Moto Kurye | Kurye

Kurye

Kurye kimdir? Bu günümüzün postacıları. Eskilerin ulakları ve habercileri günümüzün demir atlıları. Eskiden kuşlar, güvercinler ile haber yollanırken, şimdi bunlar ile ile yollanır. Yani eskiden attan, at arabası ile haber giderken, şimdi iki tekerli motosikletler ile gider.

Bu iş nedir, neler taşır, nasıl olunur, ne gerekir? Paket ve her türlü gönderi taşıma işini yapmaya denir. Bu işi genel ve kurumsal resmi ve yasal bir iş olarak yapan ve şirketleşen firmalara ise şirketleri yada firmaları denir. Kuryelik nedir, olmak için ne yapmalı?

Kurye nedir? Bu zamanımızın habercisidir. Günümüzün en hızlı taşıma sistemidir. Hayatı kolaylaştıran en önemli yöntemdir. Çağımızın en büyük hizmet sektörü ve çalışanlarıdır. Benim deyişimle 2000 li yılların görünmeyen en önemli gizli kahramanları ve çalışanlarıdır.

Kimler olabilir? A-2 ehliyeti olan, sağlam ve güzel bir motosikleti olan ve ister erkek, isterse bayan ve İstanbul içini biraz bilen her kişi bu işe başlayabilir. Zaten artık bilmesine de gerek yok telefon ve haritalardan nereye istersen oraya gidiliyor. Kuryeler neler taşır? 

Moto kurye hizmeti İstanbul başta olmak üzere bütün gelişmiş ve yoğunluğa sahip şehirlerde bir çok firmanın ve insanların baş vurduğu bir taşıma işidir. Aklınıza gelen bütün sektörlerde bu iş dalından olarak hizmet veren yüzlerce eleman ve motorcu var.

Aslında bu piyasada bu işi yapan firmalar ve kişiler için sıkıntı çok büyük. Hele sahada motoru ile çalışan arkadaşların yaşadıkları sıkıntılar daha fazla. Bu dertlerimizi ve sıkıntılarımızı ne gören var ne duyan var nede anlayan var. Trafikte sessiz sedasız çalışıyoruz.

Kurye Sorunları

 • 1- Araç yerine konmamak
 • 2- İnsan yerine konmamak
 • 3- Riske göre kazancın az olması
 • 4- Vergilerin çok yüksek olması
 • 5-  Motosiklet ve yedek parça fiyatları fazla olması
 • 6- Kendimize özel yolumuzun olmaması
 • 7- Benzin fiyatlarının yüksek olması
 • 8- Köprü ve otoyolların bize hem ücretli hemde araçlar ile aynı veya yakın olması
 • 9- Motosikletlere kesilen cezaların araçlar ile aynı olması
 • 10- Yollarda durmadan kasis olması 
 • 11- Şerit çizgilerinin çok kalın olması
 • 12- Otobüs, taksi ve hafriyat kamyonları şoförleri durumu
 • 13- Bozuk yollar, çukurlar ve yol çalışmaları kötü olması
 • 14- Motosiklet vergi, sigorta, muayene ve ehliyet ücretleri
 • 15-  Trafikte her türlü saygısızlık ve bilinçsiz insan olması
 • 16- Motosiklet hırsızlığı ekmek teknemizin çalınması

Kuryeler Kimdir?

 • 1- Motorlu olanlar
 • 2- Arabalı olanlar
 • 3- Yaya çalışanlar
 • 4- Uçak kargo yapanlar
 • 5- Gemi ile taşıma yapanlar

Hizmetler

1- Motorlu Kurye

Bunlar trafik içinde gördüğümüz motosiklet ile çalışan elemanlardır. Çok acil işlerde yoğun trafik içinde insanların ve firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere acil olarak günlük ve saatlik teslimat sağlarlar. Yani saatler içinde yerine verir.

2- Arabalı Kurye

Bunlar taşınması zor, ağır ve daha büyük paketleri yine özellikle İstanbul içinde bir konumdan başka bir konuma taşıyan araçlı çalışanlardır. Genel olarak aynı firmanın hem motorize hemde araçlı çalışanı bulunmaktadır. Aynı firmadan bu hizmeti alabilirsiniz.

3- Yaya Kurye

Bu tür çalışma sistemi ise genel olarak özel günler için, bayram, düğün, organizasyon, dergi, gazete, hediye gibi toplu dağıtım olan ürünleri ve paketleri dağıtan elemanlardır. Genel olarak haftalık ve aylık çalışma dağıtım ve teslimat zamanları vardır.

4- Uçak Kargo Kurye

Kargonuzu alıp hava alanından başka bir ile yollayan elemanlardır. Bu iş yavaş yavaş gelişmeye başladı. Kısacası bu sistem uzun zamandır olan bir sistem ise de bunu kimse kullanmıyor. Ama biz biliyoruz ve acil teslimatlarda kullanıyoruz. 

5- Uluslararası Taşıma Kurye

Gemi ise uluslar arası gönderim yapan çalışanlardır. Başka bir deyişle bu sistem ile başka ülkelere bir ürün ve mal yollamak isteyen müşterilerimiz için kullanılan sistem. Fakat biraz tuzlu ve pahallı. Ama uluslar arası uçak taşımaya göre daha ucuzdur.

Motorcu Çalışanları

 • 1- Normal olanlar – Bunlar evrak ve her türlü eşya taşıyan normal ve orjinal bu işi yapan çalışanlar.
 • 2- Pizzacı olanlar – Ünlü ve bir çok yerde şubesi olan pizza firmalarının dağıtım elemanları
 • 3- Hamburgerci olanlar – Tanınmış hamburgercilerde çalışırlar. 
 • 4- Pideci olanlar – Pide sektöründe pide dağıtımı yapanlar
 • 5- Lokanta – yemek çalışanları – Her çeşit lokanta yemek taşıyanlar
 • 6- Diyet yemek dağıtanlar – Diyet yemek taşıması ve teslimatı yapanlar
 • 7- Şirket elemanı olanlar – Her hangi bir sektörde bir firmada maaşlı olarak çalışanlar
 • 8- Uygulama çalışanları – Bir çok kurye uygulamasında yüzdelik olan çalışanlar
 • 9- İnsan taşıyanlar – Yolculuk paylaşımı adı altında moto taksi çalışanları. 
 • 10- Hayvan taşıyan – Veterinerlerde çalışan veya hayvan taşıyanlar
 • 11- Bitki taşıyan – Her türlü çiçek ve bitki dağıtımı yapanlar.
 • 12- Eczane, depo ve laboratuvar çalışanları – Eczane ve ilaç deposu çalışanları

Motorlu Kurye Maaşları

Çalışanları bu işten kazancı ne kadardır? Bu işte çalışırken kazançları iki türlüdür: Yüzde elli sistem. Yani içinde bir çalışan aylık olarak çalışma durumuna göre 5.000 ile 8.000 arasında bir kazanç elde edebilir. Çalıştığınız firmanın durum ve verdiği maaşa bağlıdır.

Maaşlı olarak çalışan bir eleman ise aylık olarak en az 4.000 lira maaş ile çalışabilir. Fakat bu çalıştığın yere göre 5-6 binlere kadar çıkabilir. Ama genel olarak ise kazançlar ve prim olarak biraz değişir. Kurye maaşları hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın.

Maaş Sistemi

1- Birinci sistem olan %50 kazanç sistemi nedir, nasıl işer?

Birinci sistem. %50 sistemidir. Motosiklet sizden olursa %50 motosiklet firmadan olursa %30 ila 40 arasıdır. Yani bir gün içinde çalışıp yaptığınız bir toplam cironun yarısını veya daha çoğunu eleman alır. Ssk ve bağkur olmaz ise kuryeler %60 pirim almaktadır.

Bunlardan birincisi yaptığı işlerin kazancının yarısını alır. Bu sistemin kurye sektöründeki adı %50 diye bilinir. Örnek vermek gerekirse 100 tl’lik bir iş yaptınız, yakıt sizden köprü bazen sizden bazen firma tarafından karşılanır, sigorta şirket karşılanır.

Yüzde elli sisteminin yararları ve zararları nelerdir?

Bu sistem 1996 – 2000 yılları arasında çok iyiydi. Lakin sonraki dönemlerde kurye firmalarının artmasıyla rekabet arttı ve firmaları fiyat düşürdü. Dolayısıyla kazançları düştü ve değerini kaybetmeye başladı. Ama site, bina, plaza, rezidans, avm önünde duran güvenlikler.

Şu an İstanbul’u çok iyi bilen bir eleman %50 sistemiyle aylık geliri net ortalama 5.000 lira ile 10.000 lira civarındadır. Yıllık izin yok, kaza yapması halinde geliri yok, hastalanması durumunda para yok, yalnız ssk’nın verdiği o da 45 gün sonra verdiği paradan yararlanabilir.

Burada en güzel olanı ne kadar çok koşturursan o kadar çok kazanırsınız. Limit sizin elinizdedir, şansınız da iyi olursa 10.00 TL’ye kadar çıkabilirsiniz. Yani çok hızlı teslimat yapan ve çalışan daha çok iş alıyor. Lakin bu işleri operasyon merkezi verir elemanlara.

Ne Kadar Maaş

2-  ikinci sistem ise maaşlı çalışma sistemi ne demektir?

Bu sistem ise maaşlı sistemdir. Her hangi bir çalışan şirketinde maaşlı olarak çalışma ve şirkete bağlı olmaktır. Bu eleman böyle olan kişi, her türlü masrafını motosiklet dahil şirket alıyor. Yani bu işte yemek, içmek, ssk, benzin, motosiklet her şey dahil. 

Maaşlı sistem demek ise özellikle bu firmalarda aha zor demektir. Çünkü firma sahipleri size verdiği maaşı ve masrafları karşılamak üzere sizlere aşırı decede yükleme yapar. Size aşırı yol ve kilo metre yaptırır. Ne var ki, neden çünkü sizden para kazanmak için.

Kurye Nedir?

Kurye nedir? Ne iş yapar, kimlerdir? Nasıl olabilirim? Ne yapar? Aslen bir eşyayı bir adresten başka bir adrese taşıyan acil motorlu veya yaya çalışan elemanlardır. Yani modern postacı da diyebiliriz. Çok gerekli ve lazım oldukları için önemlidir.

Moto kurye hizmeti, servisi nedir, nasıl verilir, nasıl yapılır? Yollanacak paketi olan müşteri bize ulaşır, paket adres ve lokasyon atar bizde gider alır ve zamanına göre teslim ederiz. Her hangi bir şeyi bir noktadan başka noktaya taşımaya ve taşıyana kurye denir.

Eskiden atlı postacılar varmış şimdikiler ise motorlu postacılar diyebiliriz. Buda bu şehirde büyük bir yoğunluk oluşturmaktadır. Tüm yoğunluğu gideriyorlar. Aslında bir çok işi elleri ve çalışmaları ile kolay yönden bitiren uzman kişilerdir.

Ne taşır, ne getirir? Neler yapar, nasıl paket taşır? Geç teslimat sağlar. Bu gibi durumlara dikkat etmekte fayda vardır. Tabi temizden kasıt çok fazla pis olmamalıdır. Sonuçta motor kullanılıyor. O kadar da olur. Ama yinede daha temiz ve bakımlı olunabilir.

İstanbul kurye eski uygulamalardan biri olan yemek sepeti sistemi de bu bağlamda bu elemanları ile çalışan başka bir firmadır. Moto kuryeler nasıl çalışır, neler yapar, nerelere gider? Bir çok alanda daha sayamadığımız uygulamalar vardır. 

Motorlu servisi nedir, ne taşır? Motorlu servisi genel olarak ne taşır? Evrak ve paket taşır. Özellikle evrak ve posta işleri dışında, her türlü her sektörde olan numune, örnek, araç, gereçleri ve daha bilumum malzemeyi taşıyorlar.

Kurye İle İlgili Sorular

Bu iş için bu kişiler  genel olarak nerelere kadar gider, çalışır?

Tüm İstanbul içi ve şehirler arası çalışır.

Daha önceki yıllarda kurye denince akla neler gelirdi?

Uyuşturucu satan elemanlar gelirdi

Kurye servisi nedir?

Motosikletli postacı servisi diyebiliriz. Kargo işinin saatlik versiyonudur.

Kurye hizmeti kimlere verilir? 

Bütün kurum ve kuruluşlara verilir. Ayrıca kişisel şahsi kişilerde bizim ile çalışabilir. Her firmaya ve şirkete itina ile tüm İstanbul içinde ve her yola gideriz.

Bu ihtiyaç nasıl ortaya çıkar?

İnsanlar bir yerden başka bir yere bir şeyler yollamak zorundadır. Bundan dolayı ya kargo yada bizi kullanırlar.

Kurye Sistemi

Kurye firmaları bir ay boyunca çalışırsa ne kadar kazanır ? 

Küçük bir firma ayda 10 bin, orta bir firma ayda 25 bin ve büyük bir firma ise ayda ortalama 50 bin kar elde edebilir.

Evet çalışıyor. Zorda olsa, hasta da olsa çalışmak zorundadır. Yoksa hemen işlerine son verirler. Böyle soru sorunca hep kendim aklıma geliyorum.  Fakat ben o günlerden itibaren bu işin İstanbul için vazgeçilmez olacağını tahmin ediyordum. Şimdilerde yüz binleri bulan motorlu sektöründe çalışan insanlar vardır. Yani biz ve onlar sizinle beraber uyanır sizinle beraber işe başlarlar.

Motorlu kurye servisi nerelere gider? Nereye kadar çalışabilir?

İstanbul içi başta olmak üzere ve şehir dışına bile gidebilir. Biz firma olarak bu servis ile bu  gelişen büyüyen ve popüler olan yerde bizde varız. İstanbul ilinin her ilçesinde çalışma yapıyor ve hizmeti vardır. İstanbul içinde değil sadece bizler şehirler arası da olmak üzere tüm ilçelere ve bölgeleri arası geçerli olmaktadır.

Bu işte hangi sektörlerde hizmet verilir?

Her iş dalında bizden birini görebilirsiniz. Fakat bu işte ömrümüzü geçirdiğimiz için üstesinden geliyoruz.

Bu iş için elemanlar nasıl gelişir?

Bizde bu arada bu kurumunun verdiği semineri başarı ile geçmiş elemanlarımız çoktur. 

Kurye Fiyatları

Moto kurye fiyatları nasıldır, uygun ve ekonomik mi?

Fiyatları genel olarak değişkenlik gösteriyor. Genel olarak kargoya göre daha yüksek olmaktadır. Acil, hızlı ve normal gün içi teslimata göre değişir. Ayrıca ağırlık ve hacme göre de değişir.

Bu işin bir sertifikası yada belgesi var mı?

Evet var. Bizler hız ve güvenli motosiklet kullanma dalında eğitim alıp sertifikamızı elimize almış ve asmış bulunmaktayız. Böylece kalite artmaktadır. 

Acil kurye hizmeti ne kadar zamanda teslim eder?

En erken 15 dakika içinde teslimat yapar. Ve hayat kurtarıyor. Her gün bir şeyler çıkıyor her gün bir şeyler oluyor. Firmamızın bütün sunduğu fırsatlardan yararlanmak ister misiniz? Hemen bizi arayın. Yani yaklaşık iki saat içinde her şeyi teslim ediyoruz. 

Okumadan geçmeyin deriz; Beykoz kurye kaç dakikada teslim? 

Neler Gerekiyor

Buda çabuk olmak ve çabuk teslim yapmak olarak nitelendirilir.Bu servis daha da çok kolay. Burada başladığımız işleri ilk önce Yüce Allah sonrada sizin sayenizde dahada genişleterek güzel ve sağlam bir firma haline gelmiş bulunuyoruz.

Hızlı hizmet ile normal farkı bedir?

Hızlı kurye ile normal kurye farkı zamandır. Yani biri standart biride acil teslimat.  Bu hizmeti daha ileri zamanlarda dahada büyüterek size hizmet vermeye devam edeceğiz. Peki bu nasıl oluyor güzel ve hızlı oluyor.

Kurye hizmeti  trafik kurallarına uyar mı?

Evet uyar. Bir çok durumda insanların bize yaptıklarına çok ama çok üzülüyor. Bazı insanlar var bunlara bir trafik polisi çevirip ceza yazıyor. Bizler buralara acil giderken ceza yiyoruz.

Kurye hizmeti nedir?

İşe aldığımız tüm elemanlar ile iletişim bilgilerimiz üzerinden iletişim kuruyoruz. Tüm işleri en yakın ekip üyesine veriyoruz. 

Kurye Saatleri

Kurye nasıl çalışır?

Düzgün, sağlam, efendi ve dürüst çalışır.

Peki en az benzin yakan, çok az masraf çıkaran ve en uygun fiyatlı motosikletler hangileridir?

Tabi ki marka olan motosikletler, Honda, Yamaha

Yeni çalışanlara nasıl öğretilir?

Yetiştiriyoruz ve çalışmaya başlamak için piyasaya sürüyoruz. Bizlerin iletişim kurduğunuz müşteri hizmetlerimizden bu elemanlarımız vardır. Bilhassa eğitimlerini titiz bir şekilde veriyoruz.

Sahip olduğumuz prestij ve iş anlayışı gereği eğitimsiz çalışan çalıştırmıyoruz. Eğitimsiz elaman işe başlamadan önce özel kurye eğitimi veriyoruz. Tüm çalışanlarımızı özenle seçiyor ve gerekli olan tüm eğitimi onlara sağlıyoruz. 

Bu iş içinde sayılı firmalar içine girmek zor mu?

Evet bu sistemi ile bütün firmaları arasında en sayılan ve hizmeti ile bilinen firmalar arasında yer alıyoruz. Çok rahat ve çok kolay güvenilir biz hizmettir. 

Nasıl Olunuyor

Kurye hizmeti çalışmaları

Servis çalışmaları devam ediyor. Yaşadığımız coğrafyada en aranan sektör bu iş olmuştur.

Kaza yapmamak için hangi önlemler alınıyor?

Kaza yapmamak için riskleri en az seviyeye indirmek için gerekli bütün önlemleri alıyoruz. Özellikle kaza anında gerçekleştirilmesi gerekenleri yapıyoruz. İşlemleri birebir olarak uygulayarak işleri düzenliyoruz. Verdiğimiz bu hizmetlerinin biraz olsun aksamasını ve gecikmesini önlüyoruz. Çünkü özellikle evrak, paket ve acil ilaç taşıyoruz.

Kurye hizmeti önemli işlerde ne yapar?

Önemli siparişler gibi gönderilerin hızlı bir şekilde teslim ediyoruz. Onların adresine ulaşmasını isteyen müşterilerimiz, bu gecikmeden dolayı mağdur olmadan firmamızdan hizmet almaktadır.

Her türlü işlerinizi yerine getirmek için kararlı vazifeler yerine getiriyor. İşte bu tür gecikmeleri en az zamana indiriyoruz. Tabi ki böyle olaylar ve kazalar her kesin her firmanın başına gelir.

Kurye servisi fiyatları nedir?

Uygun ve ucuzdur. 20 liradan başlar uzaklığa göre değişir. Sizlere güzel ve seri taşınan işlerinizin mutluluğunu vaat ediyor. Hızlı fiyatları biraz daha yüksektir. Fiyatları gerektiğinde acil olunca daha yüksek oluyor. 

Özel Kurye

Size özel çalışan elemanlar ve yaptığı iş. Buradan yollayacağınız en mühim paketleri hızlıca yollayın. Çünkü elemanımız direk başka bir yere uğramadan gider.

Her saat çalışılıyor mu?

Bu çalışma ile kesintisiz teslimat sağlıyoruz. yedi gün yirmi dört saat kesintisiz olarak teslimat yapabilmektedir.  

Gece çalışma var mıdır?

Evet vardır. Gece saatlerinde taşınmasını istediğiniz ilaç ve benzeri şeyler için gecikmesiz teslimat sağlanmaktadır. Bu gibi önemli durumlar için sabahı beklemeden anında teslimat yapılabilmektedir.

Konu ile alakalı;  Kavacık kurye ile nerelere paket yollanabilir?

Kurye hizmeti güvenli midir?

Son derece güvenlidir. İster belli bir saatte isterseniz de hemen teslim edilmesini istediğiniz şeyler için taşıma yapılmaktadır. Hızlı ve pratik olması sayesinde ulaşım amacı ile sorunsuzdur.

İstanbul içinde ve tüm yolunda ve içinde güvenli hizmetleri sunuyoruz. Farklı bölgeler ve ilçeler arasında yer alan ulaşım yolları vardır. Elemanlarımız her zaman güvenli kişilerdir.

Kuryeci nedir, kimdir, ne iş yapar?

Zamanın en iyi mesleği ve çalışanlarıdır. İstanbul trafiğinde motor sürmek her yiğidin karı değildir. Elemanları ve çalışanları bu çalışma sırasında bir çok önemli ve özel durum ile karşı karşı geliyor.

Gizli Kurye

İstanbul şehrinin bütün ilçesi içinde yaşanan bir çok trafik ve yol bakım sorunları mevcuttur halen sürüyor. Durum ve vaziyete göre en çabuk firmayız. Firmamız verdiği tüm işlerin tamamen arkasında devam eder.

Motosiklet taşıma kapasitesi ne kadar dır?

Yaklaşık 50 desi. Her ne kadar motosikletlerin taşıma kapasitesi sınırlı olsa bile taşınacak küçük şeyler için ideal taşıma aracıdır. Ancak şunu söylemek gerekiyor bizler bu şehrin en hızlı kahramanlarıyız.

En fazla gidilen iş çıkan yerler nerelerdir?

Özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane ilçesinde ve diğer ilçelerde size servis sağlamaya ve destek vermeye elinden gelerek devam ediyor. Ne kadar iyi olduğumuz aslında bizimle çalışan müşterilerden öğrenmek daha iyi olabilir. 

Büyük paketler taşınır mı, nasıl taşınır?

Evet tabi ki de taşıyor. Motosikletin arkasına bağlıyoruz. Yollarda görmüşünüzdür. Bu amaçla motosikletleri kullanarak sorunsuz taşıma gerçekleştirebilmektedir. 

Cumartesi pazar, tatillerde çalışılıyor mu?

Evet çalışıyoruz. Hemde tatil günleri de dahil hizmeti olarak çalıştığımız süre içinde destek oluyoruz.

Neleri Taşır

Her türlü yasal ve resmi taşıma hizmetleri taşıma işlemleri gerçekleştirmektedir. İlaç taşınması gereken yerlere tam zamanında taşıma gerçekleştirilmektedir. 

Trafik kazaları ve önlemleri nelerdir?

İşte buralar uzun ve ilçe merkezinde kullanılan ulaşım yolları üzerinde yaşanan trafik kazalarında ani karar vermek çok önem arz eder. Çalışmaları bizim araçlarımızın önlemi yer alması veya yer almaması göz önünde bulunduruyoruz.

Böylece ikaz ve önlem alınması gereken önlemleri ve kaza anında alıyoruz. Bu konuda gerçekleştirilmesi gereken davranışları belirliyoruz. Bu sayede çalışan her personellerimiz çok dikkatli olmaktadır.

Faaliyetleri Nedir

Bu işte yalan söyleniyor mu?

Evet çoğu firma söyler. Ama tabi ki doğru söylersiniz fakat insanların kendi hayatlarında nasıl her insan olduğu belli değildir. Bir değilse bazı insanlar arkadaş, bazıları dost oluyorsa, bazıları da çok yakın dost olup güven kazanabilirler.

Çalışan bir motorlu firma sizi asla yarı yolda koymuyorsa ve her şeyi ile onlara güveniyorsanız işte bizimde böyle firmalara öncelik tanımamız yanlış bir şey olmadığını düşünüyoruz. Bu piyasa içinde yalan konuşmayan hiç bir firma yoktur. Tabi ki biz ve bir kaç firma dışında. 

Firmalar arasında bir fark görülüyor mu?

Hayır hepsi bizim için birdir. Dersiniz ki hani hiç bir firma arasında fark gözetme olmuyordu?

Diğer firmalar arasındaki farkımız nedir?

Bizim diğer firmalar arasında bir çok farkımız vardır. Bu farkımız da ilk başta kalite ve dürüstlük konusunda ön plana çıkıyor. Her alanda sizlere yardımcı oluyor çalışmaya devam ediyor. Böylece elimizden geldiği kadar insanlara yararlı ve faydalı olmaya gayret ediyoruz. 

Sektörün Dinamikleri

Her zaman İnşallah size destek olacağız ve yanında olacağız. Servisimiz iki türlüdür. Yani normal ve acil işlerinizde fiyat sorunuz. Özel olmakla beraber acil ihtiyaçlarınızda fiyatımız için de fiyat alınız. Zaten ilk açılma ve kurulma sebebimiz para kazanmaktan çok insana bir faydamız olmasıdır. Para kazanmak daha sonra gelen bir durumdur.

Bir kurye olarak nasıl bir motosiklet seçmek gerekiyor?

 • 1- Fiyatı en uygun ve ucuz olan olmalı
 • 2- Yakıtı en az yakan, az benzin tüketen olmalı
 • 3- Arıza ve masraf olan fazla çıkarmayan motor olmalı
 • 4- Güçlü, dayanıklı ve seri olmalı, gerektiğinde uzamalı
 • 5- Yedek parçası her yerde bulunmalı ve daha uygun olmalı
 • 6- Vergisi daha uygun ve daha ucuz olmalı

İlginizi çekebilir; İkitelli kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

Kurye Motosikletleri

Fiyatı en uygun orta seviyede vitesli motosikletler

 • 1- Honda – Cbf 150 
 • 2- Yamaha – Ybr 125
 • 3- Honda – Cb 125 F
 • 4- Tvs – Apache Rtr 150

Daha güçlü, hızlı ve torklu motosiklet isteyenler için 

 • 4- Bajaj – Pulsar 200 Ns 
 • 5- Bajaj – Dominar 400
 • 6- Honda – Ncx- 750

Scooter vitessiz otomatik model isteyenler için

 • 8- Honda – Pcx 125 veye 150
 • 9- Yamaha – Xmax 250
 • 10- Sym Joymax 250 

Sizlere en yakın moto kurye mak için lütfen hemen tıklayın

Kurye İle Kargo Farkı

Kuryeler saat kaça kadar çalışıyor?

Kuryeler saat kaça kadar çalışıyor? Kuryeci hafta sonu sabah 09:00 ile 18:00 saatleri arasında çalışıyor. Yani mesai saatleri içinde. Fakat çoğu kurye firmasını mesai saatleri dışında çalışan gece gündüz yani 7/24 çalışan servisi bulunuyor. Yani gece nöbetçi kurye hizmeti vardır.

Hafta sonu çalışan kurye ve şirketi var mıdır?

Hafta sonu kurye var mı? Kuryeler hafsa sonu çalışıyor mu? Evet hafta sonu çalışan kurye elemanları ve kurye firmaları vardır. Kurye sistemi ne demektir, kimler çalışır, nasıl çalışır? Aynı zamanda ilk kuruluş ve eski firmalara yer verdik.

Esnaf kurye ne demek? Bu esnaf kurye nasıl olunur?

Esnaf kurye demek; kişilerin şahsi olarak kendi üzerilerine firma açması demek. Yani esnaf olmak demek. Yani yeni açılan uygulamalar vergiden kaçmak için çalıştırdığı kuryelere kendi üzerilerine firma açtırarak çalıştırıyor. Esnaf kurye olan kişi bütün her şeyi fatura, kdv, vergi v.s gibi şeyleri kendisi ödüyor.

Kurye nasıl olunur, kurye olma şartları nelerdir?

Nasıl kurye olunur, olmak için neler gerekir, ne yapmalıyım? Eli ayağı tutan, A2 ehliyeti olan her kes kurye olabilir. Daha detaylı bilgi almak isteyenler mutlaka okusun Motorlu kurye nedir, nasıl olunur makaleden okuyabilirler.

Kurye Faydaları

1- Kargo, en az bir gün veya daha fazla gün içinde teslimat yapar, kurye ise saatlik hatta dakikalık teslimat yapar.

2- Kargo daha çok şehir dışı teslimat yapar, kuryeler İstanbul içi yapar.

3- Kargolar toplu olarak taşır, kuryeler ise tek tek alır taşır

4- Kargolar Daha uygun fiyatı vardır, kurye fiyatları daha yüksektir.

5- Kargolar büyük araçlar ile çalışır, kuryeler ise motosikletler ile çalışır.

Mutlaka okuyun; Dudullu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

Dağıtım Nasıl Oluyor

Kurye dağıtım ne demek?

Toplu şekilde dağıtılması gereken şeyleri dağıtma işine denir. Yani, davetiye, hediye, gazete, dergi vb. ürünleri dağıtmak.

Kurye taşımacılığı ne demek?

Günlük olarak acil yetşmesi gereken her şeyi taşıma işine denir.

Kuryeler hangi motoru kullanıyor?

Piyasada en fazla kullanılan ve daha iyi motosikletler nelerdir? Yani en iyi moto kurye motorları ve motosikletleri ile ilgili daha fazla bilgi için bu yazımızı buradan mutlaka okuyun. En iyi moto kurye motosikletleri  inceleyebilirsiniz.

Sokağa çıkma yasağında kuryeler çalışıyor mu?

Evet çalışıyorlar. Artık kuryelere yasak yok. Ama bazı motorcular gezmek için dışarı çıkıyor ve belgesi olmadığı için ceza yiyor.

Kurye Ehliyetleri

 • A1 ehliyeti ile kurye olunur mu?

Olunur ama küçük motosiklet ile olursunuz.

Kuryelik nasıl bir meslek?

Çok zor ve tehlikeli bir meslektir.

Mobil kurye nedir?

Yeni çıkan uygulamalar demek. Mobil telefon üzerinden işlerin halledilmesi demek. 

Yaya kurye ne iş yapar?

Toplu olarak çıkan ürünleri yaya kurye dağıtır.

Kuryeye zimmetlendi ne anlama gelir?

Müşterilerin paketleri, dağıtım merkezinden gidecekleri yere götürecek elemanın üzerine verildiğinde o kişiye zimmetlenir.

Neden Kaza Yapar

 • 1- Cahilliklerinden dolayı kaza yaparlar
 • 2- Heveslerinden dolayı kaza yaparlar
 • 3- Motosiklet kullanmayı bilmediklerinden kaza yaparlar
 • 4- Alkol ve benzeri uyuşturucu yüzünden kaza yaparlar
 • 5- Tecrübesiz oldukları için kaza yaparlar
 • 6- Aşırı hız yapmalarından dolayı kaza yaparlar
 • 7- Hareket çektikleri için kaza yaparlar
 • 8- Yarış yaptıkları için kaza yaparlar
 • 9- Ayna kullanmadıkları için kaza yaparlar
 • 10- Önlerini görmeden ani şerit değiştikleri için kaza yaparlar
 • 11- Makas attıkları için kaza yaparlar
 • 12- Aralara girdikleri için kaza yaparlar
 • 13- Bakımsız motosiklet kullandıkları için kaza yaparlar
 • 14- Takip mesafesinden dolayı kaza yaparlar
 • 15- Lastikler yüzünden kaza yaparlar
 • 16- Karşı taraf yüzünden kaza yaparlar
 • 17- Emniyet şeridinde kaza yaparlar
 • 18- Dikkatsiz oldukları için kaza yaparlar
 • 19- Fazla kişi bindikleri için kaza yaparlar
 • 20- Telefon ve navigasyon yüzünden kaza yaparlar

Kaza Nedenleri

 • 21- Yağmur ve ıslak hava yüzünden kaza yaparlar
 • 22- Kötü yollardan dolayı kaza yaparlar
 • 23- Kırmızı ışıkta geçmekten dolayı kaza yaparlar
 • 24- Ters yönden gittikleri için kaza yaparlar
 • 25- Trafik kurallarına uymadıkları için kaza yaparlar
 • 26- Hemen yüksek cc motorlu motosiklet satın alarak kaza yaparlar
 • 27- Dalgın ve düşünceli oldukları için kaza yaparlar
 • 28- Haddinden fazla yük taşıyarak kaza yaparlar
 • 29- Yollara dökülen yağ ve mazot yüzünden kaza yaparlar
 • 30- Yollarda yapılan yüksek kasistler yüzünden kaza yaparlar
 • 31- Şerit çizgilerinin yüksek ve kalın olması yüzünden kaza yaparlar
 • 32- Yolların bazı bölümü alçak bazı bölümü yüksek olmasından kaza yaparlar
 • 33- Genelde çok sabırsız oldukları için kaza yaparlar
 • 34- Anne ve babaların sorumsuzlukları yüzünden kaza oluyor
 • 35 – Kafa kaldırdıkları için yada arka lastik kaldırdıkları için
 • 36- Polis ve memurlardan kaçma sonucu kaza olur
 • 37- Köpeklerin peşinize düşmesi sonucu kaza olur?
 • 38- Öndeki araçtan her hangi bir parça düşmesi sonucu kaza olur.
 • 39- Kamyon, tır ve araçların lastikleri çıkması sonucu kaza olur
 • 40- Yollarda önünüze çıkan maddeler nedeni ile kaza olur

Kaza Sebebleri

 • 41- Yola atlayan insanlardan kaçmak için kaza yaparlar
 • 42- Canlı hayvanlardan kaçmak için kaza yaparlar
 • 43- Sapaklar da girerken kararsız oldukları için
 • 44- Ani hareketlerden dolayı kaza yaparlar
 • 45- Sol şeritte yavaş gittikleri için kaza yaparlar
 • 46- Yol hakkı yüzünden dolayı kaza yaparlar
 • 47- Tersten gittikleri için kaza yaparlar
 • 48- Geri geri gitmeye çalıştıkları için kaza olur
 • 49- Yanlış yerde durdukları ve park ettikleri  için kaza olur
 • 50-  Yokuş aşağıya veya virajlara hızlı girme yüzünden
 • 51 – Motosiklet sürücüsünün görünür kıyafet ve elbise giymemesi
 • 52- Araçların özellikle büyük olanların kör noktalarından gitmeleri
 • 53- Patronlar çok sıkıştırdıkları için motorcular kaza yapar
 • 54- Evrak, paket ve gıda siparişlerini adrese hemen yetiştirmek için 
 • 55- Müşteriler durmadan arayıp nerede kaldınız diye sıkıştırmaları

Kurye Hizmetleri

 • Mutlaka okuyun; Kurye kimdir, nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur?
 • Merak ederseniz; Acil Kurye servisi hakkında bütün bilinmeyenler
 • İlginizi çekebilir; Motorlu kurye hakkında bilinen her şey nedir?
 • Aklınıza takılan; İstanbul moto Kurye nasıl çalışır, nerelere gider?
 • Bilgi almak için; Şehirlerarası Kurye fiyatları ve bölgeleri nelerdir?
 • Aynı gün teslim; Uçak Kargo sistemi nedir, nasıl işler, nasıl çalışır?

Bir cevap yazın