Moto Kurye | motokurye | En İyi Kurye Eldivenleri

En İyi Kurye Eldivenleri

Kurye

En İyi Kurye Eldivenleri nelerdir? Motosiklet Eldiveni; Belki de bu sektördeki imalatı en karmaşık tekstil malzemesidir. Motosiklet eldiveni sürüşümüzü en çok etkileyen noktalardan bir olan. Yani ellerimizi koruyor. İşte hem hava koşullarından aynı zamanda kaza olasılığında yaralanma. Yani darbeye en açık pozisyonda konumlanması önemini bir kat daha arttırıyor.

Araştırmalara göre kaza anında yere ilk temas eden kısım ise avuç içi bögesi oluyor; motosiklet eldiveni üreticileri. Böylece bu durumları göz önünde bulundurarak eldivenin. Özellikle avuç içi kısmında ekstra dolgu malzemesi ya da deri kullanmaktadır. Yazlık, mevsimlik, kışlık ve deri eldivenlerin, Onlarca renk ve malzemeyle kombinasyonlarını sitemizdeki kategorileri altında bulabilirsiniz.

Yeni motosiklet eldivenleri satın almak isteyen motosiklet tutkunlarına yönelik bir blog yazısı hazırladık. Moto kurye ailesi olarak tamda en iyi hazırladığımız blog yazısında sizler için ucuzdan pahalıya motosiklet eldiveni tavsiyeleri geliştirdik. Yazı boyunca Five Gloves, Venom, IXS ve Armode markalarına ait kışlık, yazlık. Yani 4 mevsim ve bayan gibi farklı kategorilere yönelik motosiklet eldiven modelleri sıraladık. Motosiklet eldiveni önerisi arayanlar için yararlı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

En İyi Kurye Eldivenleri

Venom Siyah Deri Motosiklet Eldiveni Önerisi

En iyi İstanbul kurye eldivenleri ucuz deri motosiklet eldiveni. Artık satın almak isteyenler için ön plana çıkarabileceğimiz modellerden.

İyi ama sade olan bu ürün, sürtünmeye karşı oldukça mukavemetlidir. Fakat Farklı noktalarında ekstra korumalara sahip olan deri motorcu eldiveninin bilek kısmı ayarlanabilirdir. Rahat bir kullanıma sahip olan bu şık motosiklet eldiveni uygun fiyatı ile de dikkat çekmektedir.

Ucuz motosiklet eldivenleri satın almak isteyenler. Bunun için önerebileceğimiz bu model. Yani şık ve rahat bir kullanım sunmaktadır. Eli saran likralı esnek yapıya sahip olan bu motosiklet eldiveninin bilek kısmı neopren malzemeden üretilmiştir. Daha iyi tutuş hissi veren süete sahiptir. Artık olan bu model, rahat ve ucuz motosiklet. Ayrıca eldiveni arayışında olanlar için ideal seçeneklerden bir tanesidir.

Five Gloves Military Sand Motosiklet Eldiveni Önerisi

Farklı tasarıma sahip motorcu eldivenleri arayışında olanlar. Bunun için ön plana çıkarabileceğimiz bu motosiklet eldiven modeli. Yani askeri desenli olmasıyla dikkat çekiyor. Rahat bir kullanıma sahip olan bu ürünün kullanımı oldukça pratiktir. Ekonomik ve korumalı motosiklet eldivenleri arasında yer alan bu model, esnek yapıya sahiptir.

En İyi Kurye Eldivenleri

Five Gloves Siyah Kırmızı Motosiklet Eldiveni Önerisi

Biraz daha farklı tonlarda kısa yazlık motosiklet eldiveni arayışı içerisinde olanlar için Five Gloves markasına ait siyah-kırmızı motosiklet eldivenini önerebiliriz. Eli saran likralı esnek yapıya sahip olan bu model, bilek kısmında neopren malzemeyle üretilmiştir. Cırtcırtlı bilek kapamaya özelliği de olan yazlık motor eldiveni hem şıklığı hem de fonksiyonelliği ile öne çıkmaktadır.

Armode Motosiklet Eldiveni Önerisi

Farklı tarzda motosiklet eldivenleri satın almak isteyenler için Armode marka kesik parmak motor eldivenini önerebiliriz. Deri korumalara sahip olan bu model, oldukça tarz bir görünüme sahiptir. Parmak kısımları olmadığından dolayı kısa parmaklı motosiklet eldiveni kategorisine girmektedir. Ürün hakkında merak ettiğiniz diğer ayrıntılara ilgili link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Venom Kısa Motosiklet Eldiveni Tavsiyesi

Kısa motosiklet eldiveni satın almak isteyenler için önerebileceğimiz modellerden bir tanesi de Venom D1 kısa black motosiklet eldivenidir. Hem parmak üzerinde hem de avuç içinde korumalara sahip olan bu model, havalandırma deliklerine de sahiptir. Böylelikle sürüş esnasında ellerinizin terlemesini engeller. Deri motosiklet eldiveni kategorisinde yer alan bu ürün dana derisinden üretilmiştir.

En İyi Kurye Eldivenleri

Venom Kışlık Motosiklet Eldiveni Tavsiyesi

Kışlık motosiklet eldiveni tavsiyesi arayışında olanlar için ön plana çıkarabileceğimiz modellerden bir tanesi de Venom markasına aittir. Uzun kışlık motosiklet eldiveni kategorisi içerisinde yer alan bu ürün, oldukça şık bir görünüme sahiptir. Hem avuç içinde hem parmak kısımlarında korumalara sahip olan kışlık deri motosiklet eldiveni, uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor.

Five Gloves Kışlık Bayan Motosiklet Eldiveni Önerisi

Şehir içi kullanımlar için oldukça uygun. Yani özel olan kışlık bayan motosiklet deri eldiveni. Yani kalite ile uygun fiyatı bir arada sizlere sunar.

Five Gloves Yazlık Bayan Motosiklet Eldiveni Tavsiyesi

Yazlık bayan motosiklet eldiveni satın almak isteyenler için Five Gloves Stunt serisine ait bu ürünü önerebiliriz. Bilek kısmında neopren malzemeye sahip olan bu model yazlık motosiklet eldiveni tavsiyesi isteyenler için ideal seçeneklerdendir.

Five Gloves Renkli Motosiklet Eldiveni Tavsiyesi

Düz renk motosiklet eldivenlerinden ziyade daha enerjik ve daha canlı renklere sahip eldiven isteyenler için Five Gloves markasına ait bu ürünü önerebiliriz. Siyah zemin üstünde sarı, kırmızı, mavi, yeşil ve beyaz renklerinin hakim olduğu bu yazlık motorcu eldiveni, kendisine has tarzı ile ön plana çıkmayı başarıyor. Deriden ve nitelikli kumaş yapısından meydana gelen bu model, oldukça rahat bir tutuş hissi sağlıyor.

IXS Kışlık Motosiklet Eldiveni Önerisi

Keçi derisinden üretilen bu IXS Sonar motosiklet eldiveni dolgulu boğuma sahiptir. Eldivenin parmakları mikrofiber ve çift katmanlı malzemeden üretilmiştir. Esnek bilek yapısına ve ayarlanabilir manşete sahip olan bu kışlık motorcu eldiveni, el kısmının arkasında yansıtıcı fitile de sahiptir.

IXS Yazlık Motosiklet Eldiveni Tavsiyesi

IXS markasına ait yazlık motor eldivenleri arasında yer alan bu model, birbirine geçmeli parmak arası bağlantıları ile dikkat çekiyor. Carbon PVC kırılmaz malzemeli plakaya sahip olan bu eldiven, yazlık deri motosiklet eldiveni kategorisinde yer almaktadır. Küçük parmaklar için çift katlı deriye sahip bu modelin el içi derisi de bulunur.

Five Gloves Kahverengi Motosiklet Eldiveni Önerisi

Motosiklet tutkunlarının önemli bir bölümü bütünüyle siyah veya siyah ağırlıklı eldiven modellerini tercih ederken; bir bölümü da kahverengi motosiklet eldivenlerinin tutkunudur. Bu doğrultuda önerebileceğimiz bu ürün, özel gear kültürünü yansıtan bir eldiven modelidir. Yazlık motosiklet eldivenleri arasında yer alan bu ürün, eski kapitone modası efektine sahiptir.

Five Gloves 4 Mevsim Motorcu Eldiveni Önerisi

Hem şık, hem nitelikli hem de farklı mevsimlerde giyebileceği bir motosiklet eldiveni isteyenler için Five Gloves’un bu güzel modelini önerebiliriz. Tüm eklem bölgelerinde poliüretan koruma ile sunulmakta olan bu model, keçi ve güçlendirilmiş inek derisinden üretilmiştir. Yazlık motor eldiveni tavsiyesi isteyenler için de ideal seçeneklerden bir tanesi olabilecek bu ürünün termoplastik kauçuktan cırtcırtlı bilek kapama özelliği bulunur. Sürtünmeye karşı koruyucu pedlere de sahip olan bu motosiklet eldiveni hakkındaki diğer ayrıntılara ilgili link üstünden ulaşabilirsiniz.

IXS Viper Siyah Motosiklet Eldiveni Önerisi

Keçi postu deri ve tekstil karışımından yapılan IXS Viper siyah motosiklet eldiveni, esnek parmaklara ve bilek yapısına sahiptir. Uzun motosiklet eldiveni modellerinden olan bu model, kışlık motor eldiveni kategorisinde yer almaktadır. Gore-Tex ve Tri Fleece dikiş sistemi sayesinde desteklenen bu model, schoeller® keprotec® destekli küçük parmak korumalarına da sahiptir. Motosiklet kışlık eldiven önerisi isteyenler için ön plana çıkarılabilecek bu ürün, süet ve dolgu çift katmanlı avuç içi yapısına sahiptir. Ayarlanabilir manşet yapısı olan bu model, pushpull iç astarlıdır. Son derece şık ve kullanışlı olan bu kışlık motosiklet eldiveni hakkındaki merak ettiğiniz diğer ayrıntılara ilgili link üstünden ulaşabilirsiniz.

En iyi kurye eldivenleri

En iyi kurye eldivenleri deri motosiklet eldiveni önerilerinden kadın motosiklet eldiveni önerilerine kadar öneriler sunmuş olduğumuz blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca hem erkekler hem de bayanlar için ucuzdan pahalıya, çeşitli bütçelere uygun motosiklet eldivenleri sunduk. Five Gloves, IXS, Venom ve Armode gibi markalara ait motosiklet eldiveni modellerinden beğendiklerinize yazı içindeki linkler üstünden ulaşabilirsiniz. Diğer yandan Moto kurye ailesi olarak sizlere sunmuş olduğumuz diğer tüm motosiklet eldiveni çeşitlerine ilgili link üstünden inceleyebilirsiniz.

En İyi Motosiklet Eldiveni Önerisi

Motosiklet Eldiveni genel itibari ile düşündüğümüz de motosiklet aksesuarları içerisinde ki en basit ekipman olarak görebilirsiniz. Küçük bir ürün olmasına nazaran önemsiz görünmesine nazaran eldiven üreten firmalarca önemsenmekte firmalar en iyi korumalı eldiven üretimi için kıyasıya bir rekabet içerisindeler.

Uzun zamandır motosiklet kullanıcıları ellerini koruyabilmeleri için En İyi Motosiklet Eldiveni olarak dayanıklı nitelikli koruma sağlamakta olan motosiklet eldivenlerini tercih edebiliyorlar. Bir motosiklet kullanıcısı olarak motosiklet eldiveni alırken de diğer motosiklet aksesuar seçimlerin de olduğu gibi titiz davranmak ve en iyi motosiklet eldivenini bulmamız önemli. Motosiklet eldiveni alırken kask ve mont alımında olduğu gibi titiz davranmak, araştırma yapmak gerekmektedir. Sıradan bir motor eldivenini bile senelerce kullanılabilir.

Bu konu da uzmanların, ‘nitelikli kask kaza anlarında kendini gösterir’ sözüne kulak vermek önemli. Uzun senelerdir motosiklet eldivenini değiştirmemiş olabilirsiniz ancak bu eldiveninizin sizi koruyabilen çok nitelikli bir ürüne sahip olduğunuzu göstermez. Kullanmış olduğunuz eldiven için herhangi bir kaza veya darbe gibi durumlarla karşılaşmadıysanız kalite kavramı ile ilgili kesin konuşamazsınız. Tabi ki illaki almış olduğumuz aksesuarlaı test etmek adına kaza yapma gibi bir çılgınlık yapamayız.

En iyi kurye eldivenleri

Bu nedenle ki pek çok eldiven üreten firmalar ekstra güvenlik test ve sertifikkalar vasıtası ile kullanıcılarına güvenebilecekleri bir motosiklet eldiveni ve sürüş keyfi sunmaktadır. Ama sıradan rastgele alınmış motosiklet eldivenleri için güvenli. Elbette pek çok marka motor eldivenleri üretiminde. aRTIK ekstra koruma, güvenlik sunuyor. Yani iyi ve bunları güvenlik testleriyle, sertifikalarla kullanıcılara sunuyor fakat sıradan, rastgele alınmış motorcu eldivenleri için güvenilirlik sözünü söyleyemeyiz.

En İyi Motosiklet Eldiveni Seçiminde Neye Dikkat Etmeliyiz?

Üretilen motosiklet eldivenleri içerisinde emniyetimizi sağlamakta olan standartları içinde barındırıyor. EN13594:2002 adlı emniyet standardı ve sertifika bilgileri. Yani eldivenlerin iç kısmlarında yer alır ya da alınan ürünlerin etiketlerinde. Artık kontrol etmenizi öneri edebilirim. Bir çok motosiklet aksesuarları içerisinde de yer alan. Ama sertifika ya da emniyet standartlarını motosiklet eldiveni seçimlerinizde de dikkate almanız son derece önemlidir. Bu sayede en iyi motosiklet eldiveninizi seçmiş olabilirsiniz.

Motosiklet Eldiveni Çeşitleri

Yazlık ve kışlık olarak ayrılan motosiklet eldiveni modelleri bütün. Yani bir yıl içerisinde herhangi bir mevsim sorunuyla karşılaşmamanız. Böylece adına ve motorcuları korumak nezdinde üretilmiş eldivenlerdir. Böylece yazlık motosiklet eldivenleri seçiminiz de dikkat etmeniz. Artık bir husus mevsim bazında çok ince ve korumasız bir ürün almamanızı öneririm. Yani yazlık eldivenler de yanlış seçim olarak. Artık  yalnızca elleri güneşten korumayı tercih etmemelisiniz. Yani kaza sırasında ki herhangi bir tehlikeye karşı size koruma sağlayacak bir yazlık eldiven seçimi bir hayli önemlidir.

En İyi Kurye Eldivenleri

En İyi Kışlık Motosiklet Eldiveni Önerimiz

Motosiklet Prosev M-110 Kışlık Eldiven

Böylece motosiklet eldivenizin en önemli ayrıntısı motosikletiniz. Yani  problemsiz bir biçimde kontrol edebilmenizden (gaz kolu, ön fren, debriyaj, sinyal, korna ve diğer kontrol düğmeleri) geçer. Artık motosiklet eldiveni kaza olması halinde ellerimizi korurlar ya da rüzgardan korurlar. Prosev M-110 Kışlık Eldiven Bol ya da dar olması rahat kullanmamızı etkileyecektir. Bedeninize uygun olduğundan mutlaka emin olun.

Korumalı Eldiven Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
-Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üstündeki kumandaları etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız.
-Rahatlık. Eldivenleri sürekli takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin. Elleriniz kısa bir süre içinde karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

En İyi Yazlık Motosiklet Eldiveni Önerimiz

Yani Motosiklet Prosev Mc-58-2 Yazlık Eldiven

Yani motosiklet eldivenizin en önemli ayrıntısı motosikletinizi problemsiz. Özellikle  bir biçimde kontrol edebilmenizden. Yani (gaz kolu, ön fren, debriyaj, sinyal, korna ve diğer kontrol düğmeleri) geçer. Artık motosiklet eldiveni kaza olması halinde ellerimizi korurlar ya da rüzgardan korurlar. Prosev Mc-58-2 Yazlık Eldiven Bol ya da dar olması rahat kullanmamızı etkileyecektir. Bedeninize uygun olduğundan mutlaka emin olun.

Korumalı Eldiven Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler


-Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üstündeki kumandaları etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız.
-Rahatlık. Eldivenleri sürekli takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin.

-Elleriniz kısa bir süre içinde karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

-Unutmamalıyız ki kullanacağımız en İyi motosiklet aksesuarları, motorunuzla yolculuk. Yani yol yapma zamanızı artırır, en önemlisi güven ve konfor veren bir sürüş keyfi yaşatır.

En İyi Kurye Eldivenleri

En İyi 5 Yazlık Motosiklet Eldiveni

Alpinestars SP5

Kullanımı kolay ve sade olan kısa stil SP5, delikli yapısı ile ellerinizi serin tutabiliyor. Aynı zamanda dokunmatik ekranlar ile de kullanılabiliyor.

•Dainese Air Hero

Örgülü kumaş yapısı, bu eldiveni yaz için bir hayli uygun bir seçenek haline getiriyor. Güçlendirilmiş keçi derisi iç kısmı bir hayli esnek bir his veriyor.

•Richa Desert

Ekstra sıcak ortamlar için üretilen Desert. Yani keçi ve inek derisinin, gerilmiş örgü ve spandex ile kombine edilmesi ile oluşturulmuş. CE sertifikalı yumruk koruması ile en zor koşullara meydan okuyor.

•Oxford RP-4

Diğerlerinden daha uygun maliyetli bulunmasına karşın bir hayli güzel bir yazlık eldiven. El içi ve küçük parmak, DuPoint Kevlar ile güçlendirilmiş. Öndeki ağ yapısı, hava akışını arttırması için tasarımı yapılmış.

•Alpinestars GP Plus

Sportif bir yazlık eldiven arayanlar için bir hayli güzel bir seçenek. Arka ve parmak kısımlarındaki delikli deri yapısıyla üst düzey koruma sağlarken, ellerinizi serin de tutabiliyor. Tek eksisi, fiyatı biraz tuzlu.

En İyi Motosiklet (Motor) Eldiveni Tavsiye ve Fiyatları

En İyi Motosiklet Eldiveni Tavsiye ve Fiyatları meraklılarına ürünleri listeledik. Motosiklet eldivenleri karşılaştırması yazımızı inceleyebilirsiniz. Motosiklet satın alan kişilerin en çok dikkat ettiği şey; ekipmanıdır. Araba kadar korunaklı olmayan motosiklet, ekipmanlar ile güvenli hale getirilmektedir. Bu neden ile kask, ceket, ayakkabı ve çeşitli koruyucular, motosikletten sonra satın alınmaktadır.

Durum böyle olunca en iyi motosiklet eldivenleri araştırılmakta ve cevabı aranmaktadır. Listemizde farklı bütçelere uygun olacak biçimde motosiklet eldivenleri paylaşacak ve karşılaştırmanızı sağlayacağız. Bu sayede sizin için en ideal eldivene kendiniz karar vermiş olacaksınız.

AlpineStars GP Tech ile başlayalım. Pahalı motosiklet eldiveni kategorisinde yer alan. Artık AlpineStars GP Tech Yani dış ve avuç içi malzeme için deri tercih etmiştir. Artık Gore-Tex bulundurmayan eldiven, avuç içi koruma, yansıtıcı şerit. Yani parmak koruması ve tarak kemiği koruması gibi korumalar ile karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda avuç içi kevlar koruma, hava alma kanalları var. Yani bilek kayış ve cırtı, kanguru derisi, eldivenin diğer fonksiyonlarıdir.

Dainese-jerico-eldiven

Kışlık motosiklet eldiveni araştıran kişiler, Dainese Jerico Evo modeli ile karşılaşmaktadırlar. Tarak kemiği koruması ve Gore-Tex fonksiyonları ile karşımıza çıkan Dainese Jerico Evo, dış ve avuç içi malzemede deri ve kumaş tercih etmiştir. Keçi derisi, bilek cırtı ve kayışı, ürünün diğer fonksiyonlarıdir. TL fiyat ortalaması ile ürünü satın alabilirsiniz

Cayenne-pro-revit-motosiklet-eldiveni

Revit Cayenne Pro

4 Mevsim motosiklet eldiveni olan Revit Cayenne Pro, avuç içi ve dış malzemede deri tercih etmiştir. Avuç içi koruma bulundurmayan eldiven, parmak koruması ve tarak kemiği korumasına sahiptir. Revit Cayenne Pro, kırmızı ve gri renkleri ile satılmaktadır. Gore-Tex sahibi olmayan Revit Cayenne Pro, polikarbon korumalar, çift kompozit koruyucu, EVA köpük dolgu, havalandırma kanalları ve temperfoam road avuç içi ile karşımıza çıkmaktadır. Revit Cayenne Pro fiyatı; ortalama TL’dir.


AlpineStars Sp-5 Gloves

Ucuz motosiklet eldiveni veya fiyat performans motosiklet eldiveni araştıran kişiler, AlpineStars Sp-5 Gloves ile karşılaşmaktadırlar. Tamamen deri olan AlpineStars Sp-5 Gloves, tarak kemiği ve parmak koruması bulundurmaktadır. Yazlık olan bu eldiven, Gore-Tex’e sahip değildir. AlpineStars Sp-5 Gloves, kırmızı, beyaz ve siyah renkleri ile satılmaktadır. Dokunmatik parmak, EVA köpük dolgu ve bilekten cırtlı olması, eldivenin diğer fonksiyonlarıdir. AlpineStars Sp-5 Gloves fiyatı; 700 TL civarındadır.

“En İyi Kurye Eldivenleri” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Tarabya Kurye – TARABYA KURYE

Bir yanıt yazın