Moto Kurye | Libadiye Moto Kurye

Libadiye Moto Kurye

Libadiye moto kurye araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler. Özellikle sivil polis araçları ve sivil araçlı kamu çalışanları emniyet şeridinde terör estiriyorlar. Yaklaşık 200 km hızla emniyet şeridinden giden sivil ekipler ve araçlar görüyoruz. Şimdi sivil polisler sivil oldukları için sivil araca biniyor kimse bilmesin diye. Sen polis olduğunu neden gösteriyorsun da yola dalıyorsun ışıklarını açıp. Amaç nedir acaba?

Yoksa resmi araç verilerdi size neden sivilsin. Yani sen gizlisin kendini açığa çıkarmamalısın. Çünkü bir çok terör örgütü ve kötü niyetli teröristler bu yol ile sizleri tespit edebilir. Araç sürücülerinin motorlara yapmaması gereken bazı kurallar neledir?  Gerçek hayatta seyir halindeyken moto kurye işinde sahada çalışırken bir çok olaylar ve durumlar ile karşılaşıyoruz. Moto kuryeler olarak bu durumdan çok rahatsız oluyoruz.  

Üsküdar kurye motosikletliler için araç sürücülerinin yapmaması gereken şey madde halinde sizlere sunuyoruz. Konu hakkındaki düşüncelerimiz neler. Şimdi motosiklet sürücüleri için araç sürücülerinin yapmaması gereken en önemli maddeyi sizlere saymak istiyorum. Bu yazdıklarım ilk başta kendim için daha sonra bütün sürücüler için yazılmış bir makaledir. Dikkat edin lütfen aşağıdaki yazılan şeyleri seyir halinde asla yapmayın.

Libadiye Kurye

Araç sürücülerinin trafikte asla yapmaması gereken şeyler nelerdir;

  • 1- Kırmızı ışıkta durması gerekirken asla geçmeyin, çünkü nereden ne çıkar görmezsiniz
  • 2- Trafikte seyir halinde iken mutlaka ama mutlaka cep telefonu ile asla oynanmamalı,
  • 3- Kadın sürücüler için seyir halinde iken asla makyaj ve benzeri şeyler yapılmamalı,
  • 4- Trafikte seyir halinde iken asla makas atmayın ve asla gereksiz şerit değiştirmeyin,
  • 5- Trafikte seyir halinde ani hareketlerden kaçınmalı mutlaka aynalar kontrol edilmeli,
  • 6- Özellikle emniyet şeritlerine bir neden olmadan ve ani şekilde asla ve asla girilmemeli,
  • 7- Kesinlikle kırmızı ışık ihlali yapılmamalı ve sarı ışık yanarken asla geçilmemeli,
  • 8- Özellikle ambulanslara yol verilmeli ve yol verirken hemen ambulans yoluna dalmamalı

Libadiye Moto Kurye

1- Kırmızı ışıkta durması gerekirken asla geçmeyin, çünkü nereden ne çıkar görmezsiniz; Sakın ne olursa olsun kırmızıda geçme. Bu bir felaket olur. Birde kırmızıda geçtiği halde geçmedim diyen şerefsiz sürücüler var. Bunlar nasıl olsa kimse görmedi diye polisleri kandırıyordu. Şimdi mobeseler var. Ya Allah görmesi ve ids ne olacak. Siz hep edslerden korkuyorsunuz ceza kesecek diye geçmiyorsunuz. Peki Allah tealanın İlahi denetleme sistemi. Kırmızı ışık yanarken arkamdan korna çalan özellikle minibüsçüler başta olmak üzere bir çok araç görüyoruz geç diye. Otobüs, minibüs ve taksiciler bu durumda en fazla hata yapan taşıtlardır. Bu üç sınıfa birde servis sürücüleri de eklenmiştir.

2- Trafikte seyir halinde iken mutlaka ama mutlaka cep telefonu ile asla oynanmamalı; Günümüzde android telefonların çıkması yüzünden bir çok kazlar oluyor. Ama bizim insanımızda beyin az çalıştığı için anlamıyor. Ancak kaza yapınca anlıyor. Trafik içinde yüzlerce binlerce sürücü elinde telefon artık konuşmayı geçtik mesaj atıyor yada bir şeylere bakıyor. Hele trafikte seyir halinde 100 ile giderken yada yavaş akan trafikte lur.  Moto kurye olarak bizi yani zaten yolda motorları göremeyen bu tipler artık bizi hiç göremeyecek dereceye geliyor telefon ile oynarken. İşte bu zamanın bizim için en tehlikeli durumu bu birinci dereceye çıkmıştır. Özellikle bayan sürücüler bu konu da ilk başlarda yer alıyor. 

3- Kadın sürücüler için seyir halinde iken asla makyaj ve benzeri şeyler yapılmamalı; Bayan sürücüler trafikte yavaş gider, hız yapmaz, park ederken zaman geçer, sağa sola dönüşte falan yanlış yaparlar. Trafiğin içine ederler. Fakat trafikte giderken üst aynaya bakıp makyaj yapan, yüzüne bakan yüzlerce sürücü görüyoruz. Ey bayanlar yolda araç içinde makyaj yapmayın, durmadan güzelim diye aynaya kendinize bakmayın. Bizi göremiyorsunuz aten artık hiç göremiyorsunuz bu halde iken.  Fakat her cezadan ve her önlemden önce insanın ilk önce vicdanı olması gerekiyor. Vicdanı olmayan insanlardan her şey beklenir.

Libadiye Motor Kurye

4- Trafikte seyir halinde iken asla makas atmayın ve asla gereksiz şerit değiştirmeyin; Libadiye kurye olarak en tehlikeli sürücü tipi bu tiplerdir. Bu tipler genelde belalı laftan anlamayan ukala terbiyesiz, zengin paralı arkası sağlam ve genellikle şerefsiz oğlu şerefsiz ve haysiyetsiz tiplerdir. En laf anlamayan en insan dan da aşağı varlıklar bunlardır. Bu tip insanlar yüzünden hayata veda eden motorcu sayısı en fazla olandır.  Bu tipler makas atan yarış yapan, hız yapan aniden emniyet şeridine girerler ve bir laf deyince seni dövmeye kalkarlar. Allah bunların belasını versin. Bu tipler laftan anlamaz. Bunlara söyleyecek söz yok zaten. Bunları Allah havale ediyoruz. Bunlarla sakın takışmayın. Hem araç sürücüleri hemde motor sürücüleri bunlardan uzak dursun.

5- Trafikte seyir halinde ani hareketlerden kaçınmalı mutlaka aynalar kontrol edilmeli; Trafik seyir halindeyken biz motorcular genelde iki şerit arasındaki mesafede gideriz Avrupa da da böyledir. Avrupa da şeritler arası daha geniş olduğu için. Fakat bazı sürücüler özellikle yol boşken aniden sağa sola kırıyor. Normal yolunda giden bir sürücü ani hareketler yapınca tabi bize vurmaları kaçınılmaz oluyor. Lütfen araç sürücüleri yolda ani hareket yapmayın. Kesinlikle şerit değişirken mutlaka aynaları iki defa kontrol edilmelidir. Özellikle şerit değişikliğinde doğru tarafa sinyal vermelidir. Sağa dönecek adam sola sinyal veriyor.

6- Özellikle emniyet şeritlerine bir neden olmadan ve ani şekilde asla ve asla girilmemeli; Libadiye kurye olarak lütfen rica ediyoruz. Arkadaşlar biz motorcuların dahil hiç bir aracın emniyet şeridine bir durum olmadan girmesi kesinlikle yasaktır. Ama İstanbul içinde biz için gerekli yol ve şeritlerin olmaması ve bizim motosiklet olduğumuz için trafik yapmamadan dolayı biz motorculara emniyet müsaade ediyor. Birde özelikle şerit ihlali yapmamalı. Adam yada bayan yolda gidiyor bir lastik sağ şeritte bir lastik sol  şeritte şeridi ortalamış gidiyor. Adama korna çalıyorsun anlamıyor.

Libadiye Motorlu Kurye

7- Kesinlikle kırmızı ışık ihlali yapılmamalı ve sarı ışık yanarken asla geçilmemeli; Moto kurye firması diyor ki kırmızı ışık hatalarından dolayı ölen motorcu sayısı çok fazladır. Özellikle kırmızı ışık yanarken kesinlikle geçmeyin. Yok yol boşmuş, yok kimse yokmuş diye düşünmeyin. Çünkü koşarak geçmeye çalışan yayalar veya çocuk arabası ile yavaş gelen bayanlar ve yayalar oluyor. Sen bunları görmüyorsun. Çünkü kafanda geçmek var kırmızıda. Aslına bakarsanız bu konu hakkında yazılacak aklımızda bir çok mesele ve kural var.

8- Özellikle ambulanslara yol verilmeli ve yol verirken hemen ambulans yoluna dalmamalı; Moto kurye sitesi ile son olarak ta bir çok sürücü ambulanslara yol vermiyor yada takmıyor yada duymamış gibi yapıyor. Yada en önde ambulansın arkadan sesi gelmesine rağmen öndekiler bir şey yapmıyor. Ancak senin arkana gelince sağa sola kaçıyor. Ambulansın sesini duyunca hemen şeridi terk et yaklaşmasını bekleme. Ayrıca ambulans geçtikten sonra da aniden tekrar ambulansın arasına dalma.

9- Emiyet şeridine çok gerekmedikçe asla girmemeli; Ama ne olursa olsun emniyet şeritleri zor durumlar içindir. Özellikle çevre yolu ve otoban yollarında özellikle özel halk otobüsleri, Öğrenci ve işçi servisleri ve şerefsiz araç sürücüleri aniden emniyet şeridine dalıyor. Ve biz motorcuları biçiyor. En çok ölümlerin olduğu yerlerden biri de buralardır. Ani emniyet şeridine dalmalar. Emniyet şeridine park etmeler.Bu motorcular için çok tehlikelidir. Şeridin ortasından değil her kes kendi şeridinden gitsin. Tabi bunun bokunu çıkaran motorcular yok değil.

Libadiye Acil Moto Kurye

Pek çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran semt modern dönüşümüne de devam etmekte hem eski yapılar hem de yeni yaşam alanlarının inşasıyla beraber her zaman İstanbul’un odak noktalarından birisi olmaya devam etmektedir. Hareketliliğin ve gelişimin bu kadar yoğun olduğu bölgede hergün yüzlerce paketin taşınması gerekmekte, Üsküdar kurye çözümlerimiz de bu alanda en çok tercih edilen olarak yoluna devam etmektedir. Kurye olarak hizmetlerimizin perspektifi oldukça geniştir.

Uygulamalarımızı bütünüyle sizlerin ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize göre esnetiyor, çözüm merkezli yaklaşıyoruz. Motorla taşınabilecek, yasal engeli olmayan her çeşit paketinizi, hediyelik eşyalarınızı, evrak dosyalarınızı, kişisel eşyalarınızı ve diğer kargolarınızı taşıyabiliriz. Üsküdar İstanbul’un en eski ilçelerinden biridir ve bir hayli büyüktür. Çok sayıda semti bünyesinde bulunduran ilçenin en köklü semtlerinden birisi. Pek çok işletmeye, firmaya, kuruma ev sahipliği yapan Bulgurlu’nun tarihi geçmişi 1200’lü yıllara kadar uzanmaktadır.

Libadiye motorlu kurye uygulamalarımızın fiyatları birbirinden farklıdır. Bu sebeple sabit bir fiyat tarifesi yerine çeşitli etkenlere göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Bunların başında da mesafe gelmektedir. Yine seçilen kurye cinsine göre farklı fiyat uygulanmakta, teslimatınızın aciliyeti oranında fiyatlarımız artmaktadır. Yine de daima Bulgurlu’nun en ucuz kuryesi olmaya devam etmekteyiz.Bunun için bir çok kurye çeşidini kullanıma açmış bulunuyor, her birisinde koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke ediniyoruz.

Libadiye Hızlı Kurye

Libadiye hızlı kurye o senelerden bu zamana hala hizmet sunmayı devam ettirmektedir.Üsküdar kurye alanında daima daha iyisi ve daima daha geniş kitleye ulaşma gayesiyle hareket etmekteyiz. Hızlı olmamız hemde zamandan tasarruf olanağı vermekte, Buradada zamanı yetiştirememekten şikayetçi olanlar için lojistik yüklerini bizim almamız sayesinde vakitlerini daha verimli kullanma olanağı ortaya çıkmaktadır. Üsküdar genelinde tercihe açtığımız belli başlı kurye çeşitlerimiz ve fonksiyonları şöyledir:

İstanbul kurye hizmetlerimiz hem bireysel hem de kurumsal kullanımlarda bir çok avantajlı olmaktadır. Bunlardan birisi hızlı olmamızdır. Çünkü Üsküdar Belediyesi genelinde özellikle trafik yoğunluğu fazla olmakta, en yakın noktalar arasında dahi ulaşım saatler alabilmektedir. Oysa motosikletlerimiz trafik kuyruklarından etkilenmeden seri şekilde hareket edebilmektedir. Bu sayede en acil teslim edilmesi gerekli olan belgeleriniz, evraklarınız, ilaçlarınız dahi başarı ile taşınabilmektedir.

Yaşam kalitesi direk olarak etkilenirken günlük planlarda gecikmeler gerçekleşmektedir. Bazı durumlarda bir noktadan diğer bir noktaya gönderilmesi gerekli olan evrakların, eşyaların teslimi mevcut trafik sebebiyle geç yapılabilmektedir. Libadiye kurye kapsamında vermiş olduğumuz hizmetlerle yaşanabilecek tüm sorunları sıfıra indirmeye çalışmaktayız. Kargonuzu kolay bir biçimde teslim alıyor, talep ettiğinizi noktaya hızlı bir biçimde ulaştırıyoruz. Taşımacılık hizmetlerimizi gerçekleştirirken trafikte vakit kaybetmeyen motosikletlerimizi kullanıyor.

Libadiye Espres Kurye

Libadiye normal kurye: Bulgurlu içinde veya İstanbul’un herhangi bir yerine aynı gün teslim edilmesi gerekli olan paketlerinize yönelik uygulamamızdır. Avrupa veya Anadolu yakası fark etmeksizin bütün paketlerinizi sizlerden alıp göndermek arzu ettiğiniz adrese taşıyor, güvenli olarak teslimatını yapıyoruz. Normal Libadiye motorlu kurye uygulamamızda teslimat sürelerimiz 2 saat ile 3 saat arasında değişebilmektedir. Yani bu şekilde kolay bir biçimde paketlerinizi taşıyoruz.

Libadiye hızlı kurye: Daha hızlı ulaştırılması gerekli olan paketlerinizi hızlı kurye, diğer adı ile ekspres kurye uygulamamızla taşıtabilirsiniz. Talep ettiğiniz anda ekiplerimiz harekete geçmekte, en yakın ekibimiz paketinizin teslim edileceği noktaya hareket etmektedir. Bölgelere göre ufak farklılık olsa da 1 saat ila 1 buçuk saat içinde paketlerinizin teslim edilebilmektedir.

Libadiye acil kurye: Eğer Anadolu Yakası Kurye ihtiyacınız çok acilse acil kurye uygulamamız tam size göredir. En seri ve güvenli uygulamalarımızdan biri olarak her çeşit trafik koşulundan etkilenmeden hızlı nakliyat yapıyoruz. 45 dakika ila 60 dakika arasında paketlerinizi belirteceğiniz adresleriniz arasında taşıyor, teslim etmeyi başarıyoruz.

Libadiye gece kurye: Lojistik faaliyetlerinizi illa ki mesai saatleri içerisine sıkıştırmak her zaman mecburiyetinde değilsiniz. 24 saat hareketliliğin devam ettiği Bulgurlu’damesai saatleri dışında da paketlerinizin taşınması gerekebilir ve bizler gece kurye uygulamamızla tam da bunu yapıyoruz.

Bir cevap yazın