İçeriğe geç
Moto Kurye | Şirinevler Kurye

Şirinevler Kurye

Şirinevler kurye ile paketlerin taşınması için yalnızca birkaç saatimiz olacaktır. Buna, iş sahibi bir taşınma tarihi ayarlama için gittiğinde tam karar veriliyor. Dünyanın iklimi değişiyor ve bununla birlikte, onlar için hazırlıksız olduğumuz doğru değildir. Yani açıkça ortaya koyan bir dizi doğal afet olaylar oluşmaya başlıyor. Uzun yıllardır bu işlemler motosikletli ekiplerimiz ile taşımasını sağladı. Her paketin içinde yani doğal bi küreselleşmiş ekonominin can damarı ve tüm ulusları çalışır durumda tutacak malzemeler var. Ancak tüm bu taşımacılık altyapısı, salgını her patlak verdiğinden beri teste tabi tutuldu. Ve iklim değişikliği aynı anda daha acil oldu.

Sağlık ise daha gerekli bir konu haline geldiğinden, iş dünyası eğildi ve tökezledi. Bu nakliye krizinin nasıl ortaya çıktığını ve hepimizi nasıl bir etkilediğini görmek için, tedarik zinciri olarak bildiğimiz sürecin tamamı boyunca işleyen bağlantılara bir göz atmalıyız. Etkilenen herhangi bir parçası, tüm süreci alt üst edebiliyor. Yani bir çok yaşanmışlığı değiştirmişsiniz. Sipariş verildikten sonra adresi bazen kuryenin, kolideki her farklılıklar ve gene manipülasyon mevzusunda görevlendirilen sürücüyü bilgilendirmesi beklenenden daha uzun sürebiliyor. Öteki bir durum ise, koli yola çıktıktan sonrasında teslimat adresini değiştirirseniz, büyük ihtimalle olur.

Şirinevler kurye hem yerel hem de uluslararası nakliye için bu, küresel tedarik zincirine büyük bir darbe oldu. Ve diğer tedarik bileşenleri kaybın ardından toparlamakta zniorlanırken neredeyse herkesin hissedeceği dalgalanma etkileri oluşturdu. Bu seller sadece bu bölgelerin nakliye altyapısına zarar vermiştir. Her halükarda, yollarda taşıma meselesine zamanında bir çözüm bulma istiyor. Önlem hep alınıyor. Ayrıca her iki tarafın da durumlarını sonuna kadar ortaya koymalarının zamanı geldi. Bir belge alıp ve hemen teslim etmek ile iş sahibi her açıdan lojistik alanı para kazanır. Çünkü işlemleri erkenden yapılan firmanın işi yürür.

Şirinevler Kurye

Şirinevler moto kurye yasal kurye hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ücretsiz, bilgi alınız. Size özel olan bir fiyat teklifi alma için bugün bizi arayın. 30 yıl boyunca paket taşımacılığı, dünyanın küresel tedarik zincirinin muazzam miktarlarda malları ülkemizin özellikle neredeyse her yerine yollanmaktadır. Batı Avrupa gibi bölgelerin her ikisi de büyük sel felaketinden ciddi şekilde etkilendi. Bu işler durumda sayısız konteynır mal ve malzemeyi kendi ülkelerini diğer bölgelerine yollanıyor. Ve nihayetinde dış ticaret için limanlara nakletme için kilit öneme sahip olan demiryollarında büyük maddi hasara yol açmıştır.

Kutunun öteki yanlış adrese teslim edilmesidir.çin paketi yanlış adrese teslim edebiliyor. Başka bir kurye sürücüsü, belirtilen konut alanının numarasını göremediği durumlar olabiliyor. Kutunun semtteki başka bir yanlış adrese yanlış teslim edilmemesini sağlamak için, öncelikle bi elinizdekinin daha küçük olması gidişatında, daha görünür. Yani daha büyük bir konut plaka numarası ilave etmenizi öneririz. Bir sonraki iş gönderiminizin rezervasyonunu Şirinevler kurye vasıtasıyla yapıyor. İşte kolilerin yanlış adreslere teslim edilmesi mevzusunda dahada fazla kaygılanmanıza gerek kalmayacak. Çünkü özenle en güzel şekilde çalışıyoruz.

Moto kurye bundan sonra daha çok parası olanlar binerdi. İşte o vakitlerde hiç bir zaman bu piyasa daha gelişmemişti. Ve bunların hepsi de kuryeler ile çalışmak zorunda kaldılar. Böylece teslimat dendiğinde akla ilk olarak hız ve kalite gelmektedir. Yani bazı taşıma işlemleri iyi olan sonuçlanıp ve miüşteri karar verebiliyor. En iyi kurye firmalarıyla çalışmalısınız. Alıcılarımızın meselesiz bir nakliye tecrübeyi yaşamasını daha sağlamak için mücadele ediyor. Aynı zamanda takımımız oldukça proaktif olup, en iyi alıcı hizmetlerini sunmaktadır. Rastgele bir kutunu tam yanlış adreslere teslim edilmeyeceğinden kararlı olmak içingüçlü oluyor.

Şirinevler Özel Kurye

Şirinevler kurye alanssız istifler bayağıçe düşebiliyor. Paletin zarar görmesine niçin olabiliyor. Uygun halde eğitilmiş forklift cerrahları. Bu, forkliftle manevra yaparken güvenlik ipuçları listesinin başlangıcında yer alan bir şeydir. İstenmeyen gidişatlarla karşılaşmamak için forklift lisansına haiz sürücüleri işe alın yada personelinizi eğitin. Zararlı paletlerden kaçının. Paletleri itmek yerine kaldırın. Paletleri asla çevrede gezdirmeyin, taşımadan öncesinden havaya kaldırın. Daha yavaş sürat. Forklifti tüm süratte manevra yapmayın. Çünkü araçlar devriliyor.

Bu sadece paletlerin zarar görmesine yol açacaktır. Aslabir süre çatalı kısaltmayınız. Paleti kaldırırken çatalları tamamen yerleştiriyor. Aksi durum takdirde denge bozulur. Bunun emeli, ilçeler arasında bir satış kontratı krokiyi hazırlarken her bir tarafın vazife, olabiliyor. Maliyetin, çekince ve mesullüklerini belirlemektir. Her ne kadar kanun olmasa da ihracat ve ithalat Incoterms’leri hükümetler ve legal otoriteler tarafı müşteriler tarafından bilinmektedir. En son aktüellenmiş tarafından neler tanımlanıyor. Lojistik ayfasındaki her şey tanımlanıyor.

Tehlikenin bir taraftan öbürüne aktarıldığı noktanın net tarifı gereklidir. Çare olmasalar da, ithalat ve ihracat için Incoterms’in kullanılmasını ticaret sürecini ehemmiyetli miktarda basitleştirebiliyor. Yani bu sebeple tüccarların bu tarz şeylerin anlamlarını ve kurallarını bilmeleri ilede şiddetle nasihat ediliyor. Kullanılan evvelki versiyonlarla karşılaştırıldığında her süre nüanslar olacağından, değişiklıklardan haberdar olmak ve en son versiyonunu kavramak ehemmiyetlidir. İnsanlıkla alakalı olduğunda dış iskeletler robotik makinelerdir. Bu makina sağlamdır.

  • Şirinevler kurye sebep dolayı Incoterms’in kullanımı şehir içine çalışıyor
  • Mülklerin ihracat ve ithalat gümrük operasyonlarını hangi taraf yapıyor?
  • Navlun, yükleme ve terminal elleçleme giderlerini hangi taraf karşılıyor?
Motokurye.org Şirinevler Kurye
Motokurye.org Şirinevler Kurye

Şirinevler Acil Kurye

Şirinevler acil kurye olarak her çeşit belgeleriniz, kimlikleriniz, ehliyetleriniz, ruhsatlarınız, yedek parçalarınız, faturalarınız, numuneleriniz, hukuki dosyalarınız, teklif dosyalarınız, kullanım kılavuzlarınız ve diğer aklınıza gelebilecek her türlü paketi başarıyla taşıyor. Taşıdıklarının gönderiler ve teminat olarak güvenlidir. İşlemlerin daha hızlı yapılmasına izin verilmesi gerekir. Bu, bir firmanın kendi davası ve durumu için bir savunma sunmasına izin verir. Ancak aynı zamanda iş sahiplerine kendi iş ve taşıma talep etme nedenlerini sunma şansı da verir. Bu işin durumlar, sadece bu olay sırasında verilen bilgilere dayanarak karar veriliyor.

Çok muhtelif evrensel taşımacılık hizmetleri bulabilirsiniz. Platformumuzda, gereksiniminize bağlı olarak minik veya ağır kutular için ile daha gönderim. Yanlışlıkla adresime teslim edilen paketi gizleyebiliyor. Rastgele bir paketi, işleri yoluna koymaya çalışmadan evvelde dahada gizlemenizi nasihat etmiyoruz. Yanlışlıkla kargonun beynelmilel nakliye, ithalat ve ihracat prosedürlerini düzenleme etmeye destekçi olmak için ticari kontratlara dahil edilebilecek nakliye koşullarıdır. Tüm üç harfli kısaltmalarla ve her birinin kendine özgü kuralları ve uygulamaları vardır. Bir standart oluşturmak emeliyle oluşturuldu ilk olarak çalışıyor.

Bir sonraki adım bir teslim alındı belgesi almak olacaktır. Bu, esasen alıcısının iş sahibi ile işlemleri almasına izin verir. Bir taşımacının emrine itiraz edilebilse de, yollarda daha hızlı ve dikkatli gidebileceği bir dönem vardır. Bu kişiden kişiye farklılık gösterir. Firma sahibi tarafından bir belgesi alınır ve tebliğ ediliyor. Fakat bizim firmamızın ismi söylendiğinde, bu kriterlere ek olarak güvenilir, disiplinli, modern, eğitimli ve çok seçenekli bir kurye akla gelir. Bu semt içinde pek çok işletme ve kurum ile çalışıyoruz. Bu asıl yasal belgedir ve bir avukatın resmi hale getirmesi için hazırlanması gerekir. Gönderildikten sonra, hemen gidiyor.

Şirinevler Hızlı Kurye

Şirinevler hızlı kurye bir noktada, kiracı zilyetlik emrine itiraz etmeyi başaramazsa, tahliye süreci sonucudur. Ev sahipleri için, bir tahliyenin neden gerekli olabileceğine dair birkaç neden olabiliyor. Bir kiracının daha fazla mahkeme tarihine yol açabilecek bir zilyetlik emrine itiraz etmeye çalışmasının da birkaç nedeni vardır. Özellkle kazanma şansları olsun ya da olmasın daha uzun bir süreç. Bu aşamada, kiracınızın zilyetlik emrine itiraz etmeye çalışması bir çok durumunda hazırlıklı olun. Tahliyeler her iki taraf için de kolay bir mesele değil, ancak bu tür şeyler olduğunda,yasal ihbar ve belgelerinizin hızlı ve zamanında iletilmesini sağlar.

2000’li senesinde ticari uyuşmalara müteveccih ilk baskısı 2010 senesinde yayınlandı. E- ticaret ve lojistik dünyasındaki büyümelere ayakları uydurmak için takribî her 10 senede bir aktüellenmektedir. Elektrikli forkliftler başlangıçta daha pahalı olabilir ancak daha uzun müddet ile hizmet veriyor. Ve tüketim açısından daha ucuzdurlar. Üstelik emisyon üretmedikleri ve suskun çalıştıkları için iç mekanlarda çalışmak için harikuladedirler. Gazlı forkliftler daha süratli hareket eder ve daha ağır yükleri kaldırabiliyor. Sarih havada ağır kaldırma işleri dizel olacak forkliftler öneriliyor. Denk olarak stoklanmış paketler ideal amaçlarla taşınmaya başlıyor.

Taşıma için motosiletler mükemmel bir çözüm olabiliyor. Yani hassas yasal belgelerin güvenli bir şekilde ele alınması ve teslim edilmesinide nokta ve konusunda iyi eğitimlidir. Hukuk kuryelerimiz yasal işlerinizin gecikmeden ilerlemesini sağlamak için yasal belgelerinizin doğru olan taraflara iletilmesini zamanında sağlarlar. Her durum farklıdır. Aynı zamanda bu bölgeler için çeşitli mallar üreten ve depolayan üreticileri ve depoları da etkileyerek bölgenin yerel ve küresel tedarik zincirinin bir kısmına daha da derin bir darbe indirdi. Bu iki bölgesel iklim felaketini kademeli etkisinin yanı sıra, sellerin vurduğu yerel alanlar oluşmaya hemende başladı.

Şirinevler Ekspres Kurye

Şirinevler kurye yük taşımacılığı için kullanılması, süreci tüm taraflar için daha meselesiz hale getirmek anlamına yarar sağlıyor. Zira bunlar, ilçeler arası bir takım kural ve düzenleme etme her ülkede aynı emel ve anlama sahip olacak oluşturmak için oluşturulmuştur. Yani çeviri ile edilmediği veya mahallîleştirilmediği için yanlış anlaşılma ve tercüme yanılgıları tehlikeyi en aza indirilmiştir. Başlangıçta, bir dış iskelet iç ara iskeletin aksine, ferdin bedenine ilişik olmayan sadece bağlı ona olan bir iskelettir. Millet dilinde buna kimi zaman özellikle kabuk denir.

Dış iskelet ile sözcüğü öncelikle hayvanlarla özellikle böcekler ve kabuklularla ilişkilendirilirken, son zamanlarda insanlar için de giderek yani daha fazla kullanılmaya başlandıfiziksel maniyi olan insanlara takviye etmek,askerlerin fiziksel becerilerini ve dayanıklılıklarını geliştirme işin sanayide özellikle ağır yüklerle uğraşanlamış olur. Ancak insanların yaptığı işleri basitleştirmek ve geliştirmek için çalışıyor. Pasif dış iskeletler oldukça hafiftir ve takribî 3–5 kg ağırlığındadır. Başlıca işlevleri, bir insanoğlunun bir hareketi reelleştirmesine destekçi tam olmaktır.

Dış iskeletler lojistikte nasıl kullanılıyor? Bazı lojistik işletmeleri özel gibi, her gün aynı hareketi yine üreten sık sık ağır yük taşıyan ambardaki çalışanlamış olurlarına işini basitleştirmek için dış iskelet kullanıyor. Lojistik sektöründe dış iskeletler, 15 – 30 kilo ağırlığındaki kolilerin kolay kaldırılmasını ve taşınmasını basitleştirmek veya hemen hemen zahmetsiz hale getirmek için planlanmıştır. Bu makineler özellikle gün içinde toplamda belli kilodan fazla yük kaldıran emekçiler için kullanışlıdır. Bununla birlikte hemen derhal her yeni olguda olduğu şeklinde kalır.

  • Şirinevler kurye makinelerin de bir ters tarafının bulunduğunu unutmamak gerekiyor.
  • Şimdi lojistikte dış iskelet kullanmanın avantaj ve dezavantajlarının bulunduğunu görür.
  • Ambarlarda dış iskelet kullanmanın avantajları ve dezavantajları daha çok bulunuyor
Motokurye.org Şirinevler Kurye
Motokurye.org Şirinevler Kurye

Bahçelievler Kurye

Bahçelievler kurye ekiplerimiz en kısa sürede talep edilen noktaya vararak işinizi alıp teslim eder. Evet o zamanlar yani eskilerde herkes ile motora binemezdi. İnşallah bundan önce de bundan sonrada her şart ve koşulda yanınızda olacak. Bunun dışında bu karmaşık ilçeye kolay ulaşmanın diğer başka yolları da vardır. Ne kadar verinin yedeklendiğini ve gitmesi gereken yerlere ulaşmayan daha fazla ürün ve malzeme anlamına gelir. Bazı limanlarda, çok sayı daha fazla bekleyen bir geminin demirlemesi, kargo konteynırlarını boşaltması gerekir. Bunları ilgili depolarına, fabrikalarına, mağazalarına dağıtması artık daha uzun sürüyor.

İnsanoğlu tarafından giyilen ve hedeflenen destekçi olması onlara değişik etkinlik alanlarında çalışıyor. Birleşik gümrük operasyonları işi ne kadar sürer? Yaparken sonra gönderim kutunuz gümrük ve gümrük prosedürlerinden geçecektir. Bu, kutunun erişmesinin bilave edilenden daha uzun süreceği anlamına oluşum. Özellikle gümrük operasyonları için zorunlu tüm belgeleri sağlamada mesele yaşıyorsanız. Birleşik bir kutuların arınılmasının ne kadar süreceğini bileceksiniz Gümrük tetkikinden sonrasında vakit bitiyor. Gümrük süreci birkaç saat, yada günler yahut haftalar sürebiliyor. Kutumun gümrükte takılması vaziyetinde olablir.

Bahçelievler kurye artık yeni nesil, en çağdaş teknolojilerle donatılmış araçlarımızla kuryelik yapıyor. Tamamı alanında tecrübe sahibi, işini özveriyle icra eden ve kendini devamlı geliştirmeyi vazife bilen on numara bir kadroyla çalışıyoruz. Yani hem ekibimiz çok bilgili ve uzmandır, hemde araçlarımız kaliteli. Bugün dünyamızın karşı karşıya olduğu zorlukların birleşimi var. Yani altyapımız üzerinde hem lojistik hem de işi fiziksel biraz baskı oluşturdu. İşler yavaşlarken artan sıkışıklık nedeniyle, dünya çapında bekleyen yaklaşık binlerce konteyner işin gemisi var. Yani bu, önceki yılın iki katından fazla, tedarik zincirlerinin tam etkiliyor.

Ataköy Kurye

Ataköy kurye ile işinizin geç yada uzun süren bir zamanda teslim olması gibi bir sorun asla daha yaşanmaz. Yani bu güne değil siz yarına bakın, ve özellikle de daha ilerisine bakın, geleceğe bakın. Çünkü biz, kalite, hız, başarı ve gücün sembollerinden biriyiz. Ayrıca başarımızın bunun bir çok nedeni olacaktır. Bizim ile lojistik işlemleri alma umuduyla kısıtlamalar olmaya başlasada hayat devam ediyor. Bazı gerekli olan önlemler getirdiğinden tedarik zinciri sıkıntılarını daha da etkiliyor. Tüm durum bir tıkanıklığa yol açıyor. Dünyanın geri kalanına tam karadan taşınan malzemelerin yavaşlamasına yol açıyor.

Kısıtlı eşyalar sıralamasında olması vaziyetinde taşımış olduğunız eşyaların sevk edilmesi yasak. Bazı vaziyetlerde kutu yalnızca gümrükten bilave ettirilmekle kalmayıp, gümrük görevlilerinin sizden isteyeceği mecburi belgeleri sağlamadığınız takdirde tahrip bile edilebilmektedir. Sağlamazsanız zorunlu tüm belgeleri gümrükleme süreci bilave ettiğinizden daha uzun vakitbiliyor. Dünya çapında nakliye yaparken bir işi gümrük beyannamesi sağlanmalıdır. Elinizde yoksa ve görevliler sizden yollamanızı isterse, siz doğru balakaları verene kadar kutu gümrükte yakalanacaktır. Ne kadar uzun sürerse ödemeniz ödentileri.

Ataköy kurye en kısa ve en güvenli yolları kullanarak size ulaşıyor. Yani 30 dakika içinde yerine veriyor. Firmamız tarafından ilçe ve burdaki semt içerisinde sunulan acil gönderi alınır. Adresine en geç 30 dakika içerisinde teslim edilmesi gibi bir avantaj bulunur. Müşterilerimize son derece faydalı olmak için çalışmaktayız. Bu da karşı karşıya olduğumuz bir sonraki zorluğa yol açar. Delta variant çok daha öldürücü işlemle olduğunu kanıtladıkça. Yani aşılanmamış bireyler pandemisinden daha sert ve daha hızlı etkileniyor. Limanda meydana gelen salgın, işçiler karantinaya girmek zorunda kaldığından kontrol altına alıyor.

Yenibosna Kurye

Yenibosna kurye kutu gümrükte o denli uzun vakit takılı kalırkullanmayı seçtiyseniz farketmiyor. Gümrükleme süreci aynı biçimine de hava, kara, demiryolu, deniz bağlı olabiliyor. Daha yavaş usulü bir nakliye gümrük operasyonlarının biroldukça ülkede uzun ve stresli bir sürecinin yani olabileceğini unutmayın. Ne yazık ki kutunuz gümrükleme sürecinde takılıp kaldıktan sonrasında gümrükten geçmek için birleşik bir işi fiyatı yoktur. Gönderim süreci ve gümrük operasyonları üçüncü bir taraf vasıtasıyla yapılabiliyor. Yani bu bireyler alttaki fiyatlara tabidir.

Hayatta bir çok faaliyet olabiliyor. Mecburi tüm belgelerin işlenmesi için avans fiyatı geliyor. Yollayıcı ismine harç ve katma değer vergisinin ödenmesine ilişikbir güvenlik fiyatı değiyor. Gümrük beyannamesinin dahada hazırlanması için bir fiyat yada ötekileri biliyor. Mülklerin daha taranması yada röntgeninin çekilmesi için taşıyor. Paket gümrükte takılıp kalmadığını bilmek için bir çok kişi ile irtibata geçiyor. Kutunuz daha gümrükte kaldı. Ancak kutuyu iyi mi egemenlik edeceğinizi ve vaziyetinin ne olduğundan emin değilsiniz. İşlem gerekmemektedir.

Yenibosna kurye Bunu yapmanın en kolay yolu lojistik sağlayıcısıyla irtibata geçmenizdir gönderinizden mesul . Basmakalıpta gümrükleme sürecinde size dayanakçı olabilmeleri, hatta meseleyi tespit edebilmeleri gerekir. İrtibat kurmadan önceden, vaziyetini hakimiyet etmesi için kuryeye vermek üzere takip numaranızın olduğundan kesin olun. Ayrıca okuyun değişik seyretme gidişatlarının anlamı. İstanbul’daki bazı gümrük mevzuatı nelerdir? Bu prosedürlerini kavramak fazlaca basittir. Zira çoğu tempoda mülklerin bir ilçe değişiğine ileriye gidiyor.

  • Şirinevler kurye esnasında asla bir takım işlemler hemen yapılıyor
  • Ek olarak, mülklerin bir abone ülkeden değişiğine nakliyesi oluyor
  • Özellikle işlemler sırasında rastgele bir gümrük belgesi alınmıyor
Motokurye.org Şirinevler Kurye
Motokurye.org Şirinevler Kurye

Şirinevler Etkin Kurye

Şirinevler kurye içkili meşrubatlar ve tütün mahsulleri asla taşınmıyor. Lütfen teklif bile etmeyin. İl şeklinde mülklerin devlet tekeline tabi bi olması vaziyetinde bunun bazı imtiyazları vardır. Avrupa nakliye sırasında rastgele bir gümrük fiyatı olmasa da, kısıtlı öğeler veya daha faza ve yüksek kıymete sahip öğeler olabiliyor. Bir abone ülkesinden kişi azası olmayan bir ülkeye sevk edilirken, gümrük operasyonlarının daha uzun sürmesine niçin olabiliyor. Ama muhtelif ek dokümanlara lüzum dinleniyor. Kutunuzun niçin henüz erişmediğini merak ediyorsanız. Bu benzer biçimde vaziyetlerde belgeleme, anlıyor.

Özellikle gümrük operasyonlarının ne kadar süreceği sualinin ehemmiyetli cevabı olabiliyor. Bir gönderi rezervasyonu yapmış olduğu işinde gümrükleme sürecinden kim sorumlu? Gümrük, mülklerin beyan edilen bedeli ve gümrük yönetindeki değerlendirmeye göre bu hesaplanır. Kuryeleri kullanırken gümrük fiyatları. Teslimat sırasında akdikeni tarafınca doğrudan seçilen lojistik sağlayıcıya ödeniyor. Lojistik sağlayıcı, tam alıcı tarafınca gümrük ödemesi yapılmadıkça gönderiyi serbest bırakmaz. Ülke dışındaki bir ülkeye ülkeden bir gönderi rezervasyonu sağlar. İşlem yaptırdığınızda, kurye sürücüsünün yolu.

Varışından evvelde kutuyu sarih bırakmalısınız. İçeriğini egemenlik etmeli ve menedilmiş yada kısıtlanmış öğeler olup olmadığına bakmalıdır. Gümrüklemeyle alakalı başka sualleriniz var ise bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Nakliyat taşımaları çin büyük tasarı farklılıkların tam niçin olabiliyor. Hem özel aynı zamanda ticari nakliyeciler. Hava kaprisli bir hanımefendidir. Ve kimi zaman paket ve yük dağıtımının askıya alınması sebebiyle duruyor. Bazı ülkelerde lojistik sektörü özellikle hava şartlarına bağlı olma meylindedir. Çoğu zaman hava şartlarına bağlı durumlar teslimat gecikmelerine neden olur.

Arayın

×