Moto Kurye | motokurye | En İyi Kurye Çizmeleri

En İyi Kurye Çizmeleri

Kurye

En iyi kurye çizmeleri motosiklet botlarının tüm motosiklet türlerinde kullanmak mümkündür olması için artık onlarca çeşidi ve rengi bulunmakta, ayrıca değişen teknoloji ile çok daha hafif, havadar, normal bir botu aratmayacak kadar rahat. Kısa bot, uzun bot ve ayakkabı alternatifleri de mevcut; Tam koruma için bizim tavsiyemiz uzun ve bağcıksız botlardır; bildiğiniz üzere motosiklet denge gerektiren bir araçtır.

Yani ayaklarınızı da aktif olarak kullanmanız gerektiği için bağcıklardır. Yani herhangi bir yere takılması ve dengenizi bozması, ya da kaza esnasında bir yerlere olur.  Bağcıklı modelleri, scooter gibi ayağınızı vites değiştirme vb. Gibi aktif olarak kullanmayacağınız modellerde tercih etmek da az riskli olacaktır. Kullanım amacınıza ve mevsime göre seçimizi aşağıda belirtilen kategori listesinden yapabilirsiniz.

Motosiklet botu birçok motosiklet sürücüsü tarafından motosiklet botu hakkında yapılan yaygın bir yanlış anlama “bot bottur” düşüncesidir. Gerekli olan ise, herhangi bir çizmenin, ayakkabının ya da botun motosiklet sürerken giyilebilecek kadar iyi olması gerektiğidir. Bunun sebebi ise sürücülerin motosiklet botlarının sunmuş olduğu ek muhafaza etmeye ihtiyaç duyulmayacağını düşünmeleridir.

En İyi Kurye Çizmeleri

Çizme motorluların genel olarak çok sevdiği klasik motosiklet botudur. Çekici bir görünüme sahiptir ve motosiklet kullanmadığımız zamanlarda bile bir hayli rahattır. Genellikle tümü deri kullanılarak yapılır. Çoğu çizmeler bir yanında fermuara sahiptir. Ayrıca az da olsa bağcıklı çizmeler de vardır. Ekstra yükseklik ve deri paneller, ısıya karşı ve sürtünmelere karşı destek olduğu gibi sürücünün motosikleti çok daha iyi kavramasına olanak sağlar.

1- Motokros botları

Moto kurye ve off road sürüşünde değişen arazi, botun oldukça sert, dayanıklı ve zor şartlara uymasını gerektirir. Motokros botu sürüş esnasında nesnelere ve yere sık sık temas eder. Bu nedenle, motokros botları da kalın deri, plastik, metal ve diğer kompozit malzemelerle üretilir. Bu botlar ayağa iyice oturması ve kaza halinde ayaktan çıkmaması için genel olarak bir dizi toka ile sabitlenir. Motokros botları çok formludur ve genelde baldırın üzerine gelir.

Motokros botları özellikle arazi, motokros (MX) ya da arazi aracı sürüşü için dizayn edilmiştir. Bir sürücünün ayaklarının ve bacaklarının yaralanmasını önlemeye yardımcı olmak için, motokros botları tipik olarak normal motosiklet botlarından ya da yarış botlarından çok daha serttir , fakat kıyaslandığında kayak botlarından daha esnektir. Tek eksenli esnekliği korurken darbe ve aşınma karşısında gerekli muhafaza etmeye sahiptir; vites değiştirmek ve fren yapabilmek için.

2- Tur botları

Tur botları tasarım olarak yarış botlarına benzerler. Temel farkları ise, yüksek koruma olmaması, daha esnek ve daha az sert olmalarıdır. Üretiminde deri, plastik ve metal kullanılır. Bu botlar uzun yolculuklarda ve hemde işe gidip gelmek gibi günlük sürüşlerde kullanılmak istendiği için konfor oldukça önemlidir. Genellikle su geçirmez ve nefes alabilen astara sahiplerdir. Genel kullanışı itibari ile yarış botlarından çok daha rahattır ve bu nedenden ötürü sürücüler tarafından tercih edilirler.

3- Macera motosiklet botları

Macera motosiklet botları çok özel ve nispeten yeni bir segmenttir. Motokros botları ve tur botlarının karışımı olarak tanımlanabilirler. Bazı sürücüler motokros stilini tercih ederken, diğerleri tur botlarına yöneliyor. Macera botları ise motokros botlarından daha yumuşaktır ve motosiklet dışı yürüyüşler için rahatlıkla kullanılır. Çamurlu araziler için kayış ve toka kapakları vardır. Özellikle arazi, su geçişleri ve ıslak havalarda sürmek için uygundur.

4- Gezici / sokak botları

Yarış botlarına benzer şekilde, tur botları özellikle sert kaldırımlarda motosiklet sürmek için dizayn edilmiştir, fakat yarış botlarına göre daha az zırhlı muhafaza etmeye sahiptir, çünkü yarış pistlerinde değil, genelde şehir sokaklarında ve otoyollarda binen sürücüler için dizayn edilmiştir. Genellikle 10 ila 14 inç yüksekliğinde ve vücuda oturan fakat rahat bir çizme yaratmak için deri, metal, sert kauçuk, plastik ve/ya da insan yapımı kumaşların bir kombinasyonundan yapılırlar.

5- Mühendis botları

Mühendis çizmeleri, motosikletçilerin beraberinde pek çok meslekteki insanlarca kullanılacak olan köklü bir çizme tarzıdır. Özel dizayn edilmiştir ve içinde yerleşik bir çelik burunlu ve metal şaft içerebilir. Topuk. Mühendis botları yuvarlak burunluyken, koşum botları tipik olarak kare burunludur. Ayak bileği boyunca ayarlanabilir bir deri kayışa sahip mühendis botlarının tam tersine, koşum botları ayarlanamayan bir dört deri kayış ve iki metal halka sistemine sahiptir.

6- Koşum botları

Koşum botları, koşum botları, mühendis botlarına çok benzer . Botlar çoğu zaman ağır deriden yapılır ve kısa (10 inç) ile ekstra yüksek (38 inç) arasında değişir. En tipik yükseklik 10 ila 18 inç arasındadır. En yaygın renk siyahtır fakat kahverengi koşumlu çizmeler de yapılır. Koşum botları, motosiklet sürücüsünü egzoz borularının ve motor bloğunun ısısından ve sürüş sırasında bir kaza durumunda ayak ve bacağın yaralanmasından korumak içindir.

Koşum botları orijinal olarak, Amerikan İç Savaşı askerleri tarafından giyilenler de olmak üzere, 19. Yüzyılda yaygın olan kare burunlu çizmeler üzerine modellenmiş. 1960’larda bu stile deri kayışlar ve halkalar ilave edilerek, kısa bir süre içinde bir klasik haline gelen koşumlu botun modern versiyonu oluşturuldu. Yani şaftların dış tarafında bulunan ayarlanabilir bir deri kayışla değiştirir. Tabanlar ve topuklar genelde sert kauçuktan yapılır ve nispeten düz olabilir.

7- Yarış botları

Motosiklet yarışının aşırı zor tabiatı, sürücü için normal sokak sürüşüne kıyasla çok daha büyük rizikolar doğurmaktadır. Bu sebeple yarış motosiklet botlarının, sürücüye kusursuz bir koruma sağlamak amacıyla oldukça dayanıklı ve korumalı olması gerekir. Bir yarış sırasında, bot yol ile yüksek süratte tekrar tekrar temas eder. Yarış botları, kalın deri, plastik, metal ve diğer kompozit malzemelerin bir kombinasyonu ile üretilir.

Bir yarış botu tur botlarına benzer şekilde, yarış botları sert kaldırımda (sokakta ya da yarış pistinde) bir motosiklet sürmek için dizayn edilmiştir ve genelde 10 ila 14 inç yüksekliğindedir ve deri, metal, plastik ve/ya da insan kombinasyonundan yapılmıştır. -Forma uyan, fakat rahat bir çizme yaratmak için kompozit malzemeler. Yarış botları tarafından sağlanan zırhlı koruma miktarı, yarış için gerekli olan yüksek hızlarda artan yaralanma vardır.

8- Polis botları

Motosiklet polis botları, özellikle motosiklet polis memurları tarafından giyilmek üzere dizayn edilmiştir. Binicilik botlarına çok benzeyen motosiklet polis botları tipik olarak diz yüksekliğindedir (18 ila 21 inç yüksekliğinde), ayak ve şaft siyah, pürüzsüz damarlı, parlak deriden ve alçak topuklu tabandan yapılmıştır. Sert kauçuk. Botlar tipik olarak vücuda oturur ve subay üniformasının bir parçası olarak pantolon ya da jodhpurs üzerine giyilmek üzere dizayn edilmiştir. 

En İyi Kurye Çizmeleri

Bot bedeni hakkında; Botlarda kullanılacak olan malzemeler hakkında, Yüksek nitelikli deri motosiklet botlarında sağlanan dayanım ve koruma için son derece önemlidir. Sahte deri zamanla çatlayabilir, yıpranabilir ve çoğunlukla gerçek yüksek nitelikli derinin sağlamış olduğu aşınma direncine ulaşamaz. Botlarınız gün boyu motosiklet sürecek kadar rahat olmalıdır.

1- Gore-Tex

Gore-Tex, çeşitli elbise ve botlarda kullanılan olan nefes alabilen su geçirmez bir malzemedir. Böylece burada Gore-Tex astarlı motosiklet botları bütünüyle su geçirmez. Ayrıca iyi ve nefes alan yapıda olur. Artık bizlerde Gore-Tex, bütün gün boyunca ayaklarınızı kuru ve rahat tutacak, ter ve nemden etkilenmenize engel olacaktır. Daha fazla çekiş için çıkıntılara sahip olur

2- TPU (Termoplastik Poliüretan)

Motosiklet botlarında bulunan korumaların ve desteklerin çoğunu yapmak için. Yani bir plastik. Yüksek aşınma direncine, yüksek darbe mukavemetine sahiptir ve soğuk havalarda esnek kalır.

3- Kevlar

Çok kuvvetli ve aşınma karşısında dirençli bir para-aramid sentetik elyaftır. Bazı üreticiler, oldukça dayanıklı ve kuvvetli kevlar dikiş kullanır. Motosiklet botlarının yağa dayanıklı ve kaymaz tabanlara sahip olması önemlidir. Ayaklarınızla destek almak mecburiyetinde olduğunuzda ayağınızın kaymaması son derece önemlidir. Vibram tabanların bu fonksiyonları iyidir. Genelde motosiklet botları için en iyi taban olur.

En İyi Kurye Çizmeleri

Motosiklet Botu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet kullanıcılarının en yanlış düşüncelerinden biri kask, motosiklet montu ve motosiklet eldiveni tamamladıktan sonra ekipmanlarının hazır olduğunu düşün. Yani her motosiklet botu bu ekipmanlar arasında esasında en önemli olanlarından birisidir. Motosiklet botu sizi muhtemel bir kaza durumunda ayak kısmınızı koruyacak bir ihtiyaçtır. Motosiklet botu geri dönme. Bu durumlara karşı hayati bir önem arzetmektedir. 

Bir kayış ayak bileğinde ayağın üst kısmından geçer, bir kayış ayağın arkasını sarar. Ayak bileğindeki ayak ve ayak bileğinin her iki yanında tabandan iki kayış daha yükselir. Dört kayış, ayak bileğinin her iki yanında bulunan iki metal halka tarafından yerinde tut. Tipik olarak, bu botlar, şaftların üst kısımlarının her iki tarafında bir çift çekme kayışına sahiptir. Bazı üreticiler, bu kayışları, mühendis botlarına benzer şekildedir.

En İyi Kurye Çizmeleri

İyi Bir Motosiklet Botu Nasıl Alınmalıdır?

Öncelikle motosiklet botunu ayak numaranızdan bir numara büyük olacak biçimde almalısınız. Motosiklet botu içerisindeki korumalarla beraber kendi ayak numaranızda aldığınızda ayağınızı sıkar. Motosiklet botu aldığınızda topuğunuz içinde aşağı yukarı hareket etmemelidir. Çünkü bu durumda motosiklet botu muhtemel bir kazada ayağınızdan fırlayarak çıkar.

Kesinlikle bileğinizin ve baldırınızın etki almayacağı motosiklet botu veya motosiklet çizmesi kullanmalısınız. Hafif motosiklet kullanıcıları genelde motosiklet botuna ihtiyaçları olmadığını düşün. Özellikle yaz mevsiminde motosiklet botu giymek istemeyen motosiklet kullanıcıları için havalandırmalı veya en azından bilek korumalı motosiklet ayakkabıları kullanmak mümkündür.

Astara sahip olan motosiklet botları su geçirmezliğe fayda sağlarken ayakları da terletmeyen özelliğe sahiptir. Günlük kullanım için deri motosiklet botları daha mantıklı olsa da isteyenler için spor görünüme sahip şık motosiklet ayakkabıları da tercih et.  Islak havalarda kullanım için bazı botlarda Gore-Tex ya da SympaTex gibi su geçirmez bir membran astar bulunmaktadır.

En İyi Kurye Çizmeleri

Motosiklet Botunu En Güvenilir Nereden Alabilirim?

Motosiklet botları motosiklet sürücüleri ile ilişkilendir. Ayak bileğinin üstünden diz altı botlarına kadar uzat. Tipik bir botun dışına sahipler, fakat motosikleti kontrol etmek için alçak bir topuk var. Motosiklet güvenliğini artırmak için , motosiklet botları genelde kalındır. Artık ağır bir deriden yap. Bir kazada motosiklet sürücüsünün ayakları koru. Artık, ayak bileklerini ve bacaklarını korumak için enerji emici ve yük yayıcı dolgu olmalı.

Bir mühendis botu botun şekline ne kadar uygun olduğuna bağlı şekilde olur. Yani bir binicinin botu kolayca açıp kapamasını sağla. Eğer öyleyse, binicinin botu ayak, ayak bileği ve bacak üzerinden kapatmasını sağlar. Yani amacıyla açıklığın iç taraflarında tipik olarak Velcro ya da diğer cırt cırtlı tutturucular kullan. Bu, sürücünün botun sıkılığını kontrol etmesi için biraz esneklik sağlar.

Bazı üreticiler ayrıca sıkı ama rahat bir oturuş sağlamak. Yani amacıyla yumuşak bir iç bacak ile bagaj milidir. Yani daha sert dış kabuğu arasında bir dahili hızlı bağcık sistemi içerir. Bir yarış botunun topuğu tipik olarak çok düşüktür. 1/2 inçten (13 mm) fazla değildir. Özel ve topuk ve ayağın tabanı tipik olarak bir hayli pürüzsüzdür. Sürücünün bacağını korumak için botun bacağını örtmek için kavisli. Yani bir plastik ya da kompozit plaka dahil eder.

En İyi Kurye Çizmeleri

Motosiklet ayakkabılarının CE sertifikası

Motosiklet botları için bir Avrupa standardı mevcuttur ve bu botların. CE sertifikalı olması Avrupa ve İngiltere’de yasal bir mecburiluktur. [1] Bunları aşınmaya, keskin nesneler tarafından nüfuz etmeye ediyor. Yani ve yanal ezilmeye karşı direnç açısından test eder. Etiket, bir motosiklet simgesinden, geçtikleri testin tanımından ve ardından dört sayıdan oluşan bir diziden oluşur. CE etiketinde ne kadar fazla ‘2’ var ise, bot o kadar koruyucu olur.

Bu sayılar, Düzey 1 geçiş (düşük koruma) için.  ‘1’ ya da Düzey 2 geçiş (yüksek koruma) için ‘2’ olacaktır. Soldan, sayılar şunlara karşılık gelir: botun Yüksekliği, Aşınma Direnci, Darbeli Kesilme direnci ve Dönüş Sertliği. Yükseklik için 1 kısa ve 2 uzun. Diğer kategoriler için 1, temel korumayı, 2 ise çok daha iyi korumayI gösterir. Rakamlarla beraber eğer bir bot CE standardının en son versiyonunu karşılıyorsa. Yani bot üstündeki etikette ‘EN 13634:2017’ yazacaktır.

İstanbul kurye bu standardın dört mecburi ve altı isteğe bağlı testi vardır. Bu isteğe bağlı testler, ayak bileği ya da incik koruması için.  ‘IPA’, suya dayanım için ‘WR’ ya da suyun içeriden yer değiştirmesi için ‘WAD’ içerir. Bu EN13634 standardı, “Motosiklet sürücüleri için koruyucu ayakkabılar – Gereksinimler ve test metotları” başlığını taşımaktadır. BSI tarafından Avrupa genelinde ve Birleşik Krallık’ta yayımlanan Avrupa uyumlu bir standarttır.

Bir yanıt yazın