Moto Kurye | motokurye | Motorlu Kurye Arayan Firmalar

Motorlu Kurye Arayan Firmalar

Kurye

Motorlu kurye arayan firmalar nelerdir, devamlı hangileridir, nasıl baş vurulur?

Motorlu kurye arayan firmalar hangileridir? Kurye elemanı alacak firmalar? Moto kurye çalışanı alacak şirketler? Hangi firmalar kurye alıyor? Devamlı kurye alan firmalar nelerdir? Yani motorlu kurye olarak nereye, nerelere girebilirim?

Motosikletim ile hangi şirkete girebilirim? Motosiklet ile çalışılan firmalar? Kurye alımı yapacak firmalar hangileri? Kendi motorumla aylık çalışabileceğim firmalar hangisi? Motosiklet veren firmalar? Artık motosikletim yok ama nasıl çalışabilirim?

Eğer moto kurye olarak bu dalında iş yapmak isterseniz neler yapabilirsiniz? Böylece bu konu ile alakalı olarak yapacağınız en iyi ve güzel iş motorlu kuryelik yapmaktır. Bunun içinde iki yol var. Yani bir kurye şirketinde yüzde elli pirim ile çalışırsınız.

Şimdiler bir çok özel firma ve özellikle gıda sektörü pandemide gıda sektörü açık olmadığı için paket servis elemanı arıyor. Yada aynı  şirkette aylık maaşlı olarak çalışabilirsiniz. Yada böylece özel bir büyük firma yada şirkette özel şirket kuryesi olabilirsiniz.

Motorlu kurye arayan firmalar günümüzde isimleri neler ve hangileridir?

Eğer kurye olacağım ama sadece kendime çalışacağım derseniz dinleyin. Artık kendime çalışacağım kimsenin yanında çalışmak istemiyorum diye bir düşünceniz var ise yapmanız gerekenler nelerdir? İşte kendi işinizin patronu olmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Kendi motorunuz varsa ve kendi işinizi yapmak ve kendinize kazanmak isterseniz size bir kaç tavsiyelerimiz yazıyoruz. Yani kendi firmanızı açacaksınız reklam verip iş kovalayacaksınız, yada yeni açılan bir uygulamaya baş vurup esnaf kurye olabilirsiniz.

Motorlu kurye olarak ne iş yaparım, nasıl baş vurulur ve nerede çalışabilirim? Kendiniz özel olarak piyasada motorlu kurye işi yapmak için neler gerekiyor? Motorlu kurye çalışanı olarak sürekli ve devamlı arayan firmalar hangileridir? Yani hangi firma kurye arıyor?

Her zaman motorlu kurye elemanı arayan ve alan kurye firmalar ve şirketleri listesi

 • 1- Tem kurye – temkurye.com
 • 2- Moto kurye – motokurye.com.tr
 • 3- Kuryetel – kuryetel.com
 • 4- Ansa kurye – ansakurye.com
 • 5- İstanbul moto kurye – istanbulmotokurye.com
 • 6- Ulak kurye – ulakapp.com
 • 7- Banabi kurye – banabikurye.com
 • 8- Bi kurye – bikurye.com.tr
 • 9- Elit kurye – elitkurye.com.tr
 • 10- İstanbul motorlu kurye – istanbulmotorlukurye.com
 • 11- Scotty paket – scotty.app
 • 12- Scotty yolculuk – scotty.app
 • 13- Yemek sepeti- yemeksepeti.com
 • 14- Trendyol kurye – trendyolexpress.com/tasiyici-ol
 • 15- Getir – getir.com
 • 16- Hepsi express

1- Tem kurye

Kurye piyasasının önde gelen firmalarından bir şirket. Devamlı kurye ihtiyacı oluyor. Ama daha çok tecrübeli işi bilen çok eleman alırlar.

2- Moto kurye 

Yine piyasanın lokomotiflerinden bir firma. Devamlı kurye ihtiyacı olan bir firma. böylece bu firmada acemi ve iş bilmez eleman pek almak istemez.

3- Kuryetel 

Bu firma en fazla çalışanı olan firmaların başında geliyor. Her zaman iş için müracaat edebilirsiniz. Ama devamlı eleman alıyor hele kış aylarında.

4- Ansa kurye

Genel olarak az eleman sayısı olan bir firma olsa da bu işin içinden gelen tecrübeli elemanlara her zaman kapısı açıktır. Aramanızda fayda var.

5- İstanbul moto kurye – istanbulmotokurye.com

Yaklaşık olarak 10 tane elemanı olan bir firma. Bazı bölgelerde oturan eleman açığı bulunan bir firma. Zaten baş vurmanız durumda primli alır.

6- Ulak kurye

Piyasaya yeni atılan uygulama ve kurye firması. Hem maaşlı hem primli, hemde esnaf kurye olarak devamlı eleman alan firmalar arasındadır.

7- Banabi kurye 

Büyük yatırım yapıp bu işi kuran bir firma. Dışarıdan özel olarak kafanıza göre çalışabilirsiniz. İşte yeni maaşlı eleman alımına başladılar.

8- Bi kurye

Bu firma da piyasa içinde sıyrılıp büyümek isteyen firma, baş vurursanız eleman alan firmalardan. Böylece arayıp baş vuru yapmanız yararınıza.

9- Elit kurye

Her geçem gün eleman sayısı yükselen bir şirket. Bu iş için devamlı baş vuracağınız yerler arasında bulunuyor. Sürekli iş için adam alıyor.

10- İstanbul motorlu kurye – istanbulmotorlukurye.com

İşi bilen, tecrübeli ve yüzde 75 ile en fazla yüzde ile çalışabileceğiniz bir firma. İşi bilmeyenler değil bilenler ve tecrübeliler baş vurabilir.

11- Scotty paket – scotty.app

Devamlı kurye alan bir yer. Ama ileride ne olur bilinmez. Yemek bölümü kapandı. Kurye bölümü açtılar ve devam ediyorlar. Maaşlı iş arayanlar.

12- Scotty yolculuk – scotty.app

Bu sistem motosiklet ile yolculuk paylaşım platformu olarak geçiyor. Yani pirim ile kendi motosikletiniz ile yolcu taşıyorsunuz. Form doldurun.

13- Yemek sepeti- yemeksepeti.com

Yemek sepeti vale ve bana bi isim ile çalışıyorlar. Yani devamlı kurye ihtiyacı olan bir şirket. Levent tarafında büyük yerleri vardır. Başvurun bence.

14- Trendyol kurye – trendyolexpress.com/tasiyici-ol

Kurye piyasasının yeni trendlerinden bir firma. Hem pirim hemde saat başı ücret çalışıyorlar. Serbest çalışılan iyi bir iş. Şu an baş vurun.

15- Getir – getir.com

Bu işte ilk bu işi başlatan firma. Temek bölümü de açtılar. Devamlı motosiklet onlardan bir iş. Baş vurun motorunuz yoksa hemen.

16 – Hepsi express

Yine piyasa içinde yükselen bir değer. Serbest kargo tarzı çalışan bir firma. Sonra baş vuracağınız ve çalışacağınız iyi firmalardan biridir.

Devamlı olarak piyasada motorlu kurye arayan firmalar hangileridir?

Motosiklet ile iş bulabileceğim yerler neresidir?

1- Sahibinden.com

2- Letgo sitesi

3- Kariyer.net

4- Eleman.net

5- Gazetelerin elaman aranıyor sayfası

6- tr.indeed.com

7- tr.jooble.org

8- Kendiniz dolaşabilirsiniz

9- Pariyer.com

10- Facebook

11- Pinteres

12- İnstagram

13- İşkur

14- İsbul.net

15- Elemanuzmani.com

16- Secretcv.com

17- Yenibiris.com

18- Elemanonline.com.tr

19- Unisbul.com

20- Armut.com

Moto kurye işini kendim kendime acaba nasıl yapabilirim?

Evet kendiniz kurye olmak ve kendiniz kazanmak isterseniz ilk yapmanız gereken şey bir güzel bir isimde güzel bir internet web sayfası açmanız. Daha sonra mükellef olun. Yani daha sonra google başta olmak üzere facebook, instagram gibi sosyal medya ağına reklam vermeniz gerekir.

Daha sonra fatura bastırmanız gerekir. Daha sonra gerekli izin belgesini aldıktan sonra gelen telefonlara cevap vererek gelen aramalara işleri uygun ve makul fiyata veya sizin istediğiniz bir fiyata alabilirsiniz. Böylece bu işe başlamış olursunuz. Artık siz iş sahibi oldunuz.

İstanbul kurye işi yapmak istiyorsanız eğer ilk önce vergi dairesine kayıt olmanız gerekiyor. Daha sonra fatura bastırmanız lazım. Daha sonra güzel sağlam bir motosiklet gerekiyor. Tabi A2 ehliyetiniz olması lazım. Sonra isterseniz home ofis isterseniz küçük bir ofis açmanız gerek.

Daha sonra bir web sitesi ve uzun şarjı giden bir telefon ile bu işe bismillah deyip başlayabilirsiniz. Evinizde telefonlara bakan biri olabilir. Eşiniz, çocuğunuz gibi. Çünkü siz hem çalışıp hem motosiklet sürüp hemde gelen aramalara bakıp fakat adres almanız çok zor olacaktır.