İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | Motorcular Ve Köpekler Arasında Ne Var?

Motorcular Ve Köpekler Arasında Ne Var?

Motorcular Ve Köpekler

Motorcular ve köpekler. Rotanızdaki kızgın köpeklerle nasıl aaşa çıkılıyor?

Teslimat sürücüleri, kızgın köpeklerle başa çıkmayla alakalı bu faydalı ipuçlarını kullanarak köpek hücumlarından sakınabilir ve teslimatları zaferle bitirebiliyor. Teslimat rotalarınızı optimize eden ve bir durakta köpek olduğunda size andırdıran bir uygulama ister misiniz? göz atın. Bir teslimat yaparak işinize bakın ve birinin tüylü en iyi dostu size işi vermeye başladığında ne yaparsınız?

Koşmak? Donmak? Düşüp keseli sıçan oynamak mı?

Ne yazık ki, teslimat sürücüleri genellikle kaçan ve saldıran köpeklerle uğraşmak zorunda kalıyor. Posta servisi köpek Isırığı farkındalık bir parçası olarak köpek hamlesi milli sıralamasını ve 2023’de posta taşıyıcılarına 15.400 köpek hamlesi olduğunu bildirdi. Natürel ki, kurye sürücüleri, kızgın köpek tutumuyla karşı karşıya kalan tek teslimat hizmeti personeli değil.

Özellikle bir bisiklet teslimat sürücüsü, sağlık kurumuna kaldırıldı. Bir köpeğin atağına uğradıktan sonra hastaneye kaldırılan bisikletçilerde var. Ve senenin her gününe en az bir teslimat sürücüsü köpekler ısırılıyor. Bunlar, haber yapmak için olan son birkaç öykü olabiliyor. Köpeklerin teslimat sürücülerine saldırmasının hakikat yaşamdaki neticeleri hem finansal hem de fiziksel maliyetleri kapsayabiliyor.

Motorcular Ve Köpekler

Teslimatlarınızı tamamlarken köpek hücumlarından nasıl sakınabileceğinize ve rastgele bir köpeğin bir teslimat sürücüyü olarak kariyerinizi mahvetmesini nasıl önleyeceğinize dair ehemmiyetli ipuçları vermek için buradayım. Kurye teslimat rotanızı optimize ediyor ve konuta daha erken varın. Şimdi köpek hücumlarından sakınmanın ehemmiyeti neler olabiliyor.

Teslimat sürücüsü olarak çalışırken bir köpek tarafından ısırılırsanız veya başka bir biçimde yaralanırsanız, yaşadığınız rastgele bir fiziksel zarardan bahsetmeye dahi gerek yok, mali kayıplarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan kimilerini önlemek için dışarda saldırgan hayvanlar tarafından gücenmekten sakınmak ehemmiyetlidir.

Tüm bu hususlar dikkate alındığında, köpek hamlesi yaralanmalarıyla uğraşmanın mali yükü süratle çoğalabiliyor. Kendinizi bir it dalaşından nasıl uzak yakalayacağınızla alakalı bu rehberin geri kalanını okuyarak kendinizi gözetin. Köpeklerdeki banal saldırganlık dizisi en iyi biçimde popüler Köpek Saldırganlığı Merdiveni ile temsil ediliyor.

Köpekler neden teslimat sürücülerini ısırır?

Pek çok insan çukur boğaları gibi daha büyük, ananesel olarak saldırgan köpeklerden sakınmaya odaklansa da, ufak köpekler dahi saldırgan hale gelebiliyor. Sağlık kurumuları tarafından yayınlanan yararlı rehberde, heyet onaylı iki baytar hekim, değişik köpek saldırganlığı cinslerini açıklıyor. Bununla beraber, bir çalışma “banal” köpekler ile “hasta” köpekler arasında ehemmiyetli bir ayrım yapmaktadır.

İlk olarak, teslimat yaparken yeni köpekler için cingöz olun. Bir konutta köpek olabileceğine dair yaygın işaretler arasında aman sakın burda “Köpeğe Dikkat Edin” ihtar işaretleri, köpekler veya taraçadaki kaseler veya sarih köpek kulübesi yer alır. Ardından, bir köpeğin bulgularını gördüğünüzde -caddede aylak veya bir sonraki teslimat durağında – köpeğin kaygılı veya kızgın görünüp görünmediğine bakın.

Beden dili, bir köpeğin ruh hali hakkında çok şey söyler. Özellikle aynı biçimde insan beden dili de genellikle kendi duygularımızı gösterir. Bir köpeğin beden diline ve hakikat ses diline dikkat ederseniz, olası bir meseleyi daha ilk safhada fark edebilirsiniz. Teslimat sürücülerinin aynı köpekler tarafından ısırılma tehlikesinin olduğu birkaç yaygın vaziyet vardır:

 • Bir koliyi daha yakına vazgeçmek için bir kapı veya kapı açmak ve agresif bir köpek bulmak
 • Ön kapıda bir koli teslim ederken yanlışlıkla bir köpek dışarı çıkması ve motorlu kuryelere saldırı
 • Teslimat vasıtasının dışında çalışırken özgür vazgeçilmiş bir köpekle karşılaşmak

Motorcular Ve Köpekler Durumları

Rota optimizasyon vasıtayı size sadece teslimat programınız için en süratli rotaları sunmakla kalmaz, aynı zamanda teslimat adresleri için anekdotlar kaydolmanıza da imkân tanır. Özellikle en altta esneme, göz kırpma ve yalama ile başlayan ve en üstte ısırma ile sona erer. Bir köpek yanaşan herkese sistematik olarak hırlıyor, hırlıyor ve saldırıyorsa havlama veya hırlama ve ardından bir cevap için duraksadığında, bu saldırgan tavır uygunsuz ve bağlam dışı hale geliyor.

O köpek hasta “anormal” ve tehditle tehdit etmeme arasında ayrım yapamıyor. Sizi gördüğü anda size saldırmaya hazır olacağından, özelde muhtemelen bu cins bir köpeği hemen fark edeceksiniz. Harika, değil mi? Evet, hayır. Bu surattan bu yazının geri kalanını yazdık. Saldırgan bir köpek gözünü üzerinize diktiğinde ne yapacağınızı bilmek için okumaya devam edin.

İster banal bir köpekten ilk ihtarı alın ve vaziyeti gevşetme ünsünüz olsun, ister hasta ve zalim bir saldırganla karşı karşıya olun, bir köpek teslimat rotanızda riske girdiğinde alttaki ipuçlarını kullanın. İyileşme veya daha makûssu, uzun süreli sakatlık için harcanan işten izin süresi İşin kesintiye uğraması sebebiyle hasılat ve alıcı kaybı uğranması.

 • Sağlık sigortası veya emekçi tazminatı olsun ya da olmasın tıbbi tüketmeler
 • neden olan daha yüksek stres seviyeleri Sağlık meselelerine ve üretkenliğin eksilmesine
 • Köpeğin sahibine karşı dava açmak için gereken legal giderler

Motorcular Ve Köpekler Arasındakiler

Ama fırsat var diye bir köpek seni neden ısırsın ki? Yanıt, bir köpeğin neden ilk etapta rastgele birine karşı saldırgan olduğu ile alakalıdır. Bilinmiş saldırganlık öğretilen saldırgan tavır veya istismara uğramış Çoğu gidişatta, köpekler birden fazla saldırganlık şekli gösteriyor. Saldırganlıktan korkun köpek kendini korunma lüzumu sezer

Bölgesel/gözetici konut ve aileyi gözetiyor. Çatışma/vaziyetle alakalı baskınlığın ispatlanması. İyelik besin veya oyuncakları gözeten. Anne gözetici yavrular veya yuvalama alanı. Oynat yavrular hırlıyor/kıkırdıyor, çoğunlukla hasarsız. Yönlendirilmiş saldırganlık bir vaziyeti direkt değiştirmek için bilinmiş strateji. Ağrı kaynaklı yaralanmaya tepki.

Patofizyolojik/tıbbi kuduz gibi bir vaziyetin neden olduğu köpek işaretine dikkat. İzlenmesi gereken köpek saldırganlığı bulguları belli oran değildir. Saldırganlık ve fobi bir köpeğin havlamasının sebebi olabilse de, bunun her zaman olmadığını andırmak ehemmiyetlidir. Özellikle köpeklerde kaygı veya fobi bulguları şunları kapsar:

 • Esneme veya göz kırpma
 • Dudak yalama veya soluk soluğa
 • geri dönüş
 • Göz temasından sakınmak
 • Basık kulaklar
 • Çömelme/başı indirme
 • Kuyruğu bedenin altına sokmak
 • Ani, katı uysallık
 • Bacaklar yukarıya uzanmış

Köpekler Neden Saldırı?

Havlayan köpeklerin her zaman kızgın olmadığını unutmayın. Bundan dolayı havlarlar Köpekler bir hayli değişik sebepten. İki Boxer yavrum, öteki mahalle köpekleriyle beraber havlamak için her akşam dışarı çıkar. Bu… çok hoş. Köpekler birbirleriyle bağlantı kurmaktan başka havlarlar: Yalnızca cümbüş için. Sahiplerinin dikkatini sürüklemek için veya bir şey istedikleri için mutlu bir selam olarak, heyecandan.

Can kasvetinden/yalnızlıktan dolayı kavramaya çalışabilirsiniz bir köpeğin havlamasının anlamını biliyor. Havlamanın perdesine ve köpeğin ne kadar süratli havladığına dikkat ederek bakmalı. Negatif bir biçimde uyarılmış köpekler ayrıca, mutlu bir biçimde havlayan bir köpeğe göre arkası arda ve daha süratli bir biçimde daha fazla havlar. Daha fazla kızgın tavrı tetiklemekten mutlaka ama mutlaka kaçınıyor.

Kızgın bir havlama, mutlu veya yalnız bir havlamadan daha derin, daha gırtlaktan ses çıkarır. Bir köpeğin neden havladığını düşünürseniz düşünün, fobiyle veya saldırganlıkla tepki vermeyin. Bir sonraki kısım, bütün de bunu yapmaktan nasıl sakınılacağına dair detaylara giriyor. Teslimat rotanızda saldırgan bir köpekle karşılaştığınızda bir hamleden sakınmanın yolunu köpek peşinize düşerse yaparak açıklayacağız.

Saldırganlık bulguları şunları kapsar:

 • Sabit, yoğun bakış
 • Dik duran kulaklar
 • Sırtta/kuyrukta yükseltilmiş kürk
 • Kuyruk yüksek kaldırdı
 • Hırlama, hırıltı, havlama
 • diş gösterme
 • İleri saldırı/şarj
 • namlu delme
 • Kapanma, ısırma, sallama

Motorcular Ve Köpeklerin Mücadeleleri

Dışarıda sallanan gevşek bir köpek görürseniz, köpeğe bakacak biçimde sakince geriye doğru yürüyün göz teması kurmadan!. Teslimat işi yolunda kızgın köpeklerden sakınmak için ipuçları. Teslimat rotanızdaki kızgın köpeklerle nasıl başa çıkılıyor? Eksantrik köpeklerle uğraşmak mevzubahisi olduğunda birkaç temel kaideyle başlayalım. Her şeyden evvel, gevşek bir köpeğe asla yanaşmayın. Dikkatleri üzerinize sürüklememeye çalışın. Sen bir hayaletsin. Şşşt.

İkincisi, asla bir köpeğin tamamen bir kapının, hatta bir kapının artta emniyete alındığını zannetmeyin. Ne kadar sağlam veya iyi kapalı bazı olduğunu öğrenmiyorsunuz. Aynı şey tasmalar, ipler ve zincirler için de geçerli – reelinde ölümcül köpek hamlelerinin %25’i zincirlenmiş işini köpekler tarafından yapılıyor. Zira bu zincir ne kadar uzun? Bu ip, köpek gerçekten hiddetlenip motive olduğunda rahatlamaması için direğe yeterince sıkı mı bağlı? Yalnızca söyleyemezsin.

Üçüncüsü, bir köpeğin bakılabileceği bir malda rastgele bir kapıyı açmadan evvel dikkatli olun. Yalnızca görmediğiniz yerden bir köpek ayrıca çıkmakla kalmaz, aynı zamanda alanı açarak, netice olarak alana gelebilecek rastgele bir hamle için kendinizi de kabahatli görürsünüz. Daha yasalar eyaletten eyalete değişiklik gösterse de, daha evvel bir köpeğin kapatıldığı kapalı bir alana girdikten sonra atağa uğrarsanız, davası açmayabilirsiniz. Yalnızca sahibine karşı tazminat.

Motorcular Ve Köpekler Kavgalaeı

Başka birinin kapısını veya kapısını her açtığınızda ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Ancak bu temkinler yeterli gelmediğinde ve daha kendinizi saldırgan bir köpekle karşı karşıya bulduğunuzda, kendinizi gözetmek için alttaki ispatlanmış beş ipucunu unutmayın. Aslında işin
Sakin ve hakimiyetli kalın Bir köpek etkin olarak size karşı saldırganlık gösteriyorsa, muhtemel olduğunca sakin kalın. Özellikle tam geriye bakmadığınızdan emin olun.

Köpeğin sizin bir tehdit olmadığınızı ve onun saldırganlığına saldırganlıkla karşılık vermek istemediğinizi kavramasını istiyorsunuz. Köpeğe sırtınızı dönmeden usulca uzaklaşın. Muhtemel olduğunca uzun vakit görmezden geliyormuş gibi yapın. Köpek gevşekse ve size doğru hareket ediyorsa, köpeğe kararlı ve suskunca “Hayır!” deyin. veya “Kal!” Vasıtanızın içine veya caddenin öteki tarafı gibi başka bir tehlikesiz yere girene kadar köpeğe bakmaya devam edin.

Unutmayın, mesul alfa sizsiniz ve münakaşa aramıyorsunuz. Köpeğin bunu kavradığından emin olun. Köpekle alt bakmaktan kaçının. Bir köpeğin kızgın sezdiğinin bir işareti, size yoğun bir biçimde bakmasıdır. Size bakan bir köpekle doğrudan göz teması kurarsanız, köpek bakışınızı bir alan okuma olarak idrak edebilir ve vaziyeti tırmandırabiliyor. Bunun yerine, köpeğin gözleri dışında rastgele bir yere bakarak gözlerinizi başka doğrultuya çevirin.

 • Köpeğin yanında kendi alanınızı gözetin
 • Köpeğin dikkatini dağıtmaya çalışıın
 • Düşerseniz suratınızı ve bedeninizi gözetmek için top gibi kıvrılın

Köpek Saldırılarının Nedenleri

Misalin, sizinle köpek arasında fiziksel bir bariyer görevi görmesi için önünüze bir koli koyun. Elinizde bir koli yoksa sırt çantası, ceket, bisiklet veya çöp kolisi de işinizi görecektir. Şahsi alanınızı bu biçimde genişleterek, köpeğe daha fazla yer kaplayarak ve onları görmezden daha çok ve olarak işinin fazla kazanıyorken işinize devam ederek, mesul olduğunuzu göstermeye de takviyeci olacaksınız.

Ayrıca köpeğin sizi daha az tehdit olarak görmesine takviyeci olmak için yan durabilirsiniz. Geri çekilip köpeğe “hayır” deseniz dahi, ne pahasına olursa olsun o ölümcül bakışlardan sakınarak, bakışlarınızı köpeğin gözlerinden başka doğrultuya çevirdiğinizden emin olun.
İster bir taraçada ister kaldırımda olun, bir köpeğin size saldırma marifetini “yerinizi ele geçirerek” sınırlayabilirsiniz.

Agresif veya korkmuş bir köpeği mutlu, iyi bir köpeğe dönüştürmek, onun size saldırmasını yasaklamanın harika bir yoludur. Bunu muvaffak olmak için köpeğe harika bir dikkat dağıtıcı olarak bir ödül maması veya oyuncak verebilirsiniz. Yolda yanınızda bir torba köpek maması taşımayı düşünün. Kolay bir ikram, bir lokma ile tehlikesiz bir biçimde bitirilmiş doğum arasındaki fark anlamına gelebilir.

Agresif bir köpeğin dikkatini dağıtmanın başka bir yolu da su şişesi, sırt çantası ya da çiğnenecek başka bir şey fırlatmaktır. Kollarınız daha iyi bedeninize yakın tutur. Saldırgan bir köpeğe bakarken kollarınızı veya ellerinizi sallamamak ehemmiyetlidir. Yani daha da büyük bir tehdit gibi görünmekten sakınmak için. Bunun yerine, kollarınızı kendinize yakın tutun. Kollarınızı göğsünüze yakın bir biçimde kavuşturmak da bir köpeğin saldırması gidişatında sizi gözetmeye takviyeci olabiliyor.

 • Bir köpek saldırdığında ve sizi ısırmaya başladığında:
 • Köpek havlıyorsa, parmaklarınızı gözetmek için yumruk yapın.
 • Köpek mandallanmışsa, daha fazla yaralanmayı önlemek için Sürüklemesin
 • Vazgeçmeye çalışmak için köpeğin duyarlı burnunu sıkıştırın.

Köpekler Bize Neden Saldırıyor

Moto kurye ne yazık ki, her sene binlerce teslimat sürücüsü köpekler tarafından atağa uğruyor. Bir it dalaşından sakınmak için elinizden gelenin en iyisini yapsanız dahi, yeniden de bir it dalaşına düşme ünsünüz her zaman vardır. Bir köpek size kızgın bir biçimde saldırırsa, en iyi korunma köpeğin boynunu veya kafasını süratle yakalayıp ağzının sizi ısırmaması için yere sabitlemektir. Ağırlığınızı kendi avantajınıza kullanın ve sonraki adımlarınızı hesaplarken köpeği yere yaslayın.

Bu benim, ailem ve yavrularımız için bir gün semtte yürüyüşe çıktığımızda işe yaradı ve özgür vazgeçilmiş bir Alman Çoban bize doğru olan koşmaya başladı. Kocam köpeği boynunu yakaladı ve köpeğin sahibi bize yetişip köpeğini alana kadar yerde tuttu. O kadar rahatladık ki işin kimse hasar görmedi. Ne yazık ki, insanlar her zaman bu kadar kısmetli değil. Özellikle teslim etmesini ve almasını isteyebiliyor. Tüm alıcının kutusunu yerel bir postaneden. Yani misalin, bahçede bir köpek vardır.

Geçmişte ısırıldım ve hamle anında nasıl hissettirdiğini öğreniyorum. Bir köpeğin dişleri birbirine kenetlendiğinde ve ciddi bir yaralanma tehlikeniz olduğunda gerçekten korkutucu. Yani köpeği boğmak ve dişlerinin size daha fazla hasar vermesini önlemek için ısırılan birisi ise kolunuzu/elinizi köpeğin ağzına doğru itin. Biber gazı da işe yarıyor. Aynı kaygı ile kendinize yer burasıdır takviyeci olabileceği. Yani Yeni bir köpekle ilk karşılaştığınızda, kendinize andırdırmak için bir anekdot yazabiliyor.

Kuryede Motorcular Ve Köpekler

Hakimiyeti tekerrür ele aldığınızda, köpeği sabitleyin ve takviye arayın. Köpeğin ağzını sizden uzak yakalayabildiğiniz sürece hücumun devam etmesini yasaklayabilirsiniz. Sonunda güvende olduğunuzda – köpek sakinleşir veya kaçar, sahibi hakimiyeti ele alır veya tehlikesiz bir alana gidebilirsiniz – rastgele bir yarayı rehabilitasyon ettiğinizden ve ayrıca hadiseyi belgelediğinizden emin olun.

Ciddi biçimde atağa uğrar ve yaralanırsanız polise haber verin. Tazminat alma hakkınız olabiliyor. Bu ipuçlarıyla rotanızda güvende kalın Bir köpek sizi tehdit ettiği için koliyi tehlikesiz bir biçimde teslim faktörün bir yolu yoksa, kendinizi riskten uzak tutun. Bir teslimat senin işindede yaşamına dokunmaz. Rastgele bir posta taşıyıcısı saldırgan bir köpekle karşılaştığında, teslimatı sıçrayabiliyor.

Bir İstanbul ilçesinde veya herhangi bir semtinde posta taşıyıcılarına yapılan köpek hamlelerinin sıklığı mevzusunda o kadar evhamlıydı ki, semte posta dağıtımı geçici olarak askıya alındı . köpek sahipleri saldırgan köpeklerinin hakimiyetini ele geçirene kadar. Bu anekdot özelliği, muhakkak duraklarda köpekler hakkında andırdırıcılar oluşturması gereken sürücülere takviyeci olur.

 • Motorcular ve köpekler olduğu için evin ön kapısını açmamanızı ve kutuları kapının dışında vazgeçmenizi söylüyor.
 • Bu anekdotlarla, kumpaslı olarak ziyaret ettiğiniz köpeklerin yanında daha güvende olmanıza takviyeci olabiliyor.
 • Özellikle daha evvel bildiklerinize göre bu daha tehlikeli teslimatları daha süratli bitirerek zamandan tasarruf edebiliyor.

Arayın

×