İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | En İyi Kurye Çantaları Ve Markaları

En İyi Kurye Çantaları Ve Markaları

İstanbul Hızlı Motorlu Kurye

En iyi kurye çantaları ve topcase hangileri? Nereden alınır, nasıl temin edilir?

En iyi kurye çantaları ve topcase hangileridir? Nereden alınır, nasıl temin edilir? Motosikletlilerin en fazla kullandığı arka bagaj çantaları, yan bagaj çantaları hangileridir? Motosiklet topcase arka bagaj çantasını nereden bulabilirim? Ayrıca motorlu kurye çalışanları için en uygun bagaj çantası hangisidir? Yağmur geçirmez olan, kırılmaz, dayanıklı arka bagaj çantaları nelerdir?  Nereden bulunur? İşte böylece bunları sizler için araştırdım ve yazdım.

En iyi motosiklet arka bagaj topcase çantaları ve arka çanta demiri nasıl bulabilirim? Moto kuryelerin arkalarına taktıkları evrak çantası ve modelleri nelerdir? En uygun ve kaliteli motosiklet çantası hangisidir? Evrak ve paket taşımak için, sıcak ve soğuk yemek taşımak için, çiçek ve diyet yemeği taşımak için en fazla ve sağlam  kullanılan, en uygun, en ucuz kaliteli kullanılan kurye çantaları. Böylece merak ettiğiniz her şey burada sizlere yazdım.

En iyi, kaliteli, dayanıklı, sağlam motosiklet çantaları ve modelleri sınıfları

Bilindiği üzere motosiklet çantaları motorun arka tarafına takılan ekipman olarak bilinir? Yaklaşık 10 motosikletten 9 tanesi üstüne olan bir ihtiyaçtır. Eskiden sadece arka bagaj kısmına takılan bu çantalar vardı. Günümüzde ise artık bir çok modelleri ve çeşitleri çıkmıştır. Motosikletin her tarafına takılacak çantalar yapılmaya başlanmıştır. Yani yıllar geçtikçe marka ve modeller artmaya başladı. Lakin bir çok kalitesiz markada var.

Motosiklet arkasına, motor kuyruk tarafına takılan bir motor aksesuarıdır. Özellikle uzun yol motorcuları ve kurye çalışanlarının ihtiyaç, malzeme, yağmurluk, yedek parça, yedek kask, alet, edevat gibi şeylerin koyulması için kullanılan plastik ve sert maddeden yada alüminyum malzemeden veya sert kumaştan yapılan eşyaya denir. Artık çok gerekli bir malzemedir. Yani motosikletlerin arka tarafında bulunan özel ve sağlam çantalardır. 

Motosiklet arka bagaj çantası yada yabancı adı ile topcase nedir?

En iyi kurye çantaları ve topcase markaları hangileridir?

Motosiklet çantaları nerelere takılır?

 • Birincisi arka çanta – Motosiklet tam arkasına takılan monte edilenler
 • İkincisi yan çanta –  Motosiklet yan iki tarafına da monte edilenler
 • Üçüncüsü motosiklet üstü çanta – Motosikletin depo, gidon gibi muhtelif yerlerine takılanlar.

En iyi kurye çantaları ve topcase markaları hangileridir?

1- Topcase – arka bagaj çantası

Topcase motosiklet arka kuyruk tarafına yada yan taraflara monte edilen kalın sert plastikten yapılmış ürünleridir. Bu ürünlerin artık bir çok markada imal edilenleri vardır. Bu markaları aşağıda açıklayacağız. Ama bunların iki model yada çeşidi vardır. Bu yüzden çok dikkat edin.

1-1 Normal standart topcase – Plastik ama sert maddeden yapılan standart motosiklet arka çantaları

1-2 Metal olan topcase – Daha çok büyük motosikletlere takılan kare şeklinde alüminyum çantalardır.

1- Yemek gıda için taşıma çantaları 

Özellikle sıcak pizza, hamburger, lokantaların kullandığı daha değişik çantalar. Bu çantaların hem motosiklete takılanları hemde gıdayı içine koyulup yine arka çantaya koyulan gıda için üretilen sıcak, soğuk dengeli olan ürünler. Ama bunlarında kendi aralarında çeşitleri vardır.

3- Depo üstü ve gidon üstü takılan çantalar

Bu modeller yeni çıkmıştır. Yolda motosiklet ile giderken deponun üstüne ve ya gidon arasına takılan çanta modelidir. Daha çok küçük ve az yer kaplayan eşyalarımız için kullanılan bir çanta. Bunlar plastik değil de sert kumaş malzemeden yapılır. Fakat kaliteli kumaştır.

4- Yan motosiklet kumaş çantası

Bu model yine kumaştan yapılmış çantalar. Motosikletin iki yan tarafına takılan çanta modelleri. Her motosiklet modeline göre özel olarak tasarlanmış ve dikilmiş yan kumaş çanta. Bunlar yan demirler olmadan takılır. Yani hem sağa hem sola gelecek şekilde ortadan takma aparatı vardır.

5- Kişi için yan bel çantaları

Motosikletli ve kurye çalışanlarının yada diğer özel motosiklet kullanan kişilerin bel tarafına taktığı çanta. Buda kumaş bel çantası olarak geçer. Genelde fatura, bozuk para falan koymak içindir. Yani belimize takılan yan çantalar. Bazı motorcular çok sever bunları. Ama ben pek sevmiyorum.

6- Motorlu kurye çantaları

Motorlu kuryelerin evrak ve paket taşımak için hemen arka bagaj çantasının önüne yani artçının oturduğu yere monte edilen, yağmur geçirmez kalın kumaştan yapılan çanta modelleridir. Özellikle kuryecilerin arkalarında gördüğünüz evrak taşıma çantaları. Yağmur geçirmez.

7- Motorlu kurye sırt çantaları

Buda kuryelerin sırtında taşıdığı özel evrak ve dosya koyulan özel çantaları. Bu çantalar genelde kurye üstünde bulunan önemli evrak ve ya değerli eşyalar kaybolmasın diye kişi üstünde taşır. Yani kafadan geçirilerek yanda duranlar ve birde sırta takılanlar vardır. Ayrıca küçük evraklar için kullanılır.

En iyi kurye çantaları ve topcase markaları hangileridir?

Motosiklet arka bagaj çantaları acaba nasıl takılır, neler gerekir?

1- Arka bagaj çanta demiri – Bu demir ayrı olarak alınır. Her motosiklet markası için özel yapılmış bu demirlerden alıp arkaya ilk önce mutlaka monte etmek gerekmektedir. Fiyatları 150 lira ile 1000 lira arasında değişiyor. Ama siz daha kalitelisini alın.

2- Yan çanta bagaj demiri – Eğer motosiklet yan tarafına da çanta takmak istiyorsanız hangi motosikletiniz varsa yine ona göre yan çanta demiri almanız ve takmanız gerekiyor. Fiyatlar yaklaşık yine aynı seviyede olmaktadır. Tercihiniz ne ise onu alın.

Arka bagaj çantalarını topcase monte etmek, nasıl monte edilir?

1- Çanta tablası – Paket içinden çıkan çanta tablası vardır.

2- Çanta tablası vidaları- Tablayı monte etmek için gerekli vidalar

3- Çantanın kendisi – Tablayı monte ettikten sonra gerisi kolay. Yerine tık diye takılır.

En iyi motosklet çantaları topcase ve arka bagaj çantaları hangileridir?

Dışarıda gördüğünüz motosikletlilerin arkasında bir çok değişik çantalar görüyorsunuz. İşte bu çantalar yada diğer adı ile topcase denilen motosikletlerin arkasına yada yanlarına yada hemen ön benzin deposu üstüne takılan çantalar vardır. İşte bu gün bu çantaların hangileri olduğunu size açıklamaya çalışacağız. Bir motorcu için çok önemli bir aksesuar yada demir baş diyebiliriz.

Tapcase çantaların kilidi var mıdır ve değişir mi?

Hem kilidi vardır hemde değişen yedek parçası bulunur.

Çanta üzerine ışıklar ve led takılır mı?

Evet takılır. Motosiklet aküsünden bir kablo ile bağlayabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu çantaların yedek parçaları mevcut mu, bulunur mu?

Şimdilerde bir çok markanın yedek parçası bulunuyor. İnternet üzerinden bulabilirsiniz.

Bu çantalar yağmur, kar, su geçiriyor mu? 

Genel olarak topcase ürünleri kesinlikle su geçirmez bir yara almamışsa. Ama kumaş çantalar markaya göre değişir.

Topcase arka bagaj çantaları fiyatları nedir?

Bu ürünlerin fiyatları 2021 yılı itibari ile 300 ile 5000 lira arasında değişmektedir.

Bu çantaların boyutları ne kadardır?

En küçük 30 litreden başlar yaklaşık 56 litreye kadar çıkar. Atv için 70 litre ve daha büyük modelleri de vardır

En iyi kurye çantaları ve topcase markaları hangileridir?

En kaliteli, en dayanıklı, kırılmaz, dökülmez, en uygun ve en pahallı motosiklet arka kurye bagaj çantaları neler?. Piyasa içinde şua anda onlarca bu ürünü satan firmalar vardır. Böylece biz size bilinen ve en çok kullanılan markaları yazdık. En kaliteli ve en dayanıklı olan markaları seçtik. İnternet üzerinden ve mağazalarda en çok satılan modelleri yazıyoruz. Bunları size anlatıyoruz ama amacımız sadece bilgi vermektir.

 • 1- Givi 
 • 2- Kappa
 • 3- Shad
 • 4- Forte 
 • 5- Vexo 
 • 6- Maxem 
 • 7- Tex 
 • 8- Rms 
 • 9- Z-Dec Eyüpto 
 • 10- Adventurer 

1- Givi

Türkiye içinde en bilinen en dayanıklı ve kaliteli motosiklet çanta markasıdır. Yıllardır ülkemizde satışta olan bu ürün kolay kolay kırılmaz ve düştüğü zaman bir şey olmaz bir maddeden üretilmiş kaliteli markadır. Ayrıca en çok kullanılan markalardan ama çok pahallı.

2- Kappa

Bilinen en iyi motosiklet arka bagaj ve topcase çanta markasıdır. Dayanıklı, kaliteli ve pahallı üründür. Türkiye pazarında uzun zamandır var olan bu marka en çok satan ve kullanılan arka çanta markasıdır. Ama fiyat olarak aşırı pahallı. Bunun nedeni ise dışarıdan gelmesi galiba.

3- Shad

Türkiye içinde satılan en güçlü ve en iyi üç markadan biridir. Bazı motosiklet kullanıcıları tarafından hangisi daha iyi ve kaliteli diye karşılaştırma yapılmıştır. Bizim söyleyeceğimiz en iyi 3 markadan biridir. Kappa mı, Givi mi, Shad mı? diye soranlara ben yorum yapmıyorum. Ama Shad bir adım önde. Çünkü ben seviyorum.

4- Forte

Hakkında pek bilgisi olmadığım bu marka internet üzerinden bir çok bilinen yerde satıldığı için listeye aldım. Yani diğer motosiklet yan ürünleri de vardır. Kalite olarak bilgim olmadığı için bir şey diyemiyorum. Çünkü ne olur ne olmaz ama yazdık yinede.

En iyi kurye çantaları ve topcase markaları hangileridir?

5- Vexo – https://www.ozenmotor.com.tr – Beylikdüzü

İnternet üzerinde satışları oldukça olan bir marka. Çantasını hiç kullanmadım. Ama motosiklet üzerine bir çok kalemde ürünleri olan marka. Aynı zamanda daha çok giyim üzerine ürünleri olsa da motosiklet çantası da vardır. Lakin kask olarak fazla kaliteli değil. Artık çok dikkat etmelisiniz.

6- Maxem – https://tumoparsan.com – 0(212) 668 62 03 – Sultangazi

Yerli bir ürün olduğunu biliyorum. Türkiye içinde üretildiğini ve yerli üretim olduğunu biliyorum. Fiyatı ve ürün kalitesi olarak iyi bir ürün. En uygun topcase ürün markasından biridir. Yani fiyatına göre kalitelidir. Kullandığım bir ürün. Arka kilit mekanizması içeriye çok girmiş. Yani kullanışı zor.

7- Tex – http://www.texmotor.com – 0 (212) 430 68 68 / 430 61 73 – Bağcılar

Yerli üretim markalardan biridir. Kullandığım ve sevdiğim bir marka. Hem kaliteli bir malzemeden yapılmış hem de en ucuz fiyata sahip arka çantalardan biri hatta il sırada yer alır sanırım. Kilit mekanizması çok kullanışlı. Fakat işimize çok yarıyor. Ayrıca çok daha sağlam ama ucuzdur.

8- Rms – http://www.otosever.com.tr –  0533 346 00 93 – Güneşli

Oto sever tarafından üretilen tamamen yerli üretim bir çanta. Kalitesi ve malzeme kalınlığı kalın olan bir ürün. Kolay kolay düştüğü zaman ve kaza anında kırılmayan bir üründür. Fiyatı uygundur. Fakat büyük hacimli modelleri yoktur. Daha çok küçük modellerdir.

9- Z-Dec Eyüpto – http://eyupto.com – 0535 717 66 12 – Sultangazi

Eski bir kurye olan arkadaşımızın kurduğu bir şirket ve marka. Genel olarak kumaş çanta modelleri ve depo üstü ve gidon üstü ve bel çantalar üreten bir markadır. Topcase tarzı değildir. Motosikletlere özel dikim yapar. Diğer elcik, dizlik, motor örtüsü gibi ürünleri vardır. Aynı zamanda tavsiye deriz.

10- Adventurer – http://adventurer.com.tr – 0 532 501 89 81 – Eyüp

Bu markada yerli bir markadır. Genel olarak alüminyum metal tarzı büyük motosikletler için arka bagaj çantası yapıyor. Bu tür çantaların fiyatına göre çok ucuz ve uygun fiyatı bulunuyor. Kare şeklinde metal çantalar üretir. Fakat ben kullanmadım için tam kalitesini bilmiyorum. Evet artık bu üründe kaliteli olduğu için size tavsiye ediyoruz. Çünkü pahalı ama kaliteli olduğu için tavsiye ediyoruz.

11- Diğer markalar

İstanbul kurye ile birde motosiklet kendi markalarının kendi motosikletlerine sattığı çanta markaları vardır. Bunlar en fazla çeşit çeşit ama Yamaha, Bmw ve Honda marka olan motosiklet markalarının ürettiği ürünlerdir. Aşırı ve gereksiz pahallı satılan ürünler bunlardır. Bu ürünleri alan oluyor. Böylece diğer bir çok internet üzerinden satılan ve bilmediğim markalar vardır. Ama onları listeye almadım bilmediğim için. Diğer bir çok önemli jullanılan markalar var ama yazmadık.

×