Fatih Kurye | 0533 091 65 40 | Moto Kurye
Fatih motorlu kurye diğer firmaların aklını alıyor

Fatih kurye en sağlam motosikletler ve motorlu kurye motorları

Fatih kurye açıklıyor. Efsane olmuş motosikletler motorlu kurye motorları 1990 yıllarında İstanbul ilinde başlayan ve daha sonraki yıllarda İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya gibi diğer illere kadar uzanan bir sektör bu sektör. Yani kurye sektörü genel manasıyla bütün piyasa içinde çalışan motorlu elemanları ve yaya çalışan üyeleri kapsıyor. Bu sektör içinde aklınıza gelen her hizmet alanı artık bir kurye elemanı kullanıyor.

Yani artık bir elemen çalıştırmayan bir iş yeri nadirdir. İşte bizde 1990 yıllarında başladığımız bu serüvene halen devam ediyoruz. Allah izin verdikçe, sağlığımız sıhhatimiz yerinde oldukça İnşallah mesleğimiz budur bizim. İşte bu durum üzerinde ben çok eski kurye arkadaşınız olarak bu kurye motorlu hakkında bir yazı yazmayı düşündüm. Böylece bu makale ortaya çıktı. Bu tür düşünceye kapılanlar bu fikirden ilk uzak dursun.

İşin başlangıcından günümüze kadar süregelen bu motosikletleri size anlatmaya çalışacağım. Ayrıca en son günümüzde kullanan kurye motorlarını da incelemeye çalışacağım. Şimdiden buradan hiç bir kurum kuruluş veya bir firma ile alakam olmadığını ve bu yazımı kimsenin isteğine göre yazmadığımı belirmek isterim. Çünkü 1995 yılından günümüze kadar tecrübeliyiz. Böylece geçmişte kullanılan motosikletin bilgisini verilir..

 

Fatih kurye en iyi motosikletler ile motorlu kurye motorları

Fatih kurye araştırdı ve yazdı. Tamamen bağımsız olarak öz kendi düşüncem ve kararım üzerine yazıyorum. Hiç bir kişi, kurum, motosiklet firmasını ve motorları aşağılamak ve kötülemek gibi bir niyetim asla yoktur. Hatta bazı firmalar reklam olmak adına bazı internet fenomenlerine bu tür şeyler yaptırıyor ben bunlardan da hiç değilim. Daha sonraki yıllarda bu sektörde çeşitliliğe neden oldu ve gelişti.

Bir motorlu kurye çalışanı ve tecrübeli bir kullanıcı olarak 1990 yıllarından itibaren günümüze kadar gelen bu tecrübemi paylaşmak istiyorum. Bindiğim ve başka daha  binmediklerim hakkında bilgi vereceğim. Şu ana kadar kullandığım motosikletler hakkında düşüncelerimi paylaşacağım o kadar. Size şimdide iyi okumalar diliyorum.  Geçmişten günümüze kullanılan kurye motorları 1990 yıllarında çıkmaya başladı.

Fatih moto kurye ilk çıkan ilk kurye sektörü bildiğiniz üzere o yıllarda şimdiki gibi teknolojik motosikletler yoktu. Daha kaba ve daha ağır araçlar vardı. Ve şimdiki gibi dört zamanlı değil ikiz zamanlı motorlar vardı. İlk yıllarda bir çok değişik motosiklet çeşitleri yoktu.  Uzun yıllar kurye tecrübemizle bunları yazdık. Hiç bir firmayı ötelemeye ve öne çıkarmaya niyetim yoktur. İşte buradayız, işimizin başındayız.

 

Fatih motorlu kurye motosiklet sınıfları nelerdir?

Fatih motorlu kurye motosiklet sınıfları ile ilgili daha açıklayıcı olarak bir makaleyi daha geniş olarak merak edenler için araştırıp yazdık. Bu yazımızı bu arada birde Motosiklet sınıfları linkine tıklayarak inceleyebilir ve okuyabilirsiniz. Çünkü burada daha geniş olarak açıklama olanağı bulduk. Konuyu merak edenler okuyabilir ve yorum yapabilirler. Çünkü bunu da sizin için araştırdık ve yazdık.

 

1- Scooter motosikletler

2- Naked motosikletler

3- Enduro (Touring)

4- Cross – (Adventure – Of-Road )

5- Sport  (Racing) Süper Sport

6- Touring

7- Chopper – Cruiser – Custom  ( Harley )

8 – Klasik – Retro

9- Cup modelleri

Fatih motorlu kurye hangi tip motosiklet almalıdır?

Fatih kurye motosiklet sınıfları yeni motorlu kuryeliğe başlayan bir kurye elemanı hangi motoru almalıdır sorusuna da buradan ulaşabilirler. Şimdi buradan size ilk önce kısaca motosiklet türlerini anlatmak istiyorum. Bu türler iki çeşittir. Biri kullanım tarzı olarak diğeri de motor büyüklüğü olarak. Devlet motoru yüksek olan motosikletlerden daha fazla vergi aldığında buradan söylemek istiyorum.

Evet yeni ya da eski motorlu kurye elemanlarının en çok kullandığı motosiklet türleri hangisidir diye soruyu yanıtlamaya çalışacağız. Aşağıda genel olarak motosiklet sınıflarını açıkladık. Fakat İstanbul şartlarına göre en uygun motosiklet olarak kullanılan araçlar bellidir. Fakat insanların bazı sınıflara da değer verdiklerini görebiliyoruz. İşte bu nedenle bunları açıklama gereği duyduk.

Geçmişten günümüze kullanılan kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum.

 

1- Honda Titan CG 125

1996 yılında Türkiye içinde Honda Anadolu tarafından piyasaya sunulan efsane motosiklet. 1996 yılından 2004 yılına kadar üretildi. Daha sonra dışarıdan getirilmeye başlandı. Bir çok kurye firmalarının ve çalışanlarının kullandığı ve memnun olduğu motosiklettir. Türkiye içinde ilk 4 zamanlı motosiklet olarak piyasaya girdi. Bu işe ilk başlayan kurye elemanlarının ilk işe başlama motosikletleri oldu.

Honda titan 125 ön ve arka jantlar telli jantlar, frenler ön arka da kampana fren olarak üretildi. 115 kilo ağırlığında ve 124 cc olarak piyasa sunuldu. Üst kısımdan deposu 13 litre civarı yakıt alıyordu. Yaklaşık hızı 105-110 civarı olan motosiklet seri ve kıvrak ve direksiyon gidon tur olarak ta geniş açıya sahipti. Daha sonra ise 2000 yılında Titan Deluxe modeli üretildi ve daha başarılı bir motosiklet oldu.

 

2- Honda Cbf 150

2006 yılında piyasaya çıkan bu motosiklet motorlu kuryelerin zaman içinde en fazla kullandığı araçtır. Halende kullanılmaya devam ediyor. Fakat Honda firması yıllardır çıkardığı bu motosiklet sınıfını artık daha üretmeme kararı aldı. Bundan dolayı Cbf 150 hastaları buna çok üzüldü. Bende yaklaşık 1995 yılından beri 6 yıl kuryelik hayatımda bu motosikleti kullandım. Memnun kaldım.

 

3- Jawa Motosiklet

1990 lı yılların efsane Çekoslovak çift eksozlu motosikleti Jawa. Eski motosiklet kullanıcılarının genel olarak bindiği kullandığı bu model iki zamanlı ve çift eksozlu modeli ile efsane motosikletler arasına girmiştir. Oldukça ağır ve hantal bulunmasına karşın kıvrak ve seri olarak hareket edebilen biraz fazla benzin yakan bu motosikletler de kurye motoru olarak bir zamanlar kullanılmıştır.

 

4 – Modenas 110

Motosiklet hayatımız boyunca gelmiş geçmiş en kaliteli ve en sağlam ve en az yakan bu motosikleti yazmadan geçemedik. 2000 li yılların efsane kurye motoru fazla masraf açmayan ve çok az yakan bir model olarak geldi. Modenas Malezya malı olarak Türkiye piyasasına girmiş ve çok güzel ve masrafsız cup modeli motosiklet olarak kurye piyasasının efsane motosikletlerinden biridir.

 

5 – Mz 251 – 301

Motorlu kurye piyasasının efsane motosikletlerinden biri de Mz marka motosiklet markasıdır. 251 ve – 301 modellerinin tutulduğu 90 yılların unutulmaz motosikleti. İki zamanlı olarak çalışan ve orginal Alman üretimi olan marka daha sonra yerli firma tarafından satın alınmış ve yerli olarak üretilmeye başlanmıştır. Zamanın en iyi kurye motorlarından biri olarak bilinir.

 

6-  Tvs Apache RTR 150

Hindistan kaynaklı Türkiye içine gelen ilk motosiklet markası Tvs apache 150 modelidir. Bu modeli de uzun bir zaman kullandım ve bindim. Anlatacağım extra bir özelliği yok. Normal özellikte bir motosiklet. Sadece dizayn ve tasarım olarak daha güzel bir yapısı var. Özellik olarak ve fiyat olarak orta derecede bir motorlu kurye motorudur.

 

7- Yamaha Ybr 125

Cbf 150 karşı çıkarılan bu motosiklet hafif ve daha seri olduğu söyleniyor. Fazla kullanmadım. Fakat bizim piyasada kuryeler ikiye ayrılmıştı. Ybrciler ce Cbfçiler olarak. Yakıt olarak CBF 150 den daha az yaktığı söyleniyor.Daha sonradan bu model bir çok yılda değişerek gelişmeye başladı. En son sürümünü piyasada görebilirsiniz. Yamaha Ybr 125 orta derecede bir motosiklettir.

 

8- Bajaj Pulsar 200 NS

Hindistan kaynaklı firma Kanuni tarafından Türkiye getirilen markası. Bajaj Pulsar 200 piyasaya hızlı giriş yapmıştır. En çok satılan motosikletler arasına girmiştir. Özellikle kuryeler bu motora geçiş yapmıştır. Bunun nedeni diğer motosikletler artık küçük gelmeye başlamış ve performans olarak yetmemiştir. Bu hem küçük hem de az yakan bir motor olmuştur.

 

Fatih kurye en iyi kurye motorları hakkında

Fatih acil kurye en iyi motorlu kurye motorları olarak hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. İnşallah yazımızı beğendiniz. Ben kurye olarak araştırıp bir emek harcayarak buraya yazdım. En iyi kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Yani bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum.

 

Fatih kurye ile sizin için en uygun hizmetimizle hep yanınızdayız

 

Aşağıda bulunan linklerden çok faydalı ve yararlı bilgiler bulabilirsiniz

 

Araçlı Kurye    Acil Kurye    Ataşehir Kurye    Gebze Kurye    Maslak Kurye    Ümraniye Kurye   Tuzla Kurye

Kadıköy Kurye     Pendik Kurye     Sultanbeyli Kurye     Beşiktaş Kurye    Üsküdar Kurye    Beylikdüzü Kurye

 

Aşağıda bulunan linklerden çok faydalı ve yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

 

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi ne demektir, nasıl verilir?

Bakmanızda yarar var; Kurye hakkında her şey, ne demektir?

 

Hemen Ara
× CANLI