Moto Kurye | Libadiye Moto Kurye

Libadiye Moto Kurye

Libadiye moto kurye araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler. Özellikle sivil polis araçları ve sivil araçlı kamu çalışanları emniyet şeridinde terör estiriyorlar. Yaklaşık 200 km hızla emniyet şeridinden giden sivil ekipler ve araçlar görüyoruz. Şimdi sivil polisler sivil oldukları için sivil araca biniyor kimse bilmesin diye. Sen polis olduğunu neden gösteriyorsun da yola dalıyorsun ışıklarını açıp. Amaç nedir acaba?

Yoksa resmi araç verilerdi size neden sivilsin. Yani sen gizlisin kendini açığa çıkarmamalısın. Çünkü bir çok terör örgütü ve kötü niyetli teröristler bu yol ile sizleri tespit edebilir. Araç sürücülerinin motorlara yapmaması gereken bazı kurallar neledir?  Gerçek hayatta seyir halindeyken moto kurye işinde sahada çalışırken bir çok olaylar ve durumlar ile karşılaşıyoruz. Moto kuryeler olarak bu durumdan çok rahatsız oluyoruz.  

Motosikletliler için araç sürücülerinin yapmaması gereken şey madde halinde sizlere sunuyoruz. Konu hakkındaki düşüncelerimiz neler. Şimdi motosiklet sürücüleri için araç sürücülerinin yapmaması gereken en önemli maddeyi sizlere saymak istiyorum. Bu yazdıklarım ilk başta kendim için daha sonra bütün sürücüler için yazılmış bir makaledir. Dikkat edin lütfen aşağıdaki yazılan şeyleri seyir halinde asla yapmayın.

Libadiye motorlu kurye

Araç sürücülerinin trafikte asla yapmaması gereken şeyler nelerdir?

1- Kırmızı ışıkta durması gerekirken asla geçmeyin

Sakın ne olursa olsun kırmızıda geçme. Bu bir felaket olur. Birde kırmızıda geçtiği halde geçmedim diyen şerefsiz sürücüler var. Bunlar nasıl olsa kimse görmedi diye polisleri kandırıyordu. Şimdi mobeseler var. Ya Allah görmesi ve ids ne olacak. Siz hep edslerden korkuyorsunuz ceza kesecek diye geçmiyorsunuz. Peki Allah tealanın İlahi denetleme sistemi. Kırmızı ışık yanarken arkamdan korna çalan özellikle minibüsçüler başta olmak üzere bir çok araç görüyoruz geç diye. Otobüs, minibüs ve taksiciler bu durumda en fazla hata yapan taşıtlardır. Bu üç sınıfa birde servis sürücüleri de eklenmiştir.

2- Trafikte seyir halinde iken mutlaka ama mutlaka cep telefonu ile asla oynanmamalı

Günümüzde android telefonların çıkması yüzünden bir çok kazlar oluyor. Ama bizim insanımızda beyin az çalıştığı için anlamıyor. Ancak kaza yapınca anlıyor. Trafik içinde yüzlerce binlerce sürücü elinde telefon artık konuşmayı geçtik mesaj atıyor yada bir şeylere bakıyor. Hele trafikte seyir halinde 100 ile giderken yada yavaş akan trafikte lur.  Moto kurye olarak bizi yani zaten yolda motorları göremeyen bu tipler artık bizi hiç göremeyecek dereceye geliyor telefon ile oynarken. İşte bu zamanın bizim için en tehlikeli durumu bu birinci dereceye çıkmıştır. Özellikle bayan sürücüler bu konu da ilk başlarda yer alıyor. 

3- Kadın sürücüler için seyir halinde iken asla makyaj ve benzeri şeyler yapılmamalı

Bayan sürücüler trafikte yavaş gider, hız yapmaz, park ederken zaman geçer, sağa sola dönüşte falan yanlış yaparlar. Trafiğin içine ederler. Fakat trafikte giderken üst aynaya bakıp makyaj yapan, yüzüne bakan yüzlerce sürücü görüyoruz. Ey bayanlar yolda araç içinde makyaj yapmayın, durmadan güzelim diye aynaya kendinize bakmayın. Bizi göremiyorsunuz aten artık hiç göremiyorsunuz bu halde iken.  Fakat her cezadan ve her önlemden önce insanın ilk önce vicdanı olması gerekiyor. Vicdanı olmayan insanlardan her şey beklenir.

Libadiye moto kurye hizmeti

Libadiye kurye

4- Trafikte seyir halinde iken asla makas atmayın ve asla gereksiz şerit değiştirmeyin

Libadiye kurye olarak en tehlikeli sürücü tipi bu tiplerdir. Bu tipler genelde belalı laftan anlamayan ukala terbiyesiz, zengin paralı arkası sağlam ve genellikle şerefsiz oğlu şerefsiz ve haysiyetsiz tiplerdir. En laf anlamayan en insan dan da aşağı varlıklar bunlardır. Bu tip insanlar yüzünden hayata veda eden motorcu sayısı en fazla olandır.  Bu tipler makas atan yarış yapan, hız yapan aniden emniyet şeridine girerler ve bir laf deyince seni dövmeye kalkarlar. Allah bunların belasını versin. Bu tipler laftan anlamaz. Bunlara söyleyecek söz yok zaten. Bunları Allah havale ediyoruz. Bunlarla sakın takışmayın. Hem araç sürücüleri hemde motor sürücüleri bunlardan uzak dursun.

5- Trafikte seyir halinde ani hareketlerden kaçınmalı mutlaka aynalar kontrol edilmeli

Trafik seyir halindeyken biz motorcular genelde iki şerit arasındaki mesafede gideriz Avrupa da da böyledir. Avrupa da şeritler arası daha geniş olduğu için. Fakat bazı sürücüler özellikle yol boşken aniden sağa sola kırıyor. Normal yolunda giden bir sürücü ani hareketler yapınca tabi bize vurmaları kaçınılmaz oluyor. Lütfen araç sürücüleri yolda ani hareket yapmayın. .

Kesinlikle şerit değişirken mutlaka aynaları iki defa kontrol edilmelidir. Özellikle şerit değişikliğinde doğru tarafa sinyal vermelidir. Sağa dönecek adam sola sinyal veriyor. Birde özelikle şerit ihlali yapmamalı. Adam yada bayan yolda gidiyor bir lastik sağ şeritte bir lastik sol  şeritte şeridi ortalamış gidiyor. Adama korna çalıyorsun anlamıyor. Şeridin ortasından değil her kes kendi şeridinden gitsin.

6- Özellikle emniyet şeritlerine bir neden olmadan ve ani şekilde asla ve asla girilmemeli

Libadiye kurye olarak lütfen rica ediyoruz. Arkadaşlar biz motorcuların dahil hiç bir aracın emniyet şeridine bir durum olmadan girmesi kesinlikle yasaktır. Ama İstanbul içinde biz için gerekli yol ve şeritlerin olmaması ve bizim motosiklet olduğumuz için trafik yapmamadan dolayı biz motorculara emniyet müsaade ediyor. Tabi bunun bokunu çıkaran motorcular yok değil.

Ama ne olursa olsun emniyet şeritleri zor durumlar içindir. Özellikle çevre yolu ve otoban yollarında özellikle özel halk otobüsleri, Öğrenci ve işçi servisleri ve şerefsiz araç sürücüleri aniden emniyet şeridine dalıyor. Ve biz motorcuları biçiyor. En çok ölümlerin olduğu yerlerden biri de buralardır. Ani emniyet şeridine dalmalar. Emniyet şeridine park etmeler.

Libadiye acil moto kurye

7- Kesinlikle kırmızı ışık ihlali yapılmamalı ve sarı ışık yanarken asla geçilmemeli

Moto kurye firması diyor ki kırmızı ışık hatalarından dolayı ölen motorcu sayısı çok fazladır. Özellikle kırmızı ışık yanarken kesinlikle geçmeyin. Yok yol boşmuş, yok kimse yokmuş diye düşünmeyin. Çünkü koşarak geçmeye çalışan yayalar veya çocuk arabası ile yavaş gelen bayanlar ve yayalar oluyor. Sen bunları görmüyorsun. Çünkü kafanda geçmek var kırmızıda. Aslına bakarsanız bu konu hakkında yazılacak aklımızda bir çok mesele ve kural var.

8- Özellikle ambulanslara yol verilmeli ve yol verirken hemen ambulans yoluna dalmamalı

Moto kurye sitesi ile son olarak ta bir çok sürücü ambulanslara yol vermiyor yada takmıyor yada duymamış gibi yapıyor. Yada en önde ambulansın arkadan sesi gelmesine rağmen öndekiler bir şey yapmıyor. Ancak senin arkana gelince sağa sola kaçıyor. Ambulansın sesini duyunca hemen şeridi terk et yaklaşmasını bekleme. Ayrıca ambulans geçtikten sonra da aniden tekrar ambulansın arasına dalma. Bu motorcular için çok tehlikelidir.

İstanbul Moto Kurye
İstanbul Moto Kurye

Bir cevap yazın