İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | Motorlu Kurye Kıyafet Aksesuarları Neler?

Motorlu Kurye Kıyafet Aksesuarları Neler?

Kurye

Motorlu kurye kıyafet aksesuarları ve ürünleri nelerdir?

Motorlu kurye kıyafet aksesuarları ve fiyatları ne kadardır? Motosiklet kullanan biri hangi ürünleri almalıdır? Moto kurye ekipmanları hangileridir? Alınması ve kullanılması gereken motosiklet ekipmanları nelerdir? Bayanlar için motosiklet aksesuarları ve kıyafetleri nelerdir? Motosiklet giyim ve elbise olarak neleri alınmalıdır? Motosiklet ve kurye kullanıcılarının alması acil olan ürünler ve malzemeler nelerdir?

Motorlu kurye için alınacak motorcu aksesuarları nelerdir? Motosiklete yeni başlayan bir kullanıcı hangi motosiklet ekipmanları alması gerekmektedir? Motorlu kuryelerin kullanması gereken en önemli ekipmanlar nelerdir? Motorcuların kullanması lazım çok acil olan ekipmanlar nelerdir? Motosiklet kullanmaya başlamadan hangi ürünleri ve aksesuarları almamız gerekiyor?

Motorlu kurye kıyafet ve aksesuarları acaba nelerdir? 

1- Kask

En önemli motosiklet aksesuarı kasktır. Daha önce size en iyi moto kurye kaskları diye bir makale yazmıştık. İnşallah bu makaleden gereği gibi yararlandınız. En iyi motorlu kurye kaskları yazımızda kask hakkında gerekli ve önemli konuları paylaştık. Motosiklet olarak olmaz ise olmazı kask takmaktır. Kasksız motosiklet kaportasız araca benzer, kabuksuz kaplumbağa benzer. 

2- Mont

Yine en önemli malzemeden biri de motosiklet montu. Bilindiği gibi motorcu montları koruyucu özelliğe sahiptir. Birinci olarak kol ve diresek, sırt ve bel bölgesinde koruyucu olması gerekmektedir. Bu konuda dikkatli olmanızı ve içinde basit koruma olan mont almamanız gerekiyor. İkinci olarak ta yere düşünce sürtünmeye karşı belli dereceye kadar dayanıklı olması gerekmektedir.

3- Pantolon

En değerli malzemelerden biri de kurye pantolonu. Yine bu montta olduğu gibi korumalı olması gerekiyor. Özellikle diz bölgesinde ve yan baldır kenarında koruyucu olamalıdır. Ayrıca düşme esnasında sürtünme derecesi mutlaka yüksek olan malzemeden olan pantolon alınız. Olursa da yağmur geçirmeyen ve soğuk almayan malzeme olursa artık çok iti mükemmel olacaktır.

4- Çizme

Yine özellikle bu işte çalışırken ve özellikle uzun yolculukta motosiklet için üretilmiş özel korumalı çizmeler vardır. Bu çizmelerden mutlaka kullanmalıyız. Çoğu kurye arkadaşımız bu çizmeyi kullanmaz. Çünkü gün boyu çalışmak insanı daraltıyor. Fakat kullanması gerekir. Çünkü motosiklet ayağına yada kaza anında bir yere ayağı çarptığında ayaklarımızı Allah izni ile koruyacaktır.

5- Dizlik

Özellikle pantolon giymediğimiz zamanlarda mutlaka özel olarak dizlik takmalıyız. Özellikle yaz aylarında ve sıcak günlerde ne kadar sıkılsak ta dizlik önemli bir malzemedir. Düştüğümüz zaman yere ilk kırılacak ve yere gelecek parçamız dizimiz olacaktır. Ayrıca da rüzgara karşı dizimizi korumamız için mutlaka dizlik takmakta yarar vardır. Çünkü eklem yerleri bizler için çok önemlidir.

6- Bellik

Yine bir çok motosiklet kullanıcısının önemsemediği bir aksesuar bellik. Koruyucu montumuz olsa da belimizi yani omurilik bölgesini korumaz. Bunun için özel üretilmiş bellik vardır. Kaza esnasında omurilik gelen bir darbe ile Allah göstermesin belimiz kırılabilir yada sakat kalabiliriz. Bu yüzden bellik takmak çok önemli bir durumdur. Fakat çok önemsenmeyen bir durumdur.

7- Eldiven

Özellikle motorlu kuryelerin yüzde doksanı eldiven takmazlar. Çünkü durmadan dur kalk yaptıkları için eldiven çıkar tak derdi zordur. Ama yine koruyucu ve özellikle parmakları koruyan ve koruyucu olan eldivenler kullanılmalıdır. Çünkü kaza anında ilk yere elimiz ve avucumuz gelri ve sürtünür. Parmaklarımız yere vurur ve kırılır. Bu açıdan eldivende motosiklet için çok önemlidir.

8- Diz örtüsü

Bu ürün genelde kurye çalışanları tarafından kullanılır. Özellikle az yağışlı ve soğuk havalarda ve kış aylarında kullanılır. Özellikle motosiklete ön  tarafına özel ipleri takılarak karın bölgemizden ayaklarımıza kadar bizi kapatan kalın ve soğuk almayan bir maddeden yapılır. Aksesuar olarak yeni çıka bir üründür. Moto kurye elemanlarının kullandığı güzel ve yararlı bir aksesuardır.

 

9- Yağmurluk

Bu ürün özellikle tüm motosiklet kullanıcıları ve kuryelerin olamazsa olmaz ürünlerindendir. Hatta en önemlilerinden biridir. Yağmurlu havalarda özellikle moto kurye çalışanları gün boyu yağmura maruz kaldığı için kaliteli ve su geçirmeyen bir yağmurluğa sahip olmalıdır. Yoksa kendini kesin hastahanede bulur. Ama yağmur geçirmeyen yağmurluk var mıdır? Tabi ki vardır. En iyi kurye kıyafetleri yazımızı mutlaka okuyunuz.

Motorlu kurye kıyafet ve aksesuarları acaba nelerdir? 

10- İntercom

Bu ürün Türkiye için daha yeni sayılır. Özellikle kurye çalışanları artık her işleri telefon ile alır ve kullanır. Fakat yolda giderken hız ve rüzgar ve telefon sesi duyulmadığından interkom kullanmak zaruri olmaktadır. İntercom kullanmak artık bizim için rahat ve kolaylıktır. Uzun yola gidenler ve motora iki kişi binenler için ve grup sürüşlerde önemli ve güzel bir aksesuardır. Mutlaka alın rahat edin.

11- Telefon tutacağı

Günümüzde motosiklet ve motorlu kurye elemanları için en önemli konu navigasyon ve haritalardır. Konum girerek bilmediğimiz adrese kolayca gidebiliyoruz. Özellikle haritalarda google ile yön bulmak için cep telefonu kullanmalı. Telefonu koymak içinde telefon tutacağı almak ve takmak gerekiyor. Ucuz ama önemli bir aksesuar olan telefon tutacağı bizler için gerekli hale gelmiştir.

12- Kask kamerası

Özellikle uzun mesafe motorcuları ve hareketli motosiklet sürücüleri ve biz kurye elemanlarının bazıları bu ürünü kullanıyor. Kask üstüne konulan aksiyon kamerası da denilen bu ürün çekim yaparak bir çok olayı kaydediyor. Son zamanlarda internet üzerinden bazı sitelerde hesabı olanlar buradan çıkan önemli videoları paylaşıyor ve tıklanma alıyor. Bazı kuryeler de de görmeye başladık.

13- Maske

Bütün motosiklet kullanıcıların takması gereken bir ürün. Hatta bizler yıllar önce bu ürünü takıyorduk Şimdilerde 2020 yılında çıkan ve halen süren korona ve pandemi sürecinde her kesin taktığı maske. Motosiklet kullanırken yüzümüze soğuk yada sıcak gelmemesi için kullandığımız ve boynumuzu boğazımızı koruduğumuz bu ürün şimdilerde mecburi ve önemli bir hale geldi.

14 –  Buff veya Bone

Bir çok motosiklet kullanıcısı bu ürünü kullanıyor. Nedeni ise motosiklet üzerinde gün boyu kask taktığımız için terliyoruz. Hem kask ter oluyor ve her geçen gün kötü oluyor hemde saçımız devamlı kapalı ve kask ile temas halinde oluyor. İşte bu durumdan biraz da olsa kurtulmak için başımız üstüne buf veya bone takılmalıdır. Bu ürün hem saçımızı hemde kaskımızı korur hemde bize imaj katar diyebiliriz.

Motorlu kurye kıyafet ve aksesuarları acaba nelerdir? 

Moto kurye kıyafet ve aksesuarlarını nereden bulabilirim? İnternet sitelerinden, Şirinevler motosiklet yedek parça merkezinde bir çok dükkandan. Sirkeci doğu bank sokağındaki motorcu ve aksesuar dükkanlarından temin edebilirsiniz. 

Arayın

×