İçeriğe geç
Moto Kurye | Gece Kurye

Gece Kurye

Gece kurye sistemi nasıl işlemektedir? Gündüz mesai saatlerinden sonra müşterilerin çıkacak işlerini sabaha kadar taşıyan bu özel  olacak sitemimizin adıdır. Firmamız gece hem ilaç hemde teslimat servisi hemde taşıma servisi hizmetine başlamış bulunmaktayız. Çalışmalarımız mesai saatleri içerisinden sabaha kadar sürmektedir. Biz sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışıyor. Ayrıca gece gündüz yirmi dört saat hizmet vermektedir. Çalışmalar son derece olarak çok hızlı ve çabuk çalışıyor. Ayrıca tüm İstanbul içinde en kaliteli yoluna devam eder.

Sistem olarak biz her İnşallah yerde ve her durumda hep yanınızda olan bir hizmetleri. İş toplantısında ancak önemli bir evrakı ofiste neler unuttunuz ne yapacaksınız? Merak etmeyin artık gece gündüz bu işler için hazır biz varız. Gece İstanbul içinde taşınan sağlam işlerdir. Evet firma olarak her gece en az bir tane nöbetçi kurye elemanımız çalışıyor ve kalıyor. Ayrıca sende motora biniyorsun mutlaka, attığın yalan başına gelir ve o zaman gününü görürsün. Onun için yalan konuşmaya gerek yok. Bu hizmet alanımızdaki fiyatlarımız iki katı fiyattır.

Gece kurye artık bizleri sık sık bu taraflarda ve işte çalışma bölgesinden de rahatlıkla arayabilirsiniz. Bizler çok mutlu ve çok burada daha sevinçliyiz. Yani maalesef kimse bizi görmeden burada cirit atıyorlar. Biz bu yola hayatımızı koyduk ve bu işe hayatımızı adadık. Yani bu işe yıllarımızı vermiş olduk. Hizmetler arasında görebileceğiniz acil gönderiniz en kısa sürede adresine iletilecektir. Gece hizmetleri zamandan tasarruf edebileceği bu ölçüde söyleyebiliyor. İstanbul içi servis olarak her türlü paketi güvenlik önlemleri ile beraber zamanında ulaştırıyor.

Gece Kurye Hizmetleri

Gece kurye naçarlık ve fırsatların çarpıştığı İstanbul’un kalbinde hasta kurtarmak için zamana karşı yarışan, elemanlar. Artı zekasal olarak kırılgan bir adam olan çekici hikayesini ortaya çıkarıyor. Dünyası parasal yükün ve cemiyetsel düşüncesizliğin ağırlığı altında çökerken işinin yaşamı, yük oluyor. Ancak ağırbaşlı bir teslimat kurye anlamına kazanç olarak uyumun sağlamak zorunda kalınca ilave edilmedik mutasyona uğrar. Ancak talih yapıtı bir karşılaşma, şehrin yasadışı ticaret ve yasa dışı faaliyetlerle büyüyen karanlık bölgesini ortaya çıkarır.

Süratle büyüyen şehrin antrelerine itilen, tüm parasal kasvetlerini çözeceğini taahhüt eden riskli bir öneriyle karşı karşıya kalır. Ancak bu işin coşku verici fırsatın büyük bir bedeli vardır. Tüm prensipleri ve tutunduğu sıhhati de dahil olmak üzere değer verdiği her şeyi tehlikeye daha atmalıdır. İthalat ve ihracat alanında zengin bir geçmişe sahip, yenilikçi bir kurye hizmetidir. 100’den fazla lokasyonda faaliyet gösteren özel lojistiğin hudutlarını maksimuma çıkarmıştır. Mülklerinizi her zaman son derece rekabetçi maliyetlerle istenen varış noktasına taşıyor.

Paketlerini eriştirdiğimizden emin oluyoruz.1990’dan bu yana alıcıların gözdesi olduk. Ve o zamandan beri lojistik dünyasında zorlu bir rakip haline geldi. Mucizevi hünerli ekibimiz, gelişmiş sistemlerimiz ve çekici takip alternatiflerimiz, beynelmilel ve yurtiçi gece kurye hizmetlerinin standardını belirliyoruz. Paket teslimatı gündüzle hudutlu olmamalıdır. Mesai saatleri dışında acil teslimata gereksiniminiz varsa aynı gece kurye hizmetimiz size destekçi olabiliyor. İş değişiyor. Gece couriers olarak, personelin fiziksel olarak işyerinde bulunduğu zaman olur.

Gece Moto Kurye
motokurye.org Gece Kurye

Gece Moto Kurye

Gece moto kurye olarak vardiyalı çalışan firmaları hangileridir? Tabi ki en önemlisi bizim firmamız. Elemanlarımız gerçek bir tecrübeli ve özele olan imtiyaz sahibidir. Nöbetçi olan servisi ne demektir, acaba ne iş yapmaktadır? Özellikle mesai saatleri dışında olan işleri taşımak için kalan elemanımızdır. Daima en uygun fiyatlarımız ve ekonomik taşıma yöntemlerimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız teslimatlara müşteri memnuniyeti sağlıyor. Gece çalışan kurye firması bu hizmeti kaça kadar çalışıyor? Sabaha kadar çalışıyoruz.

İstanbul içine veriyoruz. Tabi ki sizlere sunduğumuz hizmetlerden yararlanarak hiçbir sorun yaşamadan evraka ulaşabilecek ve toplantılarını ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Aldığınız işleri zamanında verirseniz müşteriler sizinle hep çalışırlar. Bunları bir süre denedik, bir çoğu ile yolardan geçtim,. Bu zamana kadar sağladığımız ürün teslimatlarında en yüksek başarıyı yakaladık.Hangi tavır ve davranış ile karşılaşalım bu yükümlülük asla terk etmemek için elimizden gelen gayreti İnşallah her zaman göstereceğiz. Büyük şehirlerde en çok dile getirilen işler.

Moto kurye ile neleri yollayabilirsiniz? Bu sistem ile istediğiniz her ürünü bizimle geceleri yollayabilirsiniz. İşte buranın yani İstanbul şehrinin en büyük semtlerinden ve en çok konut olan bölgelerindendir. Servis ile beraber bizimle ne yollayabilirsiniz? Her şeyi yollanıyor. Evet gece çalışan bir firması var. Oda biziz. İnsanların siz gönderileri teslim ettiğiniz zaman ve işi zamanında verdiğimiz zaman size bir Allah razı olsun demeleri bile bize yeterli gelmektedir. Gece hizmet veren kurye firmaları. Taşımacılık hizmeti veren birçok kurum benzin fiyatları önemlidir.

  • Gece kurye çağırıp gönderilerini teslim edilmek üzere işleri verebilirler
  • Uygulamamızın ayrıntılarını tamamen sizlerin gereksinimleri tanımlanıyor.
  • Yani lojistik işler için doldurulabilecek bazı boşlukları ortaya çıkaracaktır.

Gece Acil Kurye

Gece acil kurye İstanbul da yapılan son istatistiklere göre İstanbul bölgesinde en hızlı seçildik. 2015 ilk kurye sıralamasında İstanbul’da en hızlı olarak çalışma teslimat seçilmekten gurur yolluyoruz. Bundan aldığımız haz ve sevinçle her akşam en iyi sağlam şekilde tam çalışıyoruz. Çoğu zaman mahalle aralarında hizmet veren firmalar olarak çalışma gösteren elemanlarınıza bazı hatırlatmalarda bulunursanız çok daha memnun olacağız. Ayrıca sağ taraftaki araç sürücülerinin park ettiği halde araç içinde olanlar olmaktadır. Bu da bizi biraz olsun zorluyor.

Özellikle gece saatlerde işlerin artık yürütülmediğini biliyoruz. Büyüyen teknoloji ve irtibat uygulamaları sayesinde artık pek çok firma daha kendisini 24 saat çalışan bir firma olarak görüyor. Acil gece kutu teslimatı gibi daha öncekinden sadece gündüzleri zorunlu olan hizmetlerini artık bu kadar hudutlu değil. Firmanızın, varış noktasına olası olan en kısa vakitte veya sabah zamanında erişmesi için bir kutu veya alınacak mektubun gece teslim edilmesi gerekebileceğinin farkındayız. Teslimat uzmanlarımız, belge ve mülklerin zamana duyarlı taşınıyor.

Acil kurye teslimatlarının büronuza, ambarınıza veya mağazanıza zamanında yapılmasını sağlayabilir. Kuryelerimiz gün boyu 7/24 hizmet vermektedir. Gece boyunca bir kutu teslimatı mevzusunda bizimle irtibata geçerseniz, teslimat sürecini başlatmak için hemen size geri hep dönüş yapabiliriz. Mühendislik parçalarından basılı literatür paletlerine ve ülke çapındaki stoka kadar her şeyi zamanında teslim etme işini konusuna tecrübeliyiz. Gece kuryelerimizden biltihabı kutunuzun teslim alındığı yerden en uygun mesafeye zamanında yollayacağız.

Gece Moto Kurye
motokurye.org Gece Kurye

Özel Gece Kurye

Gece kurye evrak veya kolinizi aldıktan sonra, kapıdan kapıya teslimat için doğrudan kolinin teslim noktasına gidecekler. Özel vasıta bi kurye hizmetiyle numunelerinizi, aygıtlarınızı ve yedek parçalarınızı şehir, şehir veya ülke genelinde teslim edebiliriz. Bütün izlenen tehlikesiz kurye hizmetimiz ve izlenebiliyor. Ancak teslimat hizmetimizle yüksek değerli teçhizatların sevk edilmesi bundan daha kolay olamazdı. Gece kurye hizmetlerimiz, acil gönderilerinizin ertesi gün erişmesini garanti eder. Yolun her adımında size destekçi olmak için 7/24 azami çalışıyor.

Her zaman puan alan alıcı hizmetlerimizle her türlü lojistik gereksiniminizi karşılayacak kuryelere ve teknolojiye sahibiz. Teslimat süreci aynı hakkında sizi bilgilendirmek bizim için ehemmiyetlidir. İrtibat balakalarınızı evvelden alacağız ve kutunuz belirli teslimat düzeylerine kolayca eriştiğinde sizi e-posta veya sms bildirimleriyle bilgilendiriyor. Kolinizi başarıyla teslim ettiğimizde sizi bilgilendireceğiz. İşleri uzun zaman ani askıya almaya gerek yok. Aynı gece teslimatımız, büyük şehirler dahil olmak üzere tüm konumlar için geçerli olan bir çalışmadan ibarettir.

İstanbul kurye kutunuzun teslim edilmesini istediğiniz bütün konumu bize bildirmeniz yeterli, biz de bunu gerçekleştirebiliriz. Şoförlerimiz teslimatta her zaman imza sahibinin bütün ismini ve mülklerin teslim edildiği saat ve tarihi kapsayan bir imza alır. Mülklerin iyi gidişatta bir olduğuna dair imza atıldıktan sonra delili çevrimiçi olarak görüntülenebiliyor. Ancak arz üzerine basılı kopya alıcıya e-postayla gönderilebilir. Gece teslimatı gündüz teslimatından daha yavaş değildir. Emelimiz asla değişmiyor. Kolinizi süratli bir biçimde teslim etmeye çalışıyor.

Hızlı Gece Kurye

Gece kurye hizmeti siparişinizi onayladıktan yalnızca birkaç saat sonra onu olması gereken yere eriştirmek. Şehir dışına aynı gece teslimat arıyorsanız destekçi olabiliriz. Kutunuzun uçakta el bagajı olarak taşınabilmesi ve gümrük mevzuatına uygun olması şartıyla, kuryelerimizide onu bir sonraki dolaysız uçuşta seçtiğiniz varış noktasına götürebiliyor. Teslimat yaptığımız dünya çapındaki en büyük destinasyonlardan biri bazıları arasında bulunmaktadır. Kuryelerimiz İstabul her yerine acil tıbbi donanım, malzeme ve numuneleri tehlikesiz ve emniyetli alır.

Sözü geçen hizmet seçeneklerinin yanı sıra iki adres arasındaki mesafenin de fiyatlar üzerinde etkili olduğuna değinmek gerekir. Bu taşıma araçlarının kullanımında benzin giderleri firmalar için önemli maliyetler arasında yer alır. Mesaiye ve geç saatlere kadar çalışırız. Bu da işin konulardan biridir. Çünkü firmamız uygun fiyatlı kurye standartlarını ortaya koyduğundan dolayı müşterilerimiz her zaman avantaj elde edecek ve firmamızı tercih ettikleri zaman fiyat sıkıntısı yaşamadan hizmet alabilecektir. Başarılarımız hem hız olarak çok çabuktur.

Ekonomik ve avantajlı hizmet verme standardı firmamızın ön planda bulunan standartları arasındadır. Normal şartlarda İstanbul’un birçok farklı bölgesinde kurye gönderiyoruz. Ama gerçekleştirilmesi için sadece kara yolları kullanılır. Yani çalışanların daima hep yanındayız. Biz her gece sabaha kadar çalışıyoruz. Ama fiyatlar daha yüksektir. Bizim ile çalışma amaçlarından en önemlisi hatta birincisi, daima dürüst ve doğru olmaktır. Bizim açımızdan insanlara iş vermek bizlere gurur, huzur veriyor. Yani tamamen şeffaf olmak, sizi iyi durumda tutacaktır.

Gece Moto Kurye
motokurye.org Gece Kurye

Akşam Gece Kurye

Gece kurye işlemleri özellikle bir biçimde teslim eder. Gece couriers olarak teslim ettiğimiz kutu cinsleri mevzusunda seçici değiliz. Bir işi kutunuz, iş misaliniz, teknik belgeniz, legal mektubunuz veya bir gecede en kısa vakitte teslim edilmesi gereken rastgele bir şeyiniz olsun, size uygun teslimat taşıtına sahibiz. Filomuz daha büyük kamyonlardan, daha ufak kamyonetlerden ve hatta daha ufak motosikletlerden oluşuyor. Ve kolinizi B noktasından C noktasına en süratli ve uygun biçimde eriştirmemize destekçi oluyor. Bunu çabuk yapıyor.

Aynı gece kurye hizmetimiz hakkında daha fazla balaka edinmek istiyorsanız bugün irtibata geçin. Geri aranmayı arz ettiğinizde ekibimizin bir abonesi, usunuzdaki teslimatı görüşmek üzere size erişecektir. Yani bir e-postanın mevzu satırında veya gövdesinde aşikar yazım ve dilbilgisi kusurları kuşkulu yollayanın işareti olabiliyor. E-posta yollayanın tesir alanına yakından bakın. Genellikle tanıdık bir alan ismi gibi görünmek için yapılırlar ancak sadece bir harfle değişiklik gösterirler misalin olabiliyor. Aynı şey tıklayabileceğiniz tüm işler kalitelidir.

Gece kurye için de geçerlidir. İlk bakışta hukuki görünebilirler, ancak yeniden de fark etmeyeceğiniz ve tıklamayacağınız umuduyla yazım bir harf kusurlu olabilior. Daha riskli bir alana doğru ilerleyebiliyor. Kuşkulu e-postalar sizden para transferi veya ödeme onayı gibi bi operasyon yapmanızı isteyebiliyor. Bunun neden hemen yapılması gerektiğine dair bir gerekçe sunabiliyor. Ek kimlik doğrulama etkenlerine uygulayın. Bazen bir yük gibi gelebiliyor. Ancak 2 adımlı doğrulama, 2 etmenli kimlik doğrulama veya çok etmenli kimlik doğrulamayı kullanmak.

Gece Nöbetçi Kurye

Gece nöbetçi kurye servisi olmak üzere devamlı olarak hizmet vermektedir. Hiç bir zaman müşterilerimizi yalan ve dolanla kandırmadık. Hiç bir zaman gecikmedik. Müşterilerimizden rica ediyoruz lütfen bize bilgi verin. Yani içinde ne olduğu belli olmayan ürünler vermeyiniz. Ürünlerin bilgisini lütfen paylaşın yada biz gelmeden önce paketi kapatmayınız. Bir özel diksiyon kurslarına katılmışlardır. Özellikle işletme, kurum ve kuruluşların düzenli olarak bir noktadan başka bir noktaya taşıyor. Yani çeşitli derecede eşya ve evrak gönderimleri olmaktadır.

İstanbul içi verdiğimiz tüm hizmetler müşteriler bize sunmuş olduğu isteklerine karşı hareket ettik. Onların isteği doğrultusunda işimizi iyice yapmaya gayret gösterdik. Bundan sonra da ilk etapta yapmaya çalışacağımız bu ilke ile hareket etmektir. Yani hepsi sizi içeri almak için bir abonelik istedi. şikayetlerin başında yoğun trafik geliyor.Bundan dolayı iş kontrolden çıktığında, egzersizi yine önceliklendirmek dengeye geri dönmek için en hızlı yolum. ‘Aynada görmüş olduğum kişiden hoşlanıyor muyum?’ daha iyi bir denge ve doygunluk duygusu elde etmek.

Dikkate alınırsa bu trafikten en çok şikayet eden kişilerin de buralarda çalışan kişiler olduğu görülmektedir. Zamanında yerine ulaştırılması gereken gönderilerin hızlı kurye hizmetleri ile yerine ulaştırılmasını mümkün hale getiriyoruz. Hızımızı dahada ileriye getireceğiz. Alınan işi teslimatların gece ve hızlı şekilde yapılmasının talep edildiği durumlarda da alınan hizmetlerle ilgili olarak fiyat bilgisini öğrenmek adına bizlere ulaşabilirsiniz. Açılan yeni yollar ile birlikte İstanbul ilinin tüm İstanbul her tarafına ve bölgesinden her yere 30 dakika sürmektedir.

  • Gece kurye ve uygun maliyet listesiyle çalışmalarımızı devam ettiriyor.
  • Geniş kapsamlı kurye bütçe arkadaşı maliyetlerle alıcıya sunulmaktadır.
  • Maliyetleri tanımlamada kutu özellikleri ve mesafe işlerde dikkate alınır.
Gece Moto Kurye
motokurye.org Gece Kurye

Nöbetçi Kurye

Nöbetçi kurye uygulamamızı gece kuryeye benzer şekilde düşünebilirsiniz. Bu sayede gönderi yapmayı yalnız mesai saatlerine ve hafta içi günlere hapsetmek zorunda değilsiniz. Artık ihtiyaç duyduğunuz her an geceleri de hemen yanı başınızda yer alıyoruz. Bizim ile çalışanlar iyi bilirler ki bizim için trafik çok büyük bir sorun olsa da bizler bunun üstesinden gelerek paket ve evrak arasındaki iki üç adresi yani bir birine kavuşturuyoruz. Trafiğin en fazla yoğun olduğu merkezler biri olan yerlerde bie daima size hizmet ediyor. Biz yollanacak paketler varız. 

Firmamız sunduğu motorlu fiyatları noktasında ilçenin en uygun ve en avantajlıdır. Taşıma ve teslim etme ücretleri ekspress, gece, vip, olan kiralık vb. hizmetlerden hangisi ya da hangilerinin tercih edildiğine göre değişiklik gösterecektir. Güvenli, sağlam olarak devam edecektir. Yüzde yüz hatalı olduğu halde bir çok olayda kafa tutan, kavga çıkarmaya çalışan, kavga eden hatta bunlardan dolayı insan bile öldüren kişiler oluşmuş. İşte bizde elimizden geldiği kadar bunlardan kaçmaya çalışıyoruz. İşler bizimle beraber çalışınca daha olarak rahatladı.

Nöbetçi kurye işe rağmen yollardaki trafik canavarları bu yolda terör estiriyor. İşte bunlar trafik teröristleri dikkat edelim. Özellikle kamyon ve şehirler arası otobüs firmalarının mecburen yoldan gitmeleri yüzünden zorlanyor. Ama bu araçlar hız sınırı olmasına rağmen uymazlar. Çoğu birey eve iş götürmek, geceleri ve hafta sonları çalışmak istemez. Ama sonraki günün işini önceki geceden yetiştirmek zorunda kalan var. Çalışırken de haliyle çeşitli belgelere, evraklara ihtiyaç olmakta. Bunların müşterilere getirilme işlemini geceleyin en uyguna biz yaparız.

İçerenköy Moto Kurye
motokurye.org Gece Kurye

7/24 Kurye

7/24 kurye uygulaması teslimat süreleri mesafeye gore, hava koşullarına bakılırsa, yol durumuna bakılırsa değişebilmektedir. Fakat her işin koşulda kuryeler en hızlı teslimatı oluşturmaya çalışmakta, mesafeleri kısaltarak güvenli biçimde teslimat yapmaya çalışmaktadır. Bizler 7/24 kurye olarak nöbetteyiz ve teslimatlarınızı yapıp ilerinizi bittirmanıza yardımcı oluyoruz. Hizmetlerimizin detayları tamamıyla müşterilerimiz gereksinimlarına göre şekillenmekte. İstanbul büyük şehir belediyesi sınırları içinde acil işler için varız. şirketimizden en kaliteli iş alabilirsiniz.

Tüm gereksinimlerinizde veya herhangi bir halde evinizden çıkmanız mümkün olmayan hallerde biz adınıza taşıma yapıyor, gereksinimleri her nereden alınacaksa alıp tarafınıza ulaştırıyoruz. Hartalıktan biraz olsun kontrol kiti ya da virüs test kitlerine ihtiyacınız olabilir. Özellikle çocuğunuz ya da evcil hayvanınız için acil bir gereksiniminiz olmuş olabilir. Tüm bu ihtiyaç anlarında bir telefon mesafesinde bulunuyor. Yani her an akşamları nöbet tutuyoruz. İstediğiniz ürünleri nereden alınacaksa direk gidip alıyor, kapınıza kadar emanetlerinizi teslim ediyoruz.

Acil reaksiyon göstererek işlerinizde süreklilik sağlayabilirsiniz. Çıkacak tüm işlerinizi ekonomik şekilde halledebilirsiniz. Ekiplerimiz tamamı yeni model, bakımlı ve donanımlı çalgılar kullanmakta, can ve mal güvenliğini göz ardı etmeden istenen noktalar arasında güvenlidir. Çağrı merkezimizde tarafınızdan kolinizin miktarları, nereden nereye taşınacağı, ne zaman taşınmasının istendiği gibi ayrıntılar arz edilmektedir. Bu alınacak koliyi teslim alan kuryemiz hemen teslimat noktasına doğru hareket edecek, belirtilen azami zamanda teslimat yapılacaktır.

  • Gece kurye bize vazgeçip zamanınızı başka şeylerle geçirebilirsiniz.
  • Tahammülleri yoktur ve herkes daha süratli erişimin yollarını arıyor.
  • Kuryelerle tekstil, yiyecek, ahşap veya elektronik eşyalar taşınabilir.

Gece Çalışan Kurye

Gece kurye genel olarak ekonomi, genel olarak erişim ve özel olarak dünya çapındaki aşımacılığı sektörü için çok daha cesaret verici bir işi kaç sene oldu. Kritik yüklerin acil nakliyesi,çapındaki küresel taşımacılığı pazarının önümüzdeki yirmi sene içinde iki katına çıkacağını tam öngördüklerini biliyor. Ve bunun büyük bir kısmının, mülklerin kara yoluyla taşınmasına yönelik süregelen gereksinimtan kaynaklandığını duyurdu. Tüm taşıyıcıların aynı zamanda bu yirmi sene boyunca tahmini değeri olan ve senelik küresel hava taşımacılığında çalışıyort.

Yüzde elli oranıyla takribî yeni yük satın alacağını tahmin ediyor. Asıldan çok sıhhatli sayılar ve sektörün genel olarak devam eden istikrarının bir tekerrürü. Doğal olarak ekonomi, sektörümüzün göreceli gelişmesini ve daralmasını tanımlıyor. Ancak pazar değişikliklerine bu kadar iyi tepki vermesi, gerekiyor. Yani bu hava taşımacılığı sektörünün genel gelişmesini ve tamamen toparlanmasını güçlendiriyor. Bu hava kargo ve taşımacılığına olan güveni artıracak. Ayrıca, havayollarının bu vakit içinde fazla yolcu uçağını kargo uçağına dönüştüreceği biliyor.

Gece kurye hizmetleri bunun da küresel taşımacılığı hizmetleri filosunu daha da güçlendireceği öngörülüyor. Hacimleri 2023’ün ikinci yarı ve çeyreğinden bu yana çoğalıyor. Yani ekonomik karar, harcayıcı güveni ve elektronik ürünlere yönelik dikkate değer arz üzerine inşa edildi. Bu, sektör için 2010’dan bu yana en iyi seneyi olma potansiyeline sahiptir. Taşımacılığı olarak acil taşımacılığı ve hava kargo alanında pazar lideri olmayı sürdürmek için iyi bir konumdayız. Daha büyük uçak imali, tahminlerine egemendir ve inşa edilecek olanların durumudur.

Arayın

×