İçeriğe geç
Moto Kurye | motokurye | Alınan Gönderiler Nasıl Paketlenir?

Alınan Gönderiler Nasıl Paketlenir?

Moto Kurye

Gönderiler nasıl paketlenir? Yollanan bütün gönderi için taşıma ve paketleme popülerdir. Yani nakliye paletler, birkaç sebepten dolayı paketlenmesi gerekiyor. Sağlam, yine kullanılabiliyor ve kullanımı kolaydır. Ürünlerin ağırlığını taşıyabilecek ve taşınabilecek sağlamlıkta planlanmıştır. Paketler nakliye için iki temel sebepten dolayı paketleniyor. İlk neden sağlam olmalarıdır. Teslim edilen ürünlerin ağırlığını taşıyacak biçimde planlanmıştır, taşınması kolaydır ve tekerrür kullanılabiliyor.

İkinci neden, beraber stoklanmalarının kolay olmasıdır. Paket, eşyaları taşımak için planlanmış güçlü bir ahşap platformdur. Paletler sağlam olacak, sevk edilen ürünlerin ağırlığını taşıyacak ve kendi başına sevk edilecek biçimde planlanmıştır. Ancak paketlerin düzgün bir biçimde taşınmasını ve yolladığınız ürünlerin hasar görmemesini sağlamak için bir paleti nakliye için kolilerken andırmanız gereken bazı şeyler vardır. Anekdot: Özellikle 50 kilogramı aşan tüm eşyalarınızı paletlemeniz gerekecektir.

Üst üste stoklanabilecek palet rakamı, paletin ebadına bağlıdır. Çoğu palet ebadı, bir paletin öbürünün üzerine stoklanmasına izin veriyor. Paketin ağırlığı kilogram kadar çıkabiliyor. Paketler aynı güzergahta stoklanmalı ve paketler sıkıca ama çok sıkı olmayacak biçimde kolayca stoklanmalıdır. Transpaletler, paketlerin taşınmasını ve stoklanmasını kolaylaştırır. Bazı transpaletler, paletleri üç fit yüksekliğe kadar yam olarak kaldırabiliyor. Paket bandajı, paleti ve taşınan ürünleri gözetmek için kullanılıyor.

Moto kurye ile bir hayli öğeyi beraber taşımak, nakliye giderlerinden tasarruf faktörün harika bir yolu olabiliyor. Yeniden de bir hayli ürünü beraber yolladığınızda, bunları nasıl doğru bir biçimde ambalajlayacağınızı bildiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Nakliye ve teslimat için taşıma sırasında hareket etmesini önlemek için öğeleri birbirinden ayrı yakalamaya özen gösterin. Onları ayrı yakalayamazsanız, sağlam bir pakete koyduğunuzdan ve azıcık ambalajlama pıt pıt veya naylon ilave ettiğinizden emin olun.

Ağırlık

Bir paketin ağırlığı ve taşınan ürünlerin ağırlığı, nakliye maliyeti üzerinde tesirli olabiliyor. Kargo ile gönderimlerde, paketler palet ağırlığına göre ücretlendiriliyor. Nakliye için bir paketin maksimum ağırlığı 50 kilodur. Kargo ile maksimum ağırlığından daha ağır bir palet yolluyorsanız, artık tam olarak burada taşımaya yollamadan evvel paleti tarttırmalısınız. Ayrıca paketler stoklanacaksa taşıma krikoları lüzumludur. Ürünlerinizi paketli olarak yollayacaksanız da transpaletlere lüzum her zaman dinlenmektedir.

Paket bandajı paletin üstüne ve altına yerleştirilmelidir. Ve tüm paleti kaplayacak biçimde yerleştiriyor. Kullanabileceğiniz iki cins olan paket bandajı vardır. Birincisi, rulo halinde satın alınabilen streç film. İkincisi, rulo halinde satın alınabilen şrink ambalajdır. Streç bandaj, paketin çevresine sarılmak üzere planlanıyor. Ve şrink ambalaj, palet çevresinde ısıtılıp büzülecek biçimde planlanmıştır. Streç bandaj, yan sevk edilen paletlerde kullanılabiliyor. Ancak yan sevk edilen bazı durumlar bunda hariçtir.

Doğru palet montajı, kargo ile sevk edilen ürünlerin tehlikesiz bir biçimde taşınması için ehemmiyetlidir. Palet yükleme ile alakalı bir çok yukarıyadaki kaidelere uyduğunuzdan ve paletin doğru kurulduğundan emin olun. Paket doğru kurulmazsa trajediye yol açabiliyor. Düzgün bir biçimde statiklenmemiş bir palet taşınırken kırılabiliyor. Bir kamyona yüklenmeden evvel paleti her zaman iki kere hakimiyet etmelisiniz. Alınacak tüm öğeleri dikkatki derecede taşıyacaktır. Yani kaymalarını yolculukta önleyecektir.

İstanbul kurye gayesine giderken açılmamasını sağlayacaktır. Son olarak, yollayacağınız kolinin damgalı olduğundan ve üzerinde tam bir profesyonel bir yafta bulunduğundan emin olun. Daha fazla nakliye ipucu ve en süratli çevrimiçi kurye maliyet karşılaştırması için hızlı fast courier’i ziyaret edin. Bugün çoğu insan, oluşan bir efor merkezi olduğunun farkında değil. Ülkenin her bölgesindeki başka rastgele bir yerden daha fazlaüretiyor. Birçok ülke için sıcak bir ürün taşımayı ilke haline getiriyor.

Gönderiler Nasıl Paketlenir?

Bir paket nakliye için sandıklanmadan evvel, bir teslimat kamyonuna yüklenmeden evvel ürünlerin paletlenmesi ehemmiyetlidir. Bu, durum öğelerin orijinal ambalajlarından çıkarılmasıyla hakikatleştiriliyor. Eşya taşımak için tehlikesiz ve tehlikesiz bir yol oluşturmak için eşyalar bir paletin üzerine yerleştiriliyor. Buna paletleme denir. Yani paketde şrink ambalaj kullanılmalıdır. Öğeler tam paket ortasına yerleştirilmelidir. Özellikle peti daha tehlikesiz hale getirmek için tüm dış ambalajı çıkardığınızdan emin olun.

Özellikle her aşamada dışına çok ağır bir şey koymamalısınız. Bunun sebebi, paketin dışının paletin içi gibi statiklenmemiş olmasıdır. Eşyaları bir paketin üzerine yığınlarken dikkatli olmalısınız. Öğelerin paketten kaymadığından emin olmak ehemmiyetlidir. Öğeleri paketin üzerine statiklemenin birkaç yolu vardır. Bir kayış kullanabiliyor ve öğeyi direk bağlayabilirsiniz. Ayrıca bir tahta parçası kullanabiliyor ve onu paketin üstüne çakabilirsiniz. Düşmemesi için öğeyi palete bağladığınızdan emin olmak istersiniz.

Paleti balansta yakaladığınızdan emin olun. Paletin bir tarafında çok fazla ağırlık olmasını istemezsiniz. Bu, paleti balanssız hale getirecektir. Paleti her zaman denk biçimde yüklediğinizden emin olun. Bu, rastgele bir taraftaki ağırlığı eksiltecek ve paletin teslimat için tehlikesiz olmasını sağlamaya destekçi olacaktır. Düzgün kurulduğundan emin olmak için paleti iki kere hakimiyet edin. Paletin nakliye sırasında kırılmasını ve teslimatınızı mahvetmesini istemezsiniz. Bunun için dikkatli olmak önemlidir.

Gönderiler hem eşyaların hem de paletlerin korunması ehemmiyetlidir. Eşyaların kaymasını ve palete hasar vermesini istemezsiniz. Şayet ürün düşerse yollanan ürün hasar göre öğreniyor ve kullanılamaz hale gelebiliyor. Ağır kolileri asla paletin üzerine stoklamayın zira ağırlığın altında kırılabiliyor. Kolilerin istifin üstünde mi yoksa altında olması gerektiğini bildiğinizden emin olun. Ağır kolileri en alta koyduğunuzdan emin olun. Kolileri kenarlarından fazla stoklamayın ve fazla malzemeyi palete geri itmeye çalışmayın.

Kolilerin Taşınması

Nakliye için öğelerin durumu hesaplanmalıdır. Hepimiz, kurye yoluyla parça parça yollamanın pahalı olabileceğini artık öğreniyor. Bununla beraber, bir hayli öğeyi beraber yolladığınızda, çok para tasarrufu yapabilirsiniz. Son olarak, teslimat için yollamadan evvel paleti hakimiyet ederek sıkı ve tehlikesiz olduğundan emin olun. Bir hayli ürünü bir arada yollarken, onları nasıl ambalajladığınıza daha da fazla dikkat etmek isteyeceksiniz. Aynı pakette çok rakamda ürün yolladığınızda, nakliye ve teslimat sırasında dikkatli olun.

Bu, kuryenin ürün geldiğinde nasıl davranacağını öğrenmesini basitleştirecektir. Ayrıca kolinin sıkıca kapatıldığından kesinlikle emin olmak isteyeceksiniz. Bunu, kolinin çevresine bant sararak veya bir bant silahı kullanarak yapabilirsiniz. Bant kullanacaksanız, bandın daha yüksek nitelikli olduğundan ve tehlikesiz bir biçimde yerleştirildiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Tehlikesiz olduğundan emin olmanın bir yolu, bandı kolinin üzerinde birkaç kere dolaştırmaktır. Bu, bandın yapışmasını ve kolinin teslimat için önemlidir.

Birbirinden parçalayamayan çok rakamda ürün yolluyorsanız, nakliye sırasında bunların iyi korunduğundan tam emin olmak isteyeceksiniz. Bunu yapmayonın iyi bir yolu karton kullanmaktır. Etraflarına bir kutu inşa edebiliyor. Yani paket yerleştirebilirsiniz. Ayrıca tam olarak işleri hareket etmeleri çok daha mümkün olacaktır. Bunu önlemek istiyorsanız, onları ayırmak için bir şey malzeme kullanmak isteyeceksiniz. Yani her hangi bir nayloncuk yada baloncuklu ambalaj ve hatta gazete ambalajı olabiliyor. Ayrıca hayat çok kısadır.

Her iki gidişatta da, öğelerin taşıma ve teslimat sırasında hareket etmemesini sağlamak için azıcık ambalajlama fıstığı veya azıcık balonlu naylon ilave etmek isteyeceksiniz. Eşyalarınızı toplayıp gitmeye hazır hale getirdikten sonra, kuryeye teslim etmeden evvel sevk edilmeye hazır olduklarından emin olmak isteyeceksiniz. Öğelerinizin teslim edilmeye hazır olduğundan emin olmanın harika bir yolu, bunların profesyonelce etiketlendiğinden emin olmaktır. Yani öğenin adresini, kutu tipini ve ağırlığını kapsayacaktır.

Arayın

×