Ümraniye Kurye | 0533 091 65 40 | Moto Kurye
Ümraniye moto kurye 35 dakikada kapınızda

Ümraniye Kurye

Ümraniye kurye yazdı, trafik içinde araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler nelerdir?  Normal yaşantısında vicdanlı olan insanlar trafikte vicdansız kesiliyor. Yani hep ilk kendini düşünen kimseye yol vermeden ilk kendi geçsin istene insanlar oluyor.

Halbuki eve gidecek yada başka bir yere gidecek. Acelesi yok. Neden böyle iki yüzlü oluyorsunuz. Canavarlaşıyor. Haramdan, içki, kumar, zinadan korktuğunuz kadar yani kul hakkından korktuğunuz tamam. İdrak etmiyorsunuz ve düşünmüyorsunuz acaba?

Ümraniye moto kurye bu kadar neden trafikte yüzlerce insanın hakkını yediğinizi anlamıyorsunuz. Lütfen değerli insanlar hep kendinizi düşünmeyin. Trafikte azıcık olsun insan olun. Küfür edenler bağıranlar, çağıranlar, korna çalanlar, kavga edenler.

Çalışma ve amaç olarak amacınız nedir? Nereye bu gidiş nereye kadar? Araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler çok önemlidir. Araba sürücüleri motosiklete nasıl dikkat etmeli? Trafikte seyir halinde araç sürücüleri motorlara nasıl dikkat etmeli? 

Ümraniye motorlu kurye  trafikte araç kullananlar motorlu kuryelerin neyine dikkat etmeli? Araçlar motosiklete vurmamak için ne yapmalı? Araçlar motosikletleri nasıl fark etmeli? Otobüs, kamyon, tır, taksi, minibüs ve araçlar kuryeleri nasıl görecek? 

 

Ümraniye Moto Kurye

Trafik içindeki araçlar kuryelere nasıl davranmalı

Ümraniye kurye bu yazımızı bir çok durumda araç sürücülerinin hatası yüzünden olan kazaların önlenmesi için yazıyoruz. Tabi bu yazımız kim tarafından daha da okunacak ve bu önlemler alınacak bilmiyorum. Trafikte motosikletlere nasıl dikkat etmek gerekiyor?

Zaten bu önlemeler okunsa da kimsenin takacağını da hiç sanmıyorum. Çünkü trafikte her insan canavara dönüşüyor. Fakat ne olursa olsun bir kişi bile okusa ve bu kurallara uysa bizim için yeterlidir. Çünkü biz buradan hayatın içinde olan şeyleri yazıyoruz.

Ümraniye kurye araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler yazımızı burada bitiriyoruz. Bu konuda daha yazacak çok şeyler var. İnşallah bu konuda insanlar dikkat ederler Çünkü her gün bizler ölüyoruz. Bizlerde insanız. Biz sizin gibi değiliz. Dikkat edelim. 

 

Araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler

  • Aynaları her zaman kontrol etmek Araca binmeden aynaları açmalı
  • Kapı açarken dikkat etmek
  • Sinyal vermeyi unutmamak
  • Araç sürerken telefon ile oynamamak
  • Ani hareket ve ani şerit değişmemek
  • Sapağı kaçırınca aniden sapağa girmeye çalışmak
  • Fazla hızlı gitmek
  • Makas atmak
  • Şeritte düzgün gitmek ve durmak
  • Takip mesafesini korumalı

 

Ümraniye Motorlu Kurye

 

1- Aynaları her zaman kontrol etmek Araca binmeden aynaları açmalı

Araç ile hareket etmeden yola çıkarken aynalara bakmalı. En önemlisi yolda seyir halinde iken aynalar ara sıra kontrol bakışı yapmalı. Hele sağa sola dönerken mutlaka aynalar kontrol edilmeli. Çünkü motosikletleri görmek aynadan daha zor.

 

2- Kapı açarken dikkat etmek

Araca binerken hemen kapıları açmadan aradan motorcu geliyor mu yada başka araç geliyor mu bakmalı. Araçtan inerken özellikle tek şeritli dar sokaklarda mutlaka kapı açarken dikkat etmelidir. Çünkü motorcular aralardan gitmek zorundadır. 

 

3- Sinyal vermeyi unutmamak

Özellikle sağa sola dönerken ve şerit değişirken sürücülerin yüzde sekseni diyelim sinyal vermezler. Yada yanlış tarafa sinyal verirler. Aniden sağa sola dönerler. Bu durum arkadan gelen motorcular için çok tehlikelidir.

 

4- Araç sürerken telefon ile oynamamak

Son yıllardaki motor kazalarının başında telefon ile oynamak geliyor. Artık telefon ile konuşmak daha iyi bir durum oldu. Telefon ile oynayan biri motorcuları ve diğer araçları ve yayaları görmesi imkansız olur. Ve kaza ve ölüm. Yapmayın bunu.

 

5- Ani hareket ve ani şerit değişmemek

Araç sürücülerinin yaptığı yanlışların başında aniden durup dururken şerit değişmesi ve ani hareketler ile araç sürmesi geliyor. Her ani hareket sağa sola kırmak motorlar için ölüm demektir. Bizler arkadan sizi izliyoruz ani hareketlerinizi hesap edemiyoruz.

 

Ümraniye Acil Kurye

 

6- Sapağı kaçırınca aniden sapağa girmeye çalışmak

En fazla kaza oranı olan konu budur. Sürücüler bir sapağa en soldan en sağa girmeye çalışması ölümdür. Çünkü lodoslama yola dalıp iki üç şeritten gelen araçlar için ve özellikle motorcular için ölümcül bir hareket oluyor. Sapağı kaçırınca bir sonrakinden dönün lütfen.

 

7- Fazla hızlı gitmek

En fazla kaza oranı gene hız meselesidir. İnsanlar nedense hiç acil işleri olmasa bile bir an önce eve gitmek yada bir yere gitmek için aşırı hız yaparlar. Aşırı hız felakettir. Motorlu kuryeler için ise ölümcül bir risktir. Trafikte ne oluyorsunuz.

 

8- Makas atmak

Seyir halinde iken giden araçların yolda makas atarak gittiklerini görürüz. Bu durum biz motorcular için çok tehlikelidir. Çünkü aniden makas atınca bizi asla görmezler ve ezip geçerler. Makas atan insanlar zaten insan değildir. 

 

9- Şeritte düzgün gitmek ve durmak

Trafik akarken yolda giden araçların şerit hizasında değil de çizgilere basarak yada iki şeridi ortalayarak gittiklerini görürüz. Bu tipler çoktur. Her kes kendi şeridinde ve düzgün bir şekilde gitmeli ve trafik olunca da arka arkaya durmalı. Çünkü bizler aradan geliyoruz.

 

10- Takip mesafesini korumalı

En fazla kaza oranı ve risk konusu takip mesafesidir. Günümüz sürücüleri seyir halinde ve yoğun trafik içinde araçların dibinden gider ve çok yaklaşır. Hele motorcuların dibinden gitmek yanlıştır. arada hem bizim hem araçlar için mesafe bırakılmalıdır.

 

Ümraniye hızlı kurye

Aşağıda bulunan linklerden çok faydalı ve yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

 

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

Bakmanızda yarar var; Kurye hakkında her şey, ne demektir?

 

Hemen Ara
× CANLI