Sancaktepe Kurye | ☎️ 0533 091 65 40 | Moto Kurye
Sancaktepe moto kurye her zaman acil ve hızlı motorlu kurye

Sancaktepe kurye

Sancaktepe kurye kazaları nedenleri ve ölüm oranları çok yüksektir. Çünkü motosiklet kazalarında insan bedeni direk karşı araç veya düşülecek yere temas halindedir ve arada engel yoktur. Bundan dolayı büyük kazaların çoğu ölüm ile sonuçlanmaktadır. Kaza anında yapılacak saliselik bir hareket bile kazadaki ölüm oranını azaltır. Tabi ki bu kazalar ve her tür olaylar her şey Allah izni ve takdiri ile olmaktadır. 

Özellikle piyasa içinde motor kullanan kişilerin yüzde sekseni kurye ve bu iş için çalışan değişik sektördeki kullanıcılardır. Daha çok özel motosiklet kullanan kullanıcılar daha azdır. Bu neden ile bu kuryeler günde en az 200-250 km yol yapmaktalar. Yani bir çok olay ve durum ile karşı karşıya kalmaktalar. Bunun için daha tecrübeli ve bilgili sayılabilirler. Fakat gene de kurye kaza oranı diğerlerinden daha azdır.

Sancaktepe moto kurye kazaları nedenleri ve sebepleri nelerdir? Motosiklet kaza oranlarında motor sürücüsü ile karşı taraftan gelen hata veya yol ve benzeri hatası oranı yaklaşık yüzde 60 ile 40 arasında değişiyor. Yani motosiklet sürücüsü hatası yüzde 40, diğer hatalar ise yüzde 60 oranında hata biraz daha fazla olabilir. Motor sürücüleri hata yapma oranı daha düşük diyebiliriz. Fakat gene de bu oran Avrupa’ya göre çok fazla gözüküyor.

 

Sancaktepe moto kurye

Kurye kazaları ve nedenleri nelerdir?

 

1- Makas attıkları için kaza yaparlar

2- Aralara girdikleri için kaza yaparlar

3- Bakımsız motosiklet kullandıkları için kaza yaparlar

4- Takip mesafesinden dolayı kaza yaparlar

5- Lastikler yüzünden kaza yaparlar

6- Karşı taraf yüzünden kaza yaparlar

7- Emniyet şeridinde kaza yaparlar

8- Dikkatsiz oldukları için kaza yaparlar

9- Fazla kişi bindikleri için kaza yaparlar

10- Telefon ve navigasyon yüzünden kaza yaparlar

 

İlginizi çekebilir; İkitelli kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

 

Sancaktepe kurye yazdı; kuryeler neden kaza yaparlar

 

1- Makas attıkları için kaza yaparlar

Özellikle bazı araçlarda olduğu gibi trafik içinde makas yaparak giden motorcular çoktur. Bunlar son surat hız ile giderken durmadan makas atarak önlerindeki aracı geçmeye çalışırken başka araca çarparak yada dengesini kaybederek kaza yaaprlar.

 

2- Aralara girdikleri için kaza yaparlar

Bazı özellikle pizzacı ve hamburger motorcuları en başta olmak üzere bir motorun giremeyeceği aralara dalarak geçmeye çalışırlar. Bu tür motorcular piyasada çok bulunur. Küçük motor süren gıda işinde çalışan insanlar çok kaza yaparlar.

 

3- Bakımsız motosiklet kullandıkları için kaza yaparlar

Trafikte seyir halinde olan bir çok eski püskü motosiklet görüyoruz. Ayrıca motosikletlerin bakımlarını aylarca yaptırmayan sürücüler çoktur. Bu tip motosikletler bazı yerden bozulur ve trafikte kaza olur. Mesela zincir kopması, kayış kopması gibi.

 

4 – Takip mesafesinden dolayı kaza yaparlar

Motosiklet kullananların çoğu araçların dibinden çok yakın mesafede giderler Bunu her kes görebilir. Öndeki araç ani bir fren yapınca yada frene basınca yakın mesafede giden bu insan sürücüleri duramayarak arkadan vurarak kaza yaparlar.

 

5 – Lastikler yüzünden kaza yaparlar

Çoğu motosiklet sürücüsü lastikleri eskiyene kadar değil tam olarak bitene kadar kullanır. Hatta lastikler artık kabak derecesine kadar gelir. Bu yüzden fren mesafesi uzar. Eski, bitmiş, kabak lastikler yüzünden durmak zor olduğundan yada kayarak kaza yaparlar.

 

6- Karşı taraf yüzünden kaza yaparlar

Özellikle Türkiye ve İstanbul içinde en fazla kaza oranı fazla neden budur. Diğer bütün araç sürücülerinin yatığı hatalardan ötürü motorcular kaza yapar. Etken tamamen karşı taraftan gelir. Çünkü bu tür olaylarda bizim yapacağımız bir şey olmuyor. Kaçamıyoruz.

 

7- Emniyet şeridinde kaza yaparlar

Özellikle İstanbul trafiğinde emniyet şeridinde giden motorlar çoktur. Bunlar bu özel şeritte normal gitmeleri gerekirken çok hızla gider. Şeride ani dalan bir araca vururlar. Yada aniden emniyet şeridine girip emniyet şeridinde park etmiş, duran araca arkadan vurarak kaza yapar.

 

8- Dikkatsiz oldukları için kaza yaparlar

Bu tür insanlar hiç dikkat etmeden motosiklet kullanan insanlar. Hiç sağa sola, arkaya, hiç bir kurala dikkat etmeden trafik içinde dikkatsizce giden bu tür insanlar kaza yapmaları kaçınılmaz olacaktır. Dikkatsiz bir şekilde motosiklet sürmek resmen kazaya davetiye çıkarmak demektir.

 

9- Fazla kişi bindikleri için kaza yaparlar

Trafik içinde bir motosiklet üstünde ikiden fazla üç yada dört hatta daha fazla kişi bindiğini her kes görmüştür. Bir motosiklete iki kişiden fazla binmek resmen kaza yapma anlamına gelmektedir.

 

10- Telefon ve navigasyon yüzünden kaza yaparlar

Biz moto kuryelerin en çok başına gelen olay ise telefona yada navigasyona bakarken kaza yapmaktır. Yani motosiklet gidon üstüne koymayın. Neden çünkü telefon ve harita cihazına bir bakış bile kazaya neden olur. Yada seyir halinde telefon ile oynamak.

 

Sancaktepe kurye ile sizin için en uygun hizmetimizle hep yanınızdayız

 

Aşağıda bulunan linklerden çok faydalı ve yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

 

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

Bakmanızda yarar var; Kurye hakkında her şey, ne demektir?

Hemen Ara
× CANLI