İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | En İyi Moto Kurye Dizlikleri Hangileridir?

En İyi Moto Kurye Dizlikleri Hangileridir?

Kurye

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Motosiklet Koruma Ekipmanları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Koruma ekipmanı deyince ilk akla gelenler dizlik, bellik, sırtlık gibi koruma ekipmanlarıdır. Yani bu ekipmanlar özel kumaş ve darbe emici korumalardan üretilmiştir. Ayrıca sağlam olup herhangi bir kaza durumunda en az şekilde zarar görmeniz için tasarımı yapılmış ürünlerdir. Güvenli bir sürüş için bütün koruma ekipmanlarınızın özellikle dizlik, bellik, sırtlık gibi koruma ekipmanlarınızın olması öneri edilir.

Motosiklet Koruma Ekipmanlarının Bedenleri Nasıldır?  

Koruma ekipmanları çok çeşitlidir ve fonksiyonları değişiklik göstermektedir. Örnek olarak bazı motosiklet dizliklerinin bedeni yokken bazılarının vardır. Ancak beden olarak almanız gerekli olan yine kendi bedeninizdir. Aama aldığınız ekipman vücudunuzu sarmalı hemde rahatsız da etmemelidir. Motosiklet sürüşü esnasında aerodinamik yapıya sahip olan sırtlıklar size rahat bir sürüş yaşatacaktır.

Koruma Ekipmanı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet koruma ekipmanlarının bedeninize, vücudunuza uygunluk, korumalarının ve kullanılacak olan malzemenin kalitesi öncelikli dikkat edilmesi gerekli olan konulardır. Alacağınız koruma ekipmanının korumalarının güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir. Ancak koruma ekipmanı artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış,  ama değişime ihtiyaç duyuyor manasına gelir.

Koruma Ekipmanlarının Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet koruma ekipmanları iyi seçilmesi gerekli olan aksesuarlardandır. İyi seçilen bir dizlik, bellik, sırtlık uzun seneler bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak koruma ekipmanı artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor manasına gelir. Motosiklet koruma ekipmanları iyi seçilmesi gerekli olan aksesuarlardandır. İyi seçilen bir dizlik, bellik, sırtlık uzun seneler korur.

Hangi Koruma Ekipmanını Almalıyım?

Motosiklete yeni başlayanlar için rehber niteliğinde hazırladığımız yazımızda motosiklet seçiminde nelere dikkat edilir, başlangıçta nasıl bir motosiklet alınmalıdır? Gibi konulara değinerek sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık. Şimdi sıra geldi motosiklet aksesuarlarında korumalıkların kullanımı ve motosiklet koruma ekipmanlarının seçimi hakkında birazcık detay vermeye çalışacağız. O zaman bakalım motosiklet korumalıkları nelermiş ve bizler için hangisi gerekliymiş.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Motosiklet dizlikleri hem motosiklet pantolonu aynı zamanda günlük giyim ürünleri kullanan motosiklet sürücüleri için idealdir. Diz, dirsek, el ve omuz en az sürücünün başı kadar önemlidir. Bunun için koruma ile motosiklet kullanmayı muhakkak alışkanlık haline getirmek gerekir. Kış aylarında da soğuktan koruyan bir ekipman olarak motorcuların vaz geçilmez koruma ekipmanları arasındadır. Yani bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur.

Motosiklet korumalıkları;

Motosiklet kullanımında yeni olduğunuz için düşüp kalkmanız çok olacaktır. Özellikle diz ve dirsek bölgenizin yere fazlaca temas edeceğini söyleyebiliriz. İki tekeri dengede tutmayı öğrenmek herkes için o kadarda kolay olmasa gerek. Motosiklet koruma ekipmanları arasında motosiklet sırtlık, motosiklet bellik, motosiklet dizlik, motosiklet dirseklik ve vücut koruma zırhları yer almaktadır. Artık motosiklet koruma ekipmanlarının detayına bakalım.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Dizliklerini alırken düşme esnasında şiddetle gelen darbeyi dizimize iletmemesine dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu yüzden motosiklet dizliklerini alırken dış kabuğunun hangi malzemeden üretildiğine dikkat etmemiz gerekmektedir. Darbe emici özelliğe sahip kabuk yapısına sahip motosiklet dizliklerini almalısınız. Motosiklet dizliklerinde mafsallı olan dizlikler eklem bölgenizde hareket kabiliyetinizi etkilemeden rahat hareket etmenizi sağlar.

Ekipman Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet dizlik modelleri bulunan Venom, Ufo ve Tech90 markalarının dizliklerini tercih edebilirsiniz. Başlangıç düzeyinde dizlik için yüklü bir bütçe ayırmayacak ise Venom VN-07 mafsallı motosiklet dizliğine ya da Ufo limited motosiklet dizliklerine bakabilirsiniz. Motosiklet dirseklikleri düşüş esnasında eklem bölgenizi eksiksiz olarak korumaktadır. Artık motosikletin yana doğru devrilmesinde refleks olarak dirseğimizin üzerine düşebiliriz.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Motosiklet bellik korumasını özellikle bel bölgesinde sorun olan motosiklet sürücülerinin kesinlikle kullanması öneri edilmektedir. Artık motosiklet bellikleri darbelere karşı koruyucu materyallere sahip olmasının beraberinde belinizi soğuğa karşı da korumaktadır. Motosiklet kullanırken terlediğinizde aşırı rüzgar aldığınızda belinizde tutulma ve ağrıma olur. Motosiklet dirseklikleri kol kısmını koruyarak kırılma ve incinmelerin önüne geçmektedir.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Bellik koruma ekipmanı olarak size Armode bellik modellerine bakmanızı önerebiliriz. 3 ve 4 lü diş yapısına sahip olan Armode bellik modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Motosiklet sırtlık motosiklet sürüşü esnasında duruş bozukluğunuzu giderir ve duruşunuzu iyileştirir. Sırt bölgenizi bütünüyle saran motosiklet sırtlıkları darbelere ve hava şartlarına karşı size tam bir koruma sağlar. Vücut hareketlerinize göre şekil alabilen motosiklet sırtlıklarını tercih etmelisiniz.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Mont içerisine giyebileceğiniz motosiklet sırtlıklarında sizlere motosiklet koruma ekipmanlarının hepsinde genel itibari ile dikkat etmeniz gerekli olan nokta darbe emici özelliğine, güvenlik test belgesine sahip olmasına ve kolay kullanabilir ayarlanabilir yapıda olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Motosiklete yeni başlayanların en azından motosiklet aksesuarları üzerine motosiklet dizlik ve motosiklet dirseklik takmaları güvenlik açısından daha faydalı olacaktır.

Mafsallı Dizlikler ve Öne Çıkan Özellikleri

En sık tercih ve sipariş edilen motor dizlik ürünlerinin başında mafsallı olan çeşitler yer almakta. Sürücülere hareket serbestliği sağlaması açısından benzerlerinden ayrılan, oldukça konforlu motosiklet diz koruma ürünleridir. Bu ürünlerin en büyük özelliği başka alanlarda ve spor türlerinde de koruma amaçlı kullanılabilmesidir. Özellikle çok özel paketlerinde ve ambalajlarında Türkiye’nin 81 iline kargo gönderimi mevcuttur.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Hem yaz mevsiminde aynı zamanda kışın kullanabilirsiniz. Olası düşmelerde darbelerden koruyacağı gibi soğuk kışın dizinizin üşümesini de önleyecektir. Her ürünün görselleri ile beraber indirim oranları ve satın alma alternatifleri yazmaktadır. Diğer aksesuarlarla beraber satın alınan motor dizlik çeşitleri uzun vadeli koruma sağlamaktadır. Ayrıca bacağınıza ayarlamak için ise arkadaki cırtlı ayar kemerlerini kullanabilirsiniz.

Mafsallı Dizliklerin Kullanım Avantajları

Standart ölçülerde üretildiği için rahatlıkla ayarlanabilir ve her bedene uygun biçimde giyilebilir. Toplamda üç farklı bantlı sistemi sayesinde orta, üst ve alt kısımlardan dizlere takılmaktadır. Asla gevşeme ve yerinden oynama gibi muhtemel riskleri bünyesinde barındırmaz. Sipariş edildikten sonra 3 iş günü içerisinde tüm adreslere hızlı teslimat ile beraber gönderilmektedir. Yani düşüşlerinizde yara almamak ve darbelere karşı olacaktır.

Reflektörlü Dizlik Modelleri

Son senelerde motosiklet diz koruma ürünleri arasında pek çok farklı çeşit kategorilerde satışa çıkarılıyor. Bunlardan bir diğeri de reflektörlü olan ürünlerdir. Özellikle gece sürüşlerinde muhtemel kaza risklerini minimum seviyeye indiren, üst düzey güvenli modellerdir. Özel ışıklı sistemi ile sürücülerin diğer sürücüler tarafından fark edilmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda mafsallı olduğu için çok yönlü bir kullanım avantajı sağlamaktadır. 

Motosiklet Dizlik Modellerinde Satın Alma Seçenekleri

Alternatif Dizlik Modellerinde Diğer Seçenekler. Beğenilen motor dizlikleri önce favorilere sonra sepete eklenmek sureti ile anında sipariş verilebilir. Diğer tüm aksesuarlarda olduğu gibi bu ürünlerde de ”fiyat alarmı” yer almaktadır. Bu şıkka tıklayan potansiyel alıcılar aynı kalitedeki ürünü çok daha ucuz bir biçimde satın alabilmektedir. Her biri test edilip onaylanmıştır.  Yani yürürken hareket serbestliği sağlamış olduğu için de tercih sebebidir.

Termal Korumalı Dizlikler ve Özellikleri

Bir diğer motosiklet dizlikleri termal koruma seçeneği ile birlikte satışa çıkarılıyor. Yağmur ve kar gibi zorlu iklim şartlarına karşı ekstra dirençlidir. Ayrıca dizleri hem muhtemel kazalardan hem de iklim unsurlarından korur. Bu ürünlerin en büyük özelliklerinden bir diğeri farklı desenlerde ve renklerde üretiliyor olmasıdır. Siyah ve lacivert gibi koyu renklerin beraberinde kırmızı ve turuncu çizgilerden oluşan modelleri de mevcuttur.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

İlgili kataloglara girilerek alternatif modellere göz atılabilir ve tercihler bu istikamette yapılabilir. Uzun ve kısa olmak sureti ile ikiye ayrılan modeller de mevcuttur. Uzun olan modelleri bileğe kadar uzanarak azami güvenlik ve sıcaklık sağlar. Kısa olan türleri ise çok daha rahat ve sportif bir model olarak değerlendirilebilir. Bir diğer modelde ise depoları çizmeyen özel kumaşlar ve malzemeler kullanılıyor. Tüm çeşitler sertifikalıdır.

En çok tercih edilen dizlik modellerinden bir kaçını şu biçimde özetleyebiliriz. Kolay giyip çıkarma ve yumuşak bir dizlik arıyor iseniz Scoyco K-24 Soft Dizlik sizin için idealdir. Üründe bulunan cırtları sayesinde bot ve ayakkabıyı çıkarmadan takıp çıkarabilirsiniz. Yumuşak yapısı ile de sizleri rahatsız etmez. Yine yumuşak bir yapıya sahip olan Scoyco K-16 Soft dizlik diğer modelde olduğu gibi cırtlı değil pantolon gibi giyilmektedir. 

Motosiklet Dizlik Tavsiyesi

Olası kaza durumunda motosiklet sürücüleri genelde dizlerinin ve dirseklerinin üzerine böyle bir durumda dirsek ve dizlerin korumasını sağlamakta olan motor dizlik öneri ediliyor. Motosiklet dizlik 4’lü mafsallı dizlik 2 dizlik 2 dirseklik. Scoyco h11 bayan motosiklet dizlik seti. En azından fikir sahibi olmak ve ürünler hakkında bilgi almak için sayfalarımızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneri ederiz. Yani vücudu korumak için motosiklet koruma ihtiyaç olacak.

Peki şuan motora yeni başlayan birisine aynı dizlikleri öneri eder misiniz? Motosiklet sürerken tüm koruma ekipmanlarını kullanmak gerekir. Test sürüşü yaptırın, çakallardan uzak durun, zaten görünce cadde motorcusu ile motosiklet sürücüsü arasında ki farkı anlarsınız. Dizlik öneri etmem rahatsız ediyor ya çok sıkı olur ya çok gevşek yol boyunca uğraş dur. Motosiklet dirseklik üstünde bulunan hava kanalları sürüş esnasında sizleri terletmeyecektir. 

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Kask, dizlik ve diğer koruma ekipmanlarının tam olarak kullanılması, muhtemel kazalarda hayat kurtarıcı olacaktır. 6 yorum motosiklet dizlik önerisi (venom) & incelemesi. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. Scoyco d335 dizlik , motosiklet dizliği. Mont alırken size önerim internetten beğenseniz de motosiklet bayilerine gidip üzerinizde görmeniz olacaktır. Özellikle Mts d320 pro motosiklet dizlik dirseklik set yeni bir özel üründür. 

Olası kaza durumunda motosiklet sürücüleri genelde dizlerinin ve dirseklerinin üzerine böyle bir durumda dirsek ve dizlerin korumasını sağlamakta olan motor dizlik öneri ediliyor. Mts d320 pro motosiklet dizlik dirseklik set yeni ürün. 6 yorum motosiklet dizlik önerisi (venom) & incelemesi. Motosiklet dizlik bu aksesuarlar içerisinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Motosiklet dizlik bu aksesuarlar içerisinde çok önemli bir yer tutmaktadır.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Test sürüşü yaptırın, çakallardan uzak durun, zaten görünce cadde motorcusu ile motosiklet sürücüsü arasında ki farkı anlarsınız. Mont alırken size önerim internetten beğenseniz de motosiklet bayilerine gidip üzerinizde görmeniz olacaktır. Scoyco h11 bayan motosiklet dizlik seti. Motosiklet dizlik 4’lü mafsallı dizlik 2 dizlik 2 dirseklik. Peki şuan motora yeni başlayan birisine aynı dizlikleri öneri eder misiniz?

Kask, dizlik ve diğer koruma ekipmanlarının tam olarak kullanılması, muhtemel kazalarda hayat kurtarıcı olacaktır. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. Dizlik öneri etmem rahatsız ediyor ya çok sıkı olur ya çok gevşek yol boyunca uğraş dur. Scoyco d335 dizlik , motosiklet dizliği. En azından fikir sahibi olmak ve ürünler hakkında bilgi almak için sayfalarımızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneri ederiz. 

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Kask, dizlik ve diğer koruma ekipmanlarının tam olarak kullanılması, muhtemel kazalarda hayat kurtarıcı olacaktır. Motosiklet dizliği sıkça sorulan sorular. Kendi çapımızda kross yaparken sert masfallı dizlik kullanıyorum ancak soğuk havalar da dizlerim üşüyor günlük yaşamda da biraz kaba duruyolarlar yarın nasipse fuarda olacağım önerebileceğiniz dizlik var mı? Böylece motosiklet sürerken tüm koruma ekipmanlarını kullanmak gerekir.

Önerilen sıralama en düşük fiyat en yüksek fiyat en yeniler en çok satanlar en çok beğenilenler en çok değerlendirilenler. Mafsallı motosiklet dizlik modellerinde üst düzeye çıktıkça dizimizin yanal hareketlerini de dengede tutarak bağ kopmalarını en aza indiren alternatifleri bulunmaktadır. Motosiklet diz koruma pek çok kişinin gerekli olup olmadığına karar veremediği bir üründür. El de olsa Honda ya da Yamahalara bakmanızı öneri ederim.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

En azından fikir sahibi olmak ve ürünler hakkında bilgi almak için sayfalarımızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneri ederiz. Motosiklet dizliği dair her şey burda. Motosiklet dizliği maliyetleri kullanıcı tecrübeleri ve hızlı sipariş. Tüm koruma ekipmanlarınızın özellikle dizlik, bellik, sırtlık gibi koruma ekipmanlarınızın olması öneri edilir. Mts d320 pro motosiklet dizlik dirseklik set yeni ürün. 

Motosiklet dizlik ve dirseklikleri bedava dağıttığı kargo ve 9 taksit avantajıyla hemen satın alın! Oxford kışlık motosiklet çorabı önerisi. Videoya katkılarından dolayı motoplus’a ve ömer aks’ya teşekkür ederim. Scoyco h11 bayan motosiklet dizlik seti. Merhaba, dizlik için önerebileceğiniz markalar neler ? Motosiklet diz koruma pek çok kişinin gerekli olup olmadığına karar veremediği bir üründür.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Sosyal medyadan gelen sorular eşliğinde motosiklet ekipmanı önerisi serimizin ilk bölümü sizlerle. Dizlik öneri etmem rahatsız ediyor ya çok sıkı olur ya çok gevşek yol boyunca uğraş dur. Scoyco d335 dizlik , motosiklet dizliği. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. Kış günlerinde vücudu sıcak tutmanın beraberinde rahat ettirmenin de önemi çoktur. Özellikle burada nemli olan dizde oynayabilen türden olanlardan olmasıdır.

Kesinlikle motosiklet için üretilmiş pantolon alıp kullanmanızı şiddetle öneri ederim. 6 yorum motosiklet dizlik önerisi (venom) & incelemesi. / deneme tahtası deneme tahtası před rokem. Motosiklet ekipmanları inceleme tecrübe / dizlik kötü bir kanal! Prosev d325 dizlik dirseklik set. Aliexpress’te dünyanın her yerine bedava dağıttığı gönderimle motosiklet koruyucu dizlik ürünleri. Motosiklet dizlik 4’lü mafsallı dizlik 2 dizlik 2 dirseklik.

Diz örtüsü ve el koruma

Motosiklet dizliği dair her şey burada. Motosiklet dizliği maliyetleri kullanıcı tecrübeleri ve hızlı sipariş. En azından fikir sahibi olmak ve ürünler hakkında bilgi almak için sayfalarımızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneri ederiz. Nereden başlanmalı? Sorularına verilecek bazı önemli cevaplar ve öneriler bulunur. Peki şuan motora yeni başlayan birisine aynı dizlikleri öneri eder misiniz? Biraz meşakkatli bir yol ve genel motosiklet meraklisina öneri etmiyorum.

Mont alırken size önerim internetten beğenseniz de motosiklet bayilerine gidip üzerinizde görmeniz olacaktır. Yani tam olarak kullanılması, muhtemel kazalarda hayat kurtarıcı olacaktır. Olası kaza durumunda motosiklet sürücüleri genelde dizlerinin ve dirseklerinin üzerine böyle bir durumda dirsek ve dizlerin korumasını sağlamakta olan motor dizlik öneri ediliyor. Scoyco h11 bayan motosiklet dizlik seti. Motosiklet dizlik 4’lü mafsallı dizlik 2 dizlik 2 dirseklik.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Motosiklet dizlik bu aksesuarlar içerisinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Peki şuan motora yeni başlayan birisine aynı dizlikleri öneri eder misiniz? Motosiklet sürerken tüm koruma ekipmanlarını kullanmak gerekir. Motosiklet dizlik önerisi (venom) & incelemesi. Mont alırken size önerim internetten beğenseniz de motosiklet bayilerine gidip üzerinizde görmeniz olacaktır. Ayrıca özellikle Scoyco d335 dizlik , motosiklet dizliğine bakabilirsiniz.

En azından fikir sahibi olmak ve ürünler hakkında bilgi almak için sayfalarımızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneri ederiz. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. Dizlik öneri etmem rahatsız ediyor ya çok sıkı olur ya çok gevşek yol boyunca uğraş dur. Mts d320 pro motosiklet dizlik dirseklik set yeni ürün. 850 tl – 1000 tl arasında alınabilecek 4 mevsim mont. Dizlik öneri etmem rahatsız ediyor ya çok sıkı olur ya çok gevşek yol boyunca uğraş dur.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Muhtemelen Super Bike (Yarış motosikleti) bir motosikletin üstünde önceden sizler de yalnızca T-shirt ve kapri tarzı zımbırtılar ile kullanım yapıldığını görmüşsünüz. Fakat maalesef işte o arkadaşlar bir anlık düşüşte boş mezarlıktan yer dolduruyorlar. Ne acı değil mi? Bunda her ne kadar dizliğin değeri çok yüksek olmasa da sonraki aşamalar için dizliğin değeri bir hayli yüksek. Motosiklet sürmeye başladığım zamandan beri böyleyiz.

Yani mecburiyetinde ancak motorsuz bir iki tekerli araç ile (Allah kimseye göstermesin, gösterdiğine de sabır versin inş.) Bu sebeple Motosiklet dizliklerinin önemi bir hayli büyük ve es geçilmemesi gerekli olan bir güvenlik ekipmanı.  Yani bu yana kadar geçen süreç içerisinde maalesef ve Allah’a şükürler olsun 2 kere çok ufak kaza geçirdim. Kazaların ikisi de karşı taraflı hatalar bulunmasına karşın bir tanesi köy yolunda gerçekleşmişti.

İki kaza sırasında da mont, kask ve eldiven takıyordum. Düşüşlerim ortalama olarak 20 – 30 KM hızla oldu ve düştüğümde kalkıp üstümü başımı silkeleyip devam ettim. Tabii, eve gidene kadar. Eve gittiğimde kollarım ve üst bölgemin hiç bir görünür darbe almamış olmasına karşın acı oluyor genede. Çünkü bacaklarımın gerçekten çizikler ile dolu olduğunu gördüm. Ama tabi bu çiziklerin %90’ı diz ve diz kapağımın olduğu bölgedeydi.

En İyi Moto Kurye Dizlikleri

Pantolon Altı Motosiklet Dizliği Kullanımı

Bu artık kültürden midir diyelim anlamadım ancak, güvenlik ekipmanlarımızın görünmesinden pek hoşlanmıyoruz. Bu sebeple hepimizin hayali elbette dizlerimizi koruyacak ancak görünmeyecek bir ürün (motosiklet pantolonu demeyin aynı şey abi gece kız arkadaşımla görüşmeye ben o pantolonla gidemem ya da her gün üniversiteye). Neyse öncelikle aldığım Venom dizliklerimin mafsallı olması, onları pantolon altında hiç rahat tutmuyor. 

Motosiklet Diz Koruma

Motosiklet kullanımı sırasında birinci kural güvenliktir. Güvenlik standartları hem üreticilerin gün geçtikçe daha çok dikkat ettiği konuların başında gelir. Motosiklet ile yapılan kazaların daha riskli olunan bir gerçektir. Bu kazaların oluşumları ve etkileri de dikkate alınarak seneler içerisinde özel muhafaza etmeye ihtiyaç duyulan bölgelere göre ekipmanlar üretilmiştir. Artık bir çok çeşit ekipmanlar vardır.

Bu ekipmanlardan birisi de dizliklerdir. Motosiklet diz koruma pek çok kişinin gerekli olup olmadığına karar veremediği bir üründür. Genelikle tulum ya da pantolonların diz bölgesi için yeterli koruma yarattığı gibi bir kanı vardır. Oysa ki bu kanı bütünüyle yanlıştır. Gerekli korumayı sağlamak amacıyla dizlik kullanılması şarttır. Yani koruyucu giysiler dizler için tam koruma sağlamazlar.

Doğru dizlikler nasıl seçilir

Satın almadan önce doğru modeli seçmeniz gerekmektedir. Bu koruyucu ekipmanın ana işlevi diz ekleminin zarar görmesini engellemektir. Diz eklemi, insan iskeletinin bir hayli kırılgan bir parçasıdır. Dize düşme ya da direk olarak ya da dolaylı bir darbe eklem hareketinin kaybedilmesi ile ciddi yaralanmalara neden olabilir. Doğru dizlikler nasıl seçilir? Fakat görüntü ne alemde derseniz, görüntüsü gayet kusursuz ancak, rahat değil.

 • Ana seçim kriterleri şunlardan oluşturulacaktır:
 • Dizlik tipinin seçilmesi;
 • Bisikletçinin uzmanlik kategorileri, konumu ve sürüş tarzı;
 • Ürün Özellikleri.
 • Dizlik çeşitleri
 • Motosiklet dizlikler tekmelikli ya da tekmeliksiz üretilebilir.
 • Mevcudiyetine bağlı şekilde, iki tür ürün ayırt edilir:
 • Eklemli olanlar daha derindir ve yalnızca dizleri değil hemde alt bacakları da hasardan korur.

Seçim yaparken nelere çok dikkat etmelisiniz?

Menteşeler, sürüş konforu için diz hareketliliği sağlar ve direk olarak ve yandan darbelere karşı daha fazla koruma sağlar. Bu dizliklerin popüler modelleri çoğu zaman karbonattan yapılır. Bu malzeme dayanıklı, hafif ve pahalıdır. Eklemli ürünler uzman sürücüler için dizayn edilmiştir; Menteşesiz – yeni başlayan motor sporları meraklıları için çok daha uygun. Genellikle sağlam ama plastikten yapılırlar, kolay bir şekle sahiplerdir ve daha ucuzdurlar.

Belirli bir dizlik modeli lehine seçim yapıldıktan sonra, konunun bazı teknik yönlerini hesaba katmak gerekir. En az dört tane olması gerekli olan tutma kayışlarının varlığı. Ürün takılırken bacak kası kayışların ortasına yerleştirilmelidir. Aksi takdirde, sürüş sırasında dizlik dışarı çıkacak ve koruma işleviyle baş edemeyecektir;
Azami ürün uzunluğu seçilmelidir. Onunla motorbotlar arasında ne kadar az boşluk kalırsa, incik koruması o kadar yüksek olur;

 • Dizlik bacağa sıkıca oturmalıdır.
 • Doğru boyut seçilmelidir.
 • En iyi üreticiler birkaç boyut sunar.
 • Daha fazla bütçe seçeneği sadece iki boyutta olacaktır.
 • Herhangi bir ürün ölçülmelidir;
 • Bacağın kıvrımında koruyucu kalkan hareketlerini takip etmelidir, bu da sürüşü daha rahat şekle getirir;
 • Ayaklarınızın terlemesini engellemek için havalandırmalı bir model satın almak daha iyidir.
 • Sürücülere konfor sağlar, bu da sürüş güvenliğini artıran bir unsurdur.

Motosiklet sırtlığı ne işe yarar?

İstanbul kurye motosiklet sırtlığı, optimum konfor konfor koruma sağlayarak sürücüleri rahatlatır. Fakat sırt, bel ve omurga bölgesinde meydana gelebilecek hasarlardan korur. Sırt koruması çarpışma anında sürücüler için bir nevi hava yastığı görevi görerek darbeyi emer. Sırtlık seçimi gerçekleştirilirken kullanılacak olan malzemenin dayanıklı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Artık moto kurye olarak kullanılan sırtlığın hafif olması, ayrıca nefes alabilir kumaşlardan üretilmesi çok güzeldir.

×