Kurye Kimdir, Kurye Nedir, Ne İş Yapar, Kurye Nasıl Olunur?
Kurye nedir, kimdir

Kurye kimdir, nedir, ne iş yapar, nasıldır, nasıl olunur?

Kurye kimdir? Bu günümüzün postacıları. Eskilerin ulakları ve habercileri günümüzün demir atlıları. Eskiden kuşlar, güvercinler ile haber yollanırken, şimdi bunlar ile ile yollanır. Eskiden attan, at arabasından haber giderken, şimdi ise iki tekerli motosikletler ile gider.

Kurye nedir? Bu zamanımızın habercisidir. Günümüzün en hızlı taşıma sistemidir. Hayatı kolaylaştıran en önemli yöntemdir. Çağımızın en büyük hizmet sektörü ve çalışanlarıdır. Benim deyişimle 2000 li yılların görünmeyen en önemli gizli kahramanları ve çalışanlarıdır.

Bu iş nedir, neler taşır, nasıl olunur, ne gerekir? Bu paket ve her türlü gönderi taşıma işini yapma durumuna denir. Bu işi genel ve kurumsal resmi ve yasal bir iş olarak yapan ve şirketleşen firmalara ise şirketleri yada firmaları denir. Kuryelik nedir, olmak için ne yapmalı?

Kimler olabilir? A-2 ehliyeti olan, sağlam ve güzel bir motosikleti olan ve ister erkek, isterse bayan ve İstanbul içini biraz bilen her kişi bu işe başlayabilir. Zaten artık bilmesine de gerek yok telefon ve haritalardan nereye istersen oraya gidiliyor. Kuryeler neler taşır? 

Aslında bu piyasada bu işi yapan firmalar ve kişiler için sıkıntı çok büyük. Hele sahada motoru ile çalışan arkadaşların yaşadıkları sıkıntılar daha fazla. Bu dertlerimizi ve sıkıntılarımızı ne gören var ne duyan var nede anlayan var. Trafikte sessiz sedasız çalışıyoruz.

Ölen ölüyor kalanlar devam ediyor. Kazalar oluyor bize vuruyorlar, sıkıştırıyorlar ama kimse duymuyor geçiyor. Aslında biz sektör olarak Tüm İstanbul taşıyoruz. Daha genel olarak ise kargo da dahil tüm Türkiye ve Dünya içinde işleri artık kurye sektörü taşıyor. 

 

Kurye firma ve çalışanlarının sıkıntıları ve dertleri nelerdir?

Bu piyasa içinde bizler aslında motosikletimiz ile  Dünyayı taşıyoruz. Çoğu taşıma ve teslim edilmesi gereken işleri biz yapıyoruz. Yani gıda, tekstil, elektronik başta olmak üzere firmaların internet üzerinden sattığı her ürünü bizler taşıyoruz. Kurye çok önemlidir.

Biz bu işe başlamadan 90 yıllarda bazı yasa dışı işler yapan kişiler vardır. Yani mafya türü. Zaten hala da var. Bu kişiler yasa dışı bazı ürünleri taşıyordu. İşte bu kişilere bu isim veriliyordu. İşte o yıllarda ne iş yaptığımızı soranlara adımızı söyleyince kalırlardı.

Bazı haberlerde özellikle hava alanlarında bazı yasak resmi olmayan ürünleri taşırken yakalanan kişilere de günümüzde bu isim veriliyor. İşte kız yada adam tarihi eser ile yakalandı. Yada bir çanta ile yakalandı haberleri görüyoruz. İşte böyle kişilere de hala bu isim veriliyor.

Sabah işe çıkıp Bismillah dediğimiz andan itibaren çalıştığımız zaman süresince başımıza gelmeyen kalmıyor. İlk olarak her akşam eve sağ salim geldik diye Rabbimize çok şükür ediyoruz. Böylece her akşam haberlerde bir haber olmasın ki bizim ile ilgili olmasın.

Bizler ile tüm İstanbul içi ve şehirler arası hizmetleri olarak çalışır. İstenildiği zaman her yere hizmet olarak giderler. Tüm ihtiyaçları zamanında teslim olarak çalışmak için getirirler. Bundan sonra bu servisi, insanların ihtiyaç duyduklarında her zaman yanında olur.

Bu sistem inanların kullanabilecekleri çok pratik ve hızlı ve sağlam bir hizmettir. İhtiyaç olan herhangi bir ürünü teslim alabilir ve istediğiniz adrese teslim eder. Sistem ise gece ve gündüz çalışıyor. İstanbul merkezli olarak bir çok yakın il ve ilçeye teslimat sağlar.

 

 

Moto Kurye Kimdir, Ne Yapar?

 

Trafikte ve çalışırken kuryelerin sorunları nelerdir?

 • 1- Araç yerine konmamak
 • 2- İnsan yerine konmamak
 • 3- Riske göre kazancın az olması
 • 4- Vergilerin çok yüksek olması
 • 5-  Motosiklet ve yedek parça fiyatları fazla olması
 • 6- Kendimize özel yolumuzun olmaması
 • 7- Benzin fiyatlarının yüksek olması
 • 8- Köprü ve otoyolların bize hem ücretli hemde araçlar ile aynı veya yakın olması
 • 9- Motosikletlere kesilen cezaların araçlar ile aynı olması
 • 10- Yollarda durmadan kasis olması 
 • 11- Şerit çizgilerinin çok kalın olması
 • 12- Otobüs, taksi ve hafriyat kamyonları şoförleri durumu
 • 13- Bozuk yollar, çukurlar ve yol çalışmaları kötü olması
 • 14- Motosiklet vergi, sigorta, muayene ve ehliyet ücretleri
 • 15-  Trafikte her türlü saygısızlık ve bilinçsiz insan olması
 • 16- Motosiklet hırsızlığı ekmek teknemizin çalınması

 

Kurye motosikletimiz ile Dünyaları taşıyoruz ama anlayan yok

Çalışanlarımız aslında bu zamanda motorlarında dünyayı taşıyor. Yani dünyaları taşıyoruz. Gıda sektörü dahil olmak üzere, tekstil ve her türlü ürün sektöründe her ürünü artık bu sektör taşıyor ve teslime diyor. Fakat kimseye yaranamıyoruz. Niye çünkü biz düşük insanız ondan.

İşte bu durumdan zamanımıza kadar geçse dahi hala bu işin ne olduğunu hala bilmeyen çok. Günümüzde bu sektör çok büyüdü. Hele bu virüs pandemi dönemi çok gergin geçiyor. Çünkü kimse bizi düşünmez gelen malını düşünür. Kimse nasılsın, iyi misin diye asla sormaz.

Paketi geç verdiği için öldürülen kurye elemanı kimdir? İstanbul içinde paketini geç teslim etti diye öldürülen arkadaşımız var. Bir kargo firmasında vermesi gereken bir paketi adres yanlış olduğu halde geç getirdi diye darp edilen bu arkadaşımız vefat etti. Haberlere çıktı ama kimse ne oluyor nasıl oluyor demedi.

Çünkü bizler hala insanlar içinde değersiz, pis, ıslak, çamurlu ikinci sınıf vatandaş olarak görülüyoruz. Bütün işi biz yaptığımız halde hiç bir değerimiz yok ve bilinmez. Bizi en fazla üzen olay da bu işte. Her nedense her kes bizi hem trafikte hemde yaşamda yok sayıyor.

Çalışan olarak en çok çektiğimiz sıkıntı yolda trafikte olur. Fakat buna rağmen, güvenlik, alışveriş merkezlerinin ve meydanların önünde duruyor. Bu tür insanlar motosikletli çalışanlara sinir oluyor. Durmadan bina önüne kaldırım olmasına rağmen park ettirmiyor.

Bu tür insanlar ile çok tartışma yaşanıyor. Bu tür insanlar egolarını tatmin ediyorlar. Almadıkları emirleri uyguluyor. Fakat asıl bunların başı olan güvenlik amirleri kendilerini hala askeriyede yada karakolda sandıkları için bu tür bir çok saçma sapan işler yapıyorlar.

 

Üsküdar moto kurye

 

Piyasa içinde kaç türlü kurye çalışma düzeni ve sistemi vardır?

 • 1- Motorlu olanlar
 • 2- Arabalı olanlar
 • 3- Yaya çalışanlar
 • 4- Uçak kargo yapanlar
 • 5- Gemi ile taşıma yapanlar

 

1- Motorlu 

Bunlar trafik içinde gördüğümüz motosiklet ile çalışan elemanlardır. Çok acil işlerde yoğun trafik içinde insanların ve firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere acil olarak günlük ve saatlik teslimat sağlarlar. Yani saatler içinde yerine verir.

 

2- Arabalı 

Bunlar taşınması zor, ağır ve daha büyük paketleri yine özellikle İstanbul içinde bir konumdan başka bir konuma taşıyan araçlı çalışanlardır. Genel olarak aynı firmanın hem motorize hemde araçlı çalışanı bulunmaktadır. Aynı firmadan bu hizmeti alabilirsiniz.

 

3- Yaya 

Bu tür çalışma sistemi ise genel olarak özel günler için, bayram, düğün, organizasyon, dergi, gazete, hediye gibi toplu dağıtım olan ürünleri ve paketleri dağıtan elemanlardır. Genel olarak haftalık ve aylık çalışma dağıtım ve teslimat zamanları vardır.

 

4- Uçak ile olanlar

Kargonuzu alıp hava alanından başka bir ile yollayan elemanlardır. Bu iş yavaş yavaş gelişmeye başladı. Kısacası bu sistem uzun zamandır olan bir sistem ise de bunu kimse kullanmıyor. Ama biz biliyoruz ve acil teslimatlarda kullanıyoruz. 

 

5- Uluslararası taşıma

Gemi ise uluslar arası gönderim yapan çalışanlardır. Başka bir deyişle bu sistem ile başka ülkelere bir ürün ve mal yollamak isteyen müşterilerimiz için kullanılan sistem. Fakat biraz tuzlu ve pahallı. Ama uluslar arası uçak taşımaya göre daha ucuzdur.

 

Moto kurye hizmeti ile acil servis alın

 

Bu iş sektöründe bir kaç tane çalışan site ve firma vardır?

Bu sektöründe bir kaç tane çalışan site vardır. Şu an bu sektör içinde 500 den fazla internet sitesi ve bu işi yapan gerek kişisel gerekse şirket olarak firma vardır. Piyasa için ise bir çok çalışma alanı vardır. Böylece yüzlerce çalışan firma binlerce kurye bulunmaktadır.

Bu alan içinde yüzlerce sektör içinde dağılmış çalışan elemanlar vardır. Bunların sayısı ise küçümsenmeyecek kadar fazladır. Aşağıda bunlara yer verdik. Fakat bunların hangisi iyi hangisi kötü bilmek artık sizin elinizde. Artık bunlar arasından en iyisini seçmek size kalmış.

Kurye sistemi demek her sektör içinde bir eleman alıp kendi işlerini bu çalışanlara yaptırmak demektir. Yani büyük ve daha kurumsal firmalar dıl gidiş geliş işlerini ofis boy denilen elemanlar ile yapardı. Yani yapılan işlerin yüzde doksanı başarıyı yakaladı.

Şimdi ise bu işlerini kuryeler vasıtası ile ve motosikletler ile yapmaya başladı. Bizlerde halen çok şükür bu işimize devam ediyoruz. Bizler bu yolda yürürken asla taviz vermedik. Çünkü bu yöntem hem daha hızlı ve daha değerli olmaktadır.

Kurye sistemi ofise gelen telefon ile iş alınır, sekreter operasyona yollar. Ayrıca motorlu eleman ekip üyelerinin de üstü başı temiz ve düzgün olmalıdır. Bu açıdan bu elemanlar hakkında bilmediğiniz bir çok mesele vardır. Bizde bunları size tanıtmaya çalışıyoruz. 

Bizler özellikle kış aylarında en çok aranan elemanlar sınıfına girmiş bulunuyoruz. Her firma motorcu arıyor. Bundan dolayı araçlar ile bu trafiğin içinden çıkmak artık imkansız hale gelmektedir. Böylece biz bu yolda devam etmek için geldik.  

 

Kurye olarak çalışan bütün sektörleri ve alanları nelerdir?

 • 1- Normal olanlar – Bunlar evrak ve her türlü eşya taşıyan normal ve orjinal bu işi yapan çalışanlar.
 • 2- Pizzacı olanlar – Ünlü ve bir çok yerde şubesi olan pizza firmalarının dağıtım elemanları
 • 3- Hamburgerci olanlar – Tanınmış hamburgercilerde çalışırlar. 
 • 4- Pideci olanlar – Pide sektöründe pide dağıtımı yapanlar
 • 5- Lokanta – yemek çalışanları – Her çeşit lokanta yemek taşıyanlar
 • 6- Diyet yemek dağıtanlar – Diyet yemek taşıması ve teslimatı yapanlar
 • 7- Şirket elemanı olanlar – Her hangi bir sektörde bir firmada maaşlı olarak çalışanlar
 • 8- Uygulama çalışanları – Bir çok kurye uygulamasında yüzdelik olan çalışanlar
 • 9- İnsan taşıyanlar – Yolculuk paylaşımı adı altında moto taksi çalışanları. 
 • 10- Hayvan taşıyan – Veterinerlerde çalışan veya hayvan taşıyanlar
 • 11- Bitki taşıyan – Her türlü çiçek ve bitki dağıtımı yapanlar.
 • 12- Eczane, depo ve laboratuvar çalışanları – Eczane ve ilaç deposu çalışanları

 

 

moto kurye ile hizmetinizdeyiz

 

Moto kuryelerin bir aylık maaşı ve kazancı ne kadardır?

Bu çalışanlarının bu işten kazancı ne kadardır? Bu işte çalışırken kazançları iki türlüdür: Yüzde elli sistem içinde çalışan bir çalışan aylık olarak çalışma durumuna göre 5.000 ile 8.000 arasında bir kazanç elde edebilir. Bu çalıştığınız firmanın durumuna göre ve verdiği maaşa bağlıdır.

Maaşlı olarak çalışan bir eleman ise aylık olarak en az 4.000 lira maaş ile çalışabilir. Fakat bu duruma göre ve çalıştığın yere göre 5-6 binlere kadar çıkabilir. Ama genel olarak ise kazançlar ve prim olarak biraz değişir. Moto kurye maaşları hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın.

 

Kurye maaş alma sistemleri ve kazanç yöntemleri nelerdir?

1- Birinci sistem olan %50 kazanç sistemi nedir, nasıl işer?

Birinci sistem. %50 sistemidir. Motosiklet sizden olursa %50 motosiklet firmadan olursa %30 ila 40 arasıdır. Yani bir gün içinde çalışıp yaptığınız bir toplam cironun yarısını veya daha çoğunu eleman alır. Ssk ve bağkur olmaz ise kuryeler %60 pirim almaktadır.

Bunlardan birincisi yaptığı işlerin kazancının yarısını alır. Bu sistemin kurye sektöründeki adı %50 diye bilinir. Örnek vermek gerekirse 100 tl’lik bir iş yaptınız, yakıt sizden köprü bazen sizden bazen firma tarafından karşılanır, sigorta şirket karşılanır.

 

Yüzde elli sisteminin yararları ve zararları nelerdir?

Bu sistem 1996 – 2000 yılları arasında çok iyiydi. Lakin sonraki dönemlerde kurye firmalarının artmasıyla rekabet arttı ve firmaları fiyat düşürdü. Dolayısıyla kazançları düştü ve değerini kaybetmeye başladı. Ama site, bina, plaza, rezidans, avm önünde duran güvenlikler.

Şu an İstanbul’u çok iyi bilen bir eleman %50 sistemiyle aylık geliri net ortalama 5.000 lira ile 10.000 lira civarındadır. Yıllık izin yok, kaza yapması halinde geliri yok, hastalanması durumunda para yok, yalnız ssk’nın verdiği o da 45 gün sonra verdiği paradan yararlanabilir.

Burada en güzel olanı ne kadar çok koşturursan o kadar çok kazanırsınız. Limit sizin elinizdedir, şansınız da iyi olursa 10.00 TL’ye kadar çıkabilirsiniz. Yani çok hızlı teslimat yapan ve çalışan daha çok iş alıyor. Lakin bu işleri operasyon merkezi verir elemanlara.

 

2-  ikinci sistem ise maaşlı çalışma sistemi ne demektir?

Bu sistem ise maaşlı sistemdir. Her hangi bir çalışan şirketinde maaşlı olarak çalışma ve şirkete bağlı olmaktır. Bu eleman böyle olan kişi, her türlü masrafını motosiklet dahil şirket alıyor. Yani bu işte yemek, içmek, ssk, benzin, motosiklet her şey dahil. 

Maaşlı sistem demek ise özellikle bu firmalarda aha zor demektir. Çünkü firma sahipleri size verdiği maaşı ve masrafları karşılamak üzere sizlere aşırı decede yükleme yapar. Size aşırı yol ve kilo metre yaptırır. Ne var ki, neden çünkü sizden para kazanmak için.

 

Moto kurye İstanbul her tarafına acil gider

 

Piyasada çalışan elemanlar en fazla hangi kurye motoru kullanıyor?

En çok kullanılan kurye motoru kişiye göre değişiyor. Çalışanlar en çok kullandıkları motosikletler daha çok fiyatları uygun olan, en az benzin yakan ve masraf çıkarmayan motosikletler kullanır. En fazla Honda, Yamaha ve Bajaj marka vardır.

Daha çok satış fiyatı en uygun ve ucuz olan motorları tercih ederler. Öncelikle çalıştığı sürece fazla masraf ve arıza çıkarmayan motor olması gerekiyor. Bundan sonra ise yedek parçası daha uygun olan motosiklet markalarını tercih ediyorlar.

Bundan dolayı insanların dışarıdaki çalışma zorlukları ve sıkıntıları nelerdir? İlk olarak en önemli sıkıntımız bizi insan yerine konmamasıdır. Çünkü kimse bizi artık takmıyor. Yani trafik içinde araç yerine koymuyor. Bundan dolayı üstümüze sürüyorlar.

Kurye kimdir? Nasıl çalışır? Ne iş yapar? İşleyişi nasıldır? İstanbul içinde tüm yükünüzü hafifletecek elemanlardır. İstanbul içinde ve dışında çalışma bölgelerimiz olarak bu bölgededir. Ne olursa olsun insanlar bilinç kazanmalıdır.

Motorlu kurye elemanları artık vazgeçilmez oldu. Artık zaman geçtikçe bize duyulan ihtiyaç artıyor. Özellikle evet İstanbul içindeki çoğu bu bölge ya inşaat alanı yada inşaat alanına giden yol güzergahı içinde olduğu için çok tehlikeli olmuştur.

Kurye kimdir? Ne iş yapar? Amacı nedir? Neler yapar? Firmaları nasıl çalışıyor? Elemanları maaşları ne kadar dır? Özellikle İstanbul içinde son dönemde kurye maaşları çok arttı. Çünkü eleman bulmak çok zor hale geldi.

 

Moto kurye servisi en uzak bölge ile nerelere kadar gider? 

Moto kurye kimdir? Nasıl olunur? Ne gerekiyor? Biz size çok iyi gelecek çalışkan ve sağlam elemanlardır. Yaşanan olumsuz aksaklıklara rağmen görevini zamanında yapan motorcular. Motorcu kimdir diyerek işte bizde hizmetimiz bu bölgede hizmete girmiştir. 

Acil moto kurye hizmeti yöntemi nedir? Sizin için gece ve gündüz her gün olmak üzere çalışmaktadır. Motorlu çalışma yöntemi acil şekilde taşınması gereken hayati öneme sahip olan ilaç ve benzeri şeylerin taşınması işlemini hızlı ve gecikmesiz şekilde gerçekleştirir. 

Kurye kimdir, ne yapar, nasıldır, nedir, çalışması, hızı? İstanbul içinde çalışan kimdir? İşte bizleriz. Burada sorulan sorular aslında aynı şeyi işaret ediyor. BU yolun emekçileri bizleriz. İnsanların yararına varız. Bu mesleğe girmeyi kimseye tavsiye etmiyoruz.

Kurye ne yapar? Çalışanları ne kadar kazanır? Bu işi zor mu? Bunlar taşıma işlemlerinde en hızlı taşıma işlemini sizlere yapabilmek için motosiklet ile taşıma yapmaktadır. Hızlı ve acil olup gecikmesiz taşıma almak isterseniz bize mutlaka ulaşın sizde kazanın bizde.

Kuryeler hayatın merkezinde yolculuk yapan insanlar. Fakat acil olarak bu hizmetlerini oluştururken birçok noktada sıkıntıların önüne geçebiliyoruz. Başından beri söylüyoruz. Bu sektör büyüyen kocaman bir pasta olmuştur.

Kurye kimdir? Nasıl olunur? Zamanı en iyi kullanan servis çalışanı. Biz vermiş olduğumuz hizmetlerinde hem kullandığımız araçlar ile veriyoruz. Yani hem de hizmet vermekte olan personellerimiz tecrübeli be bilinçlidirler. 

 

Moto kurye en hızlı çalışan firma

 

Kurye nedir, kimdir, ne iş yapar, nasıl çalışır, ne getirir?

Kurye nedir? Ne iş yapar, kimlerdir? Nasıl olabilirim? Ne yapar? Aslen bir eşyayı bir adresten başka bir adrese taşıyan acil motorlu veya yaya çalışan elemanlardır. Yani modern postacı da diyebiliriz. Çok gerekli ve lazım oldukları için önemlidir.

Eskiden atlı postacılar varmış şimdikiler ise motorlu postacılar diyebiliriz. Buda bu şehirde büyük bir yoğunluk oluşturmaktadır. Tüm yoğunluğu gideriyorlar. Aslında bir çok işi elleri ve çalışmaları ile kolay yönden bitiren uzman kişilerdir.

Ne taşır, ne getirir? Neler yapar, nasıl paket taşır? Geç teslimat sağlar. Bu gibi durumlara dikkat etmekte fayda vardır. Tabi temizden kasıt çok fazla pis olmamalıdır. Sonuçta motor kullanılıyor. O kadar da olur. Ama yinede daha temiz ve bakımlı olunabilir.

Başlıca bir çok uygulama da özellikle İstanbul içinde hayatımıza girmiştir. İlk başta sadece evrak ve paket taşırken, günümüzde her şeyi taşıyorlar. Yüksek niteliklere sahip olduğu için bu gibi sıkıntılarda hızlı olanaklı bir çözüm oluşturabiliyoruz.

Böylece amacımıza en kısa yoldan ulaşıyoruz. Motosikletlerin sağladığı avantaj ile hizmetleri taşıma işlemlerine yeni bir anlayış kazandırmıştır. Böylece bizim özellikle trafikte avantajlarımız gerçekten de çoktur. Hepsi elinden geleni yapar.

Her alanda faaliyet göstermeye başlamıştır. Acil iş ile kaç dakikada gönderi yollanır? Tekstil, gümrük, otomotiv, sigorta, turizm, hava alanları, toplu dağıtım başta olmak üzeredir. Yani yaşam için gerekli çoğu şeyi artık bu kardeşlerimiz sağlıyor.

 

Kurye servisi fiyatları ne kadar dır? Acil sistem nasıl işler? 

Kurye fiyatları ne kadar dır? Hizmeti nasıl çalışır? Nasıl olabilirim? Her sektör içinde hizmet veren her firmaya hizmet getiren önemli bir görevi icra eden bütün emekçi  arkadaşlara buradan selamlar saygılar sunuyorum.

Çünkü onlar her türlü teşekkürü hak ediyorlar. Onlar İstanbul şehrinin görünmez kahramanlarıdır. Kuryeci şirketleri ve faaliyet alanları bir çok alanda yani her sektörde artık vardır. Günümüzün kahramanları bunlar.

 Acil kurye servisinin özelliği nedir? Özellikle artık her işte varlar.  Sizden ricamız lütfen onlara saygılı ve güler yüzlü davranın.  İstanbul içindeki gidecek adresi bulamazlarsa kızmayın. Çünkü sonuçta bizlerde birer insanız.

İstanbul içinde yapılan moto kurye hizmeti nedir, nasıldır? Çalışkan, dürüst ve estetik olarak ta düzgün bir hizmet veren bu firmayı da tavsiye ederiz. Bu firmaları hangileridir merak ediyorsanız. Fakat ne olursa olsun biz işimizi en iyi yaparız.

Moto kurye eski uygulamalardan biri olan yemek sepeti sistemi de bu bağlamda bu elemanları ile çalışan başka bir firmadır. Moto kuryeler nasıl çalışır, neler yapar, nerelere gider? Bir çok alanda daha sayamadığımız uygulamalar vardır. 

Motorlu servisi nedir, ne taşır? Motorlu servisi genel olarak ne taşır? Evrak ve paket taşır. Özellikle evrak ve posta işleri dışında, her türlü her sektörde olan numune, örnek, araç, gereçleri ve daha bilumum malzemeyi taşıyorlar.

 

Moto kurye 90 dakika içinde teslim eder

 

Kurye hizmeti, servisi nedir, nasıl verilir, nasıl alınır?

Moto kurye hizmeti, servisi nedir, nasıl verilir, nasıl yapılır? Yollanacak paketi olan müşteri bize ulaşır, paket adres ve lokasyon atar bizde gider alır ve zamanına göre teslim ederiz. Her hangi bir şeyi bir noktadan başka noktaya taşımaya ve taşıyana kurye denir.

Motot kurye hizmeti İstanbul başta olmak üzere bütün gelişmiş ve yoğunluğa sahip şehirlerde bir çok firmanın ve insanların baş vurduğu bir taşıma işidir. Aklınıza gelen bütün sektörlerde bu iş dalından olarak hizmet veren yüzlerce eleman ve motorcu var.

 

Bu iş için bu kişiler  genel olarak nerelere kadar gider, çalışır?

Tüm İstanbul içi ve şehirler arası çalışır.

 

Daha önceki yıllarda kurye denince akla neler gelirdi?

Uyuşturucu satan elemanlar gelirdi

 

Kurye servisi nedir?

Motosikletli postacı servisi diyebiliriz. Kargo işinin saatlik versiyonudur.

 

Kurye hizmeti kimlere verilir? 

Bütün kurum ve kuruluşlara verilir. Ayrıca kişisel şahsi kişilerde bizim ile çalışabilir. Her firmaya ve şirkete itina ile tüm İstanbul içinde ve her yola gideriz.

 

Bu ihtiyaç nasıl ortaya çıkar?

İnsanlar bir yerden başka bir yere bir şeyler yollamak zorundadır. Bundan dolayı ya kargo yada bizi kullanırlar.

 

Kurye firmaları bir ay boyunca çalışırsa ne kadar kazanır ? 

Küçük bir firma ayda 10 bin, orta bir firma ayda 25 bin ve büyük bir firma ise ayda ortalama 50 bin kar elde edebilir.

 

Motorlu çalışanlar her gün çalışıyor mu?

Evet çalışıyor. Zorda olsa, hasta da olsa çalışmak zorundadır. Yoksa hemen işlerine son verirler. Böyle soru sorunca hep kendim aklıma geliyorum.  Fakat ben o günlerden itibaren bu işin İstanbul için vazgeçilmez olacağını tahmin ediyordum. Şimdilerde yüz binleri bulan motorlu sektöründe çalışan insanlar vardır. Yani biz ve onlar sizinle beraber uyanır sizinle beraber işe başlarlar.

 

Motorlu kurye servisi nerelere gider? Nereye kadar çalışabilir?

İstanbul içi başta olmak üzere ve şehir dışına bile gidebilir. Biz firma olarak bu servis ile bu  gelişen büyüyen ve popüler olan yerde bizde varız. İstanbul ilinin her ilçesinde çalışma yapıyor ve hizmeti vardır. İstanbul içinde değil sadece bizler şehirler arası da olmak üzere tüm ilçelere ve bölgeleri arası geçerli olmaktadır.

 

Bu işte hangi sektörlerde hizmet verilir?

Her iş dalında bizden birini görebilirsiniz. Fakat bu işte ömrümüzü geçirdiğimiz için üstesinden geliyoruz.

 

Bu iş için elemanlar nasıl gelişir?

Bizde bu arada bu kurumunun verdiği semineri başarı ile geçmiş elemanlarımız çoktur. 

 

Moto kurye fiyatları nasıldır, uygun ve ekonomik mi?

Fiyatları genel olarak değişkenlik gösteriyor. Genel olarak kargoya göre daha yüksek olmaktadır.

 

Fiyatlar nasıl belirlenir, nasıl hesaplanır?

Acil, hızlı ve normal gün içi teslimata göre değişir. Ayrıca ağırlık ve hacme göre de değişir.

 

Bu işin bir sertifikası yada belgesi var mı?

Evet var. Bizler hız ve güvenli motosiklet kullanma dalında eğitim alıp sertifikamızı elimize almış ve asmış bulunmaktayız. Böylece kalite artmaktadır. 

 

Acil kurye hizmeti ne kadar zamanda teslim eder?

En erken 15 dakika içinde teslimat yapar. Ve hayat kurtarıyor. Her gün bir şeyler çıkıyor her gün bir şeyler oluyor. Firmamızın bütün sunduğu fırsatlardan yararlanmak ister misiniz? Hemen bizi arayın. Yani yaklaşık iki saat içinde her şeyi teslim ediyoruz. 

 

Hızlı kurye servisi ne demektir?

Buda çabuk olmak ve çabuk teslim yapmak olarak nitelendirilir.Bu servis daha da çok kolay. Burada başladığımız işleri ilk önce Yüce Allah sonrada sizin sayenizde dahada genişleterek güzel ve sağlam bir firma haline gelmiş bulunuyoruz.

 

Hızlı hizmet ile normal farkı bedir?

Hızlı kurye ile normal kurye farkı zamandır. Yani biri standart biride acil teslimat.  Bu hizmeti daha ileri zamanlarda dahada büyüterek size hizmet vermeye devam edeceğiz. Peki bu nasıl oluyor güzel ve hızlı oluyor.

 

Kurye hizmeti  trafik kurallarına uyar mı?

Evet uyar. Bir çok durumda insanların bize yaptıklarına çok ama çok üzülüyor. Bazı insanlar var bunlara bir trafik polisi çevirip ceza yazıyor. Bizler buralara acil giderken ceza yiyoruz.

 

Kurye hizmeti nedir?

İşe aldığımız tüm elemanlar ile iletişim bilgilerimiz üzerinden iletişim kuruyoruz. Tüm işleri en yakın ekip üyesine veriyoruz. 

 

Nasıl çalışır?

Düzgün, sağlam, efendi ve dürüst çalışır.

 

Peki en az benzin yakan, çok az masraf çıkaran ve en uygun fiyatlı motosikletler hangileridir?

Tabi ki marka olan motosikletler, Honda, Yamaha

 

Yeni çalışanlara nasıl öğretilir?

Yetiştiriyoruz ve çalışmaya başlamak için piyasaya sürüyoruz. Bizlerin iletişim kurduğunuz müşteri hizmetlerimizden bu elemanlarımız vardır. Bilhassa eğitimlerini titiz bir şekilde veriyoruz.

Sahip olduğumuz prestij ve iş anlayışı gereği eğitimsiz çalışan çalıştırmıyoruz. Eğitimsiz elaman işe başlamadan önce özel kurye eğitimi veriyoruz. Tüm çalışanlarımızı özenle seçiyor ve gerekli olan tüm eğitimi onlara sağlıyoruz. 

 

Kurye hizmeti nasıldır?

Çok rahat ve çok kolay güvenilir biz hizmettir. 

 

Bu iş içinde sayılı firmalar içine girmek zor mu?

Evet bu sistemi ile bütün firmaları arasında en sayılan ve hizmeti ile bilinen firmalar arasında yer alıyoruz. 

 

Kurye hizmeti çalışmaları

Servis çalışmaları devam ediyor. Yaşadığımız coğrafyada en aranan sektör bu iş olmuştur.

 

Kaza yapmamak için hangi önlemler alınıyor?

Kaza yapmamak için riskleri en az seviyeye indirmek için gerekli bütün önlemleri alıyoruz. Özellikle kaza anında gerçekleştirilmesi gerekenleri yapıyoruz. İşlemleri birebir olarak uygulayarak işleri düzenliyoruz. Verdiğimiz bu hizmetlerinin biraz olsun aksamasını ve gecikmesini önlüyoruz. Çünkü özellikle evrak, paket ve acil ilaç taşıyoruz.

 

Kurye hizmeti önemli işlerde ne yapar?

Önemli siparişler gibi gönderilerin hızlı bir şekilde teslim ediyoruz. Onların adresine ulaşmasını isteyen müşterilerimiz, bu gecikmeden dolayı mağdur olmadan firmamızdan hizmet almaktadır.

Her türlü işlerinizi yerine getirmek için kararlı vazifeler yerine getiriyor. İşte bu tür gecikmeleri en az zamana indiriyoruz. Tabi ki böyle olaylar ve kazalar her kesin her firmanın başına gelir.

 

Kurye servisi fiyatları nedir?

Uygun ve ucuzdur. 20 liradan başlar uzaklığa göre değişir. Sizlere güzel ve seri taşınan işlerinizin mutluluğunu vaat ediyor. Hızlı fiyatları biraz daha yüksektir. Fiyatları gerektiğinde acil olunca daha yüksek oluyor. 

 

Özel kurye nedir, kimdir ?

Size özel çalışan elemanlar ve yaptığı iş. Buradan yollayacağınız en mühim paketleri hızlıca yollayın. Çünkü elemanımız direk başka bir yere uğramadan gider.

 

Her saat çalışılıyor mu?

Bu çalışma ile kesintisiz teslimat sağlıyoruz. yedi gün yirmi dört saat kesintisiz olarak teslimat yapabilmektedir.  

 

Gece çalışma var mıdır?

Evet vardır. Gece saatlerinde taşınmasını istediğiniz ilaç ve benzeri şeyler için gecikmesiz teslimat sağlanmaktadır. Bu gibi önemli durumlar için sabahı beklemeden anında teslimat yapılabilmektedir.

 

Kurye hizmeti güvenli midir?

Son derece güvenlidir. İster belli bir saatte isterseniz de hemen teslim edilmesini istediğiniz şeyler için taşıma yapılmaktadır. Hızlı ve pratik olması sayesinde ulaşım amacı ile sorunsuzdur.

İstanbul içinde ve tüm yolunda ve içinde güvenli hizmetleri sunuyoruz. Farklı bölgeler ve ilçeler arasında yer alan ulaşım yolları vardır. Elemanlarımız her zaman güvenli kişilerdir.

 

Kuryeci nedir, kimdir, ne iş yapar?

Zamanın en iyi mesleği ve çalışanlarıdır. İstanbul trafiğinde motor sürmek her yiğidin karı değildir. Elemanları ve çalışanları bu çalışma sırasında bir çok önemli ve özel durum ile karşı karşı geliyor.

 

Trafik motorcuları engeller mi?

Fazla değil. Ama İstanbul şehrinin bütün ilçesi içinde yaşanan bir çok trafik ve yol bakım sorunları mevcuttur halen sürüyor. Durum ve vaziyete göre en çabuk firmayız. Firmamız verdiği tüm işlerin tamamen arkasında devam eder.

 

Motosiklet taşıma kapasitesi ne kadar dır?

Yaklaşık 50 desi. Her ne kadar motosikletlerin taşıma kapasitesi sınırlı olsa bile taşınacak küçük şeyler için ideal taşıma aracıdır. Ancak şunu söylemek gerekiyor bizler bu şehrin en hızlı kahramanlarıyız.

 

En fazla gidilen iş çıkan yerler nerelerdir?

Özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane ilçesinde ve diğer ilçelerde size servis sağlamaya ve destek vermeye elinden gelerek devam ediyor. Ne kadar iyi olduğumuz aslında bizimle çalışan müşterilerden öğrenmek daha iyi olabilir. 

 

Büyük paketler taşınır mı, nasıl taşınır?

Evet tabi ki de taşıyor. Motosikletin arkasına bağlıyoruz. Yollarda görmüşünüzdür. Bu amaçla motosikletleri kullanarak sorunsuz taşıma gerçekleştirebilmektedir. 

 

Cumartesi pazar, tatillerde çalışılıyor mu?

Evet çalışıyoruz. Hemde tatil günleri de dahil hizmeti olarak çalıştığımız süre içinde destek oluyoruz.

 

Kurye hizmeti neler taşır?

Her türlü yasal ve resmi taşıma hizmetleri taşıma işlemleri gerçekleştirmektedir. İlaç taşınması gereken yerlere tam zamanında taşıma gerçekleştirilmektedir. 

 

Trafik kazaları ve önlemleri nelerdir?

İşte buralar uzun ve ilçe merkezinde kullanılan ulaşım yolları üzerinde yaşanan trafik kazalarında ani karar vermek çok önem arz eder. Çalışmaları bizim araçlarımızın önlemi yer alması veya yer almaması göz önünde bulunduruyoruz.

Böylece ikaz ve önlem alınması gereken önlemleri ve kaza anında alıyoruz. Bu konuda gerçekleştirilmesi gereken davranışları belirliyoruz. Bu sayede çalışan her personellerimiz çok dikkatli olmaktadır.

 

Bu işte yalan söyleniyor mu?

Evet çoğu firma söyler. Ama tabi ki doğru söylersiniz fakat insanların kendi hayatlarında nasıl her insan olduğu belli değildir. Bir değilse bazı insanlar arkadaş, bazıları dost oluyorsa, bazıları da çok yakın dost olup güven kazanabilirler.

Çalışan bir motorlu firma sizi asla yarı yolda koymuyorsa ve her şeyi ile onlara güveniyorsanız işte bizimde böyle firmalara öncelik tanımamız yanlış bir şey olmadığını düşünüyoruz. Bu piyasa içinde yalan konuşmayan hiç bir firma yoktur. Tabi ki biz ve bir kaç firma dışında. 

 

Firmalar arasında bir fark görülüyor mu?

Hayır hepsi bizim için birdir. Dersiniz ki hani hiç bir firma arasında fark gözetme olmuyordu?

 

Diğer firmalar arasındaki farkımız nedir?

Bizim diğer firmalar arasında bir çok farkımız vardır. Bu farkımız da ilk başta kalite ve dürüstlük konusunda ön plana çıkıyor. Her alanda sizlere yardımcı oluyor çalışmaya devam ediyor. Böylece elimizden geldiği kadar insanlara yararlı ve faydalı olmaya gayret ediyoruz. 

 

Kurye hizmeti her zaman yanınızda

Her zaman İnşallah size destek olacağız ve yanında olacağız. Servisimiz iki türlüdür. Yani normal ve acil işlerinizde fiyat sorunuz. Özel olmakla beraber acil ihtiyaçlarınızda fiyatımız için de fiyat alınız. Zaten ilk açılma ve kurulma sebebimiz para kazanmaktan çok insana bir faydamız olmasıdır. Para kazanmak daha sonra gelen bir durumdur.

 

Bir kurye olarak nasıl bir motosiklet seçmek gerekiyor?

 • 1- Fiyatı en uygun ve ucuz olan olmalı
 • 2- Yakıtı en az yakan, az benzin tüketen olmalı
 • 3- Arıza ve masraf olan fazla çıkarmayan motor olmalı
 • 4- Güçlü, dayanıklı ve seri olmalı, gerektiğinde uzamalı
 • 5- Yedek parçası her yerde bulunmalı ve daha uygun olmalı
 • 6- Vergisi daha uygun ve daha ucuz olmalı

 

Piyasa içinde en fazla kullanılan motosiklet hangisidir?

Fiyatı en uygun orta seviyede vitesli motosikletler

 • 1- Honda – Cbf 150 
 • 2- Yamaha – Ybr 125
 • 3- Honda – Cb 125 F
 • 4- Tvs – Apache Rtr 150

 

Daha güçlü, hızlı ve torklu motosiklet isteyenler için 

 • 4- Bajaj – Pulsar 200 Ns 
 • 5- Bajaj – Dominar 400
 • 6- Honda – Ncx- 750

 

Scooter vitessiz otomatik model isteyenler için

 • 8- Honda – Pcx 125 veye 150
 • 9- Yamaha – Xmax 250
 • 10- Sym Joymax 250 

 

Peki kargo ile kurye arasındaki en önemli farklar nelerdir? 

 

Sizlere en yakın moto kurye çağır mak için lütfen hemen tıklayın

Motorlu kurye sayfamızı merak ediyorsanız buradan okuyabilirsiniz.

 

Kuryeler saat kaça kadar çalışıyor?

Kuryeler saat kaça kadar çalışıyor? Kuryeci hafta sonu sabah 09:00 ile 18:00 saatleri arasında çalışıyor. Yani mesai saatleri içinde. Fakat çoğu kurye firmasının mesai saatleri dışında çalışan gece gündüz yani 7/24 çalışan servisi bulunuyor. Yani gece nöbetçi kurye hizmeti vardır.

 

Hafta sonu çalışan kurye ve şirketi var mıdır?

Hafta sonu kurye var mı? Kuryeler hafsa sonu çalışıyor mu? Evet hafta sonu çalışan kurye elemanları ve kurye firmaları vardır. Kurye sistemi ne demektir, kimler çalışır, nasıl çalışır? Aynı zamanda ilk kuruluş ve eski firmalara yer verdik.

 

Esnaf kurye ne demek? Bu esnaf kurye nasıl olunur?

Esnaf kurye demek; kişilerin şahsi olarak kendi üzerilerine firma açması demek. Yani esnaf olmak demek. Yani yeni açılan uygulamalar vergiden kaçmak için çalıştırdığı kuryelere kendi üzerilerine firma açtırarak çalıştırıyor. Esnaf kurye olan kişi bütün her şeyi fatura, kdv, vergi v.s gibi şeyleri kendisi ödüyor.

 

Kurye nasıl olunur, kurye olma şartları nelerdir?

Nasıl kurye olunur, olmak için neler gerekir, ne yapmalıyım? Eli ayağı tutan, A2 ehliyeti olan her kes kurye olabilir. Daha detaylı bilgi almak isteyenler için https://www.motokurye.org/motorlu-kurye-nedir-nasil-olunur.html makaleden okuyabilirler.

 

Kargo ve kurye arasındaki fark nedir?

1- Kargo, en az bir gün veya daha fazla gün içinde teslimat yapar, kurye ise saatlik hatta dakikalık teslimat yapar.

2- Kargo daha çok şehir dışı teslimat yapar, kuryeler İstanbul içi yapar.

3- Kargolar toplu olarak taşır, kuryeler ise tek tek alır taşır

4- Kargolar Daha uygun fiyatı vardır, kurye fiyatları daha yüksektir.

5- Kargolar büyük araçlar ile çalışır, kuryeler ise motosikletler ile çalışır.

 

Kurye dağıtım ne demek?

Toplu şekilde dağıtılması gereken şeyleri dağıtma işine denir. Yani, davetiye, hediye, gazete, dergi vb. ürünleri dağıtmak.

 

Kurye taşımacılığı ne demek?

Günlük olarak acil yetişmesi gereken her şeyi taşıma işine denir.

 

Kuryeler hangi motoru kullanıyor?

En fazla kullanılan ve daha iyi motosikletler nelerdir? En iyi moto kurye motorları ve motosikletleri ile ilgili daha fazla bilgi için bu yazımızı https://www.motokurye.org/en-iyi-moto-kurye-motosikletleri.html inceleyebilirsiniz.

 

Sokağa çıkma yasağında kuryeler çalışıyor mu?

Evet çalışıyorlar. Kuryelere yasak yok. Ama bazı motorcular gezmek için dışarı çıkıyor ve belgesi olmadığı için ceza yiyor.

 

A1 ehliyeti ile kurye olunur mu?

Olunur ama küçük motosiklet ile olursunuz.

 

Kuryelik nasıl bir meslek?

Çok zor ve tehlikeli bir meslektir.

 

Mobil kurye nedir?

Yeni çıkan uygulamalar demek. Mobil telefon üzerinden işlerin halledilmesi demek. 

 

Yaya kurye ne iş yapar?

Toplu olarak çıkan ürünleri yaya kurye dağıtır.

 

Kuryeye zimmetlendi ne anlama gelir?

Müşterilerin paketleri, dağıtım merkezinden gidecekleri yere götürecek elemanın üzerine verildiğinde o kişiye zimmetlenir.

 

Motorlu kurye hizmetimiz ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi ve destek almak için;

https://www.motokurye.org/motorlu-kurye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Moto kurye en iyi acil motorlu servisi

Moto Kurye En İyi Acil ve Hızlı Motorlu Servisi

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE