İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | En İyi Motorlu Kurye Uygulamaları

En İyi Motorlu Kurye Uygulamaları

Kurye

İçindekiler

En iyi motorlu kurye uygulamaları hangileridir, nelerdir, düşüncelerimiz?

En iyi motorlu kurye uygulamaları. İstanbul moto kurye uygulamaları. En iyi İstanbul kurye uygulamaları olarak araştırdık. Gün geçmiyor ki teknolojinin gelişimi dursun. Her gün yenilenen tasarımı hayatımıza daha kolaylık alıyor. Tabi bu insanlar için daha güzel bir hayat olmakta. Teknoloji ile birlikte masa üstü bilgisayar kullanımı azalmış mobil kullanım daha fazla çoğalmıştı. İnternet siteleri ile ilgili yeni gelişmeler ve en son yenilikler.

Bizler bu işin içinde çalışan olarak en iyi bu işi yapan işletmeleri araştırıyoruz. Bu açıdan bu konu ile ilgili bizim sektör içinde neler oluyor neler dönüyor bunları araştırmak istedik. Buradan yazımızı yeni uygulamalar çıktıkça yenileyeceğiz. 2021 yılı ve pandemi süresince bu sektör içinde onlarca yeni uygulama ve iş açıldı. Bir çoğu bu krizi fırsata çevirip bu iş dalında atılımlar yaptı. Bundan böyle iyi düşünen ve akıllı işler yapan firmalar kazanıyor.

Bir kişi alacağı ürünü almadan önce internetten araştırıyormuş. Bu oran ise yüzde 83 – 84 oranında. Araştırdığı ürünü en uygun siteden yada uygulamadan alıp sipariş veriyor. Yani bu kadar insan bir alışveriş yapmakta mutlaka satış sitelerine bakılır. Bu ürünler ise ya kargo servisi ile yada moto kurye servisi ile inanların eline ulaşıyor. İşte bir çok şirket bu durumu gördü ve el attı. Artık bu konu hakkında size çok önemli bilgiler vermeye çalışacağım.

En iyi İstanbul motorlu kurye uygulamaları ile yavaş yavaş firmaları tanıyalım

1- Scotty yolculuk paylaşım ve paket kurye uygulaması 

2- Getir kurye ve yemek yollama uygulaması nedir?

3- Yemek Sepeti vale ve bana bi uygulaması hakkında

4 – Glovo uygulaması hakkında (Glovo kapanmıştır)

5- Ulak kurye uygulaması 

6- Kuryem uygulaması

7- Fides kurye uygulaması 

8- Kuryemex firması hakkında

9- Bu kurye uygulaması hakkında

10- Banabi kurye firması ve uygulaması

11 – Trendyol kurye uygulaması

12- Hepsi express kurye uygulaması

13- Paket taksi uygulaması

14- Yolla uygulaması

15- Çiçek sepeti uygulaması

En iyi İstanbul motorlu kurye uygulamaları hangileridir, nelerdir?

1- Scotty yolculuk paylaşım uygulaması 

En iyi moto kurye uygulamaları ilkinde scotty firması vardır. 2017 yılı başlarında öldü sürücü uygulaması. İlk kuruluş lideri yolculuk paylaşım uygulaması olarak açıldı. İçinde İstanbul içinde trafiğe karşı bir çözüm olarak ortaya çıktı. Yoğun trafik içinde bir çok dertten kurtaran bir firma oldular. Büyümeye ve gelişmeye başladılar. Sanal olan ile çalışan bir firma.

Zamanla hızla büyüyerek kendilerine üye olan motorcu sayısı artmaya başladı. Büyük bir filo haline geldiler. Ancak hiç bir motosiklet ve sürücü kendi içindekileri içinde olmayan bir firmadır. Bu konu ile ilgili scotty uygulaması ile ilgili bir makale daha ayrıntılı olarak yazacağım. Çünkü bu konu eksisi ile artısı ile birebir. Anlatacağımız çok mesele olduğu için bunu sonraya bırakıyoruz.

En iyi moto kurye uygulamaları daha sonra yemek yemeğini açarak gene yolculuk bölümünü seviyorum. Bu bölüm ise yolculuğa uymayan motosiklet ve sürücülerini de almaya başlandı. Bu zamandan sonra scotty sizi her tür motosiklet sisteme kayıt olmaya başladı. İlköğretim çok uygun olarak restoranlardan ücretsiz yemek alıp götürürler ve masrafları kendileri karşılıyor.

Scotty kurye ve paket uygulaması nedir, nasıl çalışır?

Daha sonra 2019 başlarında ise paket uygulamasına geçtiler. Bu uygulama yani kurye uygulaması ile bu piyasaya da adım attılar. Ancak maalesef fazla araştırmadan piyasaya girdiler. Gene isteğini devam ediyor, kayıt esasına dayanan bir sistem ile çalışıyor. Tamamen dışarıdan çalışan şirket kurye odasında bu işi yapıyor. İşte bu durum bir çok sorunu da beraberinde getiriyor.

Bu işte yeni olarak üç dalda hizmet etmeye başladılar. Genel olarak şirketimizde hizmet veriyorlar. Kişisel olarak şu anda hizmetler bulunmuyor. Yani şahsi paket alım ve gönderimi yok. Sadece şirket odaklı çalışıyorlar. Bakalım ilerleyenler neleri başaracaklar hep beraber göreceğiz. Fakat fiyatlar şu anda çok ucuz tutmuşlar. Bundan önce pazarını düzeni biraz bozulacak gibi gözüküyor.

2020 yılı itibari ile bu firma kurye bölümünü geliştirmeye başladı. Kendilerine ait kurye çalışanı yokken şimdilerde maaşlı elaman almaya başladı. Yani kafalarına dank etti. Eski yolculuk çalışanlarına mesaj atarak eleman alımı yapıyorlar. Maaş artı, yemek, motosiklet benzin, aksesuar gibi bir çok hak veriyorlar. İnternet üzerinde fazla ürün yollayan firmalar ile çalışmaya başladılar. 

En iyi İstanbul motorlu kurye uygulamaları hangileridir, nelerdir?

2- Getir kurye uygulaması nedir?

Getir uygulaması evlere ve iş yerlerine ürün getirme uygulamasıdır. Yani sistemde bulunan ürünler sipariş edenlere eve getiren bir sistem. Bütün ürünler kendi depolarında bulunur. Küçük bir pazar gibi düşünülebilir. Kendilerinde olan bu ürünler uygulamadan sipariş verip adrese teslim eden bir sistem. Bu sistem eve her şeyi getirmez. Ellerinde bulunanları getirir.

En iyi motor kurye uygulamaları siz istediğiniz onu ürün değil. Sadece uygulama içinde hangi ürün varsa o bulunan ürün alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapıp artık seçtikleriniz malzemelerin en kısa zamanda kapınıza gelmesini bekliyorsunuz. Bu uygulama da yaşam kolaylaştı. İnsanların yararına olan bir.

Getir kurye paket uygulamasının farkı nedir?

En iyi moto kurye uygulamaları bu bilgisayarda Scotty uygulamasında farkı ise elemanlarının kendi bölgesinde maaşlı olarak ve ssklı olarak çalışmasıdır. Ayrıca tüm motosikletler firmaya aittir. Kendi içeriğinde çalışan motosikletli filosu vardır. Ayrıca araç ile de taşıma teslim ediyorlar. Getir firması ve elemanları eflatun renkli logoları ve araçları ile şehir içi dikkat çekiyorlar.

3- Yemek Sepeti uygulaması hakkında

En iyi moto kurye uygulamaları en eski kurutulmuş kurye uygulaması olan bir sitemdir. Çeşitli restoranlarla anlaşıp internet yoluyla sipariş etme sistemidir. Sadece yemek üzerine hizmet veren bir sistemdir. Sizi sonlandıran en çok güzel ve o zaman Şu anda yüzlerce çalışanı ve elemanı bulunmaktadır. Bu arada en iyi 25 kurye firması yazımız içinde bir çok önemli noktalara sahip.

Bu uygulama bu kadar büyümesinden sonra yabancı yatırımcıların ilgisini çekmiş ve bu şirkete yönelmesini sağlamıştır. Yakın bir zamanda bu firma yabancı bir yatırımcı tarafından alındığı haberleri medyada yayınlandı. Hatırı sayılır bir fiyatla satıldı. Şuanda yeniden büyüme beklentisine girdiler. Yemek sepeti hakkında bilmek istediklerinizi buradan rahatlıkla okuyarak.

Bu sistemde ilk önceden abone yemek ve restoran şirketleri kendilerine üye oluyorlar. Onlarda aldıkları sipariş edilirken o firmalardan yüzde olarak paylaştılar. İlk zamanlar az olan bu ödemeler daha fazla olacak olup fazlalaştı. Fakat sistem içinde olan yüksek sipariş marjı bu yüzdeyi artık kimse önemsemiyor sanırım.

İlk zamlar sadece motorlu sipariş kuryeleri olan firmalara hizmet vermekteydiler. Çünkü verdikleri siparişleri o restoran kendi elamanları teslim ediyorlardı. Daha sonra motorlu eleman olmayan firmalara hizmetçi başladılar. Onlara da anlaştıkları firmadan motorcu yollamak sureti ile çalışıyorlardı.

Yemek sepeti firmanın gelişimi nasıl oldu?

Daha sonra kendilerine üye olmayan ama motosikletli kullanıcılar da olmayan firmalara da eleman sağlamaya başladılar. Paket başına belli bir ücret alıyor o iş yerine eleman yönleniyor ve teslim ediyoruz. Çeşitli firmalar ile anlaşmalar yapıldı. Bir çok firma ile çalıştılar. Fakat istedikleri başarıyı yakalayamadılar. Bizce en en iyisi bu olmuş çünkü taşınan su ile değirmen dönmez.

Bu firmanın da kendine ait bir motosikletli kuryesi lazım. Tamamen açılacak bir firma açık servis veriyorlardı. Fakat son duyumlarımıza göre artık kurum en son firma ile de sözleşmesini bitirmişler. Artık kendi içeriğinde çalışan maaşlı elemanlar almaya başlamışlar. Motosikletler de gen kendilerine ait bir filo kurmuşlar. Bunu işleyen daha fazla başarıyı yakalamaya doğru ilerlemeye başlamışlar.

En iyi motorlu kurye uygulamaları ve çalışmaları nelerdir?

4 – Glovo uygulaması hakkında (Glovo kapanmıştır)

En son çıkan ve ilginç uygulamaların lideri. Kuruluş tarihi daha yeni sayılır. Fakat tanınma gücü yüksek oldu. Çünkü en geniş alanda sipariş getiren motorlu kurye uygulaması olmuş. Bu firmanın kapandığını duyduk ama buradan gene de anlattık.

Genel yapı olarak kendilerine kayıt olanlardan motosikletli kuryeler ile sipariş taşıyorlar. Bu sistemde uygulama yoluyla yapabilirsiniz her şeyi sipariş verebiliyorsunuz. Belli bir ücret karşılığında evinize, adresinize, kapınıza istediğiniz her şeyi geliyor.

Glovo uygulamasının diğer uygulamadan farkı

Getir uygulamasının daha geniş en gelişmiş halini düşünebilirsiniz. Bu uygulamanın bir deposu veya marketi bulunmuyor. Tamamen dışarıdan onu şey temin ediyor. Uygulama temeli şöyle. Sistemden istediğiniz her şeyi sipariş veriyorsunuz.

Motorlu kurye elemanına kayıt düşüyor. O elemanda istediği yerden istediğimiz ürünler alışverişini yapıp adrese teslim edebilirsiniz. Bu sistem içinde çalışan elemanlarda bu iş için Glovo firmasından belli bir ücret almaktadır.

En iyi motorlu kurye uygulamaları tanımaya devam ediyoruz

5- Ulak kurye uygulaması nedir, nasıl çalışır?

Moto kurye ile anlattığımız içerisinde motorlu kurye evrak ve paket taşıması veren firmaların ilkidir. Kurye firmasıdır. Fakat uygulama üzerinde çalışan bir sistemdir. Daha önce sizlere araştırıp ta yazıyoruz en iyi 100 kurye firması makalemiz içinde yer almamıştı. Bunun sebebi ise uygulama öncesinde hizmet listesi için listeye almamıştık. Çünkü üye olan kuryeler daha çok evrak taşıma işi yapıyorlar.

En iyi acil kurye uygulamaları tarihi olarak yeni söyleyerek bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama servisi veren hizmet veren bir evrak, paket taşıma kurye firması. Genel olarak çalıştıkları açık havada kayıt olan firmaya bağlı olmayan motorcular. Abonelerine gönderiyor. İşe en yakın kişi mobil uygulama dan gelen iş kabul ediyor. Çünkü bu tür işlerde çok sorun yaşanıyor.

Sistem işi kabul eden üyelerden en yakın olana işi veriyor. Sürücülerinin ekranına alacak adres, teslim olunacak adres hepsi beliriyor. Adrese varıldı, teslim edildi ve teslim edildi, isim soyad verildi gibi butonlar oldu. Piyasasından gelen yöneticiler çalıştığı için daha iyi durumdadır. Fakat son olarak bir kaç arkadaşın sistemde olduğu için için gelen şikayetler var. Fiyatlar bu iş için ortalamanın  çok daha altında.

Ulak kurye sistemi nasıl çalışıyor?

Aşağı inen düşüyor uzak. Aslında en yakın üç beş kişiye düşmesi gerekiyordu. İkincisi sisteme iş geldiği zaman ses kesinlikle kapanmıyor. Tel sesi kısık olsa da susmuyor. İlla sistemden kapatmanız gerekiyor. Hele camide falan zor durumda kalınıyor. Ulak kurye ile ilgili merak ettiklerinizi buradan size anlatmaya çalışacağız. Hepsine yakında olan olanlara düşüyor. Fiyatlar genel olarak çok ucuz ve makul olduğunu gösteririz. 

Sadece moto kurye işi yapan şirketler arasında yer alıyor. Hemen bir firma açtı. Firması ile bir alakasıyla birlikte. Bu firma sistemi de yeni bir sistem. Uygulama üzerinden motorlu teslim alıyor. Sistem aynen uygulama üzerinden işi yazıyorsunuz. Çalışan elamanları uzakta dışarıdan kayıt olan motorlu ortamdan oluşuyor. Kayıt sistemde en yakın çalışana düşüyor. Bu piyasada biraz iyi karşılanmıyor.

Çalışmak için aldıkları bir işi hallederek sisteminizi onaylayarak alıyorsunuz, veriyorsunuz. Ancak bir sorun olduğu zaman muhatap olacağınız kişi yada çağrı başlatılıyor çok zor oluyor.  Kurucuları bu sektörde yabancı olmuş anlaşılıyor. Araştırmak için konuştuğumuz bazı sistem üyeleri tarafından söylenenler var. Onlar için ev yemeği yapan kişisel üyeler yolladıkları yemek bölümü ayrı olsa daha iyi diyorlar. 

En iyi motorlu kurye uygulamaları çalışma prensipleri nelerdir?

6- Kuryem uygulaması

Piyasaya sonradan giren kurye uygulamasıdır. Firma hakkında üretimimizde araştırmalar fazla detay bulamasak ta satış pazarında hizmet veren bir şirket. Kuryem.com alan adını sonradan alarak bu işe girdiklerini biliyoruz. Fakat yönetim ve girişimcileri hakkında fazla bilgimiz yoktur. Uygulama ve firma ilgili bilgiler buradan  okuyabilir.

Kuryem firması hakkında neler biliyoruz? İnternet piyasası içinde bizim öncülüğümüz pazar içi aramalarda çıkan bir firma. Kendilerine uygulama da yaptılar. Bildiğimiz kadarıyla bu firma da sisteme dışarıdan kayır olan kurye hazır ile işlerini yürüten bir sistem. Fakat sitelerinde 100 adet kurye elamanı olduklarını yazmışlar. Doğrumu yanlış mı bilemiyoruz. Bu konu ile ilgili bu yazımızı okuyabilir.

7- Fides kurye uygulaması hakkında

En iyi motorlu kurye uygulamaları. Uygulama üzerinde çalışan bir kurye firması. İnternet sitesi aracılığıyla de hizmet veriyorlar. Baktığımız zaman sektörümüzde internet ve google reklamları olarak sektörümüzde bir firma. Ancak sistem içinde olduğu halde daha fazla bilgimiz yoktur. Sadece mobil uygulaması olan firmadır.

Fides kurye nasıl çalışır? İnternet sitelerine göz attığımız zaman sadece İstanbul içinde değil, tüm Türkiye’de hizmet verdikleri yazıyor. Zaten sitelerine girdiğiniz zaman ilk önce hangi şehirdeki yerlerde. En alt kısımda ise 500’de üye sayısı olduğu, 1500’de kayıtlı kuryelerinin olduğu yazıyor. Tabi ki bu kuryeler kendi içeriğinde değil dışarıdan da kayıt olan elemanlardır.

En iyi motorlu kurye uygulamaları neler ve hangileridir?

8- Kuryemex firması hakkında

İnternet üzerinden kurye taşımacılığı yapan kurye firmalarından birisi. Hem internet siteleri üzerinde hemde mobil uygulama üzerinden hizmet veren bir kurumdur. Uygulama üzerinde olduğu aksaklıklar yaşandığı görülüyor. Daha iyi kanaatindeyiz. Kuryemex ile ilgili bu haberi okuyabilir.

Girişimci bir şirket kurduğu firmadır. Fakat kendisinin bu iş için yatırımları güzel olduğu kadar iş tecrübesi de o kadar tecrübeli olduğu söyleniyor. Tabi ki sermayesi olan insanlar bizim piyasaya yatırım yapmaları sevindirici bir durumdan ibarettir. Kendilerine çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

En iyi motorlu kurye uygulamaları listesi ve hakkında bilgiler

9- Bu kurye uygulaması hakkında

En iyi kurye uygulamaları İnternet üzerinden daha fazla göremediğimiz bir aplikasyon ve mobil uygulama açılan bir firma. Şu anda haberlerini bazı web sayfalarında görsek nede hala piyasa içinde faal olarak göremedik. Ancak bu uygulama da gen kendi içerisinde değil, başka. Bu firmalar hakkında daha fazla bilgi alınız.

Bu kurye ile ilgili neler biliyoruz? Haberlerden okuduğunuza kadar olanı ile genel olarak üniversitedeki tarihi olan bir uygulamadan bahsediyoruz Büyük bir ihtimal geliştirip marka yapmak için çalışacaklarını sanıyorum. Fakat ne olursa olsun bu piyasaya adım atmışlar. Bu firma ile ilgili haberleri buradan okuyabilir. Ayrıca bu kurye uber modeli adlı makaleye bakabilirsiniz.

En iyi İstanbul motorlu kurye uygulamaları hangileridir, nelerdir?

10- Banabi kurye firması ve uygulaması hakkında

Banabi kurye yeni kuruldu. Yaklaşık olarak sitelerinde olmadığı için 2018 yılından itibaren bu işe girdiler. Sanırım ilk başlarda başlarında diğer uygulamalarda olduğu gibi bu işi bilmeyen ama her şeyi bildiğini zanneden yeni yetme gençler vardı. Bir işi bilmedikleri halde bildiğini zanneden bu gençler ile anlaşmak çok zor bunu da buradan söyleyeyim. Çünkü cahil insanlar bu tür insanlardır.

İlk zamanlar bu firma uygulama üzerinden dışarıdan başka iş yapan kuryeler ile anlaşır, onların telefonlarına uygulama kurar, lokasyon üzerinde yakın eleman varsa yada artık kime denk gelirse bütün işler o elemanların telefonuna ses çalarak düşerdi. Sonra ilk düğmeye basan sistem tarafından işi verirdi. Yani bunun gibi saçma sapan bir uygulama idi. Hiç bir işe yaramıyordu, muhatap ta yoktu.

Bir tane bile kendi çalışan kurye elemanı yoktu. Dışarıdan elemanlar bu işi yapardı. Bunları nereden biliyorsunuz diye sorarsanız çünkü o zamanlar bende kayıt olmuştum ve böyle işleyiş vardı. Aslında mesela uzak bir yere kendi işinizi teslim edip boşa çıktığınız zaman oradan geri boş dönmemek için bu uygulamayı açar bir iş çıkarsa alıp geri dönmek için bu uygulamayı kullanıyordu çoğu kişi.

En iyi motorlu kurye uygulamaları listesi ve hakkında bilgiler

Daha sonra bu firma yeni bir değişim geçirdi ve son bir yılda büyük bir değişim geçirdi. Büyük para yatırım yapıldı. Reklam ve uygulama güncel oldu. Yeni galiba işi bilen birilerini aldılar. Sistematik olarak çalışmaya başladılar. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla büyük yatırım yaptılar. Ve baya iyi yerlere geldiler. Kendilerine ait maaşlı eleman aldıklarını duydum. Ama hala dışarıdan çalışan elemanlar var.

Çünkü 2020 yılının başlarında beni de aradılar eski kaydım olduğu için hesabımı aktive etmek istediklerini söylediler. Merkezlerine gidip beni seminere davet ettiler ve bilgi vereceklerini söylediler. Bende ben 1995 yılından beri bu işi yapıyorum siz gelin ben size bu işi öğreteyim dedim. Biraz bozuldular ama yeni gelen müdür işin bilincinde biz komple değiştik yapılanma yaptık dedi. Bende hayırlı olsun dedim.

Zaten 2020 yılı içinde büyük bir gelişme ve büyüme yaşadılar. Demek ki iyi bir müdür, iyi bir yönetim oldu. İyi bir ajans ile çalışmak ve kaliteli yönetici olursa kendini beğenmeyen, bildiğim bildik tipler olmaz ise her firma böyle büyür. Kendilerini tebrik ediyor çalışma hayatlarına başarılar diliyorum. İşini hakkı ile yapan insanlar her zaman severiz, sayarız. Fakat yanlışlarını da söyleriz.

Bana bi kurye firmasının ve uygulamasının yanlışları nelerdir?

1- Fiyatlarının çok ucuz olması

Bilindiği üzere kurye piyasası saatlik teslimat yapar ve motorlu olarak çalışır. Kurye ile kargo arasındaki en önemli fark kargo bir iki yada fazla çok yoğunlukta çok daha uzun günde teslimat yapar. Kurye ise saatlik, hatta dakikalık teslimat yapar. 

11 – Trendyol kurye uygulaması

12- Hepsi express kurye uygulaması

13- Paket taksi uygulaması

Moto kurye ile sizin için en uygun hizmetimizle hep yanınızdayız

“En İyi Motorlu Kurye Uygulamaları” hakkında 11 yorum

  1. Geri bildirim: İKİTELLİ KURYE – MASLAK KURYE

Yorumlar kapalı.

×