İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | En İyi Moto Kurye Scooter Markaları

En İyi Moto Kurye Scooter Markaları

Kurye

En İyi Moto Kurye Scooter Motorları Hangileridir?

En iyi moto kurye scooter motosikletleri hangileridir araştırması. Bu konu da daha fazla bilgi ve detay almak dilerseniz en iyi scooter motorları hakkında yazdığımız makalemizi incele. Uzun ve rahatlıkla okuyabilirsiniz. Bu konu da daha detaylı bir makale yazdık. Yani eğer scooter bir motosiklet almak isteyen ve karar veremeyenler için yazdığımız bu yazımızı yukarıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz. En iyi motorlu İstanbul kurye scooter motosikletleri hangileridir?

En iyi scooter motorlu kurye motorları olarak hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. İnşallah yazımızı beğendiniz. Yani ben İstanbul motorlu kurye sitesi sahibi olarak araştırıp bir emek harcayarak buraya yazdım. Uzun seneler kurye deneyimimizle bunları yazdık. Hiç bir firmayı ötelemeye ve öne çıkarmaya niyetim yoktur.  En iyi ve en ideal moto kurye scooter modelleri hangisidir.

En iyi kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her çeşit görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bizlere mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum. artık en iyi scooter motorlu kurye motosikletleri buradan okuyun.

En İyi Moto Kurye Scooter Motorları Hangileridir?

1- Scooter motosikletler hakkında bilgiler

Anlamı acele gitmek manasındadır. Özellikle b yerden bir yere acil ve kısa yönden kolay şekilde rahatça gitmek. Şehir içinde en fazla kullanılacak olan bu türler ticari olarak. Daha çok küçük cc modelleri şehir içinde en fazla görebileceğiniz modellerdir. Daha ucuz fiyatlı ve yakıt olarak çok daha uygun yakma çalışmasına sahiptir. Bunlarda kendi aralarında ikiye ayrılıyor.

Bu motosiklet türleri İstanbul ve Türkiye içinde en fazla kullanılacak olan özel ve ticari araç olarak geçiyor. Binmesi rahat ve devam etmesi zor olmayan bu araçlar pek çok sektör içinde kullan. Normal ve maxi scooterler olmak ikiye ayrılıyor. Ve bunlar kendi aralarında pek çok şekle sahip değişik markalardan oluşmaktadır. Fakat farklı yapıda dizayn ve şekilleri olan bu araçlar aynı kategoride bulunan rahat araçlardır.

1-  Honda PCX 150

Bu model en fazla kullanılacak olan ve en çok scooter tipindeki motosiklet kategorisinde yer alır. Özellikle yolculuk paylaşım sitesi scotty işletmesinin açılmasından sonra yok satan ve patlama yapan bu modelin 125 ve 150 cc lik modeli vardır. En son yeni model olarak 125lik modeli daha yenileyerek piyasaya sunuldu. Fakat aşırı pahalı bir fiyat verdiler.

2 – Honda Spacy 110

Bu model piyasa içinde en çok kullanılacak olan pizzacı motorlar kategorisinde yer alır. Yani genel olarak yüksek sayıya sahip kurye olarak pizzacı, Hamburgerci, Kebapçı, sucu, yemek dağıtan firmaların ve bu tür de iş yapan ve gıda dağıtımı yapan firmaların kullanmış olduğu en uygun motosiklet markasıdır. Diğer markalarında bu tipte modelleri vardır.

3 – Yamaha NMAX 155

Bu kategori içinde kullanabileceğiniz en ideal modellerden biriside Yamaha Nmax 155 modelidir. Argonomik bir yapısı olan bu model kendi klasmanında güzel bir motosiklettir. Yine artık bu yolculuk nakliyesı yapan işletmenin kuryelerinin çok kullanmış olduğu modellerden birisidir. Fakat biraz size küçük gelebilir. Şehir içi güzel modeldir.

4 – Yamaha X-MAX 250

Yamaha olarak piyasa içinde scooter dalında en fazla tercih edilen modelidir. X-Max 250 modeli pek çok aşamadan geçip geliştirilmiştir. Orta derecede bir otomatik motosiklet arayanlar bu modeli kullan. Normal şirket kuryeliği yapan kuryeler bu modeli kullanıyor. Fakat bizim piyasa içinde fazla kullanan yok. Git gel özel motosiklet olarak kullanılmaktadır.

5 – Sym GTS 250 Evo

Sym markasının en iyi modeli diyebilirim. Hatta bizce Joymax modelinden daha güzel bir hacme sahiptir. Sym Gts 250 modeli 250 cc bir motosiklet ve sınıfımda ideal bir yapıya sahip. Orta derecede yakıtı olan ve gayet rahat ve konforlu bir scooter tipi motosiklettir. Yolculuk paylaşım işletmesinin en fazla kullanılacak olan motosikletlerinden biri.

6- Honda NS S300 Forza

Yine Honda işletmesinin bu dalda en başarılı ve rahat motosikleti. Orta derecede bir scooter almak isteyenler için gayet başarılı atik ve hızlıdır. Fiyat olarak marka sebebi ile yüksektir. Bu modellerin birde 250 cc lik modelleri de mevcuttur. Alıp binebileceğiniz güzel kullanışlı bir motosiklet. Uuzn yol da yapabileceğiniz rahat bir motosiklet.

7 – SYM Joymax 250

Sym markasının çıkardığı daha yenilikçi ve daha üst model scooter modelidir. 2500 cc sahip ergonomik bir motosiklettir. Yan ayna olarak kullanıcıların beğenmediği kısmı hariç gayet güzel bir motosiklettir. Değişik ve önemli özelliklerinde yönleri vardır. Yine yolcu nakliye platformundaki kuryelerin en fazla.

8- Suzuki Burgman 650

Suzuki işletmesinin üretmiş olduğu maxi scooter dalında üretmiş olduğu motosikletidir. Uzun kasası ve oturma biçimi olarak ve arkadaki yolcu rahatlığı olarak gayet tutulan bir modeli olarak göz önüne gelmiştir. Bu modelin değişik cc lerde modelleri var. Bu modeli uzun yol için önemli rahatlığa sahiptir. Üst düzey scooter arayanlar için öneri ediyorum. Gerçekten konforlu bir motosiklet.

9 – Modenas 110

Motosiklet hayatımız boyunca gelmiş geçmiş en nitelikli ve en sağlam ve en az yakan bu motosikleti yazmadan geçemedik. Ayrıca 2000 li yılların efsane kurye motoru fazla masraf açmayan ve çok az yakan bir model olarak geldi. Malezya malı olan cup modeli bu motosikletler hala piyasada ve internette görebilirsiniz. Yani şu ana kadar Türkiye piyasasına giren en iyi ve sağlam masrafsız motosiklet diyebilirim.

En İyi Moto Kurye Scooter Motorları Hangileridir?

Kuryeler ne tip motosiklet almalıdır? Motosiklet dersliklerı yeni motorlu kuryeliğe başlayan bir kurye elemanı hangi motoru almalıdır sorusuna da burdan ulaşabilirler. Şimdi burdan size ilk önce kısaca motosiklet türlerini anlatmak istiyorum. Bu türler iki çeşittir. Biri kullanım tarzı olarak diğeri de motor büyüklüğü olarak. Devlet motoru yüksek olan motosikletlerden daha fazla vergi aldığında burdan söylemek istiyorum.

En iyi scooter motorlu kurye motorları hangisidir? Evet yeni veya eski motorlu kurye eleman en çok kullanmış olduğu motosiklet. Bunu ne diye soruyu cevaplamaya çalışacağız. Aşağıda genel itibari ile motosiklet dersliklerını açıkladık. Fakat İstanbul koşullarına göre en ideal motosiklet olarak kullan. Fakat insanların bazı dersliklera da değer verdiklerini görebiliyoruz. 

En İyi Moto Kurye Scooter Motorları Hangileridir?

Bu motosiklet modelellerini size dersliklerı ile alakalı daha açıklayıcı olarak burada size anlatmak istedik. Motorlu kurye elemanları özellikle gıda ve yemek işi dağıtan firmalar scooterlar kullanır. Paket kuryeliği yapanlar naked türü motosikletler kullanır. Şehirler arası kurye işi yapan firmalar Enduro motorlar kullanırlar. Diğer derslikler ise özel kullanıcılar ve özel işleri ve özel zevkleri olan insanlar kullanır.

Motorlu kurye motorları olarak biz motorlu kuryeler olarak şehir içinde her yola uygun ve her yol biçimine uyan motosikletler kullanırız. Genel sürücüler vitesli motosikletler kullanır. Otomatik kullanan kurye elemanları maxi scooter kullanır. Daha büyük motosiklet hem yakıt olarak hem hareket olarak bizi zorlamaktadır. Zaten artık bizim hedefimiz maddi olarak uygun olmasıdır. İşte bu sebeple bunları açıklama gereği duyduk.

×