ortalama 100 saatin üzerinde işçilik ve ayrıca ihtiyaç duyduğu parçalar dahildir. Yapabiliyor olman, yapman gerektiği anlamına gelmez. Kötü bir fikir olan ancak genellikle havalı olduğu düşünülen birçok şey vardır. İşte bunların kısa bir listesi: Pod filtreleri. Evet. Gerçek K&N’ler veya gerçek UNI filtreleri olmadıkça ve karbonhidratlarınız eşleşecek şekilde püskürtülmedikçe, bunlar size güç ve yakıt sarfiyatını kaybeder. Ucuz pod filtreler.

Ayrıca stok hava kutusundan çok daha kötüdür, çünkü yalnızca çok fazla hava akmakla kalmaz, aynı zamanda hepsini yanlış yönlere de akıtırlar. Bunların bisikletinizin nasıl çalıştığı üzerinde büyük bir etkisi var. Bir egzozun uzunluğunun da büyük bir etkisi vardır. Honda, kural olarak, Dunstall ters konileri gibi uzun susturucular gibidir. Yani sadece doğru egzozla çalışırlar. Kısa susturucular veya sadece başlık boruları genellikle tüm düşük menzilli gücünüzü kaybeder.

Ancak yüksek RPM’de iyi çalışıyor. Çok fazla kısıtlamaya sahip uzun borular, bisikletin yüksek RPM’de batmasına neden olur. Bu nedenle, yalnızca motora ve hava girişlerine değil, aynı zamanda sürüş tarzınıza da uyan bir egzoz elde etmek önemlidir. Başlık sarma. Bu, başlangıçta otomobillerin kaput altı sıcaklığını düşük tutması için tasarlandı ki bu çok iyi. Bununla birlikte, bir motosiklette, başlıkları gerçekten ısıdan kurtulamayacakları ve egzoz valflerini aşırı ısıtabilecekleri şekilde yalıtır.

Egzozdan çıkan gazı hızlandırması ve daha fazla güç üretmesi gibi saçmalıkları görmezden gelin… Pist yarışı yapmadığınız sürece asla fark etmeyeceksiniz. Sadece arka freni olan bir bisikleti çalıştıran her salak çıldırır. Bisikletler, ön fren olmadan ne kadar havalı görünürse görünsün her iki frene de ihtiyaç duyar. Yalnızca arka freni çalıştırması gereken SADECE makineler, aslında yarışan kir izleyicilerdir.

İstanbul kurye ile bizler tüm siparişleriniz en kısa ve kestirme yollar üzerinden size geliyoruz.

İkinci El Temiz Motosiklet Bulmak

Lastikler;Bir bisiklette bu korkunç Firestone römork lastiklerine rastlarsanız, bir dizi gerçek lastik almayı planlayın. Bu kare kesitli ‘havalı’ Bobber lastiklerinden herhangi biri sonunda sizi öldürecek. Özellikle ıslak zeminde ne kadar tehlikeli olduklarını ne kadar vurgulasam azdır.

Kafeler ve Bobbers; Çoğu kafe tarzı bisiklet ve Bobbers, mekanik bütünlük düşünülmeden kötü bir şekilde yapılmıştır. Belli bir şekilde görünmek için yapılırlar ve işlev çoğunlukla sonradan düşünülür. Ben formun işlevi takip etmesi gerektiğine inanıyorum, tersi değil. Bir tane almaya kararlıysanız. Yani işin kalitesine yakından bakın. Özellikle tüm kabloların düzgün ve renk kodlu olduğundan ve tamamen kırmızı/siyah olmadığından emin olun (bir bisikleti sıfırdan doğru şekilde bağlamak yaklaşık 6-10 saat sürer).

Her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığını ve bisikletin tereddüt etmeden boşta kaldığını ve çekildiğini kontrol edin. Uygun bağlantı elemanları sahip olduğundan ve her yerde korkunç standart Home Depot cıvatalarının bulunmadığından emin olun. Kısacası iş bitmiş gibi görünüyorsa, bitişe ve kaliteye önem veren bir profesyonel satın alın. Yani muhtemelen satın almak güvenlidir. Aksi takdirde, uzaklaşın ve sizin için bir tane inşa etmek için ne yaptığını bilen birini bulun. Yani uzun vadede daha ucuz ve daha iyi sonuç verecektir.

Hız para meselesidir, ne kadar hızlı gitmeyi göze alabilirsin? İnsanların eski bir bisikletten daha fazla güç elde etmek için yaptıkları çoğu şey yanlış şeylerdir. Güç elde etmenin en iyi yolu, başlamak için daha hızlı bir bisiklet almaktır. Ancak, sahip olduğunuz bisikleti seviyorsanız ancak daha hızlı olmasını istiyorsanız, onu bir kilo verme programına alın. Buna ‘serbest güç’ denir. Motora daha fazla stres katmaz (aslında stresi ortadan kaldırır) ve güç-ağırlık oranınız yükselir.

İkinci El Temiz Motosiklet Bulma

Özellikle istediğiniz budur. Herhangi bir araçta kilo kaybının aşağı tarafı YOKTUR. Yani bir tank veya iş makinesi olmadıkça. Bunun yanında, motorun daha iyi nefes almasını sağlamanın yolu budur. Silindir kapağı takma, muhtemelen eski bir bisikletteki en uygun maliyetli güç artışıdır, ancak bu doğru yapılmalıdır, aksi takdirde güç kaybedersiniz. Artık tam doğru karbonhidrat ve egzoza sahip olmak da önemlidir. Bu tür şeyler söz konusu olduğunda daha büyük her zaman daha iyi değildir.

Kontrol listesi: Bakımlı görünüyor mu? Değilse, parçalar yıprandıkça gelecekteki birçok soruna ve maliyete hazırlanın. İyi çalışıyor mu? Çoğu motobisiklet, 800-1300 RPM civarında sabit bir rölantide kalabilmelidir. Bunu 30 saniyeden fazla yapamazsa, büyük olasılıkla karbonhidrat, valf ve ateşleme işini içerecek bir sorun var demektir. Tüm mesele bileşenler arasında uyum yaratmaktır. Berbat bir motorda devasa serbest akışlı filtrelere sahip olmak hiçbir şeye yardımcı olmayacak.

Çıngıraklar; Bunlar genellikle çok kötü şeylerdir. Şimdi, tüm motorlarda bir miktar supap dizisi gürültüsü vardır. Yani ancak bu minimum düzeyde olmalı ve sürüş sırasında duyulamaz. Kaskınızı takarken duyabiliyorsanız, büyük olasılıkla üst düzey bir motor revizyonu içindesiniz (hangi bisiklete bağlı olarak 700-2500 euro arasında). Hızlanırken iyi çekiyor mu? Ölü noktalar ve asılı bir gaz kelebeği (devir hızlı bir şekilde rölantiye gelmediğinde), tıkanmış bir karbonhidratın veya kötü bir hava filtresi/egzoz seçiminin kesin işaretleridir.

Frenler çalışıyor mu? Hızlı ve güvenli bir şekilde duramıyorsanız, bir sorun var demektir. Çoğu fren sorununu çözmek oldukça kolaydır. Böylece bu yüzden tek sorun buysa, çok fazla endişelenmeyin. Çatal yağ keçelerini kontrol edin. Ön frende veya çatal borularının (ön çatalların parlak kısmı) çevresinde yağ varsa, contalar sızdırıyor demektir. Sökmek, temizlemek ve yeni contalar ve yağ ile yeniden birleştirmek yaklaşık 2-3 saat sürer. Sızıntı yaparken de muayenede başarısız olacaktır.

En İyi İkinci El Motosiklet Nasıl Seçilir

Çatallar yağdan kuruduğunda, ön uç bir pogo çubuğa dönüşür ve çok tehlikelidir. Yani bu yüzden tamir etmeye değer. Motosiklet yolda iyi davranıyor mu? Seğiriyor veya dengesiz hissediyorsa, çatallardan döner kol burçlarına kadar her şey olabilir. İyi durumdaki herhangi bir bisiklet, iyi huylu ve güvenli hissetmelidir. Sürüş sırasında kendinizi güvende hissetmiyorsanız (bisiklete binebileceğinizi düşünürsek), büyük olasılıkla bazı yeni burçlara, yataklara ve ayarlara ihtiyaç duyacaktır.

Tüm elektrikler çalışıyor mu? Garip ampulün patlaması oldukça normaldir, ancak tüm temel özellikler iyi çalışıyor olmalıdır. Kablolama eski bir kuş yuvasına benziyorsa, gelecekte şarj ve aydınlatma sorunları yaşayabilirsiniz. Oh, ve motosikletin herhangi bir yerinde ev tipi tel somun görürseniz kaçın! Yağ seviyesini kontrol edin ve ham petrol gibi görünmediğinden emin olun. Eğer durum buysa, bisiklet açıkça suistimal edilmiştir.

Direksiyonun hafif ve çentiksiz olduğunu kontrol edin. Gerçekten dümdüz ileriyi göstermek istiyorsa, yatak kapları aşınmıştır ve değiştirilmesi gerekecektir (yataklarda yaklaşık 2 saat ve 40 doları). Herhangi bir bisiklette yıpranan en yaygın şey zincirdir. Bu on yılda bir petrol görmüş gibi görünmeli ve zincir dişlileri arasındaki zincirin merkezinde yukarıdan aşağıya kabaca bir inçlik serbest oynama olmalıdır. Ayrıca kelimenin tam anlamıyla daha da kötüleşecek. Etkili bir şekilde nefes alıp verebilmelidir.

Motorlu kurye hizmeti ile çoklu gönderileri imzalı bir şekilde isim soyad alarak teslim ediyoruz.

Arayın

×