Moto Kurye | motokurye | En İyi Moto Kurye İntercomları

En İyi Moto Kurye İntercomları

Kurye

En iyi moto kurye intercomları ( interkom ) nelerdir?

En iyi moto kurye intercomları hangisidir? Bu İntercom ne işe yarıyor? İntercom nasıl kullanılır? En iyi intercom nereden nasıl alabilirim? Motorlu kurye elemanları neden intercom kullanması gerekiyor? En iyi interkom markaları hangisidir? Moto kuryeler için en iyi ve en sağlam intercomlarını nereden bulabilirim? Kuryelerin vazgeçilmez aksesuarı intercom. Motosiklet intercom nasıl bir alettir? İntercom ne demektir?

Motosiklet İntercom nedir? Motosiklet kullanıcıları için tasarlanmış güzel ve çok yararlı bir iletişim aracıdır. Özellikle yanı ile telsiz gibi iletişim aracı diyebiliriz. Motosiklet kullanırken gelen telefonları cevaplamak ve konuşmak için icat edilmiştir. İçeriğinde kendi radyosu da bulunan bir küçük alettir. Motosiklet sürücüsünün kaskının yan tarafına monte edilerek kullanılan güzel ve kullanışlı bir alettir. Yani güzel bir alettir.

Motosiklet intercom nasıldır, nedir? Motosiklet intercom nasıl bir alettir? Yaklaşık olarak 10 cm eninde, 5 cm genişliğinde oval olarak kare, dikdörtgen veya üçgen şeklinde olan, üzerinde düğmeleri olan küçük bir alettir. İki adet kask içine sağ sol hoparlör, bir adet çene açılır kask için uzun mikrofon, bir adet ful face kask için küçük mikrofon, bir adet kaska takmak için monte aparatı, bir adet şarj kablosu ve adaptörü vardır.

En iyi moto kurye ve motorcu intercomları nelerdir?

İntercomlar nasıl kullanılır? Motosiklet kullanırken kullanıcılar telefon geldiği zaman malum yolda bakamıyor. Buda önemli işleri yada konuşmaları engelliyor. Böylece iş veya para kaybına neden olabiliyor. Bu yüzden motosiklet üzerinde çalışan özellikle motorlu kuryeler için biçilmiş bir kaftan olarak imdada yetişen bir alet. Motor üstünde telefon çalınca ya kendiliğinden otomatik açılır, yada düğmesine basarak manuel açılır. 

Motorcu İntercom özellikleri nelerdir?

 • 1- Motosiklet üzerinde telefon almak veya etmek
 • 2- Radyo dinlemek
 • 3- İnternetten bir şey dinlemek
 • 4- Mp3 dinlemek 
 • 5-  Motosikletler arası ücretsiz görüşme yapmak

En iyi moto kurye intercomları nelerdir?

1- Motosiklet üzerinde telefon almak veya etmek

Bu aletin bir çok özelliği vardır. Birincisi telefon almak veya arama yapmak için. Motosiklet kullanırken kask içindeki ses sitemi ve mikrofon sayesinde gelen aramaları otomatik açar ve konuşmaya başlarsınız. Arama gelince yine arama sesi çalar arama geldi diye. Yada sesli komut ile aramak istediğiniz kişiyi ara deyince o kişi gene aranır ve siz rahat bir şekilde konuşursunuz.

2- Radyo dinlemek

İntercom üzerinde kendiliğinden bir radyo bulunur. Motosiklet üzerinde yolculukta isterseniz bu aletin radyosunu açar ve dinlersiniz. Özel uygulama sayesinde kanalları otomatik ayarlarsınız ve istediğiniz kanalı tuşlar yardımı ile değiştirebilirsiniz. Yada başka kanal bulmak için yine tuşlar yardımı ile manuel ayarlama da yapabilirsiniz. Ayrıca bağlandığınız telefon radyosundan da dinleyebilirsiniz.

3- İnternetten bir şey dinlemek

Cep telefonu üzerinden bağlanan intercom ile internet üzerinden bir web sitesinden istediğiniz ses veya müzik kanalını dinleyebilirsiniz. Veya youtube üzerinden müzik yada her hangi bir şey açtığınızda yine kask içindeki ses sitemi sayesinde dinleme olanağı vardır. Yani başka yer üzerinden her hangi bir siteye girip orada çalan her hangi bir şeyi dinleme olasılığınız vardır.

4- Mp3 dinlemek 

Telefon içinde bulunan her türlü kayıtlı müzik ve videoları da gene bu yöntem ile açıp dinleyebilirsiniz. Mp3 olarak kaydettiğiniz her şeyi açıp bu alet ile bağlanıp dinleyebilirsiniz. Ayrıca her hangi bir başka alete de bağlanıp orada bulunan müzikleri de kablo yardımı ile bağlanıp dinleme olanağı vardır.

5-  Motosikletler arası ücretsiz görüşme yapmak

Bu aletin en önemli özelliği yani intercom olma özelliği ise aynı marka yada diğer başka marka intercom aletleri ile eşleşmesidir. Uzun yolda toplu halde giderken ekip üyelerinde de aynı aletin olması durumunda 1 ile 5 km arası telsiz gibi bir birbirine bağlanır eşleşir ve ücretsiz bir tuş ile iter tek isterse konferans olarak aynı anda konuşabilirsiniz. İsterseniz arkanızdaki artçı ile yine konuşabilirsiniz.

En iyi moto kurye intercomları nelerdir?

İntercom alırken nelere dikkat etmeli?

 • 1- Orjinal olmasına
 • 2- Garantili olmasına
 • 3- Satış sonrası tamir ve teknik servis olmasına
 • 4- Yedek parçası olmasına
 • 5- Sesi iyi olmasına
 • 6- Grup motosiklet sürüşlerinde daha fazla km çekmesine
 • 7- Dandik Çin malı olmamasına
 • 8- Yağmur geçirmemesine
 • 9- Pili iyi gitmesine ( En az iki – üç gün)
 • 10- Dayanıklı olmasına

En iyi moto kurye intercomları hangileridir? 

Şimdi size en iyi intercom markalarını yazacağım. Fakat piyasa içinde bir çok Çin malı bu ürünlerden mevcuttur. Size tavsiyem Çin malı bu ürünlerden sakın almayın. Ne yedek parçaları var, nede bozulunca tamir edilecek bir ustası var. Bozulunca atıyorsunuz. Uygun olmasına bakmayın. Çabuk bozulduğu için maliyeti daha yükseklere çıkar. Onun için her zaman en iyi marka alın. 

Piyasa içinde alabileceğiniz en kullanışlı markalar aşağıda yazdık. Fakat şunu bilmenizde fayda var. Her markanın kendi arasında üç-beş modeli var. Ayrıca yeni ve en iyi modellerde geliyor her yıl. Fakat bu model farkı fazla yok. Sadece mesafe farkı var. Birde aşağıdaki markaların çok eski olan modellerini de almayın. Yeni modellerin orta veya düşük fiyatlı olanları alabilirsiniz.

1- Midland İntercom

2- Scala Cardo Rider

3- Sena İntercom

4- Nolan N-com intercom

5- Çin malı markalar

İntercom fiyatları neden bu kadar pahalıdır?

Her markanın uygun ve pahallı ürünleri vardır. Bazı ürünler size çok pahalı gelebilir. Fakat pahalı model üst model diye almanıza gerek yok. Çünkü aradaki fiyat farkı diğer intercomlar konuşma mesafesinden dolayıdır. Yoka başka bir özelliği yoktur. Bu yüzden yüksek en üst model ürün almayın. Normal bir motorlu kurye olarak çalışıyorsanız çekim gücü 100 metre olan yeter.

İntercom fiyatları ne kadardır? Bu aletler normal olarak dışarıdan döviz ile gelir. Bu ürünler genel olarak pahallı ürünlerdir. Fiyatları 500 lira ile 3000 lira arasında ve döviz arttıkça değişmektedir. İnterkomlar markalar olarak bir çok markanın bir çok modeli vardır. Modellerin diğer modellerden daha pahalı olmasının tek sebebi ise bir biri ile eşleştiği zaman daha fazla mesafeye kadar çekmesidir. 

İntercom çekim mesafeleri ne kadardır?  En az 10 metre en çok 3 km çeken markalar vardır. Toplu halde motosiklet sürerken bir biri ile eşleşen bu aletler uzaklık olarak 10 metre ile 3 km arası çekim gücüne sahiptir. Aynen telsiz mesafesi gibi de anlayabilirsiniz. İşte bu mesafe çekimi artınca çekim güzü azalır. İstanbul gibi yoğun yerlerde daha az, açık alanlarda daha çok çekebilir.

Bizim kullandığımız intercom hangisidir?

Bizim tercih ettiğimiz intercom markası Midland markasıdır. Uzun yıllardan beri kullandığımız bu markadan genel olarak memnunluk duyarız. Çünkü en önemli özelliği bozulunca bir servisinin olması ve garantisinin olmasıdır. Ayrıca yedek parçası da olan bir marka. Kadıköy Bağdat caddesi no: 204 yer alan Midland Dns iletişim Midland Türkiye sahibi Ozan Çağman teşekkür ediyoruz.

Midland intercom modelleri neler?

1- Btx1 Pro

En fazla kullanılan modeldir. En ucuz olan modeldir. Başka ürünler ile eşleşirken mesafesi en az olandır. 100 metreye kadar çeker. Eğer artçı olarak çok geziyorsanız bu modelden alıp bir biriniz ile konuşabilirsiniz. Piyasa değeri 1.300 lira civarındadır. İkinci el ise 800-1000 lira arsında. Fakat bazı insanlar yüksek fiyata koyan çok. Döviz artarsa buda artıyor. Çiftli de satılıyor

2- Btx2 Pro

Bu model de tek fazla özelliği daha fazla mesafe olarak 800-1000 metre arası çekim gücüne sahip olmasıdır. Başka bir özelliği yoktur. Moto kurye olarak bu modeli almanıza gerek yok. Çünkü diğer modele göre daha fazla ücreti vardır. Ürün ve özellik olarak diğerinden hiç bir fazla üstünlüğü olarak başka yönü yoktur. Tanesi fiyat olarak 2000 lira civarındadır.

3- Bt Next Pro

Midland serisinin en fazla mesafe çeken ürünü. Pahalı olması kaliteli olması anlamına gelmesin. Sadece çekim gücü 1600-2000 metre arası bir çekim olduğundan en pahalı modeldir. Kuryelerin almasına hiç gerek yok. Yalnız grup halinde gezen motosikletler için ideal bir üründür. Yani kendi arasında 10 kişiye kadar konuşma konferans özelliği vardır. Fiyatı çok yüksektir. Tanesi 2200 üzerindedir.

En iyi moto kurye intercomları nelerdir?

Midlan intercom modları nelerdir? Midland marka modellerin üç modu vardır. Birinci mod yani telefon, ikinci mod radyo ve üçüncü mod ise intercom moududr. Modlar arasına nasıl geçilir? Orta tuşa cihaz açıkken 3 saniye basarsanız olduğunuz mod değişir hemde sesli olarak hangi modda olduğunuzu söyler. Tekrar basınca ikinci ve tekrar basınca üç ve daha sonra tekrar ilk moda döner. Yani orta tuşa basarak mod değişebilirsiniz.

Midland intercom nasıl açılır kapanır? Midland btx1 pro açmak için orta düğmeye üç saniye basıyorsunuz açılır. Artık kapatmak için ise orta düğme ile arkadaki düğmeye birlikte aynı anda yine 3 saniye basılı tutunca kapanacaktır. Üstteki iki adet küçük ses açma kapama ile müzik ve konuşma sesini yükseltip azaltabilirsiniz. Sağ sol iki büyük düğme ise müzik parça ve radyo değişme gibi bir çok özelliğe sahiptir. Böylece cihaz böyle açılır, kapanır.

İntercom telefon ile nasıl eşleştirilir?

İstanbul kurye olarak Midland İntercom telefon ile nasıl eşleştirilir? Biz Midland marka ürün kullandığımız için bunu anlatalım. İlk önce açma kapama tuşunu ortadaki tuşa kapalı konumda basılı tutuyoruz. Açılınca elimizi çekmiyoruz 7 saniye sonra kırmızı ışık yanınca bırakıyoruz. Açma kapama + tuşuna basıyoruz mavili kırmızılı ışık yanıp sönecek telefonumuzdan bluetooth ayarını açıyoruz Midland ismi çıkınca tıklıyoruz eşleşmiş oluyor. Diğer telefonu da – tuşuna aynen böyle yapıyoruz.

Aslında bunu anlatmak için her markanın ayrı bir tuşları vardır. Bu ürün normal olarak iki telefon ile eşleşebilir. Birinci eşleşme tuşu üstte ses açma kapama + olan tuş birinci telefon. İkinci eşleşme olan tuş – ses açma kapama tuşuna eşleşme yapılabilir. Yalnız birinci telefondan bütün özellikler kullanılırken ikinci telefondan sadece konuşma yapılır. Yani sadece telefon görüşmesi yaparsınız müzik radyo dinlenmez.

Moto kurye ile Midland intercom kendi arasında nasıl eşleştirilir?  Ayrıca bir midland marka ürünü diğer aynı marka ile eşleşme de ise aynı şekilde kapalı konumda ürünü 7 saniye basılı tutup açıyoruz. Diğrinide aynen açıyoruz. İkisinde de kırmızı direk ışık yanacak. Yani ikisinde de ortadaki tuşa basılınca kırmızı mavi ışık yanar ve bir birlerini arayıp bulur ve ışık maviye sabit döner. Böylece eşleşir. Artık orta tuşa basınca artık direk konuşma olur.

En iyi moto kurye intercomları nelerdir?

En uygun intercom nereden alabilirim?

1- Sahibinden.com – https://www.sahibinden.com

2- Letgo uygulaması – https://www.letgo.com/tr-tr

3- N11 uygulaması ve sitesi – https://www.n11.com

4- Gitti gidiyor uygulaması – https://www.gittigidiyor.com

5- Hepsi burada uygulaması – https://www.hepsiburada.com

6- Trendyol uygulaması – https://www.trendyol.com

7- Özen motor mağazaları Beylikdüzü- 0212 875 55 60 – https://www.ozenmotor.com.tr

8- Feyizoğlu mağazası Okmeydanı Tel – 0212 220 35 55  https://www.feyizoglu.com

9- Dns iç ve dış ticaret Midland Türkiye – 0216 355 73 00 – https://www.midlandeurope.com – Ozan Çağman

10- Mototaş Kadıköy, Kızıltoprak  0216 347 13 00 – https://www.mototas.com.tr

Yorumlar kapalı.