İçeriğe geç
Moto Kurye | Uçak Kargo

Uçak Kargo

Uçak kargo paket hava hizmetlerinden birini kullanmanın pozitif yanları, olur. Yani ürünlerinizi müşterinize süratli bir şekilde yerine bu ulaştırmalarıdır. Dezavantajı ise ancak belirli bir ağırlıktaki bir koliyi taşıyabilmeleridir ve en son bu koli hizmetleri çok açık ki yüksek bir ücrete tabi olacaktır. İşlem olarak burada sunduğumuz her havaalanı hizmetinde olduğu gibi, gecelik hizmetimizin temel önceliği yani gönderilerinizi güvenilirliğidir. Bereketli ve zamanında, ustalaşmış ve güvenli bir halde teslim etmektir. Üstün kaliteli hizmet sunma işin taahhüdümüz, bulunuyor.harika toplama ve dağıtım ağımız sayesinde olası olmaktadır.

Uçak KargoTaşıma olarak, hızlı teslim önemini anlıyor, acilen teslim edilmesi gereken büyük yurt içi yükleri en uygun fiyata talep eder
7/24 Uçak KargoHacimli olan paketleri aynı gün teslim sipariş veya süratli teslim gerektiren önemli bir ticari gönderi olsun 7/24 teslim ediyor
Acil Uçak KargoYalnızca havalimanlarından başka havaalanlarına hizmeti ehil olarak, zamanında şehir içi teslim edilmesini sağlayabiliyor
Hızlı Uçak KargoSon derece geniş ve kapsamlı filo ağımız yardımıyla çok daha hızlı olarak bir gecede kurye saatler içinde teslim yapabiliyor.
Aynı Gün Uçak KargoÇok kısa müddette bir gönderi göndermen gerektiğinde, geniş vasıta filomuz ve ustalaşmış kurye ekibimiz yanınızda oluyor
Acil Uçak Kargo
Uçak Kargo
Motokurye.org Uçak Kargo

Uçak Kargo Sistemleri

Uçak kargo hava kargo kuryeleri, normal bir şehirlerarası iş yapacağı gibi, paketin sizden alınması ve ofislerine götürülmesini ayarlayacaktır. Bundan sonraki ayrım, posta kanalıyla göndermek yerine, tarifeli bir havayolu uçuşunda paketinizi şahsen almak için bir kargo istihdam. Her türlü güçlükleri, tam zamanlı ücretler, dinlence ücreti, dikkate alınması gereken rahatsızlık maaşı. Bu nedenle, bir çok şirketin serbest ve acil yedek hava kuryelerini kullanma tercihi. Ve ayrıca şimdi resme dahil olduğunuz nokta. Paketlerinizi yurt dışına gönderirken, sağlam gidiyor.

Artık düzgüsel ülke çapındaki paket yollama hizmetiniz gibi gelip işyerinizden alacak ve yurtdışındaki müşterinize uçak postası ile taşınmasın sağlayacak olan, çoğu zaman bir uluslararası paket taşıma hizmetini kullanacaksınız. Çoğu durumda bu, tüm Uluslararası paket teslimatları. Özellikle doğacak tüm ihtiyaçlarınız için ehil olacaktır. Ancak paketinizin, ülkesine geldiğinde, posta yoluyla müşteriye teslim edilmesi birkaç gün sürebilir. Örnek olarak, işlem hızlıdır. Türkiye’deki bir işletmeden alınan bir koli istenilen bölgelere ancak iki gün sonra ulaşabiliyor.

Uçak kargo seyahati, yurtdışına seyahat eden tüm bu rötar ve muhtemel yanlış kullanım sorunları çözümüdür. Bagaj olarak sınıflandırılan eşyalar, özellikle ‘kişisel bagaj’, yolcuyla beraber, çoğu zaman uçuştan bir saat kadar ilkin gelir ve genellikle rotadaki havaalanlarındadır. Gümrüklerden hızlı bir biçimde kargolar genellikle geçer. Ek olarak, muayyen bir uçuşta muayyen bir zamanda bir yolcu koltuğu rezerve edilebiliyor. Artık kargo varış noktasına erişmesi günler sürebilen bir şey. Yani kurye ile saatler alabilir. Uluslararası teslimat farklı olur.

Şehirlerarası Uçak Kargo

Şehirlerarası uçak kargo ile kuryeler olmadan gönderilen kargoların kontrol edilmesi ve varış havaalanında teslim alınması için gümrükten çekilmesi saatler alabiliyor. Yani her ve bu da paketin göndericiden ayrılması ile alıcıya erişmesi arasındaki süreyi önemli seviyede uzatır. Bu istem içinde bir çok ürün için bu bir sıkıntı olmayabilir, ancak yurtdışındaki müşterinize ancak iki ila üç gün içinde ulaştırmak için kritik olacak öneme haiz bir öğeniz var ise, o vakit özel bir paket hava kuryesi kullanmayı düşünmeniz gerekir. Konrol edecekler ve sonrasında alınır.

Kapasite kısıtlamaları, kapasite noksanlıkları oranların çoğalmasına, kargo için hudutlu alana ve alıcı arzının karşılanmasına güçlüklere biraz neden olabiliyor. Bu güçlüğün üstesinden gelmek için firmalar, emin kapasiteyi güvence altına almak, gönderiler evvelden tasarlama, elastik tasarılama alternatiflerinden faydalanmak için birden fazla havayoluyla stratejik ortaklıklar keşfedebilir. Ek olarak, havayollarıyla ilişkiler iyice kurmuş olan nakliye kurulcuları ile işbirliği yapmak, seçimli rezervasyon tertip etmelerine ve öncelikli yer tahsislerine ulaşım sağlayabiliyor.

Moto kurye serbest kuryeler için pek oldukca açık alan mevcuttur, bu sebeple fazlaca az şirketin yurtdışındaki ürünlere eşlik etmek için tam zamanlı personel kuryeleri çalıştırmayı garanti altına almak için ehil iş yükü olduğu düşünülürse, iş kanunu ve sözleşmelerin bütündür. Her paketi teslim etmek için muhataplarıyla buluşacaklar yada bir araba kiralayacaklar yada başka bir uçağa binecekler. Paketi müşterinize direk şahsen teslim etmek için gereklidir. Tüm bu süreç, paketinizi müşterinize yedi ila on gün yerine sadece iki gün arasında yerine ulaştırabiliyor.

Uçak Kargo İle Taşınmaz

Uçak kargo taşımadıkları;

 • Canlı hayvanlar; Her türlü kuş, kedi, köpek cinsi hayvanlar ( Kafesli olanlar hariç)
 • Büyük boyutta olan bitkiler ve  uzun olan ağaçlar ( Araçlı kurye ile taşınabiliyor)
 • Her türlü haşhaş, uyuşturucu, narkotik, psikotrop maddeler, farmasötik ürünler
 • Resmi olsa dahi yanıcı maddeler ve müstahzarlar, kibrit, piroteknik ve patlayıcılar
 • Sıvı haldeki tuz, kükürt, toprak, taş, kireç ve çimento gibi sıva malzemeleri, toprak
 • Dış ülke menşeli tohum; mısır, buğday, her tülü sebze, domates, fasulye vb. gibi
 • Ab ülkelerindeki salgınlar nedeniyle geçici olarak yasaklanan her türlü ürünler
 • Ateşli silahlar; resmi olsa dahi verilen her türlü silahlar, mermi v.b gibi mühimmatlar
İstanbul Uçak Kargo
Motokurye.org Uçak Kargo

Uçak Kargo Servisi

Uçak kargo ile yollanan tüm paketlerin kargo yada bagaj olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmadığına odaklanıyor. Daha da kötüsü, onlara eşlik edecek bir kurye olmadan, paket daha çok eşyayla beraber. Yani gezi etmeden ilkin doldurulması gereken saklama kaplarına tam paketlenir. Yollanacak her kargonun muayyen bir uçuşa ulaşma önceliği yoktur. Küresel kapsama alanı. Kargonuzun nereye veya nereden ulaşması için gerektiğine bakılmıyor. Yani uluslararası yazıhane ağımız size küresel ölçekte yerel bilgi sağlar. Petrol endüstrisi ekipman, uçak motorları.

Sürdürülebilir uçak taşımacılığındaki ehemmiyetli teşebbüslerden biri seçenek yakıtların özümsenmesidir. Fosil bazlı kerosen gibi ananesel jet yakıtları sera gazı emisyonlarına katkıda bulunuyor. Ancak sektör, sürdürülebilir havacılık yakıtlarını etkin olarak inceliyor. Ve bunlara da yatırım yapıyor. Atık malzemelerden, alglerden veya öbür sürdürülebilir hammadde elde edilen biyoyakıtlar gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilir. Bu yakıtlar karbon emisyonlarını ehemmiyetli miktarda eksiltebiliyor. Ananesel jet yakıtları daha yeşil seçenek potansiyeline sahiptir.

Artık gezi ettiği durumlarda daha da ağırlaşan, güzergah üstündeki havalimanlarında. Gümrüklerde uygulanan kurallar ve de düzenlemeler nedeniyle tamamen farklı bir konudur. Firmaların yurtdışındaki ürünlere eşlik etmek için kuryeleri kullanmalarının nedeni birin gerekliliktir. Daha fazla rötar, ara sıra bu konteynerler dolana kadar uzun. Yani havaalanları içinde bagajla gezi edebilecek bir kurye için acele bir uçuş. Rezervasyonu yapmakla karşılaştırıldığında bir uçuşu birkaç gün beklemek anlamına gelebiliyor. Yani bekleme bize göre bir durum değildir.

Hava Uçak Kargo

Hava kargo taşımacılığı kapasitesi kısıtlamaları, hudutlu uçak mevcudiyeti, yoğun sezonlar ve değişken piyasa şartları gibi muhtelif etkenler sebebiyle ortaya çıkabilir. Hava taşımacılığı lojistiği, karışık süreçleri ve harekâtları kapsar ve adaletli bir biçimde güçlükleri de birlikte getirir. Hava taşımacılığı sektöründeki lojistik profesyonelleri, gümrükleme harekâtlarından kargo güvenliğinin sağlanmasına, kapasite kısıtlamaları idarenmesine ve mevzuat geçimliliğine kadar çok rakamda maniyle karşı karşıyadır. Bu blog yazısında, hava taşımacılığı lojistiğini anlatıyor.

Hava taşımacılığı lojistiği, dikkatli navigasyon ve proaktif tedbirler gerektiren çok rakamda güçlük sunmaktadır. Firmalar, gümrükleme, kargo güvenliği, kapasite kısıtlamaları ve mevzuata uygunlukla alakalı güçlükleri ele alarak harekâtlarını kumpasa sokabilir ve zaferli hava taşımacı lojistiği sağlayabilir. Tecrübeli gümrük komitecilerinin, nakliye komitecilerinin ve güvenlik şuuruna sahip taşıyıcıların uzmanlığından faydalan firmalar, bu güçlüklerin üstesinden gelebiliyor. Ve faydalı ve geçimli hava taşımacılığı taşımacılığı reelleştirebilir. Güçlü ortaklıkları sürdürür.

Hava kargo ile uçak kargo işlerini sürdürmek, teknolojiye yatırım yapıyor. Yani sektördeki büyümelerden haberdar olmak, hava taşımacılığı lojistiğinin karışık civarında şirketlerin zaferli olması için çok ehemmiyetlidir. En ehemmiyetli güçlüklerden kimilerini araştırarak şirketlerin bu güçlüklerin üstesinden nasıl gelebileceğine ve meselesiz harekâtlar sağlayabileceğine dair bilgiler sunacağız. Gümrükleme, muhtelif biri tertip etmelere, belge zorunluluklarına ve ithalat, ihracat prosedürlerine geçimi kapsıyor. Hava taşımacılığı lojistiğinin kritik bir doğrultudur.

Özel Uçak Kargo

Uçak kargo güvenliği: Hırsızlık, kurcalama veya gönderilere yetkisiz ulaşımla alakalı işlemler. Potansiyel tehlikeler göz önüne alındığında, kargo güvenliğinin sağlanması hava taşımacılığı lojistiğinde en ehemmiyetli husustur. Kargo güvenliğinin yüksek seviyede sürdürülmesi, gerekiyor. Yani sağlam güvenlik protokollerinin uygulanmasını, lazım. Kurcalanmaya karşı gözetmeli damgaların kullanılmasını, sağlıyor. Çalışanlar hakkında kapsamlı geçmiş hakimiyetlerinin yapılmasını ve tehlikesiz kuruluş ve donanımların kullanılmasını direk gerektirir.

Sıkı güvenlik tedbirlerine sahip saygın hava kargo taşıyıcılarıyla işbirliği yapmak. Taşınan varlıkları koruma birliği lüzumlulukları gibi sektör güvenlik standartlarına uymak, kargo güvenliği tehlikelerinin eksiltilmesine destekçi olabilir. Mevzuata uygunluk. Tertip etmelere ve sanayi standartlarına uymak, hava taşımacılığı lojistiğinde aralıksız karşılaşılan bir güçlüktür. Riskli maddeler, kısıtlı mülkler, riskli mülklerin daha elleçlenmesi ve gümrük zorunluluklarıyla alakalı olabiliyor. Özellikle tertip etmeler sık ​​sık aktüellenmeye ve sıkı yaptırımlara tabidir.

Mevzuat geçimliliğini sağlamak için şirketlerin en son tertip etmeler mevzusunda aktüel kalması, çalışan eğitim programlarına yatırımların yapması, olabiliyor. Yani doğru kayıtları yakalaması ve sağlam nitelik hakimiyet süreçleri uygulaması gerekir. Mevzuata uygunluk derecesi mevzusunda uzmanlığa sahip akıllı nakliye kurulcuları ile işbirliği yapmak, gerekiyor. Bu şirketlerin legal zorunluluklara bağlı kalarak hava taşımacılığı lojistiğinin karışıklıklarını aşmasına destekçi olabiliyor. Bundn sonra daha ehemmiyetli ilerlemeler ile yollanarak kaydolabilir.

İstanbul Uçak Kargo
Motokurye.org Uçak Kargo

İstanbul Uçak Kargo

İstanbul uçak kargo taşıma ve kargo olan sanayisi, aşı programı devam ediyor. Yani bu sene daha fazla insanın seyahate mümkün olacağını mevzusunda umut veriyor. Güvenli akıllı telefon uygulamaları vesilesiyle erişilebilen bu cihazlar, insanların, varışta olumsuz kontrol ediliyor. Özellikle her zaman kuryenin direkt gözetimi altında olabiliyor. Yeni, güvenlik bilincine haiz gezi kuralları uyarınca. Kargonun uçuş saatinden birkaç saat önce gelmesi icap eder. Bu da gönderici ve alıcı için daha fazla gecikme demektir. insanların aksine gidebiliyor.

Bundan sonra sahne setleri ve araçlar şeklinde tarifeli servislere yüklenemeyen ağır ve büyük boyutlu. Bu eşyaların taşınması için oldukça iyi muhtelif kiralama çözümleri sunar. Hepsi dahil olmak üzere yani ağır büyük boyutlu kargoları taşımak için bir dizi tayyare tedarikleri ediyor. Tehlikeli mal gönderileri, tüm sınıflar ve nakliye yönergeleri hakkında. Yani uzman bir kabiliyet seti ve uzman bilgisi gerektiriyor. Ekiplerimizi en son rota kısıtlamaları ve yönetmeli konusunda tamamen güncel kalıyor. Yani bu tür hassas yükleri taşımak için lisanslı doğru .

İstanbul kurye uçak hava kuryesi görevleri zor yada zaman alıcı değildir. Yani çoğu zaman eşyanın varış noktasına kadar eşlik edilmesini ve peşinden varış havaalanında bekliyor. Alıcı firmanın temsilcisine teslim edilmesini ihtiva eder. İç hatlarda, ürünlerine eşlik etmek için var. Bu sistemde kullanan şirket için çok az emniyet sorunu vardır. Olası gecikmeler çok azdır ve çoğu ürün birkaç saat içinde varış noktasına ulaşır. Ancak ülkeler arasında taşınan ürünler, esas olarak. Ürünlerin tek başına, şu demek oluyor ki kurye refakatçisi olmadan gitmiyor.

Aynı Gün Uçak Kargo

Uçak kargo ile aynı gün tüm şehirlere teslimat. Yük optimizasyonu: Kargo yüklerinin faydalı bir biçimde tasarlanması ve optimize edilmesi. Yani yük kapasitesinin had safhaya çıkarılmasına ve zorunlu uçuş rakamının eksiltilmesine takviyeci olabiliyor. Şirketler, boş alanının en aza indirerek ve mevcut kargo alanının kullanımını maksimuma çıkarıyor. Yani taşınan mülk üniteyi başına yakıt tüketimini ve emisyonları azıcık eksiltebilir. Rota optimizasyonu en doğrudan rotaların seçilmesi ve uygun rüzgar modellerinden faydalanılması da dahil olmak üzeredir.

Özellikle daha gelişmiş rota tanımlama ve uçuş tasarılama tekniklerinin kullanılması, yakıt tüketimini optimize edebiliyor. Vede emisyonları eksiltebiliyor. Gelişmiş teknolojilerin ve bilgi analitiğinin kullanılması, daha doğru rota optimizasyonuna imkân sağlayabilir. Yer harekâtları: Taksi rotalarının optimize edilmesi. Yer zamanının kısaltılması ve takviyeci efor birimlerinin kullanımını en aza indirmek için yer efor işlemi birimlerinin kullanılması. Bunun gibi yer işlemlerinin iyileştirilmesi, oluyor. Yakıt tasarrufu ve emisyonların eksiltilmesine yol açabiliyor.

Daha önceki uçakların daha yeni, yakıt açısından daha faydalı modellerle değiştirilmesi emisyonları ehemmiyetli miktarda eksiltebilir. Daha yeni uçaklar gelişmiş aerodinamik özelliklere, sahiptir. Yani daha hafif malzemelere ve gelişmiş motor teknolojisine sahiptir ve bu da yakıtın tüketiminin ve emisyonların eksilmesini sağlar. Etrafsal sürdürülebilirliğe müteveccih evhamlar çoğalmaya devam ederken, hava taşımacılığı sektörü de dahil olmak üzere ilerliyor. Ayrıca dünya çapındaki sanayiler karbon ayak izlerini eksiltmek için daha gerekli olan adımlar atıyor.

Uçak Kargo Almaz

Uçak kargo alamadıkları;

 • Madeni paralar; her türlü madeni olan paralar, nakit olan kağıt para banknotlar
 • Oyun kartları; resmi ve yasal olmayan her türlü bahis ürünleri ve oyun malzemeleri
 • Kaçak olan ülkeye girmiş, yasal olmayan oyuncaklar ve oyunlar, spor malzemeleri
 • Antikalar; resmi yada değil ne olursa olsun sanat eserleri, ve bilimum tarihi eserler 
 • Pahalı mücevherler; altın, zümrüt, elmas, yakut vb. gibi her türlü değerli madenler
 • Bilgisayar yazılımı; kaçak ve kötü amaçlı ve yasak olan her türlü yazlım ve programlar
 • Hayvan kürkleri; Resmi olsa dahi hayvandan yapılmış her türlü kürk ve mahiyetleri
 • Yiyecek gibi görünen ve kolayca sindirilebilen kauçuk silgiler gibi değişik ürünler
Uçak Kargo
Motokurye.org Uçak Kargo

Acil Uçak Kargo

Acil uçak kargo gümrükleme sürecindeki gecikmeler veya yanılgılar, sevkiyatın gecikmesine, maliyetlerin çoğalmasına ve alıcıların memnun olmamasına neden olabilir. Bu güçlüğün üstesinden gelmek için şirketlerin, gümrük tertip etmeleri mevzusunda derinlemesine bilgi sahibi olan, doğru belgelere sahip olan ve gümrük yetkilileriyle ilişkiler kurmuş olan tecrübeli gümrük kurulcuları veya nakliye kurulcuları ile yakın işbirliği içinde çalışması gerekir. Elektronik bilgi başkalaşımı EDI gibi otomatik sistemler de gümrükleme sürecini daha süratlendirebilir.

Havayolları, yakıt üreticileri ve hükümetler arasındaki işbirliği. Hava taşımacılığı sektöründe özümsenmesini ve imalini süratlendirmek için çok ehemmiyetlidir. Karbon dengeleme programları: Karbon dengeleme programları, hava taşımacılığının etrafsal tesirini eksiltmek içinde kullanılan başka bir stratejidir. Bu programlar, başka yerlerdeki sera gazı emisyonlarını eksilten veya ortadan kaldıran projelere yatırımlar yaparak karbon emisyonlarını dengelemeyi kastetmektedir. Misal, hava taşımacılığı işletmeleri yine ağaçlandırma, yenilenebilir enerji.

Enerji faydalı teşebbüsler gibi projeleri desteklemek için karbon denkleştirmeleri satın alabiliyor. Hava taşımacılığı firmaları bu projelere tam yatırım yaparak harekâtları sırasında oluşan emisyonları karşılama edebiliyor. Net karbon ayak izleri tesirli bir biçimde havada eksiltebiliyor. Faydalılık tedbirleri operasyonel faydalılığın artırılması. Ama hava taşımacılığının etrafsal tesirinin eksiltilmesi açısından hayati ehemmiyete sahiptir. Yararlılığı artırmak için alttakiler de dahil olmak üzere muhtelif tedbirler uygulanabiliyor. Filo modernizasyonu yapılmaktadır.

Havalimanı Kargo

Uçak kargo ile hava taşımacılığı küresel ticarette hayati bir rol oynuyor ancak aynı zamanda sera gazı emisyonlarına da katkıda bulunuyor. Bu blog yazısında hava taşımacılığının etrafsal tesirini eksiltmeyi kasteden muhtelif teşebbüs ve taktikleri araştıracağız. Bunlar arasındaki seçenek yakıtların özümsenmesi, karbon dengeleme programları ve sektördeki sürdürülebilir uygulamaları teşvik eden faydalılık tedbirleri yer alıyor. Hava taşımacılığı sektörü, etrafsal tesirlerini eksiltmek için etkin olarak sürdürülebiliyor. Özel olacak uygulamaları takip ediyor.

Seçenek yakıtların özümsenmesi, karbon dengeleme programlarına katılım. Ve faydalılık tedbirlerinin uygulanması gibi teşebbüsleri daha özümseyerek sektör daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunabilir. Havayolları, hükümetler ve sektör kuruluşları da dahil olmak üzere işlerin hissedarlar arasındaki iş birliği, bu sürdürülebilirlik teşebbüslerini ileriye taşımak açısından hayati ehemmiyet taşıyor. Yenilikçi teknolojiler, siyaset takviyeyi ve sektör çapındaki kararlılığın sentezi sayesinde hava taşımacılığı sektörü, küresel ticareti ve ekonomik gelişmeyi destekler.

Teknoloji, hava taşımacılığı sektöründe devrim yaratarak firmaları gelişmiş faydalılık, görünürlük ve bilgiye dayalı karar alma süreçlerini ani kuvvetlendirdi. Asıl zamanlı aktüelleme sağlayan takip sistemlerinden oluyor. Bu otomasyon ve bilgi analitiğine kadar teknolojik büyümeler, hava taşımacılığı işlemlerini ehemmiyetli miktarda dönüştürdü. Bu blog yazısında, takip sistemleri, otomasyon ve bilgi analitiğindeki bir çok büyümelerin tesirini vurgulayarak teknolojinin hava taşımacılığındaki rolünü araştıracağız. Desteklemeye devam ederken sabit kalıyor.

İstanbul Havalimanı Uçak Kargo

Uçak kargo etrafsal ayak izini en aza indirmektedir. Takip sistemleri, asıl zamanlı görünürlük ve saydamlık. Hava taşımacılığı teknolojisindeki en ehemmiyetli büyümelerden biri, sağlam takip sistemlerinin geliştirilmesidir. Günümüzde firmalar, tüm nakliye yolculuğu süresince bazı gönderilerinin asıl zamanlı görünürlüğünü sağlayan gelişmiş takip çözümlerinden faydalanabiliyor. Bu sistemler, gönderileri takip etmek ve takip etmek için barkodları kullanarak işlem yapıyor. Aynı zamanda firmaların konumlarını, varsayımı varış vakitlerini ve durumu veriyor.

Özellikle nir çok işlerde ve hatta etraf şartlarını izlemelerine imkân tanır. Asıl zamanlı izleme, tüm hissedarları kargonun vaziyeti hakkında ise bilgilendirerek proaktif karar almayı, bereketli tedarik zinciri idaresini ve gelişmiş alıcı hizmetlerini olası kılar. Otomasyon, işlemleri yararlılık faydalılığı basitleştirme hava taşımacılığı işlemlerini optimize etmede, uygundur. Üretkenliği artırmada ve insan kusurunu eksiltmede hayati bir rol oynar. Otomasyon teknolojisindeki ilerlemeler, sağlar. Otomatik belge oluşturma, yapıyor. Sürekli bilgi paylaşımı için çalışıyor.

Elektronik bilgi metamorfozu ve bereketli kargo elleçleme için otomatik ambar sistemleri gibi süreçleri olası kılmıştır. Otomasyon, yinelenen vazifeleri basitleştirir. Yani operasyonları süratlendirir. Manuel yanılgı tehlikesini en aza indirerek genel yararlılığın çoğalmasına ve maliyet tasarrufuna yol açar. Ayrıca çalışanların ayrıcalık yönetimi ve alıcı ilişkileri yönetimi gibi daha stratejik ve katma kıymetli faaliyetlere kesinlikle odaklanmasına da imkân tanır. Bilgi analitiği, bilgiye dayalı karar vermesidir. Ve süreç optimizasyonu bilgi analitiği, işlemleri sürüyor.

Uçak Kurye Kargo
Motokurye.org Uçak Kargo

Sabiha Gökçen Uçak Kargo

Sabiha Gökçen uçak kargo hizmetlerini nakliye kurulcuları, çalışıyor. Yani gümrük yetkilileri ve tedarik zincirinde yer alan öteki taraflar arası bereketli bağlantı ve bilgi alışverişini sağlar. Bu dijital platformlar bilgi, belge ve aktüellemelerin paylaşılması için merkezi bir taşıma yapar. Yani merkez sağlayarak süreçleri basitleştiriyor. Ama saydamlığı artırıyor. Ve işbirliğini teşvik ediyor. Teknoloji aracılığıyla entegrasyon ve de işbirliği, yapıyor. Bir uçtan uca lojistik işlemlerinin daha meselesiz olmasını sağlıyor. Tüm gecikmeleri, yanılgıları ve yararsızlıkları eksiltir.

Özellikle diğer firmaların operasyonel faydalılığı artıran, durumlar veriliyor. Ancak maliyetleri eksilten alıcı memnuniyetinide had safhaya az çıkaran bilgiye dayalı kararlar almasına imkân tanır. Aynı zamanda proaktif problem çözme ve tehlike eksiltme için hipoteze dayalı analitiği de olası kılar. Entegrasyon ve işbirliği yapıyor. Dijital platformlar ve teknoloji, hava taşımacılığı sanayisinde baştadır. Bu muhtelif hissedarlar arasında hatasız entegrasyon ve işbirliğini basitleştirdi. Dijital platformlar ve uygulama programlama arayüzleri nakliyeciler, taşıyıcılardır.

Uçak kargo hava taşımacılığı sektöründe ezber bozan bir unsur olarak ortaya çıktı. Ve firmaların şuurlu karar verme ve süreç optimizasyonu için bilgilerin eforundan faydalanmasını sağladı. Firmalar, büyük ölçülerde bilgi toplayıp tahlil ederek, çalışıyor. İş arz varsayımı, rota ilerleme optimizasyonu sağlar. Yani kapasite tasarılaması da dahil olmak üzere hareket ediyor. Ama işlemlerinin muhtelif güzergahlarına ait biligileri öngörüler elde edebiliyor. Bilgi analitiği, meyillerin, modellerin ve iyileştirilecek alanların bulur. Ancak işlerin tanımlanmasına takviyeci olur.

Arayın

×