Sultanbeyli Kurye | 0533 091 65 40 | Moto Kurye
Sultanbeyli moto kurye en kaliteli motorlu servisi

Sultanbeyli Kurye

Sultanbeyli kurye kazaları neden olur, nasıl önlenir? Motosiklet kazaları konusunu buradan size madde madde açıklamak istedik. Çünkü bu piyasa içinde her gün onlarca motosiklet sürücüsü kaza yapıyor ve bir çoğu ölüyor yada sakat kalıyor.

Kaza nedenlerinin en büyük olanı ise bilinçsiz ve bilgisiz olmaktır. Bunda anne ve babaların büyük sorumsuzlukları vardır. En büyük sorun ise trafikteki araçların motosikletlere karşı olan görüşleri yüzündendir. Yani olumsuz olan görüşleri.

Sultanbeyli moto kurye kazaları neden olur, nasıl olur, kim haklıdır? Türkiye içindeki trafikte seyreden sürücülerin yüzde 90 olan bir bölümü motosiklet kültürünü bilmiyor. Onları çoğu ya kendi araçları gibi olmasını ve beklemesini düşünüyor.

Çoğuda motosikletin yolda ne işi var düşüncesinde. Bazıları da ve büyük bölümü ise motosikleti hiç görmezlikten gelip yol boşmuş gibi davranıyor. Bazıları da nasıl olsa motor üstüne de gitsen, sıkıştırma da sağa sola bir yere kaçar anlayışındalar.

Sultanbeyli motorlu kurye kazaları neden olur, nasıl olur? Bu tür kazaların çoğu zaman iki tarafında bilinçsiz sürüş ve anlayışlarından dolayı olur. Genelde iki tarafta kendilerini yolda haklı gördükleri için kaza olur. Geçiş üstünlüğü bende.

İnsanların çoğu empati yapmadan bencil davranarak öncelikleri olsa da olmasa da geçerler. Laftan anlamazlar, dinlemezler, görmezler, telefon ile konuşurlar. Ayrıca  başkasına bakarlar, kendilerinden başkasını düşünmeden yolda araç sürerler.

 

Sultanbeyli moto kurye

 

Sultanbeyli motorlu kurye kazaları neden olur, nasıl olur?

 

1- Yağmur ve ıslak hava yüzünden kaza yaparlar

2- Kötü yollardan dolayı kaza yaparlar

3- Kırmızı ışıkta geçmekten dolayı kaza yaparlar

4- Ters yönden gittikleri için kaza yaparlar

5- Trafik kurallarına uymadıkları için kaza yaparlar

6- Hemen yüksek cc motorlu motosiklet satın alarak kaza yaparlar

7- Dalgın ve düşünceli oldukları için kaza yaparlar

8- Haddinden fazla yük taşıyarak kaza yaparlar

9- Yollara dökülen yağ ve mazot yüzünden kaza yaparlar

10- Yollarda yapılan yüksek kasistler yüzünden kaza yaparlar

 

Sultanbeyli motorlu kurye

 

Motorlu kuryeler neden kaza yaparlar

 

1- Yağmur ve ıslak hava yüzünden kaza yaparlar

Motosiklet ile ve araç ile en çok kaza oranı yağmurlu havalarda olur. Özellikle ıslak yollarda ve yağmurlu havalarda yollar kaygan olduğu için lastikler çabuk kayar. Bu yüzden motorcular çabuk ve çok sık kaza yaparlar.

 

2- Kötü yollardan dolayı kaza yaparlar

Bazı yollar çok bozuk olur. Artık bazı yollar mıcırlı olur. Çoğu yollarda çok taş vardır. Bazı asfalt yollar bile çok bozuk olabilir. Böyle bozuk yola aniden giren bir çok motorcu kaza yapar. Çoğuda tecrübesiz işe yeni başlayan sürücülerdir.

 

3- Kırmızı ışıkta geçmekten dolayı kaza yaparlar

En fazla kaza riski olan durumların başında kırmızı ışıkta geçmektir. Bir çok motorcu hatta çoğu sabırsız olduğu için kırmızı yanarken geçer. Yada sarı ışık hemen yanınca geçer. Bu yüzden de karşı taraftan geçenlere vurarak yada düşerek kaza yapar.

 

4- Ters yönden gittikleri için kaza yaparlar

Bir çok motorcu ve çalışan kurye elamanları kestirme olduğu için tersten gider. Ters yolları kullanır. Fakat bunu yaparken çok dikkatsiz ve hızlı gittikleri için mutlaka kaza yapar. İnsan tersten gidiyorsun bari yavaş yavaş git değil mi? Ama nerede?

 

5- Trafik kurallarına uymadıkları için kaza yaparlar

Motor sürücülerinin çoğu asla trafik kurallarının çoğuna uymaz. Nerede ne kural var ya bilmedikleri için yada sabırsız oldukları için kurala uymayanlar bir gün bir yerde mutlaka kaza yapar. Yani kafalarına göre tarzan gibi takılıyorlar yollarda.

 

Hızlı Motorlu Kurye Sistemi Nasıl Çalışır?

 

Sultanbeyli acil kurye

 

6 – Hemen yüksek cc motorlu motosiklet satın alarak kaza yaparlar

Bir çok motorcu parası da varsa daha küçük cc li motorlar ile tecrübe kazanmadan yüksek cc li motosiklet alırlar. Bu yüzden de bu motorları kullanmak güç ve tecrübe istediği için bu tür kişiler çok kazaya karışır yada ölürler

 

7- Dalgın oldukları için kaza yaparlar

Çoğu insan bazı durumlarda çok dalgın olur. Bu durumlarda motor kullanmamak gerekir. Dalgın insan asla önündeki nesneleri görmez yol boş gibi algılar. Ya işinden dolayı, ya karısı ve sevgilisine kızmıştır yada başka bir durum. Bu durumlarda dalgınlık ölüm getirir.

 

8- Haddinden fazla yük taşıyarak kaza yaparlar

Bazı ülkelerde ve ülkemizde motosiklete fazla yük yükleyenleri medyadan görüyoruz. Sanki kamyon gibi yüklenmiş. Yada hayvan cinsinden ağır varlıkları motora bindirmiş bu tip insanlar motorun dengesini sağlayamadığı için kaza yapar.

 

9- Yollara dökülen yağ yüzünden kaza yaparlar

Özellikle bizim için en tehlikeli olay yolda kamyonlar ve bazı araçların yola yağ dökmesidir. Bu durumda Allah daha iyi bilir ama kaçış asla yoktur. Yağdan kurtuluş imkansızdır. Bunun için çok dikkat etmek gerekir. Yani yolda siyah birikinti görürseniz duru yada şerit değişin.

 

10- Yollarda yapılan yüksek kasistler yüzünden kaza yaparlar

Son zamanlarda ve yıllarda İstanbul başta olmak üzere ana yol ve sokaklara saçma sapan hemde çok yüksek kasist yapılmaktadır. Bu saçma sapan uygulama sanki yollar çok düzgün de birde bunları yapıyorlar anlamında saçmadır. Yani buraya biraz hızlı giren kaza yapıyor.

 

Sultanbeyli kurye ile sizin için en uygun hizmetimizle hep yanınızdayız

 

Aşağıda bulunan linklerden çok faydalı ve yararlı bilgiler bulabilirsiniz

 

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

Bakmanızda yarar var; Kurye hakkında her şey, ne demektir?

 

Hemen Ara
× CANLI