Üsküdar Kurye | 0533 091 65 40 | Moto Kurye
Üsküdar motorlu kurye 30 dakikada kapınızda olur

Üsküdar Kurye

Üsküdar kurye araştırdı ve yazdı. Bariyerler ve şerit çizgileri kalın olması tehlikeli ve yollarda ölüm saçıyor. Bariyerler ve yol şerit çizgileri çok tehlikeli. Moto kuryeler olarak katil bariyerleri ve kalın saçma sapan çizilmiş yol şerit yada çizgileri istemiyoruz.

Katil bariyerler yıllardır maalesef can almaya devam ediyor. Birde başımıza ana yollarda şerit çizgilerinin çok kalın olması derdi çıktı. Bu bariyerler ülkemiz her konuda olduğu gibi yol konusunda da Avrupa’nın çok gerisinden geliyor. Bu da bize dert oluyor.

Üsküdar moto kurye uyarıyor. Otoban kenarlarında uzun uzadıya yapılan çelikten bariyerler bir vesile olarak can almaya devam ediyor. Motorlu kurye çalışanları ve tüm motorcular için çelik bariyerler katildir. Neden, çünkü bu katil bariyerler jilet gibi keser.

Özellikle bizim piyasa içinde motosiklet çalışanlarının hayatını daha çok kaybettiği bu çelik bariyerleri başından itibaren istemiyoruz. Çünkü bu bariyerler çok tehlikeli ölümcül bir katil görevindedir. Yıllardır sesimizi duymuyorlar yada duymazlıktan geliyorlar.

Üsküdar moto kurye servisi yolda asla çelik bariyer istemez. Yollardaki ve özellikle bariyerler çelikten ve yol şerit çizgileri ne akla hizmet böyle? Reklamlar ve videolar çekildiği halde üzgünüz ki devlet büyükleri hala bir el atmadı. Ve atmıyor neden?

Özellikle motosikletlilerin feryatları çok. Çünkü bütün koruyucu mont ve aksesuar omasına rağmen üstünde küçük bir kaza anında hemen bariyerlere çarpan bir kişi ortadan ikiye ayrılıyor. Yada kafasını jilet gibi kesiyor. Hayatlarımız artık oyuncak değildir.

 

Üsküdar Moto Kurye

Üsküdar kurye anlatmaktan yoruldu. Kaza ve ölümleri bile bu duruma çare olmuyor. Otoban ve çevre yolu üzerinde yapılan çelik bariyerler hakkında yüzlerce haber ve makale yazıldı. Sivil toplum kuruluşları defalarca yetkilileri uyardı. 

Katil bariyerler çelik demirden üretildiği için çok sert. Evet kendisi de bu piyasadan gelip motosiklet yarışı yapan bir arkadaşımız da bu konuyu çoktan unuttu maalesef. Bariyerler belli bir hızdan sonra bu bariyerlere çarpan için bıçak gibi oluyor.

Motosikletli kurye sistemi olarak güvenlik istiyoruz. Bu ülkede çok masraf insan canından çok önemli. Bizim piyasadan millet vekili olan arkadaşta bu işi unuttu. Fakat bu yazı yazıldıktan sonrada hala çok üzgünüz ki bir sonuç alınamadı.

  • Değerli devlet görevlileri bu otoban ve ana yollardaki çelik bariyerler katildir.
  • Çünkü bizce değişmek çok masraf tutuyor. Peki nedir bu katil bariyerlerin suçu acaba diyoruz.
  • Bariyerler ve yol şerit çizgileri her türlü güvenlik önlemi alınmalı.
  • Üsküdar kurye olarak kendisi bu piyasa içinden geldiği halde
  • Söz verdiği halde her kes gibi bizim sorunlarımızı unuttu.
  • Çünkü gerek yoktu. Onun artık böyle bir derdi kalmamıştı.
  • Fakat nice arkadaşımız bu yüzden hala ölmeye devam ediyor. 
  • Çünkü araçlar da bu bariyerlere hızla çarptığı zaman demirler araç içinden girip diğer taraftan çıkıyor.
  • Araç içindeki insanların içinden geçiyor.
  • Yani fazla değil 60 km ve üzerinde bir hızla bu bariyerlere çarptığınız zaman motosiklet ile ikiye ayrılır.

 

Üsküdar Motorlu Kurye

Üsküdar kurye olarak bu durumdan çok endişeliyiz. Kuryeler ve sürücüler bu bariyerler insan hayatını tehlikeye atmaya devam ediyor. Sadece motosikletler değil yani araçlar içinde tehlikeli katil bariyerler. Evet normal araçlar içinde tehlikeli bir nesne.

Çünkü bıçak gibi kesme özelliği olan bir malzeme oluyor. Artık bundan böyle bariyerler ve kalın yol şerit çizgileri bu yollarda istemiyoruz. Motorlu kurye olarak bu bariyerler istemiyoruz. Çok masraflı olur yada bu durum nasıl olur bu ya demeyin sakın.

Çünkü örneklerini haberlerde gerçekten çok gördük. Artık yeter bunların yerine modern bariyerler yapılmasını istiyoruz. Daha güvenli Avrupa’da olan sistemin Türkiye’ye gelmesini istiyoruz. Bunun için ulaştırma bakanlığına istekte bulunuyoruz.

Lütfen sizde bu eski moda bariyer sistemlerini değişin lütfen. Yada kafanızın, kolunuzun, ayağınızın kopma tehlikesi var. O kadar yazdık ve yazmaya devam ediyoruz. İnsan hayatını hiçe sayan bu insanlardan hayır gelmiyor. Bu sorun ise gittikçe büyüyor.

Birde başımıza şimdilerde yollardaki şerit çizgileri derdi çıktı. Şerit çizgilerinin eskisini kaldırmadan üstüne yenisini çiziyorlar. Neden çünkü işçilikten kaçmak için çünkü öyle maliyeti çok. Bu çizgiler git gide kalınlaşıp 2-3 cm kalınlığa kadar geliyorlar.

Motosikletler bu kalınlaşmış çizgiler üzerinden geçerken motoru sağa sola savuruyor. Özellikle küçük motosikletleri sağa sola attığı için deviriyor ve yola düşüyorlar. Bizlerde ne kadar tecrübeli olsak ta giderken dalgınlığa gelip devrilme tehlikesi atlatıyoruz. 

 

Üsküdar Acil Kurye

Üsküdar kurye bunun peşini bırakmayacak. Bariyerler ve yol şerit çizgileri konusunda sıkıntılarımız halen devam ediyor. Bariyerler ve yol şerit çizgileri ve büyük kasistler bizleri çok tehlikeye düşürüyor. Nedir bu saçma sapan kasistler?

Bir Allah kulu da bu çizgileri neden böyle çiziyorsunuz demiyor. Bazen araçlar bile bu kalın şerit çizgilerinden dolayı etkileniyor ve mecbur şerit değiştiriyor. Buda arkadan gelen araçlar ve motorlar için çok kaza oluşmasına neden oluyor.

Özellikle birinci ve ikinci köprü geçişlerinde bulunan bu kalın çizgi şeritleri yüzünden düşmeler oluyor. Yada en sağ da bulunan çizgiler genelde kalın oluyor. Biz motosiklet sürücüleri bunlardan çok etkileniyoruz ve yerlere düşüyoruz. 

Buradan yetkililere sesleniyorum. Belediye ise belediye ulaştırma bakanlığı ise bakanlık. Kardeşim bu durumu gören yok mu? Siz hiç bu yollardan geçmiyor musunuz? Her gün onlarca motorcu kaza yapıyor. Hemde bu sebepten dolay.

Lütfen rica ediyoruz şu taşeron firmanıza mı söylersiniz, yoksa kendi işçilerine mi söylerseniz; yol şerit çizgilerini çizerken lütfen eskisini kazıyın ve yenisini öyle çizsinler. Üst üste hepsini çizmesinler. Hem yol bozuluyor, hemde düzen.

Yani bir şeritten diğer şeride geçerken araç altında bir şey varmış gibi zıplama yapar, yada sağa sola kayar. Yani arka taraf sanki kar üstünde gidermişcesine sallanır. İşte bu durumu çözmek be bu olayı düzeltmek gerekmektedir.

 

Üsküdar Hızlı Kurye

Üsküdar kurye anlatı anlattı, yazdı, yazdı dilinde tüy bitti ama değişen olmadı. Çelik bariyerler ve yol şerit çizgilerinin kalın olması ve de kalın kasist ve tümsekler. Sokak ve cadde ortalarında ve ya en beklenmedik yerlerde karşınıza çıkan engeller

Yollarda olan bu şerit çizgileri araçların düz olarak bir istikamet üzere gitmesi için çizilen çizgilerdir. Bu çizgiler kimi zaman kesik kesik, kimi zaman da uzun oluyor. Bu çizgilerden şerit değiştirdiğiniz  zaman ise bombe yapıyor. Bu sizce akıl karı bir şey mi?

Ayrıca ana yollarda bulunan uzun saçma sapan kasistler nedir Allah aşına. Sanki yollarınız çok düzgün de araçlar İstanbul caddelerinde hız yapabiliyor. Normal hızla gidilen bir yolda kocaman ve yüksek tümsekler yapıyorlar ama nedir, hız düşürmek.

Bunu koyanlarda da hiç akıl yok. Zaten yollar delik deşik yani araç dalıyor ve tümseğe aniden giriyor. Sonra olanlar araca oluyor. Yada kaza oluyor. Biraz kafalar çalışsa biraz Avrupa nasıl yapıyor baksanız anlarsanız nasıl önlem alınacağını ama sizde o kafa nerede?

Ana yollarda ve özellikle büyük caddelerde bulunan büyük ve geniş kasistler hakkında insanlar çok mağdur. Yollarınız sanki çok düzgün de, birde kasist koyuluyor. Hele ana yola kasist koymak ne demek ya, birde göremiyorsun uzaktan ve duramıyorsun.

 

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

Bakmanızda yarar var; Kurye hakkında her şey, ne demektir?

 

Üsküdar motorlu kurye 30 dakikada kapınızda olur

Üsküdar moto kurye 30 dakikada kapınızda olur

Hemen Ara
× CANLI