Moto Kurye | motokurye | En İyi Moto Kurye Kaskları

En İyi Moto Kurye Kaskları

Kurye

En iyi moto kurye ve motosiklet motorcu kaskları

En iyi moto kurye kaskları yazımızda size kask ile ilgili bilgiler ve en iyi motorcu kaskları hakkında bilgi vereceğim. Artık piyasada en iyi kask modelleri fakat en iyi kurye kaskı hangisidir? Yani motorlu kurye en çok kullanılan kask? En sağlam kurye kaskı, en güzel kask modelleri, en iyi kasklar, sağlam kask modeli, en sağlam kask hangisidir? Daha uygun, ucuz, en iyi kask, en güzel kask, sağlam kask yada en pahalı kask? Kaliteli iyi ama en sağlam moto kurye kaskları hangileridir?

En kaliteli en pahalı motorcu kaskı hangisidir? Alınacak en ideal motorcu kaskı hangisidir? Bilindiği gibi motosiklet kullanan bir sürücünün en önemli aksesuarı kasktır. Yani en başta ilk olarak kullanması gereken aksesuar yada eşya diyelim kasktır. Özellikle ülkemizde kask kullanım oranı çok düşüktür. İnsanlar çoğunlukla bu kaskı takmıyorlar. Ayrıca piyasada kullanılan bir çok dandik Çin malları güvensiz kask çeşitleri bulunmaktadır. Lütfen kötü bilinmeyen kask modellerini almayın.

En iyi moto kurye kaskları, en iyi motorlu kurye kaskı hangisidir? Çok sağlam motosiklet kaskı yada en uygun motorlu kurye kaskı. En ucuz motosiklet kaskı hangisidir? En pahallı motorcu kaskı, yani en kaliteli motosiklet kaskları. Çok uygun orta derece motorcu kaskı var mı? Motosiklet kask fiyatları. En güzel, en başarılı kasklar. En fazla takılan kurye kaskı hangisi? Daha iyi en uygun, en ucuz, en sağlam, en kaliteli kask modelleri. Yani en uygun en ucuz ve en ekonomik motorcu kaskları.

En iyi moto kurye ve motorcu kaskları hangileridir?

En iyi, en güzel en sağlam ama en kaliteli en güzel ve en güvenli motorcu ve motorlu kurye kaskları hangileridir? Daha fazla kullanılan kask modeli hakkında size bilgi vermek için bu makalemi yazıyorum. Yaklaşık 1990 yılından itibaren motosiklet kullanan bir arkadaşınız olarak yıllarca kask taktık ve kullandık. Artık tecrübe ile size bu bilgileri vermek artık bana bir görev haline gelmiştir. Artık yılların tecrübesi ile size sunacağım bu kask listesi önemlidir. 

En uygun en ucuz ama en ekonomik en ideal motorcu kaskları. Kask modelleri konusuna geçmeden önce söylemek istediğim acil bir kaç konu var. Bunları da artık belirtmeden bu konuya geçmek istemiyorum. Çünkü ülkemizde motosiklet kullanıcıların çoğu kask takmıyor. Özellikle scooter, pizza, hamburger, lokanta motorcuları, sucu gibi esnaf motorcuları hiç kask takmıyor ve nadir kullanıyor. Böylece konun önemini size biraz vurgulamak istiyorum.

Bu nedenle motorlarına artçı aldıkları zaman yanlarında kask olmuyor ve o kişi yada arkadaşı kasksız biniyor. En büyük hatalardan biri de düzenli olarak kask takmamak. Maalesef insanlarımız hele gençlik genel olarak çok cahil. Hayatı bir oyun zannediyorlar. Yada ölmeyi bayılmak. Motosiklet kullanırken neden kask takmalı? İnsanlar kaza veya  sakat kalmayı eğlence sanıyorlar. Halbuki hayat içinde bir çok olayda önlem alınarak bir çok olaydan kurtulabilirsiniz.

En iyi moto kurye kaskları model ve markaları hangisidir?

 • 1- Ls2
 • 2-  Nolan
 • 3- Agv
 • 4- Shoei
 • 5- Arai
 • 6- Shark

1- Ls2

Türkiye genelinde en çok kullanan kask modeli şüphesiz Ls2 markasıdır. 1991 yılında Çin menşeli kurulan bir firmadır. Daha sonra İspanya ülkesinde fabrika açarak büyümüştür. Bir çok modeli sharp testinde hiç 5 yıldız olmayan ama 4 yıldız olan modelleri vardır. En uygun fiyatlı ve en ucuz satılan kask markasıdır. Fiyatı ve kalitesi uygun olan ve en çok satılan kask markasıdır.

2-  Nolan

Nolan Helmets spa 1972 yılında kurulan bir kask firması. Türkiye içinde özellikle orta kalitede satılan bir kask markasıdır. En uygun ve pahalı modelleri ile orta sırada olan kaliteli kasklara sahip bir firmadır. İtalyan kaynaklı bir firma olup Türkiye pazarında oldukça büyük yere sahip markadır. Bu markanın da sharp güvenlik testinde hiç 5 yıldız alan bir modeli bulunmuyor. Grex markası da bu firmanındır.

3- Agv

Agv markasıda 1947 yılında kurulan bir İtalyan kask markasıdır. Sharp güvenlik testinde 5 yıldız almış kaskları bulunmaktadır. Yine Dünyaca ünlü dainese firmasının da sahihi olan firmadır. Fiyatları orta derecenin üstünde seyreden firmanın Türkiye içindeki pazarı gene iyi durumdadır. Pahalı ve uygun kask modelleri bulunmaktadır. Kullanılan ve beğenilen firmalardan biridir.

4- Shoei

Bu marka bir Japon şirketidir. Kask alanında en kaliteli kaskları üreten firmaların başında geliyor. 1960 yıllardan itibaren bu iş içinde olan firma en kaliteli ve pahalı kasklara sahip firmalar arasındadır. Kaliteli ve güvenli kask üreten firma bir çok yarışmalarda ve alanlarda kullanılmış ve başarılı olmuştur. Türkiye içinde kullanılan bir çok modelleri vardır.

5- Arai

En pahalı kask markasının başında geliyor. Japonya firmasıdır. En pahallı kask bu firmanın diyebiliriz. Tabi Türkiye içine gelene kadar vergiler ve saire daha fazla katlanarak devam ediyor. 1926 yılında kurulan en eski firmalardan. Bir çok moto gp yarışçısı ve Formula 1 yarışçısı bu marka kaskları tercih etmişler ve başarılar kazanmışlardır. Bu marka kaskın daha ucuz modelleri vardır.

6- Shark

Bu markada Fransa kaynaklı olan kask markasıdır. Eski yarışçılar tarafından kurulduğu bilinen bu firma yüzlerce çalışanı ve Dünya üzerindeki ağı ile en büyük kask üreticileri arasında yer almaktadır. Bir çok yarışmalarda motosiklet sürücüleri tarafından bir çok modelleri kullanılan ve bir çok birincilik ve derece kazanılan bir kask modelidir. Bu markanın daha ucuz kask modelleri de bulunmaktadır. 

Alınacak en iyi moto kurye ve motorcu kask marka ve modelleri

 • 1- Shoei – X Spirit 3 full face 
 • 2- AGV – Corsa R full face
 • 3- Arai – QV Pro tam kapalı
 • 4 – HJC – RPHA 11 tam kapalı
 • 5- AGV- Pista GP R
 • 6- Shoei – NXR
 • 7 – Arai – RX 7V
 • 8 – HJC – RPHA 10 Plus
 • 9- Shark Race R Pro Carbon
 • 10- BELL PS Star Carbon
 • 11- Schuberth – C4 Pro Pulse modelleri

Türkiye içinde alınacak en iyi en ucuz en uygun kask markası ve modelleri

1- Ls2 – 350 full face tam kapalı kask modeli

2- Ls2 – 351 full face tam kapalı kask modeli

3- Ls2 – 352 full face tam kapalı kask modeli

4- Ls2 – 353 full face tam kapalı kask modeli

5- Ls2 –  FF 370 çene açılır kask modeli

6- Ls2 – FF 325  çene açılır kask modeli

7- Givi – Tridion Vortix  ful face kask modeli

8- Givi – X-16 Voyager çene açılır modelleri

9- Nolan – N86 tam kapalı kask modelleri

10- Nolan – N87 tam kapalı kask modelleri

11- Nolan – N 104 çene açılır kask modeli

12- Nolan – N 91 çene açılır kask modeli

13- Caberk – Duke çeneden açılan kask modeli

En İyi Kask Modelleri – 0555 278 23 30

Moto kurye olarak kask kullanmak ve önemi

Moto kurye olarak kask kullanmak ve önemi kask kullanmak yada kask kullanmamak. Değerli arkadaşlar uzun zamandır motosiklet süren bir arkadaşınız olarak önlem ve ikaz için bu konuya değinmeden geçmek olamazdı. Motorcular için kask kullanmanın önemi nedir? Motosiklet kullananların yüzde elliden fazlası hatta çok daha fazlası kask kullanmıyor. Bunu üzülerek söylemek istiyorum.

Motorcular için kask kullanmanın önemi nedir? Hele bizim mesleğimizde ve sürenler için ilk şart güvenliktir. Ve bunun başı da kask takmakla gelir. Bizler her türlü önlemimizi alarak bir çok şeyde hayata tutunabiliriz. Bunun nedeni ise kask takarken sıkılmaları ve daralmaları olarak söylüyorlar. Fakat bir gün olmaz olmaz ama kaza yapacakları akıllarına gelmiyor. Ama kimse dikkat etmiyor.

Moto kurye olarak kask kullanmak ne demek

Motorcuların kask kullanmak ile alakalı cezalar var. Çünkü bunun cezası olduğu halde ki ilk buna bakıyorlar, acaba polis var mı diye. Maalesef ucunda ölüm olan bir durumdan bahsediyoruz. Moto kurye biraz daha mantıklı bu konuda ve dikkatli. Motor sürücüleri neden kask takmaz. Kask takmak dediğimiz gibi ölümcül bir hatadır. Ve maalesef artık motorcuların çoğu kask takmıyor. Çünkü eriniyorlar.

Hele moto kurye elamanları dışında iş yapan bir çok sektörde bulunan motorcuların yüzde doksanı kask takmıyorlar. İkinci olarak ta hız ve motosiklet sürme olayı ve  keyiflerinden dolayı kask takmamayı tercih ediyorlar. Kask kullanmak yada kullanmamak sizin elinizde olan bir durum. Artık anla sakın bunu unutmayın. Böylece hayatta kalmak için ve sakat kalmamak için güvenlik için kask takmalarıdır.

istanbul hızlı motorlu kurye

Moto kurye olarak kask kullanmak ve önemi nedir?

Moto kuryeler veya diğer motor sürücüleri olarak kafadaki bu kullandıkları kaskların da dandik olmamalıdır. Yani hiç olmaz sa orta derecede kaliteye sahip bir kask olmasıdır. Orta dereceli kasklar vardır. Çok uygun ve ucuz kaskta vardır. Çünkü hayat şakaya ve bir anlık gaflete gelmeyecek kadar ince bir ip gibidir. En küçük hatamızda hayatımızı kaybedebiliriz veya ölümcül kazalar yapabiliriz. Buda hayata el veda demektir. Sizin aklınızın ve isteğinizin ucundadır.

En kaliteli en pahalı motorcu kaskı hangisidir? Allah’ın taktiri olarak bizler eskilerin lafı ile eşeği kavi bağla da kurt yemesinden korkma yada kaçmasından korkmayın. Bu işler artık öyle ilerlemiyor. Lütfen buradan daha geniş olarak okuyunuz. Kask kullanmanın önemi nedir? Kask sıkıyor yada boğazımı boğuyor diye düşünmemeli. Ya o zaman motosiklete binmeyin, yada mutlaka kask takın. 

İstanbul kurye olarak bu piyasa içinde başımızı yere vurmak ise bunun ilk başında olan durumdur. İnsanlar ne olursa olsun kendi sağlıkları için mutlaka motora binerken kask kullansın. Kurye çalışanları bu duruma artık alışmış ve böyle yaşamaya başlamışlar. Kask kullanmak akıllı davranmaktır. Hele kask dışında diğer ekipmanları kullanmak daha akıllıca olur. Bizim motor kullanan sürücülere tavsiyemiz ceza yememek için değil sizin için takın.

“En İyi Moto Kurye Kaskları” hakkında 1 yorum

 1. Geri bildirim: Motorlu Kurye Kıyafet Aksesuarları Elbiseleri Neler?

Bir cevap yazın