Moto Kurye | motokurye | En Değerli 10 İş Nelerdir

En Değerli 10 İş Nelerdir

Moto Kurye

En değerli ilk 10 iş nelerdir? Halihazırda sunulan pek fazlaca derece kursuyla, aday üniversite öğrencileri seçenekler içinde boğulmuş durumda. Çoğu en iyi işler için yarışan yüz binlerce üniversite öğrencisinin yalnızca bu yıl mezun olması bekleniyor. Ancak, hangi dereceler size en yüksek maaşı alma şansını veriyor? Kullanan fazla iş arayanın özgeçmişlerini analiz ederek çalışma hazırladık. Metin madenciliği teknolojisi ve makine öğrenimi kullanarak öğrencilerin her bir yeterlilikten kazanabilecekleri rolleri belirledik. Daha sonrasında, bu iş rollerinde mezunlar için teklif edilen ortalama maaşlara baktık. Ve mezuniyet sonrası değişik aşama kursları için ortalama bir “piyasa değeri” sağladık. Mezunların ilk işlerine ve ne ödediklerine göre en kıymetli 10 sıralamayı burada listeliyoruz.

  1. İş Ekonomi

Mezunlar için yaklaşık maaş: 36.000 lira kazanabiliyor

Bu sene en yüksek maaşı alan mezunlar iktisat mezunlarıdır. Ekonomi derecesine haiz öğrenciler, üniversiteden sonraki ilk işlerinde yani ortalama 36.000 lira üstünde kazanıyor. Bu yaklaşık maaşının yüksel olduğu göz önüne alındığında, bu gerçekten etkileyici bir mezun maaşı. Ekonomi mezunları için en yaygın iş, şaşırtıcı bir şekilde ekonomisttir. Ekonomi mezunları için diğer popüler rotalar içinde proje yöneticileri ve araştırma görevlileri yer alır. Göz atın ekonomistler için rollere buradan takip edebilirsiniz.

  1. İş Bilgisayar

Mezunlar için ortalama maaş: 33. 000 lira kazanabiliyor

2 numara bilgisayar ve bilgisayar teknojileri üzerine olan işler ekonomiye benzer bir model izliyor. Bilgisayar biraz daha derin bir kavram ol sada bu işin geniş açılımı ol sada anlayan anladı sanırım. İşletme mezunları, derecelerini tamamladıktan sonrasında ortalama 33.000 lira ortalama kazanırlar. İşletme mezunları için en yaygın roller proje yöneticilerini, hesap yöneticilerini ve danışmanları ihtiva eder. Bu tür roller, dereceleri süresince iyi düzeyde pazar bilinci kazandıklarından, işletme mezunları için organik bir uyumdur.

En Değerli 10 İş Tıp

  1. İş Tıp

Mezunlar için ortalama maaş: 33,000 lira kazanabiliyor

Tıbbın en kıymetli dereceler listesinde üst sıralarda yer aldığını duyunca şaşırmayabilirsiniz. Kurstan mezun olanlar ortalama olarak 33.000 lira ve üzerinde kazanıyor. Tıp derecesi olan mezunlar, genç doktorlar, inceleme görevlileri veya bilim adamları olma eğilimindedir. Kıdemsiz doktorlar için maaş oranları biraz daha alt seviiyeden başlamaktadır. Yani sadece ileri tahsile idame eden ve pratisyen doktor olarak nitelikli olanlar, ileride fazlaca daha çok kazanmayı bekleyebilirler. Cerrahlar, çocuk doktorları ve onkoloji uzmanları da dahil olmak üzere tıp mezunları için başka birçok yol vardır. Anncak bunların tümü ek nitelikler ve eğitim gerektirir. Örneğin cerrahlar, benzer biçimde cerrahi uzmanlık alanlarında daha çok tahsil gerektirir.

  1. Fizik

Mezunlar için yaklaşık maaş: 32,500 lira kazanabiliyor

Bilim takıntılıysanız, size harika haber vermek istiyoruz. Bilimle ilgili başka bir derece ilk 5’e girdi. Ortalama 32.500 lira mezun maaşı ile fizik en değerli derecelerden biridir. Fizik derecesi olan mezunlar, yazılım geliştiricileri, analistler ve inceleme görevlileri olma eğilimindedir. Bu roller şaşırtıcı gelebiliyor. Ama sadece fizik mezunları için bu durum biraz daha doğaldır. Fizik okuyan insanlar, usta bir problem çözme yaklaşımı kazanırlar ve bu da onları bu tür roller için oldukca müsait hale getirir. Bundan dolayı bu işi sevenlerde iyi bir maaş alabiliyor. Ama fizik konusu biraz daha derin bir konudur.

  1. Mühendislik

Mezunlar için yaklaşık maaş: 32,000 lira kazanabiliyorlar.

Mühendislik, en kıymetli dereceler sıralamasında bir sonraki sıradadır. Mühendislik derecelerine sahip mezunlar 32. 000 lira ve üstü ücret karşılığında bir maaş kazanmayı bekleyebilirler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, mühendislik mezunları mühendislik alanında bir kariyere girme eğilimindedir. Mühendis ve proje mühendisi benzer biçimde roller, alandaki mezunlar arasında popüler olma eğilimindedir. Proje yöneticisi rolleri de popüler olma eğilimindedir. Mezun olduktan sonra, mühendisler uzmanlaşma eğilimindedir. Bu tür işleri seçenlerin maaşlarında biraz daha artı artışa neden olur.

En Değerli 10 İş Coğrafya

  1. Coğrafya

Mezunlar için yaklaşık maaş: 31.000 lira kazanabiliyorlar

Yaygın olarak ‘renklendirme derecesi’ olarak adlandırılan aşama, en değerli altıncı derecedir. Coğrafya mezunları ortalama 31. 000 lradır. dolayında bir ücret ile maaş kazanıyor. Coğrafya mezunlarının sürdürdüğü kariyerlere birtakım örnekler analist, operasyon yöneticisi ve proje yöneticisidir. Coğrafya mezunları, dereceyle kazanılan rapor yazma, veri sunumu ve mesele çözme becerileri sebebiyle bu rollere organik olarak uygundur. Bu iş alı da normal öğretmenlik olarak görülmesin bir çok dalda görev yapabilen ve görev alanları bulunan bir iş alanıdır. Bundan dolayı yüksek ücreti veriliyor.

  1. Makine mühendisliği

Mezunlar için yaklaşık maaş: 30.500 lira ortalama maaş veriliyor

En kıymetli ilk on aşama arasında başka bir mühendislik türü yer alır. Makine mühendisliği mezunları ortalama iyi kazanıyor. Makine mühendisliği mezunlarının girmiş olduğu bazı roller içinde mühendis, makine mühendisi ve tasarım mühendisi yer alır.Bu, hangi becerileri öğrenmeniz veya geliştirmeniz gerektiğinin harika bir göstergesi olabilir. Bu bilgileri alabilir ve bu becerileri geliştirmenize yardımcı olacak eğitim kurslarına, iş deneyimine veya gönüllülüğe bakabilirsiniz. ‘Kendine güven’, örneğin satış danışmanı rollerinde sıklıkla sorulan bir beceridir. Ve bunun bilinmesi, potansiyel bir işverenin seveceği bir özgeçmiş oluşturmanıza yardımcı olabiliyor.

  1. Deniz biyolojisi

Mezunlar için ortalama maaş: 30,000 lira maaş kazanabiliyor

Deniz biyolojisi mezunları yaklaşık ve ortalama 30. 000 lira ve üstü para kazanıyor. Ve bu da onu sekizinci en kıymetli aşama yapıyor. Deniz biyolojisi derecesine sahip mezunlar, dereceleriyle alakalı alanlara girme eğilimindedir. Bu kariyerlerin birtakım örnekleri, inceleme görevlisi, proje yöneticisi ve su ürünleri muhit analistidir. İlginizi çeken kariyerleri seçtikten sonra, takip etmek istediğiniz pozisyonlar için canlı açık pozisyonlar veritabanımızda arama yapabilirsiniz. Gösterdiğimiz işlerin size uygun olduğundan emin olmak için işleri konuma ve maaş aralığına göre filtreleyebilirsiniz.

Değerli İşler Yabancı Dil

  1. Fransızca, Almanca, Arapça, Çince, Japonca

Mezunlar için yaklaşık maaş: 29.000 lira kazanabiliyor

Yabancı dil mezunları için yaklaşık maaş yüksekdir. Bu, onu dokuzuncu en değerli aşama ve hem de çalışılacak en değerli dil yapar. Yani bu yanancı mezunları için en popüler ilk işler proje yöneticisi, hesap yöneticisi ve Fransızca öğretmenidir. Yada rehberlik ve çeviri hizmetleri olabilmektedir. Ardından, uyarı almak istemiyorsanız, bizi seçin. Buradan, hangi iş ve çalışma alanı uyarılarını görmek istediğinizi kolayca seçebileceksiniz. Maaş tahmini nasıl çalışır? Araç, özgeçmişinize dayalı olarak bir maaş tahmini sağlamasıyla ünlüdür. Bazı becerilere ve deneyime sahip kişiler için maaş tahmin aracı çok yararlı olabiliyor.

  1. Eczacılık bilimleri

Mezunlar için ortalama maaş: 28,500 lira maaş kazanabiliyor

En kıymetli dereceler için listemizde son noktayı ilaç bilimleri alıyor. Eczacılık bilimlerinde dereceye sahip mezunlar yaklaşık 28.500 lira vivarı ve üstü kazanıyor. Tipik olarak farmasötik bilimleri, arazi mezunlarını eczacı, analist ve laboratuvar teknisyeni olarak derecelendirir. Özellikle herhangi bir dereceye başvurmadan ilkin, bazı kariyerlerin belirli dereceler gerektirdiğini belirtmekte yarar var. Özellikle aklınızda bir kariyer hayaliniz var ise, bir aşama için yılda 9.250 £ harcamadan önce bunu test ettiğinizden inanın. Mezun bir rol mü aramıştınız? Göz atın web sitemize son aleni pozisyonların tümü için aracımıza bir göz atın. Piyasa değerinizi görmek için bu makaleyi okuyunuz.

Moto kurye en değerli derecelere bakmak gerçekten yararlıdırAncak minimum değerli derecelerin neler bulunduğunu asla merak ettiniz mi? Moda öğrencileri en düşük maaşları alma eğilimindedir. Ve moda mezunlarının diplomasına sahip mezunlar şık olabiliyor. Yani sadece yaklaşık hasılatları en kıymetli dereceden daha azdır. En azca değerli derecelerde yer edinen öteki konular arasında film, felsefe, İngiliz dili, kriminoloji ve medya çalışmaları yer alıyor. Bir aşama konusunun mezuniyet sonrası kazançları ne kadar etkileyebileceğini keşfetmek mutlaka entresan. İstanbul kurye genellikle mezunlara bolca oranda beceri kazandırsa da, hasılatta bir fark önemsiz değildir.

Bir yanıt yazın