Kartal Kurye | 0533 091 65 40 | Moto Kurye

Kartal Kurye

Kartal motorlu kurye yıpranmak paslanmaktan daha iyidir

Kartal Kurye

Kartal kurye araştırdı. Trafik içindeki tüm araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler nelerdir? Araç sürücülerinin seyir halinde iken yapmaması gereken 10 acil kural nedir? Araç kullananlar trafikte neler yapmamalı?

Bu maddeleri olarak sizlere burada anlatmak istediğim şeyler var. Bu mesele ilk önce bizim yani motosiklet sürücüleri ile ilgili önem verdiğimiz maddeler. Daha sonra da bütün sürücüler için geçerli olan önemli maddelerdir. 

Kartal moto kurye olarak bu konu hakkında yazdıklarımız İnşallah yerine ulaşır ve okunur. Fakat sanmıyorum ki dikkate alan olsun veya okusun. Çünkü trafik içine girince en iyi insan bam başka bir yaratığa dönüşüyor.

Bu konu ile ilgili her gün onlarca araç sürücüleri yaptıklarından dolayı kaza atlatıyoruz. Daha sonra da motosiklet sürücülerinin yapmaması gereken on şeyden yazısını yazacağız. Bu kurallara uymakta her zaman yarar vardır.

Kartal motorlu kurye size rica ediyor. Lütfen bunları size söylüyorlar, eğitimlerde falan neden uygulamıyorsunuz. Ayrıca trafik var diye trafiğin ortasında da yolcu indirmeyin asla. Çünkü bizler aradan ani geliyoruz

 

Kartal Moto Kurye

Trafikte araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

  • Araca binmeden önce mutlaka sağ ve sol aynaları kapalı durumdayken açmaları gerekir
  • Araca bindikten sonra yola çıkarken özellikle motosikletlere, yaya ve çocuklara dikkat
  • Park halinde iken araca binerken veye araçtan inerken kapı açarken çok dikkat etmeli
  • Trafikte seyir halinde iken mutlaka ama mutlaka cep telefonu ile asla oynanmamalı
  • Kadın sürücüler için seyir halinde iken asla makyaj ve benzeri şeyler yapılmamalı
  • Trafikte seyir halinde iken asla makas atmayın ve asla gereksiz şerit değiştirmeyin
  • Trafikte seyir halinde ani hareketlerden kaçınmalı mutlaka aynalar kontrol edilmeli
  • Özellikle emniyet şeritlerine bir neden olmadan ve ani şekilde asla ve asla girilmemeli
  • Kesinlikle kırmızı ışık ihlali yapılmamalı ve sarı ışık yanarken asla geçilmemeli
  • Özellikle ambulanslara yol verilmeli ve yol verirken hemen ambulans yoluna dalmamalı

 

1- Araca binmeden önce mutlaka sağ ve sol aynaları kapalı durumdayken açmaları gerekir

Kartal kurye ile çok değerli sürücüler, ayna trafik içinde özellikle çok önemli bir durumdur. Trafik içinde seyir halindeyken bir çok aracın aynasının kapalı olduğunu görüyoruz. Özellikle bazı sürücüler yola çıkarken aynalarını açmıyor. 

Bu tip sürücüler aynalarını bile açmıyorsa biz motosikletlileri nasıl fark edecek nasıl görecek diye merak ediyoruz. Ayrıca çoğu araçların kapıları tam kapanmıyor ve çoğu açık olduğu halde trafik içinde her gün çok araç görüyoruz.

Trafiğe çıkmadan önce kapılarınızı açık mı kapalı mı kontrol edin. Çünkü bu durumda ve kaza anında veya fren anında araçtan düşme oluyor. Ayrıca asla çocukları ön koltuğa oturtmayalım ve kesinlikle emniyet kemeri takalım taktıralım.

 

2- Araca bindikten sonra yola çıkarken özellikle motosikletlere, yaya ve çocuklara dikkat etmeleri

Kartal kurye hatırlatıyor. Aaraca binerken özellikle sağ ve solda park edilmiş araçların olduğu yerde veya tek şeritli yollarda yola çıkarken dikkat edin. Hemen aniden pat diye ana yola veya sokağa çıkmayın. Bir sağa sola bakın. Araca binmeden çocuklar sokakta top oynar.

Top araçların altına kaçınca aracın altında top almak için giren çocuklar var. Böyle yüzlerce olay oldu. Yada araç altında bulunan kedi, köpek cinsinden hayvanlar olabilir. Bu tür canlıları ve her şeyi kontrol etmek her kesin faydasına olacaktır. Biz boşuna yazıyoruz bunları.

Bunları kontrol edelim. En önemlisi bizim için armut gibi aniden yola direksiyon kırmayın. Bu yolda siz yoksunuz sadece. Özellikle yola çıkarken veya park ederken motorlu kuryeler için motosikletlilere extra daha da dikkat etmeniz gerekiyor. Ama tabi anlayan kim. 

 

3- Park halinde iken araca binerken veye araçtan inerken kapı açarken çok dikkat etmeniz gerekiyor

Kartal kurye olarak çoğu sürücü aracına binerken pat küt diye sağa sola bakmadan aracına binmek için hemen kapıyı açıyor. Bu trafik içinde motosikletliler artık hayatın bir parçası. Bunların geçeceği yerler bu ara yerler.

Fakat sürücüler sağa sola bakmadan sadece biz değil başka araç yada otobüs mü geliyor görmeden hemen kapısını açıyor. Kapı açmaları bizim için çok tehlikeli bir durumdur. Bir çok arkadaşımız bu nedenle kaza yapmıştır.

Buradan özellikle taksi sürücülerine sesleniyorum asla indirme veya bindirme yaparken kapı açarken dikkat edin. Hoş siz trafiğin ortasında da yolcu indiriyorsunuz ama biz yinede söyleyelim. Hayata veda etmiş arkadaşlar çok.

 

Kartal Motorlu Kurye

Kartal moto kuryeler için araç sürücülerinin yapmaması gerekenler nelerdir? Her zaman sabır ve dikkat edecekler. Ayrıca otobüs ve minibüs sürücülerinin de laftan anlayacaklarını sanmıyorum.

Ama sizin de yolcu alımlarda ve duraklarda lütfen rica ediyorum dikkat edinç Özellikle belediye ve özel halk otobüsleri durağa gelmeden yol ortasında kapı açıyorlar. Yani inince onlara çarpıyoruz.

Motosikletli sürücüler durak değil diye aradan gidiyor ve aniden kapı açılınca kaza oluyor. Biz o insanları görmüyoruz. Lütfen daha dikkatli olalım. Çou zaman bizim yapacak bir hamlemiz olmuyor.

Zaten minibüs sürücülerine diyecek bir şeyimiz yok zaten bütün yol onların. Onlara her şey serbest. Onlar laftan anlayacak tipler de değil zaten. İstedikleri yere sinyal vermeden direk geçiyorlar.

Kartal acil kurye yakınıyor. Hep çok dikkatli olalım. Kimseye hava atmaya gerek yok. Emniyet şeritlerine park etmiş araçlar var. önüne bile bakmadan emniyet şeridine giren motorcular çok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Hemen Ara
× CANLI