İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | En İyi 25 Motorlu Kurye Firmaları

En İyi 25 Motorlu Kurye Firmaları

Kurye

En iyi 25 motorlu kurye firması ile ilgili merak ettiğiniz firmalara geldik. Sizin için en iyi 25 moto kurye firmasının tüm özellikleri aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu emek verdiğimiz bu yazıyı internet platformu üzerinden, sosyal medya sitelerinde paylaşırsanız sevinirim. Bize bu konuda destek olmanızı en azından paylaşım yapmanızı istiyoruz. Böylece bu yazımızı sektörde sırf en iyi firmayı arayanlar için yazdık. 

Değerli arkadaşlar her gün özellikle internet üzerinden listeye yeni firmalar giriyor. Biz bu firmaları elimizden geldiği kadarı ile her ay güncel tutmaya çalışacağız. Bu yüzden biz neden listede yokuz diyen firma sahipleri bize ulaşabilir. Biz listeye ekleme yapacağız. Bir diğer makalemiz en iyi 100 motorlu kurye yazımızda genel olarak ekledik. Ve internet sitelerine kadar yazdık. Bazı firmalar bize kızdığı için linklerini kaldırdık

En iyi motorlu kurye olarak burada sizlere tanıttığımız ve tüm link verdiğimiz firmalar ise sizden habersiz bu listeye sizi yazdım diye bana geri dönüşüm olarak bize  yapabilirler. Ancak böyle makaleler onun sektörde olduğu için kızmanız gerekmiyor. Kırılmaca darılmaca yok. Bizler mesleğimizi icra etmekten mutluyuz. En iyi 25 motorlu kurye firmaları listesinde adı olmayan firmalara adla kastımız yoktur. Bize dönebilirler.

Kurye firmaları hakkında zorunlu açıklama

Buradan her kese açık ve net olarak söylemek istiyorum ki bizim sektör ve firma sahipleri en pis sektördür. Bu piyasa içinde olmayanlar ve olanlar her kes bilsin ve duysun istiyorum. Bizim piyasada çalışan o kadar şerefsiz insan ve kurye şirketi var ki dışarıdan insan sanırsınız ama adam değiller. Hiç bir firma diğerinin üstüne çıkmasını istemez. Hatta her türlü oyunlar ile şikayet eder. Google haritalarını şikayet eder. Kapattırmak için uğraşır.

Google sıralamalarında her türlü şerefsizliği yaparlar. Başkalarını indirerek üste çıkmaya çalışırlar. Kardeşim her kes ekmeğini yiyor. Rızkı verene Allah. Neden sitelere saldırı yapıyorsunuz? Siz neden diğer firmaları karalıyorsunuz? Kardeşim neden diğer firmaların sitelerinin haritalarını şikayet ediyorsunuz? Siz neden reklam verenlerin reklamlarına tıklayıp zarar etmelerini neden oluyorsunuz? Sizin çoluğunuz çocuğunuz yok mu?

Ben buradan makale yazdım ve tüm bildiğim firmalara da link çıktım. Hem de bedavadan. Adam bunu görüyor ve sesini bile çıkarmıyor. Sana link değil firmanı destekliyorum. Siz beni ve diğer firmaları kötülerken ben size destek veriyorum. Buradan tüm site sahiplerine ve firma sahiplerine sesleniyorum. Kimsenin ekmeği ile oynamayın, kimsenin sitesini ve haritasını şikayet etmeyin. Ayrıca reklamlarını da tıklamayın. Allah her şeyi görüyor. 

Bazı kuryelerin gerçek yüzleri

Buradan bütün kurye ile iş yapan firmalara ve şahsi olarak çalışan insanlara ve böyle şeyleri araştırıp ta okumak için öğrenen insanlar için yazıyorum. Lütfen çok dikkat ediniz. Bir iş yaptırdığınız zaman bu yazdıklarımı düşünün. Ben bu sektör içinde 1995 yılından beri olan bir kardeşiniz olarak bu piyasanın iç yüzünü ortaya çıkarmaya yemin ettim. Ama bunları buradan kamu oyuna paylaşmak istiyorum.

Lütfen iyi okuyun. Sadece üstüne alınanlar için yazıyorum. Burada isim vermeden, hiç firmayı karalamadan ve istisnalar hariç bu işleri yapanlar için bunu yazdım. Sizlerde bilin istedim. Bu tipler gördüğünüzde insana benziyor ama lakin hayvandan da farkları yok hatta daha aşağılık insanlar. İnternetten aratıp çalıştığınız çoğu kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıkıyorum. İşte buradan merak ettikleriniz.

Şimdi bu yazımızı okuyan bazı arkadaşlar, yani yarası olanlar gocunacaklar. Hatta bazıları hadi lan sende sen kimsin diyecek. Kimisi de küfür edecek belki de. Ama ben gerçekleri yazıyorum. Bu sektör içinde işte böyle bu tür inanlar maalesef çok. Müşteriler ile bir kibar konuşmalar falan ama arkasından küfür eden tipler bunlar. Hepsi de kendini biliyor belki de. İşte onlara sesleniyorum birazcık insan olun.

Camiadan gelen yoğun tepkilerden dolayı zorunlu açıklama

Not: Değerli ziyaretçiler, makale ile ilgili yanlış anlaşılma nedeni ile beraber buradan tekrardan açıklama yapmak zorunda kaldım. Benim kastettiğim kişi ve kurumlar, kendini bilmez, kötü niyetli kişi ve firmalardır. İşini iyi yapan, dürüst çalışan, efendi olan tüm kurye arkadaşlar ve firmalar bu yazıdan müstesnadır. Yoksa bütün kurye firmalarına değil sözümüz, bu tür yanlış yapan ve yapanlaradır. Yoksa bütün kuryeler kötü değildir. Genel olarak yanlış anlaşılmadan dolayı üzgünüm.

Kurye ve diğer internet site sahipleri yaptıkları

 • 1- Piyasada binlerce bu sektör içinde iş yapan web sitesi bulunmaktadır. 
 • 2- Piyasa içinde bulunan bu sitelerin sahipleri çoğu aynı kişilerdir.
 • 3- Google üzerinde gördüğünüz çoğu internet sitesi firma değildir.
 • 4- Bu sitelerin yüzde doksanı iletim adres ve telefonları sahte yerlerdir.
 • 5- İnternet ortamındaki bütün site sahipleri bir birlerinin düşmanı gibidir.
 • 6- İlk sıralara çıkmak için ellerinden gelen sahtekarlığı yapmaktadırlar.
 • 7- Bir birlerinin internet sitelerine asla destek olmazlar, link vermezler
 • 8- Bir birlerini sitelerini spama sokmak için her şeyi denerler ve yaparlar
 • 9- Durmadan bir birlerinin haritalarını şikayet eder ve Google kapattırırlar.
 • 10- Öğrendikleri bir bilgiyi kesinlikle başkasına söylemezler ama kendileri sorarlar
 • 11- Bir konu hakkında öğrendikleri bilgileri size yanlış söylerler siteniz batsın diye.
 • 12- Bir birlerinin yüzlerine gülerler ama arkalarından iş çeviriyorlar
 • 13- Çoğu site sahibi ve çalışanları içki içen, hap kullanan, madde kullanan tiplerdir
 • 14 – Özellikle google reklam verip üst sırada çıkanların linklerine tıklarlar iş gelmesin diye.
 • 15- Fesatçı ve kinci insanlardır. Kendileri dışındakileri düşünmeyen insanlardır.
 • 16- Ben iyi olayımda başkasına ne olursa olsun anlayışı ile çalışırlar
 • 17 – İnternet piyasası içinde her türlü pisliği yapan tehlikeli insanlardır.
 • 18- Bir birlerinin müşterilerini çalarlar ve bir birlerinin müşterisine kart veriler
 • 19- Size maaşlı olarak çalışıer ekmek yerler, daha sonra tüm müşterilerine gidip kart bırakır kendisi için
 • 20- Para ve müşteri kapmak için en yakın arkadaşını bile satarlar
 • 21- Her zaman yalan konuşurlar. En çok ta müşterilere yalan söylerler

En iyi 25 motorlu kurye firmaları

1- Moto kurye nakliye ve dağıtım 

En iyi 25 motorlu kurye firmaları bir. Sektör içinde ilk kurulan kurye firmalarından ilk iki sırada yer alan firmadır. Sektör içinde 1992 yılından itibaren var olan iki kurye firmasından biridir. Mecidiyeköy Şehit Ahmet Sokak No: 34 de bulunmaktadır. Sektör içinde uzun soluklu firmaların başında gelmektedir. Şuan tahminen yaklaşık 50 kişi civarında bir çalışanı mevcuttur. Özellikle eski bir firmadır.

2- İstanbul motorlu kurye – istanbulmotorlukurye.com

En iyi motorlu kurye ile bu firma en eski firmalar arasında il iki sıraya geldi. Fakat internet piyasasında çok etkin bir yere sahip özel firmalar arasında yer alıyor. Bütçe olarak internet üzerinden büyük yatırım yapmış ve belli seviyeye kadar giden bir firma olarak temiz çalışıyorlar. Şu ana kadar bir yanlışlarını görmedik. İnternet google sıralamalarında özellikle ilçe ve semtlerde üst sıralarda olan firmalardan.

3- İstanbul moto kurye – istanbulmotokurye.com

En iyi 25 moto kurye iki. Sektör içinde 1995 yılından itibaren var olan firmaların başında gelen bu firma genel olarak İstanbul içinde çok etkili bir çalışmaya sahiptir. Genel yapı olarak eski kuryelerden iki arkadaşın kurduğu bu firma uzun soluklu firmaların başında gelmektedir. Şuan da piyasa içinde çalışan bir çok motorlu kurye elamanlarının mutlaka yolunun kesiştiği ve çalıştığı bir firmadır. Alper Şişman ve Bilal Gündoğdu iki ortaktan oluşan firma uzun yıllardır bu işi yapıyor.

4- Moto kurye hizmeti – motokurye.org

En iyi moto kurye eski firmalardan biride bu firmadır. 2008 yılından itibaren çalışmaya devam ediyor bu firmada çalışanlar ilk sektör içinde var olan elemanlardan alıyor. Bir çok müşteri etkin etkin bir vazife gösteren bu firmada. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu arkadaşlar dünya çapında çok hızlı hizmet sunmaktalar. Bundan sonra her hizmetlerinde acil kurye yöntemini kullanmaktalar.

5- Tem kurye

En iyi 25 moto kurye üç. Bu firma da uzun zamandır bu piyasa içinde çalışan firmaların başında gelmektedir. Daha sonra ismini değiştirerek Tem kurye ismini almıştır. Eski ismi ve yeni ismi ile kuruluş zamanları arasında bir bilgimiz olmadığından bir şey söyleyemiyoruz. Fakat bu isimde 2002 yılında hizmete başladığını söyleyebiliriz. Şu anda bu piyasanın en büyük firmalarından biridir.

6- Kuryetel

En iyi 25 moto kurye dört. İlk kurulan kurye firmasıdır. 1992 yıllarında başlayan serüvenleri bu güne kadar devam ediyor. Genel yapı olarak oturmuş bir kadroları vardır. Biraz bazı şeylere değer vermedikleri için inişte gözüküyorlar. Fakat son yıllarda büyük bir düşüşe geçmişleridir. İnternet sitelerini son yıllarda geliştirdiler. Bu yüzden büyük kayıp yaşadılar. Yinede eski güvenilir bir firmadır.

7- Süvari Kurye

En iyi motorlu kuryeler listesinde bu firmamız da gen internet dünyasını hedefleyen ve üst sıralarda yer alan bir şirketimizdir. Şu ana kadar bu firma ile ilgili kendileri hakkında bir şikayet olarak bir bilgi duymadık. Derinden ve İçten çalışan güzel bir firma olarak biliyoruz. Piyasada içinde pek görülmeyen firmalardan. Sessiz ve derinden çalışan bir firma olarak üst sıralarda yer almaktadır.

8- Alo kurye

En iyi motorlu kuryeler en eski firmaların başında ilk beş sırada gelen firmadır. Atında Zamanında büyük başarılara imzaladı. Yüksek elemana sahip olduğu yıllar geniş alana hizmet vermişlerdir. Fakat bu firmamız da eskilerden sayılsa da geçene geçenlerde aradadır. 1995 yılından itibaren itibaren bu sektör içinde var olsa da ilk sektöre giriş yapan firmalardan. Fakat aynı seviyede ilerlemektedir.

9 – Tempo kurye servisi – tempokurye.com

En iyi motorlu kurye firmaları İstanbul’un içinde temiz hizmet ile dikkat çeken firmaların önünde. Yeni açılmalarına rağmen en eski olan bir motorize olan ile çalışan bir firmadır. Ender firmalarından. Yüksek performans ve yüksek enerjili güçlü bir firmadır. Çalışmalarını ve işlerini genel olarak tavsiye ediyoruz. Verdikleri hizmet kaliteli güvenli ve hızlıdır. Sağlam firmalar arasında yer almaktadır.

10- İstanbul motor kurye servisi – istanbulmotorkurye.net

En iyi 25 moto kurye beşinci firma. İstanbul içinde çalışıyorum en eski firmalardan biriside bu firmadır. Geniş çalışma hacmi ve kurye ağı servisi Bu metropol bölgesinde hizmet veren ilk sıradaki firmalar arasında yer alıyor. Gayet kaliteli motosikletleri ve düzgünlüğü ile sektöre damga vuran firmaların başında geliyorlar. Firma sahibi Kadir Kuzu dişli 2019 yılında vefat etmiştir. Yerine eski bir kurye arkadaşı bakmaktadır.

En iyi 25 motorlu kurye firmaları

11 – Gold kurye 

En iyi motorlu kurye firmaları bu firmayı ilk kuran kişi eski olsa da daha yeni firmalar arasında yer alsa da çalışma alanı olarak yüksek bir potansiyele sahiptir. Ümraniye taraflarında bulunan şirketler son zamanlara da kaydedildiği şekilde devam ediyor. Bu sektörde içinde ayrıca yurt dışı kargo dışında etkin hizmet veriyorlar. Başka bir kişi tarafından alındığı ve sahibi değiştiği söyleniyor.

12- Mercanlar kurye servisi – mercanlar kurye.com

En iyi motorlu kurye firmaları bu firmamızı gene internet üzerinden aramalarda üst sıralamada olduğu için listemize aldık. Firma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasak ta kendileri hakkında kötü bir izlenim yada bir olay duymadık. Sektörlerdeki çalışan güzel bir firmadır. Müşteri potansiyeli ve portföyü geniş olan firmalarından. Kendilerini son derece başarılı oldukları için tavsiye ederim.

13- Sys kurye express – syskurye.com

En iyi motorlu kurye firmaları önceki internet reklamcılığı bundan dolayı hizmet veren bir firmadır. Eski bir kuryeler tarafından ortaklaşa kurulan bir firmadır. Belli zamanlar içinde güçlü hizmet sunan bir şirkettir. Erken hızlı ve seri servis edildi. Büyük oranda İstanbul içinde hizmet veriyorlar. Güvenilir bir firmadır. Sahibi Hakan Şentürk adında bir kardeşimizdir.

14- İstanbul kurye hizmeti – istanbulkurye.org

En iyi moto kurye firmaları tarihi olarak geçmişi eski kuryedir. Fakat firma son on yıl içinde geçen firmalar arasında oluyor. Google üzerinden internet üzerinde reklam yayınları ile tanınmış ve bu yolların başında daha fazla çalışanların içinde yer alıyor. Samimi ve düzgün bir firmadır. Yerleri Mecidiyeköy semtinde bulunuyor. Sahibi bir eski kurye arkadaşımızdır.

15 – Aras kurye

En iyi motorlu kurye firmaları olarak eski bir firma daha. Hem kargo hemde İstanbul kurye olarak faaliyet gösteren bir firmadır. Aras kargo ile aynı onların firmasına ait olduğunu tahmin ediyoruz. Sonradan ayrıldı mı? pek bilmiyoruz. Ama eski firmalar içinde yer alıyor. Halen piyasa içinde çalışmasını sürdürüyorlar. Bu motorize sektör içinde ismi olduğu halde fazla büyüyemedi.

16 – Bizim kurye 

En iyi moto kurye firmaları olarak gene tarihi ve geçmişi eski ve yerel firmalar arasında yer alan bir kurye firmasıdır. Bildiğimiz kadarıyla ilk şirketi şirketlerden sonraki jenerasyon içine yerleştirerek bir firmadır. Yani tarihi eskilere dayanan bir şirket. Halen varlığını sürdüren ender firmalar arasında yer alıyor. Bildiğimiz kadarı ile iki kardeşin ortak kurduğu ve çalıştırdığı kurye firması.

17 – Rekor kurye 

En iyi moto kurye firmaları olarak listede adı geçen kurye firması. 2000 lirasında hizmete geçen eski bir firmadır. Ancak, zaman içinde iniş ve çıkışlara devam ederken hala görüşmelerini sürdürmeye devamlar. Gene güvenilir firmalar arasında alan alan dürüst ve ilkeli bir yapıya sahiptir. Yalansız bir çalışma şekilleri vardır. İyi ve düzgün bir firma. Burada bir yay kurye vardı tüm motorcuları durdurur zorla motora binerdi.

18- Lider kurye

En iyi moto kurye firmaları olarak gene bu firma da ilk açılan firmalardan. Bu motorlu kurye firmamızda gen ilk firma firmalarını ayrıştırmadan geçen bir işletmedir. Zamanla büyüyerek bu pazardaki kendilerine yerleşmişlerdir. Biliyoruz kadar ile halen güçlü bir hizmet ile yollarına devam ediyorlar. Çok tecrübeli ve kurumsal olarak hizmet veren bu firma uzun zamandır sektör içindedir.

19 – Doğan kurye

En iyi moto kurye firmaları olarak bu firma da başka bir firmadan ayrılan bir eleman önceki eskilerden. Zamanla yüksek yerlere kadar çıkıldı. Daha sonra belli bir ülkede devam eden. Bu firmamız da eski tasarımlar yer verdik. Bu firma da daha sonraki yıllardan günümüze kadar inişli çıkışlı bir grafik ile gelmiştir. An itibariyle uzun zamandır aynı adresinde bulunuyor. 

20 – Hızlı moto kurye servisi – hizlimotokurye.com

En iyi motorlu kurye olarak bu firma daha yeni sayılıyor. Geçmişi daha yeni olan firmalardan. Daha çok web üzerinden tanınıyor.  İnternet siteleri son satış yatırım yapan firmaların açılıyor. Çalışan sayısı ve verdikleri hizmet hakkında daha fazla bilgimiz olmasa da internet üzerinde hala var olan bir şirkettir. Böylece bunlarda ilk sıralarda olduğu için yer verdik.

21 – Ansa kurye servisi – ansakurye.com

En iyi motorlu kurye bu firmamız da gene eski kurye arkadaşların bir araya gelinmesi ile birlikte bir firmadır. Daha sonra belirli aralıklar ile hizmet vermiş sonradan devamlı hale gelmiştir. Şu andaki sahibi Sinan Çakır tarafından yönetiliyor. Genel yapı olarak internet reklamcılığı, hizmet veren firmaların açılıyor. Genel olarak devamlı üst düzey bir hizmet ve çalışmalarda görüyoruz.

22- İstanbul moto kurye servisi – istanbulmotokurye.net

En iyi moto kurye sıralamasındaki bu firmamız da eski ilk kurulan şirketlerin arasında yer almaktadır. Daha çok özel ve acil ürünler servis teslimi ve adrese teslim etme olarak Çalışıyor. Özellikle gece acil iş işiniz yada başka bir ürüne ihtiyacınız duyan insanlara yardım için istediğiniz bir şirket. Taşıma ücreti olarak belli bir ücret alıyor. İnternet sitelerinde üst sıralarda yer alan bir firmadır. Bundan önce listeye alıyoruz.  

23 – İstanbul motorlu kurye – istanbulmotorlukurye.org

En iyi moto kurye ile bu firma uzun zamandır sektör içinde var olan kaliteli müşteri odasında. 1995 yılından itibaren bu sektörde hizmet veren güvenilir firmaların lideri. Uygun ve ekonomik fiyatlar ile dikkat çeken firma, aynı zamanda çok hızlı teslimat ilk ilk sırada bulunan firmalardan. Kesinlikle güvenlikli olan firmalardan bu firma. Bu firma da sağlam ama güçlü şirketler arasında yer alır.

24- Karizma kurye

En iyi motorlu kurye daha önce başka firmada çalışıp sonradan kendi sitelerinden hizmet veren firmadır. Web siteleri geride kalmış olsa da kendileri ve ilkelerini ilk edinen bu iş içinde var olan bir firmadır. Genel olarak İstanbul içinde şehir içi olarak hizmet veriyorlar. Düzgün bir firma.Değerli dostlar ve arkadaşlar. Bundan dolayında bu piyasa içindeki büyük firmaların çalıştığı.

25- Moto kurye servisi – motokurye.net

En iyi moto kurye eski firmalardan biride bu firmadır. 2008 yılından itibaren çalışmaya devam ediyor bu firmada çalışanlar ilk sektör içinde var olan elemanlardan alıyor. Bir çok müşteri etkin etkin bir vazife gösteren bu firmada. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu arkadaşlar dünya çapında çok hızlı hizmet sunmaktalar. Hizmetlerinde acil kurye yöntemini kullanmaktalar. Bundan sonra bu firma ile de çalışabilirsiniz.

26 – Bsn expres kurye – bsnexpreskurye.com

Bsn expres kurye 2010 yılında kurulmuş güzel ve sağlam bir firmadır. Gösterdiği çalışmalar ile göz doldurmuş ve kısa zaman içinde yükselerek bu firmalar arasına girmiştir. Güvenli, dürüst ve ilkeli bir çalışma anlayışı içinde hizmet veren bu firmanın kurye elemanları gayet eski ve tecrübeli ekip üyelerinden oluşmaktadır. Yani bu firmada iyi kişilerden oluşuyor.

27- Bana bi kurye servisi – banabikurye.com

28- Çoşkun kurye hizmeti – coskunkurye.com

29- Acil Moto Kurye servisi – acilmotokurye.org

30-İstanbul Motor Kurye Hizmetleri – istanbulmotorkurye.com

31-Al Kurye Hizmetleri – alkurye.com

32- İyi Kurye servisleri – iyikurye.com

En iyi 25 motorlu kurye

En iyi 25 motorlu kurye firmaları. Şu anki durumları ve elaman sayıları ile araştırma yaptık. İşte bu kriterler başta olmak üzere ilk 25 firmayı oluşturmaya çalıştık. Şu ana kadar size hizmet veren ilk 32 kurye firmasını yazdık. Şimdide geriye kalan son motorlu kurye firmasını daha paylaşmaya çalışacağız. En iyi 25 motorlu kurye firmaları yazımızda sonuç olarak kurye piyasasını çok seviyoruz. Yaptığımız çalışma tamamen kişiseldir.

En iyi 25 motorlu kurye buradaki linkler sitemizden kaldırılmayacaktır emin olabilirsiniz. Böyle çalışmalarımız ilerleyen bir zamanda devam ediyor. En iyi 100 kurye firması makalesinde çok yakında yayına girecektir. Tüm kurye meslektaş arkadaşlara kazasız, belasız, bereketli hayırlı işler diliyorum. En iyi 10 moto kurye şirketi makalemiz bitmiştir. Beğendiyseniz lütfen yorum yapmayı unutmayın. Böylece yorumlarınızı bekliyorum.

En iyi motorlu kurye olarak son beş sıraya geldik. Buradaki amacımız şudur ki, bu çalışma kimseden önce ilk biz yapalım dedik. Sadece armut uygulamasında bulundu bir liste vardı. O da saçma sapan firmalar olduğu için bu listeyi hazırladık. Bu listeyi size buradan önünüze sunuyoruz. Burada kimseden bir para beklentisi içinde değilim. Zaten etmem. Ama sizde link çıkın. Oda olmaz sa bir Allah razı olsun deyin bari. İnşallah yararlı olur.

“En İyi 25 Motorlu Kurye Firmaları” hakkında 7 yorum

 1. Kaliteli ve emeğinize sağlık. Bu ayırt edicidir. Belirli bir söz içeriğini izle ve izle biz şaşırdık. Bu tür parçaları tam olarak merak ediyoruz. Bir diğeri mülk mücadelesini ve bu işteki çabayı takdir ediyor. Etkilendim, söylemeliyim. Çok nadiren hem eğitici hem de eğlendirici bir blogla karşılaşırım ve size söyleyeyim, kafasına çivilendi. Düşüncelerin önemlidir; Mesele, yeterince insanın akıllıca konuşamadığı bir şey. Bununla ilgili bir şey arayışımda bununla karşılaştığım için çok mutluyum.

  Moto Kurye, https://motokurye.org
  İstanbul Kurye, https://istanbulmotorlukurye.com

Yorumlar kapalı.

×