Moto Kurye | Kadıköy Kurye

Kadıköy Kurye

Kadıköy kurye olmak için ne yapmalıyım nasıl kurye olunur? Kurye olmak için ne yapmalıyım, nasıl olabilirim? Motorlu kurye nasıl olunur, olmak çok zor mu? Kurye olmak için neler gerekiyor ve olmanın yolları nedir?  Moto kurye olmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor? Bu işi yapmanın ve iyi bir motorcu olmanın yolları ve püf noktaları nelerdir? İstanbul içinde öz verili çalışan bu kurye nedir, nasıl olunur, ne iş yapar ve fiyatları?

Kadıköy moto kurye olmak için ne yapmalıyım? Nasıl motorlu kurye olurum diye soranlar için ilk makalemizi yayınlıyoruz. Bunların çoğu kurye olarak hayatlarını sürdürüyor. Bu arkadaşlar ekmek parası kazanmak için her gün motor üstünde kaza yapmadan hizmet vermeye çalışıyorlar. Moto kurye olmak için yapılması gerekenler hakkında bilmeniz gerekenler. Bu işte tam tecrübeli olmak için ne yapmam gerekiyor?

Kadıköy Kurye

Kadıköy kurye bir çok sektörde hizmet veren bir sistemdir. Burada bunun dışında, pizza, hamburger, kebapçı, lahmacuncu, sucu gibi ve yeni çıkan bir çok uygulamanın elamanları ve ve daha bir çok sektör dalı vardır. Şimdi biz bunları sizlere anlatmaya çalışacağız Bu işe başlarken bir çok yapılması gereken önemli şeyler olması gerekirken baktığımız zaman her kes direk bu işe dalıyor. Bütün bunları anlatacağız.

Kadıköy kurye olmak için daha önce sizlere bu konu ile alakalı ana ve bilgilendirme yazımızı kısaca yazmıştık. Şimdi ise bu konumuzun ikinci aşamasına geçiyoruz. Arkadaşlar bize sorarsanız sakın kurye olmayın. Şimdi sizlere daha sonraki maddeleri sıralandırmaya çalışacağız. Bu işe başlamak isteyen arkadaşlar çok iyi bu yazımızı okuması ve uygulaması gerekmektedir. Özellikle İstanbul için hayati öneme sahip bir konudur.

Mutlaka okuyun; Dudullu kurye nedir, ne yapar, nasıl çalışır?

Motorlu Kurye Nedir, Kimdir, Ne İş Yapar, Amaçları Nedir?
Acil Kadıköy Kurye

Kadıköy Moto Kurye

Kadıköy moto kurye olmak için ne yapmalıyım, neler gerekiyor?

1-) Ehliyet almalıyım

2-) Kask kullanmalıyım

3-) Motor sürmeyi öğrenmem lazım

4-) Eldiven, dizlik, mont, bellik kullanmalıyım

5-) Motosiklet tecrübesine sahip olmam lazım

6-) İstanbul içini iyi öğrenmem lazım

7-) Kaliteli, az yakan, çok arıza yapmayan motor almalıyım

8 -) Trafik kurallarına uymalıyım

9-) Motosiklet ile değişik hareketler yapmamam lazım

10-) Sakin ve düzgün sürmeliyim 

11-) Sabırlı olmalıyım

12-) Dikkatli olmalıyım

13-) Trafikte kimseye zarar vermemeliyim

14-) Müşterilere kibar davranmalıyım

15-) Güzel konuşmalıyım

16-) Aldığım emaneti korumalıyım

17-) Yalan konuşmamalıyım

18-) Yağmurluk bulundurmalıyım

19-) Motorun bakımlarını yaptırmalıyım

20-) Fazla hız yapmamalıyım

21-) Efendi ve dürüst olmalıyım

22-) Karakterli olmalıyım

23-) Diğer sürücülere yardım etmeliyim

24-) Diğer motosikletlilere yardım etmeliyim

25-) Haram kazanmamalı 

26-) Evraklarım tam olmalı

27- Vergi kaydı yaptırmalıyım

28- Fatura bastırmalı

29- Banka hesabı açtırmalı

30- Web sitesi yaptırmalı

Kadıköy Motorlu Kurye

Kadıköy moto kurye olmak için ne yapmalıyım?

1-) Ehliyet almalıyım

Kadıköy kurye için ilk olarak kesinlikle ehliyet almamız gerekiyor. Çünkü trafiğe çıkmadan önce ehliyet sahibi olmak şarttır. Şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var. Motoru ehliyet mi sürüyor? Evet böyle diyorlar ama evet gerçekten de öyledir motosikleti artık ehliyet sürüyor.

Ehliyetsiz bu da büyük sorunlara neden oluyor. Özellikle ölümlü kazalarda. Evet ehliyet sürmüyor fakat trafikte bir olay ile karşılaştığınızda ehliyetiniz olması gerekiyor. Bu konuyu daha detaylı olarak ehliyetsiz motor kullanmak yazımızda okuyabilirsiniz.

2-) Kask kullanmalıyım

Kadıköy moto kurye olmak için neler yapılmalı? Motosiklet kullanırken kesinlikle kask kullanmak hayati bir durumdur. Bu olmaz ise olmazlardan bir sebeptir. Kask takmayan bir sürücü kesinlikle ölümle burun burunadır. Özellikle gençler kesinlikle kask takmıyorlar.

Hele 15-20 arası küçük motor sürenlerin ne ehliyetleri var ne de kask takıyorlar. Buda başlarına büyük sorunlar, kazalar ve ölümler getiriyor. Bu konu hakkında kask kullanmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Kask takmadan motora binen motorcu değildir.

3-) Motor sürmeyi öğrenmem lazım

Evet arkadaşlar üçüncü olarak motor sürmeyi öğrenmem lazım. Şimdi soracaksınız ehliyet alırken de  öğretiyorlar. Bizce kesinlikle ehliyet alırken sürücü kursları öğretmiyor. Çünkü kendileri de bilmiyorlar.

Neyi öğretsinler. Şimdi çoğu sürücü kursunun motosikleti bile yok. Her kes kendi motoru ile sınava giriyor. Bu konu aslında çok önemlidir. Bu konuyu sürücü kursları ve ehliyet almak makalemizde yazdık.

Kadıköy Acil Hızlı Moto Kurye
Kadıköy Acil Hızlı Moto Kurye

4-) Eldiven, dizlik, mont, bellik kullanmalıyım

Evet motor kullanmadan önce en gerekli aksesuarlardan biri motorcu montu. Eklem yerimizi ve sırtımızı koruyacak şekilde motorcu montu almamız gerekiyor. Bu ürün çok pahalı olduğu için orta dereceli bir mont alabiliriz.

Yada internetten ikinci el alabilirsiniz temiz olanlarından. Daha sonra güzel bir eldiven ve dizimiz için dizlik yada korumalı motorcu pantolonu almalıyız. Özellikle bellik takmakta yerinde olacaktır. Tabi ki sizin sağlınız için.

5-) Motosiklet tecrübesine sahip olmam lazım

Daha sonra trafiğe çıkmadan önce motosiklet sürenlerden bilgiler ve sürüş teknikleri gibi bilgiler alınmalı. Bol bol alıştırma yapmalı. Özellikle belirli alanlarda yada trafiğe kapalı alanlarda gerekli tecrübeye sahip olana kadar eğitim yapmalıyız.

Moto kurye olmak için ne yapmalıyım ve neler gerekir? Hiç eğitimimiz yoksa bu konuda eğitim veren özel parkurlarda eğitim almalıyız. Daha sonra trafiğe yavaş yavaş adım atabiliriz. Bu sizler için daha iyi olacaktır. Evet eğitim almak şarttır.

6-) İstanbul içini iyi öğrenmem lazım

Yani İstanbul içini hemen öğrenmem lazım. Özellikle evrak ve paket taşıması kuryeliği yapacak arkadaşlar İstanbul içindeki semtleri ve ilçeleri çok iyi öğrenmeleri gerekiyor. Çünkü teslimat zamanı ve hızı çok önemlidir.

İlçelerin nerede olduğu hangi bölgede olduğunu öğrenmek gerekiyor. Fakat şimdi navigasyonlar çıktı ama genede bilmeden bir yere gidilmiyor. Bilgi şarttır. Bir yere gitmek için oranın nerede olduğunu bilmek gerekir.

7-) Kaliteli, az yakan, çok arıza yapmayan motor almalıyım

Arkadaşlar büyük yada caf caflı motorlar değil bu iş için az yakan, az masraf yapan ve güçlü bir motor tercih edilmelidir. Aldığınız motosiklet az yakıt yakmalı ve gerektiğinde hızlı olmalıdır. Merak eden bu konuda diğer yazımızı okuyabilir.

Bu konu ile ilgili gerekli alıştırmalar yapılmalı ve en iyi motor seçimi yapılmalıdır. Zaten motor ehliyeti alanların çoğu her makine kullanmayı biliyorlar. Burada yazı dizimiz için sizlere elimizden geldiği kadar dört maddeyi daha sıraladık. 

Kadıköy Moto Kurye
Kadıköy Moto Kurye

Bir cevap yazın