Moto Kurye | motokurye | Öğrenciler İçin En İyi Yaz İşleri

Öğrenciler İçin En İyi Yaz İşleri

Zeytinburnu Moto Kurye

Öğrenciler için en iyi yaz işleri

Okurken para kazanmanın yollarını bulmak, özellikle ders süresi yüksekse zor olabilir. Yaz işleri, çalışmalarınızı engellemeden para kazanmanın mükemmel bir yolunu sunar. Bu yazıda, öğrenciler için en iyi yaz işlerinden bazı tanıdıklarları ele alıyor.

Özellikle işlemlerinde en yüksek ücretli yaz işlerinden bazılarının altını çiziyoruz. Çocuk bakımından öğretmenliğe ve festival çalışmasına kadar her bir rolün nasıl görüneceğini, ne kadar kazanmayı bekleyebileceğinizi ve nasıl başvuracağınızı ele alıyoruz.

Yurtdışındaki fırsatlarla ilgileniyorsanız, genellikle iş paketinizin bir parçası olarak yemek ve yiyecek alırsınız. Maceracı bir çizgiye sahip olanlar için bu, şimdiye kadarki en iyi yaz işi olabiliyor. Bunun nedeni, yanlış işlerin küçüklere bakmayı içermesi olabiliyor.

Tam zamanlı ve yarı zamanlı yaz işleri mevcudiyetini ve spektrumunu ve her alternatif için sunulan ödeme ihtimallerini inceleme ederek mezunların potansiyel kariyer yollarını inceledi. Elektrik ve elektronik mühendisliği mezunları, daha güzel maaşlar alıyor.

  1. Bakıcı / Dadı

Saatlik ücret: 50 Lira– 100 Lira

Üniversiteden sonrasında öğretmenlik yapmak benzer biçimde bir hedefin var mı? Dadılık, çocuk bakıcılığı ve bebek bakıcılığı, bilhassa ilköğretim çağındaki çocuklarla hayati bir edinim yaşamanın harika yollarıdır. Bir yaz stajı ile ilgileniyorsanız, çabuk edin.

Çoğu zaman kendi aracınıza (ve tamamen temiz bir ehliyete) ihtiyacınız olacak ve birtakım işverenler bir polis kontrolünün yapılmasını isteyecektir. Bazen bu polis çekleri işveren tarafından ödenir ve öteki zamanlarda bunu kendiniz ödemeniz gerekiyor.

Saatler değişecek, bazı ebeveynler sadece işteyken korunmaya gereksinim duyarken, diğerleri yaz boyunca yaşayacak birini arıyor. Yatılı rollerin pozitif yanları, onların gittiği yere sizin gitmenizdir, böylece sonucunda parasız egzotik bir tatil yaşayabilirsiniz.

Öğrenciler İçin En İyi Yaz İşleri

  1. Cankurtaran

Saatlik ücret: 100 – 150 Lira
Burada cankurtaran işleri bulun.

Su kenarında olmayı seviyor musun? Gelecekte spor veya sıhhat ve zindelik alanında bir rol hırsınız varsa, cankurtaranlık harika bir yaz işidir. Normalde sağlık ve güvenlik, ilk yardım ve yüzme yeterliliğini içeren bir cankurtaran sertifikasına ihtiyacınız olacak. Ama dikkat etmelisiniz.

Sahile yakın olmayı tercih ediyorsanız, kondisyonunuzu harbiden teste sokan ek sertifikalara ihtiyacınız olacak. Yaz süresince saatlerin haftada 20 – 35 saat arasında değişmesini bekliyor. Bundan dolayı cankurtaranlık, tutarlı bir geliri güvence edecek istikrarlı bir iştir.

Daha yakın zamanlarda, öğrenciler yada öğretmenler daha az gezi edebildiği için öğretimi uzak bir yaz işi olabiliyor. Bu durumda, normalde öğrenci gündüz saatlerinde, yani gecenin bir yarısı uzaktan çalışıyor olacaksınız. Bazı başvu bir yıl öncesine kadar açılıyor ve rekabetçidir.

  1. Garson / Garson

Saatlik ücret: 100 Lira – 150 Lira

Bu, yaz boyunca dalgalanabilecek bir iştir, özellikle etkinliklerin özellikle yoğun haftalar yada hafta sonları yaratabileceği turistik bölgelerde ve yaz sona ererken çalışan ihtiyacı azalıyor. Eğer sakarsanız da kötü olsada ideal bir rol değildir.

Bekleme çalışanı olarak çalışmanın avantajı, her vardiyadan sonrasında maaş çekinize çok iyi bir yardımcı olabilecek bahşiş potansiyelidir. Birisi takas etmeye istekliyse, saatler laf konusu olduğunda da biraz esnekliğe sahip olacaksınız.

Bekleme personeli olarak çalışmak herhangi bir özel kabiliyet gerektirmez, ancak vardiyanızın çoğunu ayakta geçireceğiniz için nispeten formda ve sağlıklı olmanız gerekir. İşverenlerin meydana gelen herhangi bir hasar ve kırılma için maaşınızdan aldıkları bilibiliyor.

Sezonluk rollerin yanı sıra, garsonlar ve garsonlar benzer biçimde bir sürü yarı zamanlı ve gündelik rol vardır, bu nedenle dönem boyunca gelirinizi tamamlamanın mükemmel bir yolu olabiliryor. Her zaman dikkat isteyen önemli bir iş.

Yani Mezunlar İçin İşler

  1. Festival Ekibi

Saatlik ücret: 50 Lira – 100 Lira

Müziği sever misin? Açık havayı seviyor musunuz? Yoksa komediye takıntılı mısınız? Neden yazı en iyi malum ve en sevilen festivallerinden bazılarında çalışarak geçirmiyorsunuz? Roller, bar işi, hosteslik, biletleme yada birkaç şeyin karışımını içerebiliyor.

Çoğu vakit, işte olmadığınız zamanlarda festivale ücretsiz giriş hakkınız olur. Bu bir kamp etkinliğiyse, öteki personel üyeleriyle birlikte kendi kamp alanınız olacak, bundan dolayı yeni arkadaşlar edinmek için biraz daha iyi ve mükemmel bir yol olabiliyor.

Nakit mevzusunda o kadar rahatsız değil fakat daha çok deneyim mi istiyorsunuz? Gönüllü festival rolleri, festivalin tadını çıkarmak için bol bol zamanınızın olmasını sağlamanın bir yoludur ve normalde size her günün minimum yarısında izin verir.

Daha yüksek ücretli bir festival rolü mü aramıştınız? Saatte en az biraz daha fazla gelir elde etmek için lisanslı bir emniyet görevlisi olun ve daha fazla kazanın. Uzuzn zamanlı yada kısa zamanlı işler kategorisinde en iyi işlerden bir tanesi ditebiliyor.

  1. Marka Elçisi / Promotor

Saatlik ücret: 100 Lira – 150 Lira artı performansa bağlı bonuslar

Gevezelik kabiliyetine haiz olduğun için kendinle gurur mu duyuyorsun? Gelecekte satışta bir rol arıyorsanız, o zaman bu, ayak parmağınızı suya daldırmanın harika bir yoludur. Bir markayla emek harcayarak ürünlerini insanların önüne çıkararak satmaktan görevli olacaksınız.

Bu, bir hayır kurumunu temsil etmeyi, avmlerinde satış yapmayı (göründüğünden oldukça daha zor) olabiliyor. Ancak sadece numune vermeyi içerebilir. Daha kolay bir seyahat için, yemek ve içecek markalarında yada deneyim ajanslarında tanıtım rolleri aramaya değer.

Bunlar, tren istasyonları gibi yerlerde keyifli promosyon pop-up’ları yayınlama veya bedava şeyler dağıtma eğilimindedir. Hatta bazı iş ve festivallerde çalışmaya bile başlayabilirsiniz. Gelir garantisi yoktur, çoğu zaman vardiyalar ilk gelene hizmet esasına bakılırsa süre geliyor.

Yaz tatilinizde yurtdışında çalışmakla ilgilenmiyor musunuz? Her yıl bir sürü talebe İngilizce öğrenmek ve yaşam tarzımızı deneyimlemek için Özellikle burada bazı kurumlarda özel çalışan bir öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Özellikle bu harbiden kazançlı bir yaz işi olabiliyor.

Öğrenciler İçin En İyi Yaz İşleri

  1. Ofis İçi Hizmet – Ofis Boy

Saatlik ücret: 9 Euro – 15 Euro

Yazınızı bir masanın arkasında rahatlıkla oturarak geçirmeyi mi tercih edersiniz? Geçici yazıhane rolleri, insanların aileleriyle vakit geçirmesi nedeniyle özellikle yaz aylarında yaygındır. Ayrıca, işverenlerin kalıcı doldurması için zor bir devre olduğundan, geçici düzeltme yönelirler.

Bazı sağlam bilgisayar becerilerine ihtiyacınız olacak ve yönetimsel görevleri kolayca üstlenebileceksiniz. Bazı önceki idari deneyimler büyük bir artıdır. Bu rol, yüksek maaşlı bir yaz işi olma potansiyeline haizdir. Ama bazı daha teknik roller ücretin biraz üstünde ödeme yapar.

Dahası, Pazartesi – Cuma günleri 09:00 – 17:00 çalışıyor olacaksınız, bu nedenle ciddi saatler ayıracaksınız. Bu rollerin fazlaca daha azca esnekliğe sahip bulunduğunu belirtmekte fayda var. Elbette, ücretli izin alacaksınız, ancak bunu almaya teşvik edilmeyebilirsiniz.nihayetinde

Bu yaz bir ofis geçici rolüyle ilgileniyor musunuz? Bazı özel gibi ajanslara kaydolun, böylece onların kitaplarındasınız. Yani izniniz için size para ödeyeceklerdir. Ama bu yüzden bu çalışmanın önemi olabiliyor. Basitçe tamamladığı daha istikrarlı bir yaz işine ihtiyacınız olabiliyor.

  1. Stajyer

Saatlik ücret: 5 Euro – 10 Euro

Yazınızı hayalinizdeki kariyere yönelik bir şeyler yaparak koymak ister misiniz? Çok sayıda işletme, öğrenmeye ve gelişmeye odaklanan yaz stajı programları sunmaktadır. Küçük hayır kurumları ve yerel işletmelerden iş şeklinde büyük oldukça uluslu şirketlere kadar.

Özellikle çeşitli roller ve sektörlerde oldukca çeşitli yaz yerleşimleri bulacaksınız. Bunlar, bilhassa lisansüstü programları veya çıraklık gibi programları sunuyorlarsa ve maaş da kazançlı olabiliyorsa, olur. Ama seçtiğiniz bir işverenle kapıda büyük bir adım olabiliyor.

Kolejinizin, okulunuzun yada üniversitenizin, desteklediği işler olabiliyor. Ama bölgenizdeki kendi öğrenci kitlesine açık işletmelerle staj programlarını finanse etmiş olabileceğinden, sorun yaşamazsınız. Ancak hangi planların yürürlükte olduğunu görmeye değer.

Öğrenciler İçin En İyi Yaz İşleri

  1. Yabancı Dil Öğretmeni

Saat tutarı: 20 Euro

Yabancı dil öğretimi (İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğretin). Yani çok uzak destinasyonlarda muhtelif fırsatlarla çalışırken gezi etmek için mükemmel bir fırsat olabilir. İster öğretmenlik veya dil alanında bir kariyerle ilgilenin, talep eder ancak gezi etmek için bir bahane arayın.

Kalifiye olmak için, çevrimiçi olarak ortalama 10 Euro karşılığında yapılabilecek 120 saatlik eğitimi tamamlamanız gerekiyor. Ortaya çıkacak makul miktarda para, ancak sertifikanızı tekrar yine kullanabilirsin. Mezun olduktan sonra yurtdışında çalışabilmek için bile kullanabiliyor.

Yaz işleri hakkında sık sorulan sorular: Çalışmak için kaç yaşında olmam gerekiyor? Bir çocuğun yarı zamanlı çalışabileceği en minik yaş 13’tür ve birisi okul dışındayken haftada 40 saat tam zamanlı çalışabiliyor. Ancak, bazı rollerin bir yaş sınırı vardır. Çocuklar çalışamazalar.

Her ücret grubu için asgari ücret nelerdir? Asgari ücret, kazanmanıza izin verilen yasal asgari ücrettir. 23 yaş ve üzerindekiler için bu, şu anki ömür maliyetine göre hesaplanan geçim ücreti’dir. Finans veya bilgi işlem gibi roller için, başvurmak için ilgili bir dereceye ihtiyacınız olacak.

Moto kurye olarak ayrıca kısa vadele yada uzun vadeli olarak çalışabilirsiniz. Yani şu anda bu yeterlilikle iletişimli olarak sunulan bir çok önemli sarih pozisyonla, çalışabilirsiniz. Çünkü lojistik kurslarıyla doğrudan alakalı azami rakamda iş fırsatı arasından tercih yapabilir.

Bir cevap yazın