İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | Motorlu Kuryeler Neden Kaza Yaparlar

Motorlu Kuryeler Neden Kaza Yaparlar

Kurye

Motorlu kuryeler neden kaza yapar, motosiklet ve moto kurye sürücüleri neden kaza yapar? İstanbul kurye olarak lütfen bu durumlara daha çok dikkat edelim. Hayata bir defa geliyoruz. Hiç bir şey için değmez. Ve arkada kalan sevdiklerimizi üzmemek için dikkat edelim. Yazılan ve makale ve yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. Yani içinse araçlı kurye hizmeti veriyor, aynı kalitede paketlerinizi taşımayı devam ettiriyoruz. Lütfen bu yazımızda onayladığınız yada burada onaylamadığınız yerler varsa bize yorum yaparak iletirseniz çok sevinirim. Olumlu ve olumsuz fikirlerinizi bekliyorum. Çünkü bende merak ediyorum.

Motorlu Kuryeler Neden Kaza Yapar

 • 1- Yola atlayan insanlardan kaçmak için kaza yaparlar
 • 2- Canlı hayvanlardan kaçmak için kaza yaparlar
 • 3- Sapaklar da girerken kararsız oldukları için
 • 4- Ani hareketlerden dolayı kaza yaparlar
 • 5- Sol şeritte yavaş gittikleri için kaza yaparlar
 • 6- Yol hakkı yüzünden dolayı kaza yaparlar
 • 7- Tersten gittikleri için kaza yaparlar
 • 8- Geri geri gitmeye çalıştıkları için kaza olur
 • 9- Yanlış yerde durdukları ve park ettikleri için kaza olur
 • 10- Yokuş aşağıya veya virajlara hızlı girme yüzünden
 • 11- Motosiklet sürücüsünün görünür kıyafet ve elbise giymemesi
 • 12- Araçların özellikle büyük olanların kör noktalarından gitmeleri
 • 13- Patronlar çok sıkıştırdıkları için motorcular kaza yapar
 • 14- Evrak, paket ve gıda siparişlerini adrese hemen yetiştirmek için 
 • 15- Müşteriler durmadan arayıp nerede kaldınız diye sıkıştırmaları

Motosikletli Kurye Kazaları

Aynaları her zaman kontrol etmek, araca binmeden aynaları açmalı. Araç ile hareket etmeden yola çıkarken aynalara bakmalı. En önemlisi yolda seyir halinde iken aynalar ara sıra kontrol bakışı yapmalı. Hele sağa sola dönerken mutlaka aynalar kontrol ediliyor. Çünkü motosiklet görmek aynadan daha zor.

Kapı açarken dikkat etmek; Araca binerken hemen kapıları açmadan aradan motorcu geliyor mu yada başka araç geliyor mu her zaman aynaya ve sağa sola bakmalı. Araçtan inerken özellikle tek şeritli dar sokaklarda mutlaka kapı açarken dikkat etmelidir. Çünkü motorcular aralardan gitmek zorundadır. 

Sinyal vermeyi unutmamak. Özellikle sağa sola dönerken ve şerit değişirken sürücülerin yüzde sekseni diyelim sinyal vermezler. Yada yanlış tarafa sinyal verirler. Aniden sağa sola dönerler. Bu durum arkadan gelen motorcular için çok tehlikelidir. Sağa sola dönerken sinyal vermeyen insan cahildir.

Araç sürerken telefon ile oynamamak; Son yıllardaki motor kazalarının başında telefonla oynamak geliyor. Artık telefonla konuşmak moda oldu. Telefon ile oynayan biri motorcuları ve diğer araçları ve yayaları görmesi imkansız olur. Ve kaza ve ölüm. Yapmayın bunu, insanların canları ile asla lütfen oynamayın.

Motorlu Kuryeler Neden Kaza Yapar

Ani hareket etmek ve ani şerit değişmek; Araç sürücülerinin yaptığı yanlışların başında aniden durup dururken şerit değişmesi ve ani hareketler ile araç sürmesi geliyor. Her ani hareket sağa sola kırmak motorlar için ölüm demektir. Çünkü bizler arkadan sizi izliyoruz ani hareketlerinizi hesap edemiyoruz.

Sapağı kaçırınca aniden sapağa girmeye çalışmak; En fazla kaza oranı olan konu budur. Sürücüler bir sapağa en soldan en sağa girmeye çalışması ölümdür. Çünkü lodoslama yola dalıp iki üç şeritten gelen araçlar için ve özellikle motorcular için ölümcül bir hareket oluyor. Sapağı kaçırınca bir sonrakinden dönün lütfen.

Fazla hızlı gitmek; En fazla kaza oranı gene hız meselesidir. İnsanlar nedense hiç acil işleri olmasa bile bir an önce eve gitmek yada bir yere gitmek için aşırı hız yaparlar. Aşırı hız her yerde olduğu gibi kesinlikle yüzde 99 kaz aile sonuçlanır ve felakettir. Motorlu kuryeler için ise ölümcül bir risktir. Trafikte ne oluyorsunuz.

Makas atmak; Seyir halinde iken giden araçların yolda makas atarak gittiklerini görürüz. Bu durum biz motorcular için çok tehlikelidir. Çünkü aniden makas atınca bizi asla görmezler ve ezip geçerler. Makas atan insanlar zaten insan değildir. Çoğu kez her kese rast gelmiştir. Hem makas atarlar hemde üste çıkarlar.

Motosikletli Kurye Kazaları

Şeritte düzgün gitmek ve durmak; Trafik akarken yolda giden araçların şerit hizasında değil de çizgilere basarak yada iki şeridi ortalayarak gittiklerini görürüz. Bu tipler çoktur. Her kes kendi şeridinde ve düzgün bir şekilde gitmeli ve trafik olunca da arka arkaya durmalı. Çünkü bizler çoğu zaman aradan geliyoruz.

Takip mesafesini korumalı; En fazla kaza oranı ve risk konusu takip mesafesidir. Günümüz sürücüleri seyir halinde ve yoğun trafik içinde araçların dibinden gider ve çok yaklaşır. Hele motorcuların dibinden gitmek yanlıştır. Özellikle iki araç arada hem bizim hem araçlar için mesafe bırakılmalıdır.

Motosikletliler neden kaza yapar? Çünkü çok hızlı giderler. Ve diğerler sebeplerden dolayı kaza yaparlar. Bu konu ile alakalı bir çok neden daha olmasına rağmen şimdilik biz bunlar ile yetindik. Gayet açıklayıcı ve düzgün bir şekilde çalışanlarının kaza riski olan durumlarını sizlere paylaşmak istedim. İnşallah faydalı olur.

Sevgili bütün motor kullanan ve motorlu elemanları ve diğer gıda sektöründe çalışan küçük motosiklet kullananlar. Motosikletlerle taşınması mümkün olmayan ebatlardaki paketleri de alıyor. Yani motosiklet kazaları ve sonuçları nasıl olur? Merak hepimizin doğasında vardır. İşte nınu her kes için yazıyoruz.

Motorlu Kuryeler Neden Kaza Yapar

Bu yüzden paketim ulaştı mı, ne zaman ulaşacak gibi sorular hep vardır. Bu merakın giderilmesi, ancak paket teslim edildikten sonra giderilir. Tüm personelimiz sizlere bu konu hakkında bilgi verecektir. Paketinizin yetişeceği, teslim edeceği saati sizlere söyleyecektir. Bu zaman dilimi içinde olanlar olur.

Özellikle firmamızdan bilgi alma durumunuz mevcuttur. Yani kanunda taşınması ve kullanması yasak olmayan her ürün, eşya ve paketi taşır. Artık emin adımlar ile devam ediyor ve ilerliyor. Çünkü bu yol uzun ve zorunlu bir yoldur. Motor kazaları neden olur, nasıl olur, nasıl önlenir? Özel kurye kazaları neden olur, neden kaza yaparlar?

Kurye çalışanlarının kaza nedenleri? Motosiklet sürücüleri niçin kaza yapar ve neden olur? Motosiklet kazaları nedenleri? Motorcu kazaları kim haklıdır? Kurye çalışanları neden hızlı gider ve kaza yapar? Çalışan kesinlikle temiz, güzel ve resmi olan her ürünü yerine ulaştırır. Artık yolumuza emin adımlar ile devam ediyoruz.

Özellikle bu durumda böylece bizi motive etmiş olursunuz. Artık bu işleri en güzel şekilde yaparız. Motor kazaları neden olur. Bu kazaları bir çok nedini ve sebebi vardır. Allah bizi ve motosiklet kullanan ve emekçi moto kurye arkadaşlarımıza kazasız işler ve sürüşler versin. Evet bu konu başlı başına özel durumdur.

Motosikletli Kurye Kazaları

 • 1- Şerit çizgilerinin yüksek ve kalın olması yüzünden kaza yaparlar
 • 2-Yolların bazı bölümü alçak bazı bölümü yüksek olmasından kaza yaparlar
 • 3- Genelde çok sabırsız oldukları için kaza yaparlar
 • 4- Anne ve babaların sorumsuzlukları yüzünden kaza oluyor
 • 5- Kafa kaldırdıkları için yada arka lastik kaldırdıkları için
 • 6- Polis ve memurlardan kaçma sonucu kaza olur
 • 7- Köpeklerin peşinize düşmesi sonucu kaza olur?
 • 8- Öndeki araçtan her hangi bir parça düşmesi sonucu kaza olur.
 • 9- Kamyon, tır ve araçların lastikleri çıkması sonucu kaza olur
 • 10- Yollarda önünüze çıkan maddeler nedeni ile kaza olur

Motorlu Kuryeler Neden Kaza Yapar

Şerit çizgilerinin yüksek ve kalın olması yüzünden kaza yaparlar; Son yıllarda özellikle İstanbul içinde her tarafta yaygınlaşan bir durum. Şerit çizgileri eskisinin üstüne yapılarak kalın bir tabaka olmasından dolayı üstünden geçerken motorlar savrulmaktadır. Bunu hangi geri zekalı yöneticiler ne akla uyarak yapıyor bilinmiyor.

Yolların bazı bölümü alçak bazı bölümü yüksek olmasından kaza yaparlar; Ana yollarda ve özellikle köprülerde asfalt yolun bazı bölümleri alçak yada yüksek yamuk bir hal almış. Ve bunun üstünden geçerken savrulmadan dolayı araçlar ve motorlar dengesini kaybetmekte ve kazalar olmaktadır. Yetkililere duyurulur.

Sabırsız oldukları için kaza yaparlar; Ülkemizin insanları geneli çok sabırsız. Hele trafikte ise hem sabırsız hemde arsız hemde ahkalsız ve bencil oluyorlar. Bu yüzden bir an önce ben ilk geçeyim hep ben ben manasında davranan araçlar ve sabırsız motosiklet sürücüleri bu neden den dolayı çok kaza yapıyor.

Kaza Olmaması İçin Ne Yapmalı

 • Aynaları her zaman kontrol etmek
 • Araca binmeden aynaları açmalı
 • Kapı açarken dikkat etmek
 • Sinyal vermeyi unutmamak
 • Araç sürerken telefon ile oynamamak
 • Ani hareket ve ani şerit değişmemek
 • Sapağı kaçırınca aniden sapağa girmeye çalışmamak
 • Fazla hızlı gitmemek
 • Makas atmamak
 • Şeritte düzgün gitmek ve durmak
 • Takip mesafesini korumalı

Motosiklet kazaları neden olur ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Geç kalma problemleri, alıcıya ulaşmaması gibi sorunlara yer yok. Çünkü bu işi sürdürebilmek için güven daima en önemli şeydir. Rampa benzeri bir yüzeye ihtiyacınız varsa, ağır paketlerin hızlı bir şekilde yüklenmesi ve çıkarılması için bir konsol asansörü bunu sağlayabilir.

Kurye Kazaları Nedenleri

Makas attıkları için kaza yaparlar ; Özellikle bazı araçlarda olduğu gibi trafik içinde makas yaparak giden motorcular çoktur. Bunlar son surat hız ile giderken durmadan makas atarak önlerindeki aracı geçmeye çalışırlar. Ama malesef diğer başka araca çarparak yada dengesini kaybederek kaza yaparlar.

Aralara girdikleri için kaza yaparlar ; Bazı özellikle pizzacı ve hamburger motorcuları en başta olmak üzere bir motorun giremeyeceği aralara dalarak geçmeye çalışırlar. Bu tür motorcular piyasada çok bulunur. Küçük motor süren gıda işinde çalışan yani pizzacı, yemekçi, sucu, kargucu insanlar çok kaza yaparlar.

Bakımsız motosiklet kullandıkları için kaza yaparlar; Trafikte seyir halinde olan bir çok eski püskü motosiklet görüyoruz. Ayrıca devamlı motosikletlerin bakımlarını aylarca yaptırmayan sürücüler çoktur. Bu tip motosikletler bazı yerden bozulur ve trafikte kaza olur. Mesela zincir kopması, kayış kopması gibi.

Takip mesafesinden dolayı kaza yaparlar; Motosiklet kullananların çoğu araçların dibinden çok yakın mesafede giderler Bunu artık her kes görebiliyor. Öndeki araç ani bir fren yapınca yada frene basınca yakın mesafede giden bu insan sürücüleri duramayarak arkadan vurarak maalesef yine kaza yaparlar.

Motorcu Kazaları

Lastikler yüzünden kaza yaparlar; Çoğu motosiklet sürücüsü lastikleri eskiyene kadar değil tam olarak bitene kadar kullanır. Hatta lastikler artık kabak derecesine kadar gelir. Bu yüzden fren mesafesi uzar. Eski, bitmiş, kabak lastikler yüzünden durmak zor olduğundan yada kayarak kaza yaparlar.

Karşı taraf yüzünden kaza yaparlar; Özellikle Türkiye ve İstanbul içinde en fazla kaza oranı fazla neden budur. Diğer bütün araç ve kamyon sürücülerinin yatığı hatalardan ötürü motorcular kaza yapar. Etken tamamen karşı taraftan gelir. Çünkü bu tür olaylarda bizim yapacağımız bir şey olmuyor. Kaçamıyoruz.

Emniyet şeridinde kaza yaparlar; Özellikle İstanbul trafiğinde emniyet şeridinde giden motorlar çoktur. Bunlar bu özel şeritte normal gitmeleri gerekirken çok hızla gider. Şeride ani dalan bir araca vururlar. Yada aniden emniyet şeridine girip emniyet şeridinde park etmiş, duran araca arkadan vurarak kaza yapar.

Motosikletli Kurye Kazaları

Dikkatsiz oldukları için kaza yaparlar; Bu tür insanlar hiç dikkat etmeden motosiklet kullanan insanlar. Hiç sağa sola, arkaya, hiç bir kurala dikkat etmeden trafik içinde dikkatsizce giden bu tür insanlar kaza yapmaları kaçınılmaz olacaktır. Dikkatsiz bir şekilde motosiklet sürmek resmen kazaya davetiye çıkarmak demektir.

Fazla kişi bindikleri için kaza yaparlar; Trafik içinde bir motosiklet üstünde ikiden fazla üç yada dört hatta daha fazla kişi bindiğini her kes görmüştür. Bir motosiklete iki kişiden fazla binmek resmen kaza yapma anlamına gelmektedir. Yani çoğu zaman trafikte görüyoruz. Bazı motosiklet sürücüleri motora 3-4 kişi hatta daha fazla biniyor.

Telefon ve navigasyon yüzünden kaza yaparlar; Biz kuryelerin en çok başına gelen olay ise telefona yada navigasyona bakarken kaza yapmaktır. Yani motosiklet gidon üstüne koymayın. Neden çünkü telefon ve harita cihazına bir bakış bile kazaya neden olur. Yada seyir halinde telefon ile oynamak.

Arayın

×