İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | Başka Şehirlere Bisiklet Nasıl Yollanır?

Başka Şehirlere Bisiklet Nasıl Yollanır?

Kurye

Bisiklet nasıl yollanır? Kargo ve kurye hizmetleri ile bir bisiklet nasıl taşınıyor? Ve nasıl yollanıyor? Bisiklet yollamanın birkaç yolu vardır. Bisikletinizi yurt içi veya ilçe dışına yollamanız gerekiyorsa bu makaleyi okuyunuz. Yani bisikletinizi taşımak kolay değildir. Bisikletinizi uçakla bir yere yollamaktan sakınmak en iyi yoldur. Ancak bisikletinizi yollamanız gerekiyorsa işte izleyebileceğiniz 3 kolay adım:

Bisikletinizi taşımak için bir nakliye usulü seçin. Özellikle muhtelif nakliye ve posta fiyatı alternatifleri arasından tercih yapabilirsiniz. Kimileri satın alma sırasında ödeyebileceğiniz dahil olmak üzere işlem yapıyor.

Bisiklet uçuşları: özellikle gideceğiniz yere yani oraya seyahat ediyorsanız, değişik bir ile bisiklet yollamanın harika bir yoludur. Bisikletiniz için bir uçuş rezervasyonu yaparsınız ve ardından havayolunun bisikletinizi düşük bir fiyat karşılığında yollayabileceğiniz özel bir kolisi olup olmadığını hakimiyet edersiniz. Aksi takdirde bisikleti bir pakete koyup standart fiyatı ödeyebilirsiniz.

Bisiklet gönderimi: Bisikletinizi teslimat kamyonuyla yollamayı tasarlıyorsanız, muhtemelen en iyisi kargo firmasını arayıp bisikletiniz için doğru ebatta kutu olup olmadığını sormaktır. Ayrıca onlara ne kadara mülk olacağını ve izlemeniz gereken özel direktifleri de sorabilirsiniz. Dilerseniz bisikletinizi bir kargo firmasını yollayabiliyor ve size teslim etmesi için ödeme yapabilirsiniz.

Bisikleti kendiniz yollayacaksanız, birkaç malzemeye gereksiniminiz olacak. Bisikletinizi yakalayabilecek sağlam bir pakete, gerek olacak. Yani paketi bantlamak için kullanabileceğiniz nitelikli bir banda, bir rulo balonlu naylona ve azıcık ambalajlama kutusuna veya başka bir dolguya gereksiniminiz olacak.

Bisiklet Nasıl Yollanır?

Bir bisiklet nasıl yollanır? Ufalanmış kağıt veya başka bir ambalaj malzemesi de kullanabilirsiniz. Ancak yer fıstığı veya başka bir dolgu maddesi seçim ediliyor. Malzemelerinizi aldıktan sonra, posta fiyatı için ambalajlamaya başlayabilirsiniz. Bisikletinizi yollamak üzere koymak için doğru çantayı seçin.

Adaleye, bisikleti gözetecek kadar güçlü, aynı zamanda nakliye firmayı tarafından kolayca taşınabilecek kadar hafif olmalıdır.

Nakliye için çanta seçerken bisikletin ebadına, biçimine ve yapısına odaklanmanız gerekir. Çok büyük bir kutu teslimat kamyonuna sığmayabiliyor, çok ufak bir kutu ise bisiklete sığmayabiliyor.

Paketin biçimi bisikletin çerçevesine uygun olmalıdır. Kutu, teslimat sürecinde bisikleti hareket halindeyken gözetecek kadar sağlam olmalıdır.

Bisikleti posta fiyatı için profesyonelce ambalajlayın. Nakliye işletmeleri, bir şahıs tarafından ambalajlanmış bisikletleri kabul etmeyecektir. Bisikletinizi bir kasaya koyup düzgün bir biçimde sağlamlaştırmış olsanız dahi, yeniden de profesyonelce ambalajlatmalısınız.

Profesyonel ambalajlayıcılar, bisikletin düzgün bir biçimde ambalajlandığından ve posta için korunduğundan emin olmak için köpük ve karton kullanır. Bir nakliye firmasından maliyet öneriyi alın. Bazı nakliye işletmeleri bisikletin ağırlığına göre fiyat alırken, öbürleri paketin ebadına göre fiyat alacaktır.

Bisikleti yollamanın ne kadara mülk olacağı hakkında bir fikir edinmek için bakın. Yani bir nakliye firmasından maliyet öneriyi alabilirsiniz. Bisiklet taşımak güç görünebilir ama öyle olmak zorunda değil. Bir bisikletin nakliye maliyeti pahalı olabiliyor. Ancak buna değer.

Bisikleti Düzgün ve Tehlikesiz Bir Biçimde Ambalajlayın.

Bisiklet nasıl yollanır? İlk olarak, tüm bisikleti balonlu naylona sarmak isteyeceksiniz. Ardından, gördüğünüz rastgele bir sarih alanı doldurmak için ambalajlama yer fıstığı veya başka bir dolgu maddesi kullanmak isteyeceksiniz. Paketi yan yatırıp boşlukları kağıtla doldurmak da iyi bir fikirdir.

Ardından, paketi kapatmak isteyeceksiniz. Bunu bandı alıp paketin çevresine sararak yapabilirsiniz. Posta sırasında paketin kapalı kalmasını sağlamak için bunu birkaç yerde yapmak isteyeceksiniz.

Ardından bisikleti nakliye işletmesine götürmeye hazırsınız. Gönderi yapmadan evvel faturanızı, takip numaranızı ve firmayla alakalı tüm bilgileri aldığınızdan emin olun. Bisikleti değişik bir yerlere yolluyorsanız, gideceğiniz ülke için doğru teslimat bilgilerine sahip olduğunuzdan da emin olmanız gerekiyor.

Bisiklet yollamak ucuz değildir. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, bir mağazadayken bir kutu bulmaya çalışabiliyor veya bir dostunuzdan veya aile abonenizden ödünç alıp alamayacağınızı isteyebilirsiniz.

Bisikletinizin balonlu naylon, ambalaj fıstığı veya öteki ambalaj malzemeleriyle tamamen kaplandığından emin olun. Bu, bisikletin kutu içinde hareket etmemesini sağlamaya destekçi olacaktır.

Posta işlemini kendiniz yapmaktan rahatsızsanız veya bir başkasına bisiklet yolluyorsanız, bisikletli kurye hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Çoğu bisikletli moto kurye teslim alma, ambalajlama, nakliye ve teslimatı ayarlayabiliyor.

Bisiklet Taşıma Yöntemleri

İstanbul kurye veya posta servisi aracılığıyla ambalajlayıp yollamaktır Son alternatif, bisikleti kendiniz bir kurye çağırabilirsiniz. Bisikletinizin sığacağından eminseniz, bu en ucuz alternatiftir. Bisikleti bir kurye firmayı aracılığıyla kendiniz yollamak hakikatinde bisikletinizi taşımanın en kolay ve aynı zamanda en ucuz yolu olabiliyor.

Eş biçimde, bir bisiklet mağazasının posta hizmetlerinden de faydalanmayı sınayabilirsiniz. Hemen hemen her şehirde bisiklet nakliyesi ve teslimatı sunan bisiklet mağazaları var. Bir bisiklet mağazası kullandığınızda, bisikletinizi sizin için ambalajlayıp yollarlar.

Başka bir alternatif de, bisikletinizi yollamak istediğiniz şehirdeki yerel bisikletçiye danışmak olabiliyor. Ayrıca bisikletinizi sizin için daha kolay şekilde ambalajlayıp yollayabilirler. Yolladığınız şehirdeki bisiklet mağazasının sizin için bisiklet teslimatını üstlenme veya en azından sizi yerel olarak yapabilecek birine manipülasyon talihi her zaman yüksektir.

Bisikletinizi kendiniz yollamayı seçerseniz, onu bir pakete sığdırabileceğinizden ve bisikletinizin yolculuk için hazır olacağından emin olmanız gerekir. Öncelikle, bisikletinizi bir pakete sığdırabileceğinizden emin olmanız gerekir. Tüm bisikletler bir pakete sığmaz.

Hakimiyet etkenin bir yolu, bisikletinizi yollamadan evvel ölçmektir. Bisikletinizi alt braketten koltuk borusunun üstüne kadar ölçün. Yani dah sonra yazın. Ardından bisikletinizi alt braketten ana borunun üstüne kadar ölçün. Kafa borusu ile su baskına borusu arasındaki fark, orta göbek ile kafa borusunun üstü arasındaki farkın yarısından azsa, bisikletiniz bir pakete sığacaktır.

Bisiklet Nasıl Taşınır, Yollanır?

Emin değilseniz bisikletinizi bir pakete koyup sığıp sığmadığına bakabilirsiniz. Ardından, sığıp sığmadığını görmek için bisikletinizi paketin içinde ölçebilirsiniz. Bunun için tehlikesiz olduğundan emin olmak için alttakileri hakimiyet edebilirsiniz Bisikletinizin posta :

  • Frenlerinizin pak, yağlı, balatası yeni ve kirli olmaması gerekiyor
  • Bisikletinizin vitesle dolu olmadığından emin olun.
  • Bisikletinizin, kullandığınız bisiklet kolisi için uygun ebatta olduğundan emin olun.
  • Zincirinizin temiz pak, yağllı ve kuru olduğundan bilgi sahibi olmalısınız
  • Bisikletinizde çevreye veya başka bir yere zarar verecek bir şey olmamalı
  • Bisikletinizin gidonun, selenin veya pedalların üzerinde durmadığından emin olun.
  • Tekerleklerin ve zincirinizin asla yağlı ve yaş olmaması gerekiyor
  • Bisikletinizin pak olduğundan emin olun.

Bisikletiniz pak, uygun ebatta, uygun ekipmanlı, uygun biçimde ayarlanmamış ve uygun biçimde hazırlanmamışsa, teslimat için yollamamalısınız.

Bisikletinizi taşımak için evvel onu alacak kadar büyük bir pakete koyun

Çok ufak veya çok büyük bir bisiklet kolisi taşıma sırasında bisikletinize hasar verebiliyor. Yani çok ufak bir bisiklet kolisi kadroya ve bileşenlere hasar verebiliyor. Çok büyük bir bisiklet kolisi, bisikletin boyasına hasar verebiliyor.

Kutu, bisikletin ağırlığını ve nakliye güçlerini taşıyacak kadar sağlam olmalıdır. Çok cılız veya çok dayanıksız bir bisiklet kolisi taşıma sırasında yırtılabiliyor veya kırılabiliyor. Bisikletiniz bir pakete girdikten sonra, posta sürecinde bisikletin korunmasına destekçi olacak rastgele bir dolgu ile ambalajlayabilirsiniz.

Taşıma sırasında bisikleti zarardan gözetmek için yeterli dolgu sağlamalısınız. Bisikletinizi ambalajlamak için ambalajlama fıstıklarını kullanabilirsiniz. Bisikletinizi ambalajlamak için daha önceki gazeteleri ve balonlu naylonları da kullanabilirsiniz.

Bisikleti teslimat sırasında çizilmelere ve eziklere karşı gözetmek için daha önceki gazeteleri ve balonlu naylonları kullanabilirsiniz. Bisikletinizi yollamanız gerekiyorsa, bunu muhtemel olan en kısa vakitte yapmalısınız.

Arayın

×