İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | Teslimat Sürücüleri: Ne Kadar Kazanıyorlar ve Nasıl Olunur?

Teslimat Sürücüleri: Ne Kadar Kazanıyorlar ve Nasıl Olunur?

Motokurye.org - Darıca Kurye

Teslimat sürücüleri: ne kadar kazanıyorlar ve nasıl teslimat sürücü olunur?

Bir teslimat işi almayı düşünüyorsanız, muhtemelen teslimat sürücülerinin ne kadar kazanılmış olduğunı merak ediyorsunuzdur. Bu yazı size reelleri veriyor.

Bir teslimat sürücüyü olmayı mı düşünüyorsunuz ve işi iyi mi olabilecek. Yani sallayacağınızı ve maksimum parayı nasıl kazanacağınızı mı merak ediyorsunuz? Bu kalabalığın arasından sıyrılmanıza takviyeci olabiliyor.

Her gün dışarıda olmaktan ve biraz temiz hava almaktan beğeniyorsanız, teslimat sürüşü bütün sizlik olabilir. Bir teslimat sürücüyü olarak hiçbigün birbkocamanın aynı değildir. Her süre teslim edilecek taze koliler, buluşacak yeni alıcılar ve izlenecek değişik yollar olacak.

Çok istikametliliğe ve elastikliğe değer veren şahıslar için teslimat sürüşü harika bir iş olabilir. Kulağa güzel geliyor, değil mi?

Ama bir iş ne kadar zevkli olursa olsun. Onu bedavaya yahut emeğinizin değerinden daha azcaına yapmak istemezsiniz! Süreınız değerlidir.

Peki, tipik teslimat sürücüsü ne kazanıyor? Bulunduğunuz yer, sözleşme ve yaptığınız teslimat eşeysel dahil olmak üzere birkaç etmene bağlıdır.

Bu yazı, teslimat sürücüyü ücretleri hakkında bilmenizde fayda olan detayları sağlar. Hadi dalalım.

Ancak işi ve bunun sizin için iş olup olmadığına karar vermeniz için ihtiyaç duyulan balakaları veriYOr.

Ek olarak, azami fiyatlı teslimat işlerini nasıl puanlayacağınız mevzusunda içeriden balaka alacaksınız.

Teslimat sürücüleri ne kadar kazanıyor?

Hakikat konuşma: “Bir teslimat sürücüyü ne kadar kazanıyor?” sualinin tek bir doğru cevabı yok. Size bu suale kesin bir cevap veren şahıs, tüm hakikatlere sahip değildir. Yada bazı ehemmiyetli detayları görmezden gelmektedir.

Hakikat şu ki, teslimat sürücüyü ücretleri , sürücünün uzun senelere sabreden tecrübesi ile belli olabiliyor. Yani seri ve sertifikalarından yapmış oldukları teslimat hizmetinin cinsine kadar biroldukça şeye bağlıdır.

Misalin, büyük paralar değerinde kıymetli mülkler teslim ediyor. Böylece muhtemelen daha ucuz bir şey teslim etmekten daha aşırısını kazanırsınız.

Konum, vasati olarak ne kadar kazanabileceğinizi etkileyen başka bir etkendir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde teslimat sürücüleri ne kadar kazanıyor?

Bir çok duruma nazaran çalışma istatistikleribürosuna, teslimat sürücülerine olan talebin, 2020’den 2030’a kadar öngörülen %12’lik bir büyümeyle ortalamadan daha süratli önümüzdeki senelerde çoğalması bilave ediliyor.

ABD teslimat sürücülerinin vasati ücret aralığı hakkında bazı daha süratli reeller:

Vasati senelik ücret: Senelik 34.340 USD BLS

Vasati saatlik fiyat: USD $16.51 saatlik BLS

Giriş seviyesi fiyat: Sürücülerin en düşük %10’u 22.470 ABD Dolarından BLS daha az kazanıyor.

Tecrübeli sürücü ücreti: Sürücülerin azami kazanan %10’u 70.050$ BLS kazanıyor.

Özel Teslimat Sürücüleri: Ne Kadar Kazanıyorlar

Azami ödeme yapan bölgeler şunları kapsar. Buna göre teslimat sürücüleri için maksimum ödeme meydana getiren şehirler içinde İstanbul içinde iyi kazanıyor.

İstanbul’da teslimat sürücüleri ne kadar kazanıyor?

Teslimat sürücüleri de önümüzdeki senelerde İstanbul’da yüksek arz görecek.

Göre Kanada Hükümeti İş Bankası’na , 2019’dan 2028’e kadar varsayımı 26.900 yeni iş fırsatı bilave ediliyor. Yani hızlı ve bu boşlukları doldurmak için çok iş arayan mevcut.

İşte İstanbul’daki vasati teslimat sürücüsünün kazancı hakkında bazı bilgiler:

Vasati senelik fiyat: tarafınca verilen saatlik fiyata bakılırsa senelik 35.360 dolar. Yani haftada 40 saatlik çalışma ve senede 52 haftaya göre hesaplanmıştır

Vasati saatlik fiyat: Saatlik 17

Giriş seviyesi ödeme: Saat başına 12,75

Tecrübeli sürücü fiyatı: Saatlik 30

Azami fiyatlı alanlar şunları kapsar: Buna göre , azami fiyatlı teslimat sürücüyü işlerine sahip şehirler var.

Birleşik Kraliyet’ta teslimat sürücüleri ne kadar kazanıyor?

Bazı şeyler böylece yaşanıyor. Halihazırda teslimat sürücüleri kasveti, bullunuyor. Zira arz muhtemelen önümüzdeki senelerde yüksek kalmaya devam edecek.

Teslimat Sürücüleri: Ne Kadar Kazanıyorlar

Birleşik minibüs sürücülerinin senelik ücretleri varsayımı olarak arasında değişmektedir. Artık birleşik kariyer servisi’ne işleme başlıyor.

Birleşik teslimat sürücüyü ücretleriyle alakalı bazı ek balakalar şunlardır:

Vasati senelik fiyat: Senelik 21.450

Vasati saatlik fiyat: £11 saatlik

Giriş seviyesi ödeme: Senelik 17.999 £ yada saatte 7,86 £

Tecrübeli sürücü ücreti: Senelik 31.200 veya saatte 12,14 £

Özellikle en çok ödeme meydana getirilen bölgeler şunlardır. Buna göre tarafınca derlenen bilgilere, teslimat sürücüleri için azami ödeme meydana getiren şehirler vardır.

Bu teslimat sürücüleri ne kadar kazanıyor?

Gibi, teslimat sürücülerine önümüzdeki senelerde Avustralya’da yüksek arz olacaktır.

Görünümü portalı, 2025 senesine kadar çıkan teslimat sürücülerinin rakamıyla olur. Önümüzdeki beş yıl içinde güçlü bir gelişme hipotez ediyor. Hükümet sayılarına nazaran, vasati teslimat sürücüyü haftada iyi kazanıyor.

Bu teslimat sürücüsü ücretleri hakkında bazı daha süratli reeller:

Azami ödeme meydana getiren alanlar şunları kapsar. Buna göre iştarafınca derlenen bilgilere bakılıyor. Burada da teslimat sürücüleri için azami ödeme icra eden şehirler vardır.

Teslimat sürücülerinin cinsleri ve çoğu zaman iyi mi ödendikleri

Yer, bir teslimat sürücüsünün kazancını etkileyebilecek etmenlerden sadece bkocamandır. Ücretiniz, ne cins mülkleri taşıdığınıza da bağlı olacaktır.

Teslimat Sürücüleri: Ne Kadar Kazanıyorlar

Bu günlerde insanlar, elbiselerden mobilyalara, mücevherlere ve daha aşırısına kadar. Yani hemen hemen her şeyi teslim alıyor. İşletmelerin ayrıca legal belgelerden çiğ maddelere kadar muhtelif mülkleri taşımak için sürücülere gereksinimi vardır.

Genel bir kural olarak, teslim ettiğiniz mülkler ne kadar değerliyse, o denli çok ödeme alırsınız.

Anlamlı, değil mi? Muhtemelen legal belgelerinizi teslim eden bir kuryeye, pizza kuryenizden daha fazla para ödemeye razı olursunuz.

Her şeyden evvelinde, kıymetli mülkleri taşımak daha fazla mesullük gerektirir.

Ayrıca, bazı gidişatlarda, potansiyel olarak riskli mülkleri taşıyan teslimat. Tüm sürücülerinin ek sürücü kimlik balakalarına gereksinimi vardır. Bir sonraki vefatta daha çok balaka verilecektir.

Özellikle şundan dolayı, duyarlı mülkleri teslim faktörün getirmiş olduğu ek mesullüğü istiyor. Yani istemediğinize karar vermek size kalmıştır.

Basit bir yan iş arıyorsanız, işinizi bayağı yakalamayı ve bkocamanın bakkaliyesi benzer. Sağlam biçimde düşük tehlikeli teslimatlara bağlı kalmayı seçim edebilirsiniz.

Burada, göz önünde bulundurabileceğiniz bazı teslimat sürücüyü işi cinsleri. Ve bunlara ne kadar ödeme yapıldığına ilişkin bazı temel balakalar veriliyor.

Özellikle yiyecek dağıtım sürücüsü

Bir yemek dağıtım sürücüyü olarak, bakkaliye yada hazır yemekler taşıyorsunuz. Alıcılarınız genellikle aç olur, zira dakik olmak ehemmiyetlidir onları bilave ettirmeyin!

Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor

Yiyecek dağıtım sürücüleri, Instacart, Eaze ve Uber Eats şeklinde dağıtım uygulamalarında çalışabiliyor.

ABD’deki vasati yemek dağıtım sürücüyü senede takribî 40.296 dolar kazanmayı bekleyebiliyor. Ancak, özgüılatlarınızın büyük bir kısmının muhtemelen bahşişlerden geleceğini bşehrin temel fiyata ek olarak.

Amazon teslimat sürücüsü

E-tecim perakende devi Amazon’un teslimat görevlileri, kitaplar ve mutfak eşyaları gibi minik olur. Sert eşyalardan mobilya şeklinde daha büyük eşyalara kadar çok muhtelif mahsulleri alıcılara taşıyor.

Ehemmiyetlidir . Siparişleri dikkatli bir biçimde önceliklendirmeniz ve teslimat rotalarınızı optimize faktörüz. Bir Amazon teslimat sürücüsü olarak, Prime aboneleri şeklinde bazı alıcılar tez gider. Yada 24 saatte teslimat arz edebileceğinden,

ABD’deki vasati bir Amazon teslimat sürücüsü senede takribî 36.462 ABD doları kazanmayı bekleyebiliyor.

İş şeklinde firmaların sürücüleri UPS, FedEx , belgeler gibi daha duyarlı mülkleri teslim etme meylindedir. Çoğu süre, bu öğelerin hakikat bir bireye teslim edilmesi gerekiyor. Ancake bir posta paketine yada kapı eşiğine bırakılamaz.

Bu işler, ayrıntılara büyük dikkat ve yüksek seviyede hesap verebilirlik gerektirir. Bu işletmeler için teslimat sürücülerinin vasati fiyatı

Kamyon sürücüleri, büyük ve kimi zaman enez mülkleri taşıyabilen daha büyük taşıtları kullanır. Taşıdıkları mülkler yanıcı olan yakıt gibi riskli bile olabiliyor.

Bu sebeplerden dolayı yarı kamyon sürücüleri, vasati teslimat sürücüsünden daha fazla kazanma meylindedir. Bir teslimat kamyon sürücüyü için vasati fiyatı 34.340 dolar senede 47.130 dolar olarak bildiriyor. Ve ağır veya çekici-römorklu bir kamyon sürücüyü için senede

Teslimat sürücüsü iyi mi olur

Bir teslimat sürücüyü işinin sizin için olabileceğini düşünüyor musunuz? Yukarıyadaki listenin gösterdiği gibi, kariyerinizi tasarılarken seçebileceğiniz pek çok alternatifiniz var.

Fakat nasıl başlayabilirsiniz? Harika haber şuki, teslimat görevlisi olarak iş bulmak için rastgele bir yüksek eğitime lüzumunuz yok. Bazı patronlar, temel okuma, yazma ve matematik becerilerini ispatlayan bir lise diploması veya isteyebiliyor.

Ek olarak iş başlangıcında eğitim almanız gerekebiliyor. Genellikle, bu bir aydan fazla sürmez. Eğitiminiz, koli bırakma ve iade siyasetleri ve zararlı mülklerle ne yapılacağı benzer biçimde mevzuları kapsayabiliyor.

Bu noktalar ele alındığında, teslimat sürücüleri alanına katılmaya hazır olmalısınız. Bununla beraber, kariyerinizde ilerlemek ve daha yüksek ücretli bir iş unvanı almak istiyorsanız, bize güvenin. Yani büyük paralar kazanmak için alabileceğiniz bazı ek sertifikalar var. Ancak altta daha aşırısı var.

Bir teslimat sürücüyü işine gitmeye karar verirseniz, bundan en iyi halde faydalanmak istersiniz. Başarınız, eğitim balakalarınıza veya tecrübenize bağlı değildir.

Peki, mükemmel bir teslimat sürücüsünü öbürlerinden ayıran nedir? En iyi teslimat sürücülerinin haiz olduğu birkaç temel özellik vardır.

Bu noktalarda ustalaşın ve rastgele bir teslimat sürücüsü rolünde müthişleşin

Temel balakalarla başlayalım. Geçinmek için araba kullanacaksan, bunda iyi olmalısın!

Sorunsuz Olarak Teslim Ediliyor

Paralel park etmeye çalışırken devamlı olarak otomobillerı çalıyorsanız yada dur işaretlerini veya kırmızı ışıkları aştığınız için bilet topluyorsanız, muhtemelen bu işte uzun müddet kalmayacaksınız.

Defansif sürüş ehemmiyetlidir; sizi, vasıtanızı ve teslim ettiğiniz kıymetli mahsulleri güvende meblağ.

Yüksek konsantrasyon seviyesi

Teslimat sürücülerinin kurnaz olması ve süratli düşünmesi gerekir. Bunun bir kısmı tehlikesiz bir sürücü olmakla el ele gider – direksiyon başını çekilemezsiniz.

Bununla birlikte, teslimat aktüellemeleri, rota değişiklıkları ve büyüyen trafik modellerini kovuşturmak için konsantrasyon da ehemmiyetlidir.

Misalin, bir trafik sıkışıklığıyla karşılaşırsanız, dönebilmeniz ve A’dan B’ye gitmek için yeni bir rota bulmanız gerekir bu, benzer biçimde bir rota tasarlayıcının takviyeci olabileceği bir şeydir.

Organizasyon becerileri

Bir teslimat sürücüsü, tek bir iş gününde suratlarca kutuyu teslim edebiliyor.

Tüm bu mülkleri teslimat minibüsünüzün kutusuna attığınızı ve oraya vardığınızda her durakta doğru kutuyu bulmaya çalıştığınızı hayal edin. Süre kaybı hakkında mevzuşun.

Mükemmel sürücüler iyi organize olmuşlardır ve vasıtalarını kumpaslı meblağlar. Bununla birlikte, her şeyin üstünde kalmalarına ve işlerini iyi yapmalarına takviyeci olmak için koli bulucu özelliği gibi ticaretin püf noktalarını da kullanıyorlar.

Detaylara dikkat

Sürücülerin ek olarak detaylar için apaçık bir göze haiz olmaları gerekir. çoğu zaman alıcılar, misalin mülkleri belirli bir yere yada bir komşuya bırakmanızı isteyen sevk irsaliyelerini kolileriyle beraber bırakırlar.

Bu detayları fark etmek ve bu cins direktiflere bağlı kalmak, bir yıldız teslimat sürücüsü olarak öne çıkmanıza takviyeci olabiliyor.

Elbette, bazen teslimat siparişleriyle gelen özel arzlar daha az ciddidir, zira bu gülünç isteklerinin bir araya gelmesinin ispatladığı gibi “Üç kere alkışlayın ve ters takla atın”?! Hayır, teşekkürler!. Teslimat görevlisinin

Arkadaşça bir tavır ve bir tebessümme, özellikle bahşiş için çalışırken, bu alanda çok yol kat edebiliyor. Elinizdeki teslimat kolisinin sizin için bir anlam ifade etmese de alıcınız için çok şey ifade edebileceğini kavramak ehemmiyetlidir.

Baskı altında sakin bir kafa

Bak, teslimat sürüşü çok cümbüşlü olabiliyor. Devamlı değişiyor, size insanlarla etkileşime geçme kısmeti veriyor ve sıkıcı bir büronun hudutlarının ötesine geçmenizi sağlıyor.

Bununla beraber, stresli de olabiliyor

Bir sonraki banyo molanızı nereye götüreceğinizi bulmaktan teslim tarihini karşılamak için müsabakaya ve havlayan köpeklerle uğraşmaya arkadaş canlısı mı yoksa düşmanca mı? Kim bilir! Yüzleşecek çok şey var. Stresli gidişatlarda uysallığınızı koruyabilmek bir gerekliliktir.

Alıcı hizmetleri odaklı bir anlayış

Son olarak, en iyi teslimat sürücüleri – hem alıcılar bununla beraber alıcılar için öne çıkanlar – evvelde alıcı yaklaşımı benimseyenlerdir.

Günlerinin en ehemmiyetli hadiseyi olabiliyor

Davranmak bir gerekliliktir. Alıcılara ve kolilerine hürmetli

Ortak teslimat sürücüsü sertifikaları

Teslimat Sürücüleri: Ne Kadar Kazanıyorlar ve Nasıl Olunur?

Giriş seviyesinde bir teslimat işi için, çalışacağınız eyalette, şehirde veya bölgede kayıtlı geçerli bir sürücü belgesine lüzumunuz olacak. Geçmiş bir meseleniz olmadığından kesin olabilirsiniz.

FedEx gibi bazı işletmeler size taşıt verirken değişikleri vermez. Şayet patronunuz size otomobil vermiyorsa, sizin de kendi taşıtınız ve kapsamlı kasko sigortanız olmalıdır.

Ehliyet, otomobil ve sigorta benzer biçimde temel balakalar, sahada başlamanız için yeterlidir. Peki ya daha yüksek bir seviyeye ilerlemek ve daha çok kazanmak istiyorsanız?

Daha özgüılatlı teslimat işleriyle ilgileniyorsanız, alabileceğiniz birkaç ek sertifika vardır.

Ticari bir sürücü belgesi, daha yüksek fiyatlı işlere giden ilk adımdır. Bu, büyük kamyonları sürmenize ve müessesesel nakliye sağlayıcılarında iş bulmanızı sağlayacaktır.

Ancak, bir ismi konuma bakılırsa değişim gösterebiliyor. Misalin, ABD’de ticari sürücü belgesi olarak adlandırılırken, Birleşik ustalaşmış Yeterlilik Sürücü Sertifikası MYK bitirmeniz gerekir.

Teslimat Sürücüleri

Avustralya’da, “Katı Lisans” sınan muhtelif dereceler vardır hafifçe vb.. Son olarak, Kanada’da terminoloji eyalete göre değişiklik gösterir. Misalin, Ontario’da bir ticari taşıt cerrahının kayıt MYK sertifikasına lüzumunuz olacaktır.

Bununla beraber, bir iş almak çoğu zaman günlük bir lisans almaktan daha karışıktır. Ek pratik ve yazılı testlerden geçmeniz ve kalp sıhhatinizden görme marifetinize kadar her şeyi egemenlik eden kapsamlı bir tıbbi tetkikten geçmeniz gerekebiliyor.

Paketigözetmek için kumpaslı tıbbi tetkikler yaptırmanız da gerekebiliyor. Misalin ABD’de bir ticari sürücünün iki senede bir fizik tetkikten geçmesi gerekir.

Bu, taşıt kullanmaya uygun olmanızı ve direksiyon başlangıcında kalp krizi yada inme şeklinde bir sağlık meseleyi yaşamamanızı sağlar. Ancak ticari bir taşıtın boyutu göz önüne alındığında ciddi bir kazaya niçin olabiliyor.

Bir işe ek olarak, bir sürücü olarak fırsatlar yaratmak için alabileceğiniz başka sertifikalar da vardır. Misalin, riskli maddeleri taşımanıza müsaade eden özel sertifikalar alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sualler

Teslimat sürücüleri çok para kazanıyor mu?

Teslimat sürücüsünün kazancı, konum, teslim edilen mülklerin cinsi ve patron şeklinde birçok etmene bağlıdır. Ancak BLS’ye nazaran ABD’de teslimat sürücülerinin vasati fiyatı saat başına 34.340 ABD Doları yada 16,51 ABD Dolarıdır.

Bununla beraber, daha tecrübeli sürücüler ve riskli madde taşımacılığı gibi uzmanlık alanlarında çalışanlar çok daha fazla kazanabiliyor.

Teslimat sürücüyü olmak stresli midir?

Bir teslimat sürücüsünün işi her vakit değişmiş olur ve aslabigün birbkocamanın benzersi değildir. Her gün yeni kolileriniz, alıcılarınız ve rotalarınız olacak. Lakin bu da işinizi coşku verici kılıyor fakat aynı stresli olabiliyor. Zamandan bazen kazanıyorsunuz.

Özellikle her neyse ki, teslimatları tasarılamayı, rotaları çizmeyi ve işle alakalı anekdotlar gekiyor. Yani yakalamayı basitleştirerek stresi en aza indirmeye takviyeci olabiliyor.

Kuryeler Ne Kadar Kazanıyorlar

Bir teslimat sürücüyü olarak iyi bir yaşam kurabiliyor misin?

Tabii ki, bir teslimat sürücüyü olarak çalışıyor. Ttüm zamanlı bir yaşam kazanmak olabiliyor. Sürücülere olan talebin önümüzdeki senelerde çoğalması bilave ediliyor. Ancak şu sebeple motive olmuş sürücülerin işgücüne katılması için bir çok fırsat olmalı.

Giriş seviyesi bir pozisyon için ileri bir öğrenime lüzumunuz gerekiyor. Yani gerek olmadığından teslimat alanına girmek de oranla basittir. Ancak yalnızca bir sürücü belgesine lüzumunuz olacaktır.

Bu bayağı kariyer yolu, mektebe geri dönmek istemeyen veya iş bulmak için kapsamlı olabiliyor. Böylece eğitim ve kurs materyalleriyle uğraşmak istemeyenler için harikadır.

Kariyerinizi ilerletmek için, vakitında teslimatlar ve alıcılardan ve patronlardan geliyor. Özellikle pozitif tenkitlerle eminlik ve eminlik saygınlıkı oluşturmaya çalışıyor.

Yani övgü dolu yorumlar her vakit yönetim tarafınca takdir edilmenin mükemmel bir yoludur!

Teslimat alanında bir iş almayı düşünüyorsanız, başarılı olmanıza takviyeci olması için güvenin. Yani çok iyi çalıştığını biliyor.

Teslimat Sürücüleri

Teslimat sürücüleri kariyerlerinde iyi derecede ilerler?

Hasılat potansiyelinizi had safhaya çıkarmak istiyorsanız, daha özgüılatlı teslimat işleri için fırsatlar yapıyor. Ama bunun üzere ek sertifikalar almayı da düşünün. Misalin, bir kurye ile ağır kamyon kullanan daha yüksek fiyatlı işler alabilirsiniz.

Moto kurye uygulamasının rota tasarılamayı nasıl basitleştirdiğini keşfediyor.

En başarılı teslimat sürücüleri, kutularını tehlikesiz ve vakitında gitmeleri gereken yere eriştirir. Ayrıca işlerinden sevinç alırlar. Özellikle hem çömez bununla beraber tecrübeli sürücülerin işi bitirmesine takviyeci olur.

Çoklu rota tasarlayıcımız, sürücülerin teslimatlara öncelik vermesine, en süratli rotaları belirliyor. Ancak uzun ve teslimat aktüellemelerinden haberdar olmasına takviyeci olur. Koli bulucu, teslimat anekdotları ve teslimat delili gibi özellikler de işi basitleştirir.

Arayın

×